Kombin

Gömlek Elbise Kombinleri

Reklamlar

Gömlek elbise kombinleri, günümüz modasının en gözde kreasyonlarından biridir. Gömlek, hem hafif ve şık olduğundan hem de birçok kıyafetle beraber kombinlendiğinden ötürü, sıkça tercih edilebilen bir kıyafettir.

Gömlek Elbise Nasıl Kombinlenir?
Gömlek Elbise Nasıl Kombinlenir?

Gömlek Elbise Nasıl Kombinlenir?

Gömlek elbise kombinleri, birçok şekilde kullanılabilecek özelliğe sahiptirler.  Bu kıyafeter, elbise üstü gömlek şeklinde değerlendirilebilirler. Bununla birlikte, uzun gömlek elbise kombinleri de dikkati çekmektedir. Bu kıyafetlerle modası hiç geçmeyecek günlük tasarımlar yapılabilirken, aynı zamanda özel tasarımların da oluşturulması mümkündür. Hatta, gömlek elbise kombinleri oldukça popüler hale gelmiştir. Bilhassa, siyah gömlek elbise zarif ve uzun boylu hanımlar için oldukça şık bir ambiyans yaratmaktadır.

Gömlek Elbise Kombin Çeşitleri Nelerdir?
Gömlek Elbise Kombin Çeşitleri Nelerdir?

Gömlek Elbise Kombin Çeşitleri Nelerdir?

Gömlek ve elbise kombin çeşitleri denildiğinde, birçok model karşımıza çıkmaktadır. Bu modellerin örnekleri aşağıda şu şekilde verilebilir. Siz de içlerinden dilediklerinizi ya da beğendiklerinizi uygulayarak, kendi göz alıcı dünyanızı yaratabilirsiniz:

Reklamlar
  • Bol Kesim Kısa Gömlek Elbise

Gömlek elbise seçiminde en çok tercih edilen ürünlerden biri olan, bol kesim kısa gömlek elbise, içinde oldukça rahat edeceğiniz ve elegan görüneceğiniz bir tarz yaratmanıza neden olur. Bu elbise tarzından gömlek bol şekilde kesilmiş olup, üstünüze tam oturmaz ve özellikle dökümlü durur. Bu gömlekler oldukça seksi, sportif bir hava da verirler. Kimilerini kovboy çizmeleriyle, ugg’larla, spor ayakkabılarla giymeniz de mümkündür.

  • Bol Kesim Uzun Gömlek Elbise

Bol kesim uzun gömlek elbise türünde gömlek daha uzun görünür; bazen dizlerinize, bazen topuğunuza kadar iner. Genellikle, önünde bir yırtmacı da bulunmaktadır. Böylelikle, hem ince bacaklarınızın ışıltısı yansır hem de rahatça hareket edebileceğiniz bir alanınız olur. Bu elbiseler biraz daha klasik göründükleri için, genellikle belden kalın bir kemerle tutturulurlar. Yanına da elinizde küçük bir taşıma çantası aldığınızda, daha havalı duracaktır.

Hangi Vücut Tipine Hangi Gömlek Elbise Uygun Düşebilir?
Hangi Vücut Tipine Hangi Gömlek Elbise Uygun Düşebilir?

Hangi Vücut Tipine Hangi Gömlek Elbise Uygun Düşebilir?

Hangi vücut tipine hangi gömlek elbisenin yakıştığı çok önemlidir. Çünkü, moda sektörünün en büyük sırrı, doğru vücut ölçüleriyle buluşan doğru kombinleri yaratabilmektir. O yönde, aşağıdaki başlıklara dikkat edilerek, kendi tarzınızı yaratabilmeniz mümkündür:

  • Geniş Omuzlu Kişiler İçin Gömlek Elbise Kombinleri

Geniş omuzlu bir bedeniniz varsa, bel kısmınızı daha ince göstermeniz önemlidir.  Bu yüzden, beli sıkı bir elbise modeli sizin için ideal bir atmosfer yaratacaktır. Aynı zamanda, omuzlarınızın bir kısmını açıkta bırakacak, askılı, kolsuz bir gömlek elbise de işinizi görebilir.

Reklamlar
  • Geniş Kalçalı Kişiler İçin Gömlek Elbise Kombinleri

Geniş kalçaları bulunanlar için, etekli kısımları dökümlü olarak ilerleyen elbiselerin tercih edilmesi mümkündür. Vücudunuzun alt kısmı böylelikle daha kapalı kalacaktır. Elbisenizde özellikle aşağı bölgede asla cep bulunmaması tavsiye edilir. Elbise kısalığının da fazla olmaması beklenmektedir.

  • İnce Vücutlu Kişiler İçin Gömlek Elbise Kombinleri

İnce vücutlu kişiler için, desenli, kareli ve çizgili gömlek elbiseler, pileli ve cepli modeller uygun olabilmektedir. Zarif bir kemerle de elbisenizi taçlandırmanız mümkündür.

Gömlek Elbiseyle Beraber Aksesuar Kullanımı Ne Şekilde Olabilir?

Gömlek Elbiseyle Beraber Aksesuar Kullanımı Ne Şekilde Olabilir?

Gömlek elbise kreasyonlarında, özellikle kemer aksesuar olarak ön plana çıkmaktadır. Kemer seçimizin beden ölçünüze göre, ince ya da kalın olabilmektedir. Gömlek elbiseler genellikle düz ve koyu renklerden seçilse de, kimileri de pastel tonlarda da seçilebilmektedir. Bu yüzden, koyu renkli elbiselerde gümüş rengi, altın rengi kemer, toka, takı (özellikle dökümlü kolye) kullanımı sizin için şık bir görüntü yaratabilir.
Gömlek elbise kombinasyonlarında, kullandığınız modellere göre ayakkabı seçimi de yapılabilmektedir.  İnce, uzun kişilerin giydikleri, kısa gömlek elbise kombinlerinin altına açık ayakkabılar, topuklu ayakkabılar giyilebilmektedir. Bununla birlikte, geniş dökümlü elbiselerde ya da uzun ve yırtmaçlı modellerde, spor çizme, kovboy çizmesi gibi ürünlerin kullanılması da uygun olacaktır. Gömlek elbise çeşitleri giyildiğinde, saçların genellikle salık bırakılması, fönlü olması da önerilmektedir.
Gömlek elbiseler bilhassa yaz ve ilkbaharın ılık günleri için düşünülmüş tasarımlardır. Eğer, kış kreasyonlarında da kullanılmak istiyorsanız, bu elbiseleri giyerken, altlarına ince ama sıcak tutan çoraplar, renkli muz çoraplar, postallar ya çizmeler giyebilirsiniz. Uzun elbiselerde, bazen kafaya takılan bir kovboy şapkası da havayı arttırabilmektedir. Gömlek elbiseler hem klasik hem günlük modalar için idealdir.
 

Yazımızı beğendiyseniz, Kot Gömlek Altına Ne Giyilir? adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx