Kombin

Kırmızı Stilettonun Kombinleri

Reklamlar Yeni Ümit Moda Akademisi

Kırmızı stiletto kombinleri nasıl yapılır? Günümüzde moda çok önemli bir sektör haline gelmiştir. Özellikle, kadınlar modayı yakından takip eden, durmadan alışveriş yapan, bakımlarını ihmal etmeyen, bütün moda hilelerini de bilen insanlardır. Bu anlamda, stiletto ayakkabılar da bilhassa genç kadınların, iş kadınlarının ya da görsel sanatlarla, ekran önündeki işlerle meşgul olan kadınların ilgi odağıdır. Örneğin, bir haber spikerinin ayağında stileto tarzı ayakkabıya rastlamanız mümkündür. Stileto, aynı zamanda ben buradayım, güçlüyüm, güçlü bir kadınım imajı veren kişilerin göz bebeği sayılan, gösterişli bir ayakkabıdır. Hele, onu taşıyabilen birinin ayağında daha da anlam kazanır. Genellikle yazın kullanılırlar ya da kışın kapalı, ısıtmalı mekânlarda değerlendirilebilirler. Görkemin ayakkabıları olduklarından, her yerde giyilmeleri mümkün değildir. Elegan insanların tercihleri arasında yer alırlar.

Stiletto Ayakkabı Nedir?
Stiletto Ayakkabı Nedir?

Stiletto Ayakkabı Nedir?

Fransız markası Roger Vivier ile özdeşleşen stiletto, 1950 yıllarıyla birlikte, popülerliğini kazanan bir ayakkabı türüdür. İnce burnu ve sivri topuğuyla kadınların ayaklarında kuğu gibi durmaktadır. Stiletto ayakkabı, bilhassa iş hayatındaki kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Tayyörün, boru paça pantolonun altına giyilebildiği görülmektedir. Kadınlara hem dişi ve seksi bir enerji verir, hem de onları aynı zamanda maskülen ve iddialı gösterir. Bu yüzden de, oldukça havalı bir ayakkabıdır. Fakat, stilettoyu herkes kullanamaz. Onun üstünde yürümek maharet ister. Uzun süre ayakta kalınan, hareketli ve koşturmacalı işlerden ziyade; masa başı, ofis işlerinde bu ayakkabının kullanıldığı görülmektedir.

CEO, model, manken, hostes, haber spikeri vb. olan kadınların kullanabileceği türden görsel bir ayakkabıdır. Kimi dans etkinliklerinde, örneğin tangoda, bu ayakkabının topukları daha da işlevsel şekilde dizayn edilerek, kullanılabilir. Stiletto ayakkabının burnunun aynı kaldığı, ama topuk boyunun kimi yerlerde değişime uğratıldığı da görülmüştür. Burnu aynı kalsa da, topuk dizaynı farklılaştırılabilir. Stiletto gündelik kullanımlardan ziyade, özel anların, toplantıların, gece yemeklerinin ayakkabısıdır. Kimi zaman, kadınlar ilk görüşmelerinde ya da buluşmalarında, karşı cinsi etki altına almak için de bu ayakkabıları kullanabilir. Stiletto ayakkabılar, seksi imaj da çizerler ve özellikle ayaklara ilgisi olan insanlar için baştan çıkarıcı da olabilmektedirler. Birçok sitiletto reklamı o yüzden oldukça yaratıcı şekilde çekilmektedir.

Reklamlar
Kırmızı Stiletto Ayakkabının Özellikleri Nelerdir?
Kırmızı Stiletto Ayakkabının Özellikleri Nelerdir?

Kırmızı Stiletto Ayakkabının Özellikleri Nelerdir?

Kırmızı stiletto, ayakkabının rengiyle beraber, ben buradayım diyen bir tarzın ürünüdür. Nitekim, kırmızı stiletto herhangi bir kombinle giyildiğinde, direk ayaklara dikkatleri toplayabilir. Öylesine güçlü, mıknatıs gibi bir enerjisi vardır. Kırmızı rugan stilettolar, parlaklıklarıyla iki kat göz alırlar.

Kırmızı stiletto giyen bir kadının modadan anladığı anlaşılır. Nitekim, bu ayakkabı, bütün kombinlerin son vurgusudur ve kıyafetlere ayrı bir hava katar. Bunun dışında, ayakkabının kendisi başlı başına bir cazibe çekim nesnesidir. O yüzden, kırmızı stiletto giyilmesi iddianın da göstergesidir. Bu ayakkabı bilhassa, ince bacaklı ve ince bilekli hanımların ayaklarında, kısa bir etekle giyilirse, çarpıcı bir etki yaratır. O yüzden, bir iş görüşmesine, etkilenmek istediğiniz birinin yanına, kırmızı bir stiletto ayakkabıyla gittiğinizde, sizi çok çekici bulacakları gerçeğiyle de yüzleşmek durumunda kalırlar. Bu ayakkabı moda sektörünün favori modellerinden biridir. Fazlaca tercih edilir.

Kırmızı stiletto, özel günlerde de tercih edilebilir. Bu ayakkabıyı giydiğinizde, oldukça modern, olgun, kendine güvenen bir kadın imajı da çizmeniz mümkündür.

Kırmızı Stilettonun Kombinleri Nasıl Yapılabilir?

Kırmızı Stilettonun Kombinleri Nasıl Yapılabilir?

Kırmızı stiletto birçok kıyafetle kombin yapılabilecek bir ayakkabıdır. Onu daha çok kısa etekle, dizüstü etekle ya da bir gece kıyafetiyle kullanmak mümkündür. Çünkü, bu ayakkabı bilekleri ince gösterdiği için, bacakların açıkta olduğu kombinlerle daha da uyumlanır.
Kırmızı stiletto, ayrıca, siyah dar bir taytın altına giyildiğinde de çok baştan çıkarıcı olabilir. Giyen kişiye hem dişil, hem sportif bir hava da verebilir. Bu ayakkabı boru paça, siyah bir pantolonla da denenebilir. Böylelikle, pantolonun üstüne giyilen kısa bir ceketle de kişiye iş kadını havası verebilir.
Kırmızı stiletto, ayrıca tuniklerin vazgeçilmez materyallerindendir. Tunikler, genellikle uzun veya orta boylu, zayıf kadınlar tarafından tercih edilebilir.  Kırmızı kadife stiletto, normal bir stilettoya göre daha ciddi bir görüntü sunabilir. Onunla yapılan kombinler, ağırbaşlılık taşır. Kadife stiletto, rugan olana göre, daha sade bir görüntüye sahiptir. Kırmızı stileto, siyah, lacivert ya da sütlü kahve bir trençkotla da muazzam bir etki yaratabilir.

Reklamlar

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Gömlek Elbise Kombinleri adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx