Sağlık

Albacort Krem Nedir? Albacort Krem Ne İşe Yarar?

Reklamlar

Albacort Krem genel olarak çeşitli mantar hastalıklarını tedavi eden bir üründür. Bu yazımızda Albacort Krem nedir, Albacort Krem ne işe yarar, Albacort Krem ne için kullanılır, Albacort Krem ne işe yarıyor, Albacort Krem kullanmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir ve Albacort 15 G Krem nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Albacort Krem Nedir?

Ciltte oluşan yüzeysel mantarların tedavisi için doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen bu krem, mantarların yanı sıra egzama ve iltihaplı cilt problemleri gibi diğer hastalıkların tedavisinde çok faydalıdır.

Kan damarlarını küçülten ve cilt problemlerinden kaynaklanan kaşıntıları büyük ölçüde gideren bu krem ayrıca ciltte kaşıntı, kızarıklık ve iltihaplanmaya neden olan faktörlerle etkin bir şekilde savaşır.

Reklamlar

Bu yazıda kısaca Albacort Krem ile ilgili sorularınıza cevap vermeye çalışacağız ve bu kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalara değineceğiz.

Albacort Krem Fiyatı

Albacort Krem Ne İşe Yarar?

Antibakteriyel, antiinflamatuar ve antifungal içerikli bu krem, iltihap ve egzama ile yüzeysel mantarı hızla iyileştirir.

Bakteri ve mantarların çoğalıp daha geniş alanlara yayılmasını engelleyen bu krem genel olarak kasık, genital bölge, el ve parmaklar arasındaki mantarların ilk ve ara tedavisi için reçete edilir.

Aktif madde olarak her gramda on mg izokonazol nitrat ve bir mg diflukortolon valerat içeren bu krem, sorbitan stearat, beyaz petrolatum, koyu parafin, demineralize su, setostearil alkol, polietilen glikol stearat ve sorbitan içerir.

Reklamlar

Albacort Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem derideki mikropları parçalar ve öldürür. Maya, maya benzeri mantarları, küfleri tedavi eder ve cildin eski sağlığını geri kazandırır. Ciltte kırmızı ve kahverengi lekelerle öne çıkan bir cilt sorunu olan ‘eritraz’ hastalığına karşı savaşır. Bu hastalığa neden olan zararlı organizmaları öldürür.

Cilt iltihapları ve alerjik cilt rahatsızlıklarının neden olduğu kaşıntı, ağrı ve yanmayı ortadan kaldırır. Ciltte kaşıntı ve kızarıklığa neden olan kimyasalların zararlı etkilerini azaltır. Mantar enfeksiyonlarının neden olduğu iltihabı anında iyileştirir ve iyileştirir. Ellerde, parmaklarda, boyunda, gövdede, dış cinsel organlarda, göğüslerde ve koltuk altlarında oluşan mantarları iyileştirir.

Albacort Krem Ne İşe Yarıyor?
Albacort Krem Ne İşe Yarıyor?

Albacort Krem Ne İşe Yarıyor?

Dermatofit, maya ve diğer mantar enfeksiyonları (intertrigo, atlet ayağı, saçkıran, pityriasis versicolor, fungal pişik) için etkili bir topikal ajan olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

Albacort Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kremin içindeki aktif veya yardımcı maddelere karşı aşırı hassasiyetiniz varsa bu kremi kullanmaktan kaçınmalısınız.
 • Tüberküloz, frengi, su çiçeği, rozasea, aşı sonrası cilt reaksiyonu veya ağız çevresinde dermatit varsa bu kremi asla kullanmamalısınız.
 • Daha önce glokom geçirdiyseniz, bu kremi kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
 • Kremi yüzünüzün problemli bölgesine uyguluyorsanız, kremi gözünüze bulaştırmadan kaçınmalısınız. Temas halinde gözlerinizi bol su ile yıkamalı ve kremi temizlemelisiniz.
 • Mikonazol, tiyokonazol, ekonazol içeren ilaçlar kullanıyorsanız, kullandığınız ilaçlar hakkında doktorunuza bilgi vermelisiniz.
 • Düzenli olarak kullandığınız reçeteli veya reçetesiz ilaçlar hakkında doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
 • Bu kremi yüz, kasık ve koltuk altlarına uygularken dikkatli olmalısınız.
 • Bu kremi çocuklarınıza uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
 • Hamileyseniz veya bebeğinizi emziriyorsanız, bu kremi kullanıp kullanamayacağınız konusunda doktorunuzdan bilgi ve onay almalısınız.
 • Bu kremi elinizle parmağınız arasındaki enfeksiyonlu bölgeye sürmüyorsanız, öncelikle kremi steril gazlı bezin üzerine sürmeli ve sorunlu bölgeyi gazlı bezle sarmalısınız.
 • Enfeksiyonun geri gelmesini önlemek için iç çamaşırlarınızı her gün düzenli olarak değiştirmelisiniz. İç çamaşırlarınızı kaynar suda yıkamalısınız.
 • Ayak mantarı tedavisinde bu kremi kullanıyorsanız, ayaklarınızı yıkadıktan sonra iyice durulamalı ve çoraplarınızı her gün yeni, temiz olanlarla değiştirmelisiniz.

Albacort 15 G Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi doktorunuzun tarif ettiği şekilde kullanmanız önemlidir. Bu kremi, günde iki kez olmak üzere, temiz cilde ve etkilenen bölgeye hafifçe ovalayarak uygulayın. Bu kremi iki haftadan fazla kullanmayın.

İlginizi çekebilecek içerik: Calpol Şurup Ne İşe Yarar?

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx