Sağlık

Oksijenli Su ile Sivilce Tedavisi

Reklamlar

Oksijenli Su ile Sivilce Tedavisi yazımız ile yaz kış her mevsim can sıkıcı bu rahatsızlığın tedavisi için alternatif bir yöntem anlatacağız. İltahap dolu ve kaşındırıcı sivilceler yüzünden pek çoğumuz rahatsızlıklar yaşamışızdır. Sivilceler ve cilt lekeleri, önlemi alınmadığı taktirde cildimizde izler bırakabilir. Dolayısı ile bu iltahap yuvalarını büyüyerek daha can sıkıcı hal almadan mutlaka tedavi etmeli, önünü tıkamalıyız. Bu yazımız ile sizlere sivilce tedavisinde oksijenli su kullanımı ve detaylarını anlatacağız.

Sivilce bazı zamanlarda herkesin karşılaşabileceği bir cilt sorunudur. İçi iltihap dolu akneler kişinin canını yakar ve görünüm açısından da can sıkıcı hale gelebilir. Sivilcenin meydana gelmesinin yaş faktöründen, ergenlik dönemine ve sağlık sorunlarına kadar birçok nedeni olabilir. Sivilcelerin tedavisi için en etkili yöntemlerden biri de oksijenli su kullanımıdır. Sivilce sorununu oksijenli su ile çözebildiğiniz gibi ciltte zamanla oluşan yıpranma ve sarkmalar için de bu suyu tercih edebilirsiniz. Cildinizde meydana gelebilecek birçok sorunun çözümü için oksijenli suyu kullanabilirsiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

Oksijenli Su İle Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Oksijenli su yapısındaki zengin vitaminler ile cildinizde meydana gelen sorunların çözümü için harika bir yöntemdir. Oksijenli suyu cildinize uygulayarak cilt sorunlarınız çözüldüğü gibi bir de sorunların tekrarlamasını da uzun süre de engellemektedir. Özellikle de en çok karşılaşılan cilt sorunu sivilce için oksijenli su tariflerinden yararlanabilirsiniz.

Reklamlar
Oksijenli Su ile Sivilce Tedavisi

1. Oksijenli Su Maskesi ile Sivilce Maskesi

Sivilcelerden kurtulmak için oksijenli su maskesi için gerekli olan malzemeler pamuk ve oksijenli sudur. Öncelikle cildinizi temizlemelisiniz yani ılık bir su ile yıkayıp losyon ile temiz olmasını sağlamalısınız. Sonrasında bir pamuğa oksijenli suyu dökerek biraz da su dökün ve bu pamuğu cildinizde sivilcelerin yoğun olduğu bölgelere sürünüz. 10 dakika kadar cildinizde kalmasını sağlamalısınız. Sonrasında cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu yöntemi cildinize uyguladığınızda oluşan sivilcelerin yok olduğunu ve sivilce oluşumunu da engellediğini göreceksiniz. Bu uygulamayı haftada iki ya da üç kere uygulamanız uygundur.

2. Karbonat ve Oksijenli Su Maskesi Tarifi

Oksijenli su ve karbonat ile uygulayabileceğimiz bu maskeyi hazırlamak için 1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı oksijenli suya ihtiyacımız var. İlk olarak su ile karbonatı karıştırarak cildinize sürüp 5 dakika kadar beklemelisiniz. Sonrasında cildinizi yıkayıp kurulayın. Ve sivilcelerin yoğun olduğu bölgeye oksijenli su uygulayın 5 dakika kadar oksijenli suyu beklettikten sonra cildinizi güzelce temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi cildinizde sivilce çıktığı zamanlarda uygulayabilirsiniz.

Oksijenli Su Maskeleri Nasıl Kullanılır?

Oksijenli suyun içeriğinde faydalı ve zengin maddeler bulunmaktadır. Sivilce tedavisinde oldukça yaygın kullanılan bir üründür. Cildin herhangi bir sebepten zarar görmesini doğal bir şekilde tedavi etmektedir. Sivilcelerden korurken aynı zamanda cilt bakımı da yapmaktadır. Cilt bakımı için haftada iki üç kere kullanabilirsiniz. Cildiniz sivilcelerden kurtularak ölü derilerden de arınır. Fazla kullanırsanız cildinize zarar verebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da oksijenli suyu cildinize %3 oranında uygulamanızdır. Daha fazla sürerseniz cildiniz tahriş olabilir ya da farklı bir zarar olabilir. Seyrelterek ve az miktarda kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Oksijenli Su ile Sivilce Tedavisi 2024 Oksijenli Su ile Sivilce Tedavisi
Oksijenli Su Maskeleri Nasıl Kullanılır?

Oksijenli Suyun Cildinize Faydaları Nelerdir?

Oksijenli Su Cildinizi Temizler ve Canlandırır

Cilt bakımınız için çeşitli kozmetik ürünler yerine oksijenli su kullanmayı tercih edebilirsiniz. Oksijenli su cildinizi doğal olarak temizler ve zamanla sivilcelerden de kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda cildinizin nem kaybını azaltarak, ihtiyacı olan neme kavuşur. Ve bir diğer faydası da gözeneklerinizin küçülmesini de sağlamasıdır.

Reklamlar

Oksijenli Su Siyah Noktaları Temizler

Siyah noktalar da sivilce gibi rahatsız eden bir cilt sorunudur. Siyah noktaların tedavisi için de çeşitli kozmetik ürünler yerine oksijenli suyu tercih edebilirsiniz. Siyah noktalar gözeneklerin tıkanmasından dolayı ortaya çıkar ve oksijenli su da içindeki faydalı maddeler ile gözeneklerinizi açarak siyah nokta sorunundan kurtulmanızı sağlar. Bir diğer faydası da siyah noktaların uzun süre oluşumunu engellemesidir.

Oksijenli Suyun Diğer Kullanım Alanları

Oksijenli suyun diğer adı hidrojen peroksittir. Kuvvetli dezenfektanlardan biri olduğu için herkesin ecza dolabında olmasına rağmen etkisi pek fazla bilinmemektedir. Sadece sivilce için değil gündelik hayatta pek çok yerde kullanımı ile dikkat çekmektedir. Ve piyasada kolay bir şekilde bulunabilir.

H202 olarak bilinen bu madde genellikle sadece küçük yaraları dezenfekte etmek ya da kumaşları beyazlatmak için kullanılsa da, birçok farklı alanda başarılı çözümlere yol açar.

Oksijenli suyun içinde H202 isimli kimyasal vardır. Genellikle meydana gelen yaraları dezenfekte etmek için kullanılsa da aslında bir çok kullanım alanı vardır. Farklı alanlarda çok fazla yerde kullanılıp güzel sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Oksijenli Su ile Sivilce Tedavisi 2024 Oksijenli Su ile Sivilce Tedavisi
Oksijenli Suyun Diğer Kullanım Alanları

Oksijenli Su Küçük Yaraları Dezenfekte Eder

Oksijenli suyu antiseptik içeriği nedeni ile yaraları dezenfekte etmekte kullanabilirsiniz.

Oksijenli Su Saçların Rengini Açar

Oksijenli su diğer kimyasal açıcılara göre oldukça az zararlıdır. Bu yüzden kuaförünüzden de onay alarak saç renginizi açmak için kullanabilirsiniz.

Oksijenli Su Ağız Bakımı Yapar

Oksijenli su ile gargara yapmanın ağız içindeki bakterileri öldürüp, ağız kokusunu temizleme gibi faydaları olacaktır.

Oksijenli Su ile Diş Fırçalarınızı Dezenfekte Edebilirsiniz

Diş fırçalarındaki bakterileri temizlemek için oksijenli su kullanabilirsiniz. Fırçaları oksijenli suya batırıp dezenfekte olmasını sağlayabilirsiniz.

Oksijenli Su ile Sararan Tırnaklara Son

Sürekli oje sürmekten hava alamayan tırnaklarınız sararabilir sararmış tırnaklarınızın rengini oksijenli su ile açabilirsiniz.

Oksijenli Su Sivilceleri Kurutur

Oksijenli suyun antiseptik özelliği olduğu içini cildinizi temizlemek ve sivilceleri kurutmak için oksijenli suyu kullanabilirsiniz. Bir miktar oksijenli suyu su ile karıştırıp pamuğa batırdıktan sonra sivilcelerinizin üzerine uygulayabilirsiniz.

Oksijenli Su Nasırları İyileştirir

Nasır sorununuz varsa oksijenli su kullanarak nasırlarınızı tedavi edebilirsiniz. Bir miktar sıcak suyu oksijenli su ile karıştırıp nasır olan yeri oksijenli suya batırıp bir süre beklemelisiniz.

Oksijenli Su ile Kulak Temizliği Yapabilirsiniz

Kulak temizliğiniz için kulak çubuğuna bir iki damla oksijenli su damlattıktan sonra kulağınızı temizleyebilirsiniz.  Sonrasında zeytinyağı ile de temizleyip su ile durulayabilirsiniz.

Oksijenli Su ile Parazitleri ve Keneleri Öldürebilirsiniz

Parazit ve kene gibi hasara yol açan parazitleri oksijenli su kullanarak yok edebilirsiniz.

Oksijenli Su Mutfak ve Banyo Fayans ve Döşemeleri Temizlemek İçin Kullanılabilir

Oksijenli suyu kirli ve lekeli fayanslarınızın üzerine döküp fayanslarınızı temizleyebilirsiniz.  Aynı zamanda fayans aralarının da beyazladığını göreceksiniz. Fayans aralarını beyazlatmak için; bir miktar oksijenli suyu un ile karıştırarak macun elde etmelisiniz. Macun kıvamında olan oluşturduğunuz karışımını fayans aralarına sürüp bir gece boyunca kalmasını sağlayın. Ertesi gün su ile yıkayarak durulayın.

Oksijenli Su ile Klozet Temizliği Yapabilirsiniz

Bir miktar oksijenli suyu klozete dökerek yarım saat beklettikten sonra klozeti temizleyebilirsiniz.

Oksijenli Su ile Küvetleri ve Duşa Kabinleri Temizleyebilirsiniz

Oksijenli suyu küvet ya da duşa kabine döküp 30 dakika bekletiniz. Sonrasında sıcak su ile durulayabilirsiniz.

Oksijenli Su ile Güveleri Temizleyin

Oksijenli su kullanarak güvelerin olduğu yere bir miktar oksijenli su püskürtüp çoğalmalarını engelleyebilirsiniz.

Oksijenli Su ile Cam Yüzeyleri Parlatabilirsiniz

Oksijenli su kullanarak aynaları ve cam yüzeyleri parlatmak için yapmanız gereken oksijenli suyu temiz bir bezle silmektir.

Oksijenli Su ile Tezgah Gibi Yüzeyleri Dezenfekte Edebilirsiniz

Oksijenli su kullanarak tezgah gibi yüzeylerin üzerini silip ılık su ile silebilirsiniz.

Oksijenli Su ile Bulaşık Süngerlerini ve Mutfak Bezlerini Dezenfekte Edebilirsiniz

Oksijenli suya kirli bulaşık süngerlerini ve mutfak bezlerini oksijenli suyun içinde yarım saat bekleterek dezenfekte olmasını sağlayabilirsiniz.

Oksijenli Su ile Kesme Tahtalarınızı Temizleyebilirsiniz

Tavuk ve balık gibi çiğ ve koku bırakan ürünlerden sonra kesme tahtalarınızı oksijenli su ile silebilirsiniz.

Oksijenli Su Kumaşlardaki Kokuları Çıkarır

Oksijenli suyu sirke ile karıştırıp koku yapan bölgelere sıkarsanız kumaşlara işleyen kötü kokuları çıkarır.

Oksijenli Su Halı ve Kilimleri Temizler

Halılardan çıkmayan lekeler yüzünden halılarınızı sürekli yıkatmaya vermenize son. Oksijenli suyu halının ve kilimlerin lekeli olan bölümlerine oksijenli su uygulayabilirsiniz. Renkli halılarda kullanmanız pek tavsiye edilmez. Kullanmadan önce küçük bir alanda test yapmalısınız.

Oksijenli Su Matara, Soğutucu Kutu ve Sefer Kaplarını Temizler

Mutfağınızda kullandığınız matara, sefer tası gibi ürünleri bir miktar oksijenli su ile temizleyebilirsiniz. Dezenfekte etmek istediğiniz mutfak eşyalarına sıkmalısınız.

Meyve ve Sebzeleri Oksijenli Suyla Temizleyebilirsiniz

Meyve ve sebzelere atılan tarım ürünlerinin temizlenmesi için su ile yıkamak yeterli değildir. Sirke ve oksijenli suyu kullanarak sebze ve meyveleri bu karışımla yıkayabilirsiniz. Sonra da su ile iyice durulamalısınız. Araştırmalara göre oksijenli su besinlerin üzerindeki zararlı bakterileri öldürmektedir. Yani besindeki sağlığa zararlı olan maddelerin arınmasını sağlamaktadır.

Oksijenli Su Diş ve Ağız Bakımı İçin Çok Etkilidir

Herkes bembeyaz dişlere ve sağlıklı bir ağıza sahip olmak ister. Diş macunlarının değişik çeşitlerini denemiş olabilirsiniz. Bir de oksijenli suyu denemelisiniz. Oksijenli suyun beyazlatma etkisi çok fazladır. Düzenli olarak kullanılırsa dişlerinizin istediğiniz beyazlığa kavuştuğunu göreceksiniz. Oksijenli su ile aynı miktarda ılık suyu karıştırmalısınız. Sonrasında karışımı ağzınıza alarak gargara yapıp tükürmelisiniz. Sonrasında ağzınızı tekrar çalkalayın istediğiniz sonuca ulaşana kadar günde bir iki kere uygulayabilirsiniz.

Oksijenli Su Yara ve Kesikleri Tedavi Ediyor

Ecza dolaplarının vazgeçilmezi olan oksijenli su kesiklerin ve yaraların tedavisi için faydalanılabilmektedir. Dezenfektan özelliği olduğu için yaraların iyileşmesini sağlar. Çünkü mikropları öldürür. Küçük yaraların olduğu yerlere de oksijenli pamuğu bastırmalısınız.

Oksijenli Su Çamaşır Suyu Yerine Oksijenli Su Kullanın

Çamaşırlarınızın daha beyaz olması ve lekelerin çıkması için çamaşır suyunun yerine oksijenli su kullanabilirsiniz. Bir bardak oksijenli suyu bol miktarda ılık suyun içine dökünüz. Ve bu karışımın için çamaşırları atarak yarım saat kadar bekleyiniz. Bu yöntemle kıyafetlerinizdeki lekelerin temizlendiğini göreceksiniz. Kıyafetleriniz temizlendikten sonra temiz su ile durulayınız. Bu uygulamayı renkli kıyafetlerinizde uygulamamakta fayda vardır bu kıyafetlerinizin renginin solmasına sebep olabilir.

Oksijenli Su ile Makyaj Fırçalarınızı Temizleyin

Makyaj fırçalarının temiz olması çok önemlidir. Sürekli ciltle temas ettiği için sivilce oluşumunu engellemek için zaman zaman temizlenmelidir. Temizlik işlemini yaparken oksijenli su ile suyu karıştırınız. Makyaj fırçalarını 5 dakika bekletin ve sonrasında durulayın. Bir bez ya da havlu ile kurulayınız. Haftada bir temizleyebilirsiniz.

Oksijenli Su ile Sivilce Tedavisi
Oksijenli Su ile Sivilce Tedavisi

Sizlere oksijenli su hakkında detaylı bilgileri, kullanım alanlarını ve Oksijenli Su ile Sivilce Tedavisi hakkında bilgileri verdik. Umarız bu yazımız sizler ve sivilcelerinizin tedavisi yolunda faydalı bir yazı olmuştur. Sizler de oksijenli suyu farklı alanlarda kullanıyorsanız bu alanları yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Bu arada Oksijenli Su ile Sivilce Tedavisi uygulamasını yapmadan önce doktorunuza mutlaka danışın.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx