KombinModa

Mezuniyet Cübbesinin Altına Ne Giyilir?

Reklamlar

Mezuniyet töreniniz yakında yapılacak ve hangi davet kıyafeti giyeceğiniz konusunda hiçbir fikriniz yok. Mezuniyet cübbesinin altına ne giyilir ya da cübbe altına ne gider gibi sorular, özellikle de yeni mezun olacaklar tarafından en çok sorulan sorulardandır.

Kep ve cüppe töreni için kıyafetinizi seçerken sizi törenden sonra kutlamaya kadar götürebilecek giysilere ihtiyacınız vardır. Sizi sıcak havalarda serin tutan, hava koşullarına uygun kıyafetler seçmeye özen gösterin. Mezuniyet töreniniz bir kutlama günüdür. Başarılarınızı aileniz, arkadaşlarınız ve akranlarınızla kutlama zamanıdır. Vaktinden önce planlama yapmak ve bazı basit terzilik kararlarını hesaba katmak, gününüzün kıyafetiniz ve görünümünüz üzerinde telaşlanmadan akademik başarılarınıza odaklanarak geçmesini sağlamanıza yardımcı olabilir.

Mezuniyetinizde kurumunuzun renginde cüppe ve kep sunulacaktır, ancak mezuniyet cübbenizin altına ne giyeceğiniz tamamen size kalmıştır. Bu nedenle, mezuniyet gününüzde en iyi şekilde görünmeniz için ne giymeniz gerektiğine dair fikirler ve ipuçlarıyla dolu bu kılavuzu derledik.

Reklamlar
Mezuniyet Cübbesinin Altına Ne Giyilebilir?
Mezuniyet Cübbesinin Altına Ne Giyilebilir?

Mezuniyet Cübbesinin Altına Ne Giyilebilir?

Genellikle mezuniyet törenlerinde belirli kıyafet kuralları yoktur. Ancak standart neredeyse her zaman aynıdır. Bu büyük bir olaydır ve giyinmeye ve kendini özel hissettirmeye değer. Ancak mezuniyetiniz için seçeceğiniz kıyafet aynı zamanda kendinizi rahat hissedeceğiniz de bir şey olmalıdır.

Törenden önce ve sonra genellikle birçok formalite vardır ve tören sırasında kurumdan çeşitli öğretim üyeleri dinleyicilere hitap ederken bir süre tören sırasında oturabilir ya da ayakta bekleyebilirsiniz. Yani, mezuniyet kıyafetinizle rahat ve şık arasında bir denge kurmak durumundasınız. Ayakkabı kep töreninde ne giyilir sorusunun önemli olan başka detaylarından biridir. Töreninizin yapıldığı gün kaçınılmaz olarak biraz ayakta durmanız gerekecek, bu nedenle kıyafetinizin herhangi bir kısmından daha fazla rahat olması gerekmektedir.

Erkekler İçin Mezuniyet Cübbesinin Altına Ne Gider?
Erkekler İçin Mezuniyet Cübbesinin Altına Ne Gider?

Erkekler İçin Mezuniyet Cübbesinin Altına Ne Gider?

Erkekler için resmi bir olay ortaya çıktığında, genellikle en iyi takım elbisenizi, gömleğinizi ve kravatınızı çıkarma zamanıdır. Mezuniyet cübbesinin altına ne giyilir sorusunda erkekler için en iyi seçim, profesyonel ve düzenli bir görünüm sergilemek için yakalı bir gömlek ve kravattır. Bu yeterince basit görünüyor ancak mezuniyetiniz için bir takım elbise seçerken dikkate alınması gereken birkaç husus bulunmaktadır.

Yaz törenleri için pamuklu ve hatta keten bir takım elbise harika bir seçenek olabilir. Kış mezuniyeti içinse, eğer giymeyi tercih ederseniz kalın yün veya polyester takım elbise sıcak tutmak için ideal bir seçenek sunar.

Reklamlar

İnsanlar genellikle koyu renkli bir takım elbise ve gri, siyah, lacivert veya açık renkli bir gömlek tercih edeceklerdir. Bununla birlikte, sizi takım elbise seçiminizle kişiliğinizi ifade etmekten alıkoyan hiçbir şey yoktur. Desenli bir gömlek veya göz alıcı bir kravat seçmek, mezuniyet gününüzde tarzınızı yansıtmanın harika bir yolu olabilir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da kravat düğümüdür. Düğümü doğru yaptığınızdan emin olun. Düğüm genellikle kıyafetinizin üzerinde görünen tek şeydir ve bu yüzden eğer özensizce yapılmışsa fark edilecektir.

Takım elbisenizi tamamlayan renkte bir çift deri ayakkabı genellikle tercih edilen ilk seçenektir. Ayakkabılarınız muhtemelen kıyafetinizin en çok sahnede yürürken öne çıkan parçası olacaktır. Bu yüzden fark edilmekten çekinmeyeceğiniz ve gelecek yıllarda pişman olmayacağınız bir seçimde bulunmanız önem taşır.

Kadınlar İçin Mezuniyet Cübbesinin Altına Ne Gider?
Kadınlar İçin Mezuniyet Cübbesinin Altına Ne Gider?

Kadınlar İçin Mezuniyet Cübbesinin Altına Ne Gider?

Cübbe içine elbise, kadınların mezuniyet elbiseleri için her zaman klasik bir seçenektir. Genel olarak, elbise cübbenin altında görülebildiğinden, diz boyu veya ‘midi’ uzunlukta mezuniyet elbiseleri popüler bir seçenektir.

Bir elbise size göre değilse, bir etek ve şık üst kombin, mezuniyet elbisenizin altına giymek için harika bir seçenek olabilir. Yine ‘midi’ veya diz boyu etek genellikle tercih edilen seçenekler arasındadır. Bir etekle en iyi mezuniyet kıyafeti ile kişiliğinizi göstermek için pek çok yolu vardır.  İster uygun bir set arayın ya da çarpıcı bir etek seçin ve üst kısmını sade tutun. Bu tamamen sizin kendi tarzınıza kalmış bir durumdur. Ancak kabarık etekler zaten hacimli bir elbiseye hacim katabileceğinden dolayı eteklerin nispeten dar olmasına dikkat edilmelidir. En iyi seçim, mütevazı kesimli veya yakalı bluzlu yuvarlak yakalı bir bluz olabilir.

Etek ve elbiseler size göre değilse mezuniyet elbisenizin altına bir pantolon giymek harika bir seçenek olabilir. Desenli blazer ve cigarette pantolonlardan özel dikim ceketli cesur retro geniş paçalı pantolonlara varıncaya kadar mezuniyet için çok yönlü bir seçenek sunar.

Tören sırasında yanınızda bir çanta veya cüzdan getiremeyeceksiniz, ancak törenden sonra telefonunuzu mesaj göndermek veya ailenizi / arkadaşlarınızı aramak için yanınızda getirmeniz gerekecektir. Törenden sonra yaşayacağınız heyecanla ailenizi ve arkadaşlarınızı bulmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle, tören sonrası için telefonunuzu yanınıza alabilmenizi sağlayacak cepli bir elbise bulmaya çalışın.

Ayakkabılar söz konusu olduğunda çok yüksek veya ince topuklu ayakkabılardan kaçınmak en iyisidir. Stilettolar, mezuniyet aşamasında yürümek veya törenden sonra çimenlerde gezinmek söz konusu olduğunda bir felaket olabilir.

Mezuniyet Cübbesinin Altına Ne Giyilir? yazımızda söyleyeceklerimiz bu kadardı. Makyaj Modelleri 2021 yazımız gibi diğer makyajla alakalı yazılarımıza da bakabilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx