Magazin

Azra Akın kimdir? Azra Akın kiminle evli? Çocuğu var mı? Kaç yaşında?

Reklamlar

Azra Akın kimdir? Azra Akın kiminle evli? Çocuğu var mı? Kaç yaşında? 1998 yılında Elite Model yarışması ile Türkiye ayağında 1. olan başarılı isim daha sonrasında ise 2002 yılında düzenlenen Türkiye Güzellik Yarışmasında 1. olmayı başaran ve Miss World kapılarını Türkiye’ye aralatan başarılı sosyal medya fenomeni isim aynı zamanda dijital platformların ve ekranların da aranılan isimleri arasında yerini aldı. Oyunculuğu kadar sempatik halleri ile de sevilen oyuncunun takipçileri Azra Akın hakkında araştırmaya yapmaya başladılar.

Azra Akın kimdir? Kaç yaşında? Burcu ne? Sevgilisi var mı? Bu ve bunun gibi merak edilen ve takipçileri tarafından arama motorlarında sıkça aranan bütün soruların cevaplarını sizler için yazımızda derledik. Keyifli okumalar dileriz.

Azra Akın kimdir?
Miss World Azra kimdir?

Azra Akın kimdir?

1981 yılında Hollanda’da dünyaya gelen başarılı sosyal medya fenomeni güzel babası bir zamanlar Eskişehirspor’da futbol oynamış Yıldız Teknik Üniversitesinden mezun olmuş ve tercümanlık yapmıştır. Annesi Ayda Akın ise Hollanda’da öğretmenlik yapmıştır. Aile 1971 yılında Hollanda’ya yerleşmiştir. Başarılı sosyal medya fenomeni güzelin kendisinden 2 yaş küçük Doruk adında bir de kız kardeşi vardır. 1998 yılında Elite Model yarışması ile Türkiye ayağında 1. olan başarılı isim daha sonrasında ise 2002 yılında düzenlenen Türkiye Güzellik Yarışmasında 1. olmuştur. Burada güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Azra Akın bu yarışma sonucunda Miss World yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır. Yarışma sonunda Miss World ünvanını kazanan başarılı ise Türkiye’ye Miss World ünvanını ikinci defa getiren kişi olmuştur. Mankenlik ve modellik yapan başarılı isim aynı zamanda reklamlarda ve televizyon dizilerinde de birçok göre rol almıştır. 2004’te başrolünü Tamer Karadağlı ile paylaştığı Yağmur Zamanı adlı dizide Eylül karakterine hayat veren başarılı isim 2009’da Sadri Alışık Tiyatrosunda 72. Koğuş adlı oyunda da yer alarak tiyatro oyunundaki yeteneklerin de gözler önüne sermiştir. 2011 yılında Star TV’de yayınlanan Geniş Aile dizisinde rol alan başarılı isim 2012 yılında M.U.C.K. dizisinde müzik öğretmeni Elif karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında Kanal D’de yayınlanan Galip Derviş dizisinde de rol olan başarılı isim son olarak 2015 yılında Poyraz Karayel adlı dizide Çiğdem karakterine hayat vermiştir. Uzun bir birlikteliği olduğunu bildiğimiz Doruk Atakul ile 2017 yılında dünya evine giren başarılı sosyal medya fenomeni güzel örnek evliliği ile de birçok kişi tarafından idol haline gelmiştir.

Reklamlar

Azra Akın kaç yaşında?

Miss World ünvanını kazanan ve Türkiye’ye 1932 senesinden sonra ilk defa bu unvanı getiren başarılı isimin güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemesi de merak konusu oldu. Takipçileri sık sık arama motorlarında yaşını sorar oldular. 8 Aralık 1981 yılında dünyaya gelen başarılı sosyal medya fenomeni 39 yaşında.

Azra Akın aslen nereli?

1981 yılında Hollanda’da dünyaya gelen başarılı sosyal medya fenomeni güzel şuan yaşamına İstanbul’da devam etmektedir. Sosyal medya fenomeni güzel baba tarafında aslen Uşak Karahallı’dır.

Azra Akın hangi burç?

Sosyal medyanın adeta göz bebeği haline gelen ve kısa zamanda geniş hayran kitlelerine ulaşan oyuncu Azra Akın’ın takipçileri en çok sosyal medyada oyuncu güzelin burcunu sorar oldular. Bizler sizin için araştırdık bulduk. 8Aralık 1981 tarihinde dünyaya gelen fenomen isim aynı zamanda bir Yay burcu kadını.

Azra Akın’ın boyu ve kilosu?

Oyunculuğu ile göz dolduran düzgün fiziği ile de yürek hoplatan bir çok gencin yüreğinde yer edinen Azra Akın, İnstagram paylaşımları ile magazin gündemine oturdu. Takipçileri sık sık güzelin boyu ve kilosunu sorar oldular. Bizler sizin için araştırdık bulduk. 1.77cm uzunluğunda olan güzel oyuncu 60kg ağırlığında.

Reklamlar

Azra Akın evli mi?

Uzun zamandır merak edilen bir diğer konu ise fenomen isminin aşk hayatı oldu. Özel hayatını sır gibi saklayan ve sosyal medyaya yansıtmayan Azra Akın’ın takipçileri bu konu hakkında epey meraklı. Ünlü oyuncu gönlünü birine kaptırdı. Mutluluğu gözlerine yansıyan sosyal medya fenomeni isim bu mutluluğu 2017 tarihinde evlilik ile taçlandırarak herkesi şok etti. Sosyal medyanın beğenilen isimlerinden olan Azra Akın gönlünü Doruk Atakul’a kaptırdı. Kısa zamanda hayatlarını birleştiren çift uyumları ve sempatik halleri ile sosyal medya kullanıcılarından tam not aldı. Hayatlarını birleştiren bu çiftin Demir Koru adında oğulları dünyaya geldi. Çift aile yaşantıları ve oğulları ile sosyal medya dünyasının da en çok takip edilen isimleri arasında yerlerini aldılar.

Azra Akın kimdir?
Miss World Azra kimdir?

Azra Akın’ın eşi Atakan Koru kim?

Aslen Edirne Keşanlı olan Atakan Koru, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini İşletme Mühendisliği bölümünde bitiren Atakan Koru, İstanbul’da meşhur bir alışveriş merkezinde kafe işletmeciliği yaptı. İtalyanca, İngilizce, İspanyolca ve Portekizce olmak üzere 4 dil bilen Atakan Koru’nun babası ziraat mühendisi Ahmet Koru ve annesi emekli öğretmen Seniye Koru’dur..

Azra Akın’ın çocuğu var mı?

Örnek olarak sık sık gösterilen bu çiftin Demir Koru adında oğulları dünyaya geldi.

Azra Akın eşi ile nasıl tanıştı?

Akın ve Atakan Koru çifti 2013 yılında iken spor salonunda tanıştıklarını dile getirdiler. 4 sene boyunca mutlu bir aşk yaşayan çift 4 senenin sonunda bu mutluluğu evlilik ile taçlandırdılar. Başarılı güzel evlilik teklifini ise Brezilya’da aldı.

Azra Akın’ın mesleği ne?

Mankenli ve modellik yapan ünlü sosyal medya fenomeni isim aynı zamanda bir çok dizi, film ve reklam filminde rol almıştır.

Azra Akın’ın yer aldığı yapımlar

Mankenlik ve modellik yapan başarılı isim aynı zamanda reklamlarda ve televizyon dizilerinde de birçok göre rol almıştır. 2004’te başrolünü Tamer Karadağlı ile paylaştığı Yağmur Zamanı adlı dizide Eylül karakterine hayat veren başarılı isim 2009’da Sadri Alışık Tiyatrosunda 72. Koğuş adlı oyunda da yer alarak tiyatro oyunundaki yeteneklerin de gözler önüne sermiştir. 2011 yılında Star TV’de yayınlanan Geniş Aile dizisinde rol alan başarılı isim 2012 yılında M.U.C.K. dizisinde müzik öğretmeni Elif karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında Kanal D’de yayınlanan Galip Derviş dizisinde de rol olan başarılı isim son olarak 2015 yılında Poyraz Karayel adlı dizide Çiğdem karakterine hayat vermiştir.

 • 2017 – Her Şey Mümkün (Pelin) (Sinema Filmi)
 • 2014 – Çilek (Çilek) (Sinema Filmi)
 • 2014 – 2015 – Poyraz Karayel (Çiğdem) (TV Dizisi)
 • 2014 – Arkadaşım Hoşgeldin (Kendisi)(Tv Programı)
 • 2013 – Galip Derviş 2. Sezon (TV Dizisi)
 • 2012 – Muck (Elif) (TV Dizisi)
 • 2012 – Yalan Dünya 2. Sezon (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
 • 2011 – Geniş Aile 3. Sezon (Neşe) (TV Dizisi)
 • 2010 – Peşpeşe (Pelin) (Sinema Filmi)
 • 2009 – Ayrılık (Firengiz Babayev) (TV Dizisi)
 • 2009 – Ah Kalbim (Kendisi) (TV Dizisi)
 • 2008 – Sen Harikasın (TV Dizisi)
 • 2008 – Rüzgar (Leyla) (TV Dizisi)
 • 2007 – Oyun Bitti (Dilan) (TV Dizisi)
 • 2006 – İlk Aşk (Bahar) (Sinema Filmi)
 • 2005 – Teberik Şanssız (Fulya) (TV Filmi)
 • 2004 – Yağmur Zamanı (Eylül) (TV Dizisi)
 • 2004 – Anlat İstanbul (Pamuk Prenses) (Sinema Filmi)

Azra Akın Türkiye Güzeli

1998 yılında Elite Model yarışması ile Türkiye ayağında 1. olan başarılı isim daha sonrasında ise 2002 yılında düzenlenen Türkiye Güzellik Yarışmasında 1. olmuştur. Burada güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Azra bu yarışma sonucunda Miss World yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır. Yarışma sonunda Miss World ünvanını kazanan başarılı ise Türkiye’ye Miss World ünvanını ikinci defa getiren kişi olmuştur.

Azra Akın kimdir?
Azra Akın kimdir?

Azra Akın

Ekranların başarılı isimi Akın’ın takipçilerinin merak ettiği bir kaç detaya siz değerli takipçilerimiz için değdik.

Azra Akın’ın saç rengi

Başarılı sosyal medya fenomeni isimin takipçilerinin bir diğer merak ettiği konu ise saç rengi oldu. Etkileyici bakışlara sahip olan başarılı isim Açık Kahverengi saçlara sahip.

Azra Akın’ın göz rengi?

Başarılı sosyal medya fenomeni isimin takipçilerinin bir diğer merak ettiği konu ise göz rengi oldu. Etkileyici bakışlara sahip olan başarılı isim Açık Kahverengi gözlere sahip.

Azra Akın cilt bakım rutini

2002 yılında Türkiye güzeli seçilen 2002 yılında Miss World Dünya Güzeli unvanını alan sosyal medya fenomeni güzel Azra Akın aynı zamanda cildinin parlaklığı saçlarının ışıltısı ile de takipçilerinin dikkatini çekti. Geniş hayran kitleleri tarafından takip edilen ünlü ismini takipçilerinin bir diğer merak ettiği konu ise Akın’ın cilt bakımı rutini oldu. Bizler de siz değerli takipçilerimiz için Azra Akın’ın cilt bakım rutini derledik. Saçlarının doğal rengine beğendiğini dile getiren sosyal medya fenomeni isim aynı zamanda güçsüz ve cansız olmaması için de saç bakım kremleri ve maskeler ile saçlarını güçlendirdiğini söyledi. Günlük makyajı içerisinde yalnızca ruj maskara ve nemlendirici kullandığını dile getiren başarılı isim cildini ağır kozmetikler ile görmediğini aynı zamanda uyumadan önce mutlaka yüzündeki makyaj kalıntılarını çıkardığını söylemiştir.

Azra Akın’ın ayak numarası?

Takipçileri tarafından sık sık arama motorlarında sorulan bir diğer soru ise ünlü sosyal medya fenomenin ayak numarası oldu. Bizler de siz değerli takipçilerimizin istekleri doğrultusunda araştırdık ve bulduk. Ünlü fenomen 39 numara giyiyor.

Azra Akın Mood Ödülleri

Azra Akın kimdir?
Azra Akın kimdir?

Geçtiğimiz günlerde düzenlenmiş olan Mood ödül töreninde boy gösteren başarılı isim İnstagram hesabından şu ifadeleri dile getirdi: ” @umudumolurmusundernegi_ ile sağlık çalışanlarının geride bıraktıkları çocukları için gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projemiz @moododulleri‘nde eniyisosyalsorumlulukprojesi seçilmiştir. Bu konulardaki duyarlılığı için @burakakanmood ve @moododulleri‘ne teşekkür ederim.
Bu gece beni ışıl ışıl yapan kıyafet için @rasitbagzibagli 🙏🏼❤️💃🏻
Beni yine saç/makyaj hazırlığı için yalnız bırakmayan @ahmetcobain ‘ne teşekkürler.”

Azra Akın kimdir?
Azra Akın kimdir?

Azra Akın’ın ailesi kim?

8 Aralık 1981 tarihinde Nazım Akın ve Ayda Akın’ın kızları olarak dünyaya gelen başarılı isimin aile yaşantısı hakkında ne yazık ki çok detaylı bilgiler bulunmamaktadır. Güncel bilgiler ile siz değerli takipçilerimizin karşısında olabilmemiz için takipte kalmayı unutmayın.

Azra Akın’ın annesi kim?

Başarılı isimin takipçilerinin bir diğer merak ettiği konu ise ailesi hakkında oldu. Özellikle annesinin isimi merak edilen başarılı sosyal medya fenomenin annesinin adını siz değerli takipçilerimiz için araştırdık ve bulduk. Sosyal medya dünyasının merak edilen isimi Azra’nın annesinin adı ise Ayda Akın.

Azra Akın’ın babası kim?

Başarılı isimin takipçilerinin bir diğer merak ettiği konu ise ailesi hakkında oldu. Özellikle babasının isimi merak edilen başarılı sosyal medya fenomenin babasının adını siz değerli takipçilerimiz için araştırdık ve bulduk. Sosyal medya dünyasının merak edilen isimi Azra’nın babasının adı ise Nazım Akın

Azra Akın kimdir?
Azra Akın kimdir?

Azra Akın İnstagram

İnstagram hesabında paylaşımını yaptığı postlarla ve video içerikleri ile takipçilerinin dikkatlerini çeken Akın’ın instagramda ise 727B takipçiye sahip.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Masumlar Apartmanı Ege ( Emir Özden) kimdir? hakkında ki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx