Haber

Sosyal Medyada Konuşulan Dizilerin Reytingi Gerçeği Yansıtıyor mu? Gerçek Çok İlginç!!!

Reklamlar

Sosyal medya dizilerin en çok konuşulduğu mecralardan birisidir. Ancak her zaman konuşulan diziler aslında reytingi yüksek olanlar değil. Reytingi düşük olsa bile sosyal medyada çok bahsi geçen çok sayıda dizi var. Örneğin; bu hafta sosyal medyada en çok yer alan dizilerin pek çoğu reytingleri yüksek diziler değil. Sosyal medya gündeminde en çok yer alan ilk dizi Sen Çal Kapımı yapımıdır. Fox TV’nin bu dizisi ilk başladığı zamanki reyting başarısını gösteremese de halen izleniyor. Ancak reytinglerin ilk sırasında olmamasına rağmen sosyal medyada bahsi en çok geçen dizidir. İkinci sırada ise reytingleri bir çıkıp bir yükselen Sefirin Kızı yer alıyor. Halen izlenme oranı yüksek olan Sefirin Kızı dizisinin sürekli takipçileri çok sayıda. 

Sen Çal Kapımı, Hercai, Sefirin Kızı, Baraj... Haftanın en çok konuşulan dizisi açık ara fark attı! 1

Sosyal Medyanın En Çok Konuşulanları

Sosyal medyada en çok konuşulan üçüncü dizi ise Hercai’dir. İlk başladığı zamanki reyting başarısını gösteremese de Hercai de halen çok izlenen dizilerden bir tanesi. reytingler yüzünden sorun yaşayan dizilerden Zümrüdüanka ve baraj dizileri de sosyal medyada en çok konuşulan dördüncü ve beşincisi diziler olarak yer aldı. Bu haftanın sosyal medyada en çok konuşulan altıncı dizisi ise Doğduğun Ev Kaderindir. Bu dizi de şu an istenilen reytingleri almasa da hala seyircisini koruyan dizilerden birisi. yedinci sırada yer alan Yeni Hayat dizisi için reytingler yüzünden final kararı verildi bile. Ama tabi bir dizinin çok konuşulması demek reytinglerinin yüksek olması anlamına gelmiyor. 

Sen Çal Kapımı, Hercai, Sefirin Kızı, Baraj... Haftanın en çok konuşulan dizisi açık ara fark attı! 2

Takipçileri Bazı Dizileri Reytingleri Yüksek Olmasa da Bırakmıyor

Bir dizinin sosyal medya fenomeni olması için reyting alması gerekmiyor. Sosyal medyada sıkı takipçisi olan pek çok dizi ne yazık ki istenilen reytingi alamayıp final yapıyor. Final kararı verilen dizilerden bir diğeri Öğretmen de sosyal medyada takip edilen dizilerden birisiydi. Öte yandan Mucize Doktor ve Menajerimi Ara dizileri de sosyal medyada çok takip ediliyor. Ama her ikisi de reyting savaşında alt sıralardan henüz kurtulabilmiş değil. Sosyal medya son zamanlarda dizi sektöründe etkili olabilir ama reytingleri değiştirebilecek bir etkiye sahip değil. 

Reklamlar
Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx