Sağlık

Lamiderm Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Lamiderm Krem Faydaları

Reklamlar

Lamiderm krem genel olarak ciltteki çeşitli rahatsızlıkları tedavi eden bir üründür. Peki Lamiderm krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Lamiderm Krem Nedir?

Bu krem, güneş yanığı ve birinci veya ikinci derece yanıklara bağlı olarak kızarık cildin iyileşmesini destekler. Güneş yanığı ve bulaşıcı olmayan cilt yaraları için, hafif (kızarık cilt) ila orta (kabarcıklı) yanıkların tedavisinde kullanılır. Radyasyon tedavisinin neden olduğu ciltte kızarıklıkları iyileştirmek için bu krem kullanılır. Yara üzerinde ve cildin hasar görmeden günde birkaç kez tekrar tekrar kullanın.

Lamiderm Krem İçeriği

Bu kremin içinde Trolamin, Sıvı Parafin, Etilen Glikol Stearat, Stearik Asit, Propilen Glikol, Perhidrosikualen, Avokado Yağı, Sodyum-propil-p-hidroksibenzoat, Potasyum Sorbat, Sodyum-metil-p-hidroksibenzoat ve Distile su vardır.

Reklamlar

Lamiderm Krem Muadili

Bu kremin muadili yoktur.

Lamiderm Krem
Lamiderm Krem

Lamiderm Krem Ne İşe Yarar?

Radyasyon tedavisine bağlı kızarıklıkların tedavisinde bu krem kullanılır.  Birinci ve ikinci derece yanıklar ve diğer enfekte olmayan kutanöz yaralar için bu krem uygulanır. Radyasyon tedavisine bağlı kızarıklık veya ikinci derece yanıklar olması durumunda doktorunuza danışmanız gerekir.

Radyoterapi tedavilerinden kaynaklanan ikincil eritem, birinci derece yanıklar, ikinci derece yanıklar ve diğer enfekte olmayan kesiklerin iyileştirilmesi için bu krem oldukça etkilidir. Aynı zamanda bu krem güneş yanıklarının iyileştirilmesi için kullanılır.

Lamiderm Krem Faydaları

Bu krem genel olarak radyasyon tedavisinden sonra oluşan kızarıklıklar için uygulanır. Birinci ve ikinci derece yanıklar ve diğer enfekte olmayan kutanöz yaraların tedavisinde bu krem kullanılır. Bunun dışında radyasyon tedavisinden dolayı oluşan eritem, kabarcıklar, yanıklar ve yaraların giderilmesi için uygulanır.

Reklamlar
Lamiderm Krem
Lamiderm Krem

Lamiderm Kremi Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu bir ilaçtır. Lütfen kullanmadan önce ürününüzle birlikte verilen tüm belgeleri dikkatlice okumanız gerekir. Şüpheniz varsa, bu ilacı almadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın.
 • Bu kremin etken maddesine ya da diğer bileşenlerinden birine karşı bilinen alerji durumunda bu kremi kullanmayın.
 • Bu kremi, kanayan yaralar veya enfekte lezyon durumunda kesinlikle kullanmayın.
 • Bu ilaç sizi güneşten korumaz.
 • Kabarcıklanma veya aşırı yanma ile yanma durumunda veya derin veya uzun bir yara olması durumunda, yanığa bir ilaç uygulamadan önce tıbbi konsültasyon gereklidir. Herhangi bir sorunuz olursa doktorunuzdan veya eczacınızdan tavsi̇ye almaktan çeki̇nmeyi̇n.
 • Hamilelik döneminde herhangi bir ilaç almadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın.
 • Emzirme döneminde herhangi bir ilaç almadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın.
 • Birinci derece yanıklar ve güneş yanıkları durumunda, bu kremi kalın bir tabaka halinde uygulayın, ovalamayın ve nüfuz etmesine izin verin. Bu işlemi günde iki veya dört kez tekrarlayın.
 • İkinci derece yanıklar ve enfekte olmayan yaraları  temizledikten sonra kalın bir krem tabakası uygulayın. Bunu her gün birkaç kez tekrarlayın. Gerekirse gazlı bez ile bölgeyi bandajlamayın.
 • Radyoterapi nedeniyle ciltte kızarıklık varsa bu kremi günde iki veya üç kez uygulayın ve hafif bir masajla nüfuz etmesine izin verin.
 • Bu kremin bileşenlerine karşı alerjiniz varsa, yara kanıyorsa veya yara enfeksiyon kapmışsa bu kremi kullanmayın.
 • Bu kremi çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.
 • Bu krem, güneş kremi değildir.
 • Herhangi bir yan etki fark ederseniz, lütfen bir eczacı veya doktora başvurun.
 • Bu kremi, 25 derecenin altında saklayın.
 • Üzerinde açıkça belirtilen son kullanım tarihini aşmayın.
 • Bu tıbbi cihaz evsel atıklarla birlikte atılmamalıdır, bu konuda eczacınıza danışın.

Lamiderm Krem Kullanimi

Bu kremi mutlaka doktorunuzun talimatlarına göre kullanın. Radyoterapi tedavilerinden kaynaklanan ikincil eritem durumlarında, bu kremi, günde iki ila üç defa uygulayın ve aralıklı olarak hafifçe masaj yapın.

Birinci derece yanıklar, ikinci derece yanıklar ve diğer enfekte olmayan kesikler için bu kremi kullanmadan önce yarayı mutlaka temizleyin. Etkilenen bölgeye kalın bir tabaka uygulayın ve kesiğin üzerinde daima bir krem tabakası olması için bunu günde birkaç kez tekrarlayın. Gerekirse etkilenen bölgeyi bir pansuman ile kapatın. Kuru emici bir pansuman kullanmayın.

Lamiderm Krem Yan Etkileri

Lamiderm kremi kullanmadan önce herhangi bir duyarlılık için yama testi yapmalısınız. Bu kremin yan etkileriyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza sorun.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx