Sağlık

Naxoder Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Naxoder Krem Faydaları

Reklamlar

Naxoder krem antifungal bir ilaç türüdür. Peki Naxoder krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Naxoder Krem Nedir?

Bu krem, mantarın cildinizde oluşmasını ve gelişmesini önleyen antifungal bir ilaçtır. Bu krem ciltte kullanım içindir. Bu ilaç, kasık mantarı, ayak mantarı ve saçkıran enfeksiyonları gibi çeşitli maya, küf ve mantar cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem yetişkinlerde ve en az on iki yaşında olan çocuklarda kullanım içindir. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Naxoder Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 41.83 liradır.

Reklamlar

Naxoder Krem Ne İşe Yarar?

Bu kremin topikal azol antifungallere benzer etkinlik ve yan etki profilleri vardır. Topikal allilamin antifungal olan bu krem, interdigital tinea pedis olarak adlandırılan ayak mantarı, tinea cruris olarak bilinen kasık mantarı ve tinea corporis olarak bilinen saçkıran tedavisi için kullanılır. 

Naxoder Krem Faydaları

Bu krem, trichophyton rubrum, trichophyton mentagrophytes ve epidermophyton floccosum gibi çeşitli organizmalarının sebep olduğu tinea pedis, tinea cruris ve tinea corporis’in topikal tedavisi için kullanılır.

Naxoder Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Alerjiniz varsa bu kremi kullanmamalısınız.
  • Bu kremin doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Hamileyseniz mutlaka doktorunuza söyleyin.
  • Bu krem kullanırken emzirmek güvenli olmayabilir. Herhangi bir risk hakkında doktorunuza danışın.
  • Bu krem, on iki yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. Bu krem, on sekiz yaşından küçükler tarafından kullanım için onaylanmamıştır.
  • Gözlerinize, burnunuza, ağzınıza, rektumunuza veya vajinanıza bu kremi uygulamayın. Temas oluşursa hemen su ile durulayın.
  • Doktorunuz size söylemediği sürece bu krem ile tedavi ettiğiniz alanlarda başka ilaçlar kullanmaktan kaçının.
  • Hava dolaşımına izin vermeyen sıkı, sentetik giysiler giymekten kaçının. Enfeksiyon iyileşene kadar pamuktan ve diğer doğal liflerden yapılmış bol giysiler giyin.

Naxoder Krem Kullanımı

Reçete etiketinizdeki tüm talimatları izleyin ve tüm ilaç kılavuzlarını veya talimat sayfalarını okuyun. İlacı aynen belirtildiği gibi kullanın. Bu kremi ağızdan almayın. Topikal krem sadece cilt üzerinde kullanım içindir. Bu ilaç gözünüze veya ağzınıza girerse suyla durulayın.

Bu ilacı kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Bu krem veya jeli uygulamadan önce etkilenen bölgeyi temizleyin ve kurulayın. Bu kremi etkilenen bölgeye uygulayın ve hafifçe ovalayın. Belirtileriniz hızla düzelse bile, bu ilacı tam öngörülen süre boyunca kullanın. Dozu atlamak, ilaca dirençli enfeksiyon riskinizi artırabilir.

Reklamlar

Bu krem ile tedavi ettiğiniz enfeksiyon dört hafta içinde düzelmezse veya daha da kötüleşirse doktorunuzu arayın. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe, etkilenen bölgede hava dolaşımına izin vermeyen bandajlar veya pansumanlar (kapalı pansumanlar) kullanmayın. Giysileri korumak için hafif bir pamuklu gazlı bez kullanılabilir. Oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayın.

Naxoder Krem Yan Etkileri

Kurdeşen, zor nefes alma, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi gibi alerjik reaksiyon belirtileriniz varsa acil tıbbi yardım alın. Yaygın yan etkiler, tedavi edilen cildin kuruluğu veya tahrişini içerebilir. Bu ilacı uyguladıktan sonra şiddetli cilt tahrişi oluşursa hemen doktorunuzu arayın. 

Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve diğerleri ortaya çıkabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye almak için doktorunuzu arayın.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx