Makyaj

Piksel Makyaj Nasıl Yapılır? Piksel Makyaj Modelleri

Reklamlar

Piksel Makyaj, son zamanlarda adı duyulmaya başlayan bir makyaj tekniğidir. Oldukça dikkat çekici, estetik ve sıradışı olan bu makyaj tekniği aslında fotoğraflarda bulunan piksellerden ilham alınarak tasarlanıyor.
Son zamanlarda popüler bir hale gelen Kuaförüm Sensin programında tanınan piksel makyaj nedir, nasıl yapılır, hangi makyaj malzemeleri kullanılır, örnekleri nelerdir ve modelleri nelerdir gibi soruların cevabını merak ediyorsanız sizi yazımıza alalım.

Piksel Makyaj Ne Demek?

Piksel makyaj tekniği, üzerinde çok detaylı çalışılması gereken profesyonel bir türdür. Daha çok artistik amaçlı yapılan piksel makyajını özel etkinlikler, eventler, partiler ve Cadılar Bayramı gibi organizasyonlarda yapabilirsiniz. Özel kostümlerle tamamlayabileceğiniz bu makyaj tekniği, temelde fotoğraflarda ve görüntülerde bulunan piksel kavramından yola çıkılarak dizayn ediliyor. 

Piksel makyaj aslında yeterince basit bir kavramdır. Yüzünüzün özelliklerini tanımlamak ve vurgulamak için makyaj kullanmak yerine, kaşlarınız, burnunuz ve ağzınız gibi odak noktalarını 8 bit internet grafikleri haline getirmektir. 

Reklamlar

Piksel Makyaj Nasıl Olur?

Bu yıl, piksel makyajı gerçekten dünyanın pek çok yerinde trend haline geldi. Özellikle Pinterest ve Instagram’da pixel makyaj çılgınlığının nasıl dünyanın dört bir yanını sardığını görüyoruz. Pikselli görünüm süper karmaşık gibi görünse de ve harika görünüyor, doğru araçlara sahipseniz ve biraz sabrınız varsa ustalaşmak aslında oldukça kolaydır. 

Yardım için, bu süper havalı, özelleştirilebilir piksel makyajı görünümünü yaratmak için ipuçlarını ve püf noktalarını sizlerle paylaşıyoruz. Bu özel makyaj tekniğini uygulamak için birçok makyaj malzemesine ve araca sahip olmanız gerektiğini unutmayın. O zaman, hadi başlayalım! 

Piksel Makyaj Yapımı

Burada piksel makyajını nasıl yapacağınıza dair detaylı bir kılavuz hazırladık. Adım adım bu makyaj tekniğinin uygulanışını anlatıyoruz.

Birinci Adım: Tasarım ve Hazırlık

İlk olarak, cilt tonunuza uygun bir makyaj bazı ya da primer ve fondöten uygulayarak yüzünüzü her zamanki gibi hazırlamanız gerekir. Fondöteni yüzünüzün yarısına uygulayın, iki yarıyı ayırmak için burnunuzun köprüsünden başlayarak dikey bir çizgi oluşturun. Böylece yüzünüzün bir yarısı pikselli bir görünüm alacak diğer yarısı ise pikselsiz sade bir görünüm kazanacak. Bu görünüm, sıradışı ve dikkat çekici olmanızı sağlar. 

Reklamlar

Seçtiğiniz herhangi bir primer, makyaj bazı ve fondöteni kullanabilirsiniz, ancak özel günlerde yapılan bu makyaj genellikle uzun ömürlü bir görünüm gerektirdiğinden, Make Up For Ever Ultra Hd Perfector Fondöten gibi tam kapatıcılığı olan bir fontöden kullanmanızı öneririz. Ardından en sevdiğiniz konturu, highlighterı, kapatıcıyı ve allıklarınızı, her zamanki gibi yüzünüzün yarısına uygulayın.

İkinci Adım: Kontur

Doğal cilt tonunuzdan iki ton daha açık ve iki ton daha koyu olmak üzere dört farklı fondöten tonu kullanarak, yüzünüzün “pikselli” yarısını konturlamaya ve vurgulamaya başlayın. Dama tahtası benzeri bir desende küçük, düz dikdörtgenler oluşturun. Dama tahtası benzeri bir görünüm yaratmak için kullandığınız araçlar önemlidir. Küçük ve düz kenarlı fırça bunun için en iyisidir çünkü çizgilerin mümkün olduğunca keskin olması gerekir.

Aslında buradaki temel prensip, daha koyu olan fondötenler ve daha açık fondötenler ile dama tahtası görünümü yaratmaktır. Bu yüzden kontur yapacağınız yerlere daha koyu fondötenleri ve vurgulayacağınız yerlere daha açık fondötenleri kullanmanız gereklidir. Konturu soldurmak ve vurgulamak için orta tonların kullanılması, iyi karışmış ve harmanlanmış bir efekt oluşturur. Bu yüzden en koyu ve en açık fondöten renklerini vurgulamak ve konturlamak için kullanmalısınız. Orta tonları ise, makyajın cilde iyice karışmasını sağlamak için kullanmalısınız. Vurgu ve konturunuzu tatmin olana kadar uygulamaya devam edin. Bu görünümün en büyük güzelliği, istediğiniz kadar piksel efekti oluşturabilmenizdir.

Üçüncü Adım: Kaşlar

İlk olarak, normal olarak şekil vermek ve vurgulamak için her iki kaşınızı da doldurun. Ardından, yüzünüzün pikselli tarafında, kaş çizginizin üstünde ve altında küçük, birbirine bağlı olmayan dikdörtgenleri çizmek için doğal kaş renginizle eşleşen bir kalem kullanın. Kontur ve vurgu ile aynı dama tahtası efektini oluşturduğunuzdan emin olun. Dikdörtgenlerin yerleştirilmesinden memnun olduğunuzda, Anastasia Beverly Hills Dipbrow Pomade gibi doğal kaş renginize uyan bir jel ile kaşlarınızı doldurun.

Dördüncü Adım: Gözler

Yüzünüzün piksellenmemiş tarafında normal bir kedi gözü görünümü oluşturmak için bir jel veya sıvı eyeliner kullanın ve dramatik bir etki yaratmak için eyeliner’ın kuyruğunu dışarı uzatın. Pikselli tarafta, aynı şeyi yapacaksınız. Kedi gözü görünümünü bir uzun ve bütün hat oluşturmak yerine küçük, bağlantısız tireler ile oluşturmalısınız. Çizgilerden oluşan bir kedi gözü ve kuyruğu olana kadar çizgileri dama tahtası desenine yerleştirmeye devam edin.

Beşinci Adım: Dudaklar

Dudaklarda, eros yayının ortasından alt dudağının ortasına kadar bir çizgi çizin. Yüzünüzün normal makyajlı olan tarafında, dudaklarınızı uzun süre kalıcı mat bir rujla doldurmak için bir dudak fırçası kullanın. Biz, Smashbox Always On Liquid Lipstick’i çok seviyoruz. 

Yüzünüzün pikselli yarısında, dudaklarınıza dikkatle küçük dikdörtgenler çizmek için küçük ve açılı bir fırça kullanın. Pikselli efekt oluşturmak için yine dama tahtası benzeri desende bir uygulama yapmalısınız. Dudaklarınızın kalan alanını boş bırakabilir veya rujun geri kalanından biraz daha koyu bir renkle doldurabilirsiniz.

Altıncı Adım: Sabitleyin

Makyajda düzgün olmayan tüm alanlara rötuş yapın ve bütüncül bir görünüm oluşması için son rötuşlar ekleyin Görünümden ve makyajdan bütünüyle memnun kaldığınızda, Urban Decay All Nighter Setting Spray Relaunch gibi uzun süreli bir makyaj sabitleme spreyi kullanarak makyajınızın uzun ömürlü olmasını sağlayın.

Piksel Makyaj Modelleri

Buradan piksel makyajı modellerini inceleyebilirsiniz.

Piksel Makyaj Modelleri
Piksel Makyaj Modelleri
Piksel Makyaj Modelleri
Piksel Makyaj Modelleri

Piksel Makyaj Örnekleri

Pinterest’ten enteresan piksel makyajlarından örnekleri görebilirsiniz.

Piksel Makyaj Örnekleri
Piksel Makyaj Örnekleri
Piksel Makyaj Örnekleri
Piksel Makyaj Örnekleri
Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx