Magazin

Ala Tokel Karantina Günlükleri 3- Parfüm Koleksiyonum, Geçmiş Anılarım:( #evdeyiz

Reklamlar

Herkese merhabalar, ben Ala Tokel. Yeni bir video ile karşınızdayım ve yine evdeyim tabii ki… Bugün sizinle çok zamandır ertelediğim parfüm koleksiyonum ile ilgili videoyu çekmeye karar verdim. Amacım hiç sizi böyle mağazalara falan yönlendirmek değil. 

Hepsini bugün alternatif listelerden araştırdım. Linkler hazırlayarak falan size sunacağım çünkü her seferinde farklı fiyatlar olabiliyor. Orijinal mi değil mi bazen kafa karıştırıcı olabiliyor. Ben kefil olmuş oluyorum. Böylece biraz daha garanti sitelerden ve bir tık daha emin olabildiğim sitelerden bunları derledim. 

Hani en azından Trendyol linki verebilirim ki daha önce çok fazla Trendyol linki vermedim. Beni Instagram’da takip ediyorsanız üç veya dört kere Trendyol linki verdim. Ama bunların hepsine böyle toptan bakabilmeniz için ve hepsinin çıkabileceği tek site orası olduğu için Trendyol’dan bir parfüm listesi hazırladım. Şu anda size, bu videonun sonunda Instagram’dan bir link bırakacağım. Bu videonun altına da link bırakacağım. İlginizi çeken bir parfüm olursa, oradan bakabilirsiniz. 

Reklamlar

Ben çok parfüm manyağı bir insanım. Belki de tüm markaların çıkardığı parfümleri denemiş olabilirim, kullanmış olabilirim ve bu deneyimlerime dayanarak bu videoyu çekiyorum. Tabii ki hepsi yok şu anda linklerde. Gerçekten yüzde yüz kefil olduğum ve bayılacağınız diğer parfümleri de ekleyeceğim bu listeye. Burada olmayan parfümleri de ekleyeceğim. 

Ben artık anlatmaya başlayayım. Çünkü burada yaklaşık yirmi parfüm var. Hepsinin içinde neler olduğunu size söyleyeceğim ama zaten tarzımı anlayacaksınız. Ben biraz daha misk ve mber seviyorum. Biraz daha vanilyaya kaçan kokular seviyorum. Baharatlı parfümleri de çiçeksi parfümleri de seviyorum. Gerçekten bir parfüm olsun ve ben onu ömürlük kullanayım diyebileceğiniz parfümleri de söyleyeceğim. 

Marc Jacobs Divine Decadence Kadın Parfümü

Şimdi ilk parfümünüz ile başlayalım. İlk parfümümüz Marc Jacob Divine Decadence… Bu parfümlerin çoğunun ismini okumayacağım rezil olmamak için… Çünkü benimle dalga geçersiniz diye bazılarından çok emin değilim. Ama hepsinin ismini bırakacağım. 

Bu parfüm gerçekten inanılmaz bir ürün. Şişesi şık bir çanta şeklinde… Hayatımın gerçekten bir dönemini anlatıyor. Bu parfümün içerisinde tabii ki amber var. Bu parfüm meyveli, çiçekli ve amberli. Kalıcılığı ise 10 üzerinden 9 puan verebilirim. 

Reklamlar

Gerçekten diğer parfümlerden ayıracak bir kokusu var. Diğerlerine çok benzeyen parfümleri de anlatacağım ama gerçekten bu parfüm hiçbir şeye benzemiyor. O yüzden bunu tavsiye edebilirim. Çünkü kalıcılığı çok fazla o yüzden bir denemenizde ve koklamanızda fayda var. 

Frederic Malle Portrait Of A Lady Dominique Ropion Kadın Parfümü

İkinci parfüm geliyorum. İkinci parfüm Frederic Malle Portrait Of A Lady Dominique Ropion… Bir yerde, arkadaşım masaya geldiğinde, bu nasıl bir koku ve ne kokuyor falan deyip, ismini öğrendiğim bir parfüm. Bunu Beymen’den aldım. Beymen mağazalarında satılıyor. Bu parfümün çinde sakız, tarçın, sandal ağacı ve gül varmış. Ben çok takıntılı olduğum için, yemem, içmem, paramdan kısarım ve gider parfüm alırım. Herkesin tarzı farklı tabii… Ben de bu parfüm için çok gemi yakabilirim yani… 

Bu parfüm, çok ağır ve çok Arabic bir kokuya sahip… Ama yeryüzünde sadece iki parfüm ile yaşamam gerekseydi, ikincisi bu parfüm olurdu. Bakın, nasıl bir şey biliyor musunuz? Bir yerden geçtiğinizde, oda tamamen bu parfümden kokuyor. Birinin koluna dokunduğunuzda da o kişinin kolu bu parfüm kokuyor. Üstelik parfümü elinize sıkmadığınız halde… Çok enteresan bir şey…

Çok büyük bir kalıcılığı var. Bunun kalıcılığına on üzerinden on veriyorum. Eğer bunun linkini bulabilirsem vereceğim. Bu parfümün linkini bulamazsam, Beymen’in internet sitesinden satın alabilirsiniz. Bu parfümü bir numaraya yerleştirin kafanızda… En favori parfümlerimden biri…

Parfums De Marley Delina Kadın Parfümü

Bu da Delina… Benim çok yeni tanıştığım bir parfüm… Bunun ikinci şişesini almaya gittiğimde koklamıştım. Sonra zaten çok para verdim parfümlere deyip almaktan vazgeçmiştim. Daha sonra, Ahmet, bana bu parfümü hediye olarak aldı. Ama mutlaka ikinci şişesine geçeceğime eminim.

Hani bazı parfümler vardır ya bitmesin diye sıkmak istemezsin. İşte bu parfüm benim için onlardan birisi… Günlük sıkmaya çok müsait bir parfüm ama günlük kullanamıyorsun çünkü için gidiyor. Bu parfümün içinde en baskın olarak hindistan cevizi var. Bunun dışında Türk gülü esansı, hayiti otu, tütsü, sedir ağacı, vanilya ve misk var. En baskın kokular, hindistan cevizi ve vanilya… 

Ama kokusu o kadar soft ve o kadar yaz kokusu ki… İnsanın böyle temiz teni gibi kokuyor. Daha ne kadar övebilirim, bilmiyorum. Ama bu koku, bildiğiniz temiz kokulardan değil… Gerçekten çok enteresan ve güzel bir kokusu var. İlk sıktığımda Sena ile birlikteydik hatta Beymen’deydik. Böyle nevrim döndü. Parfüme bayılmıştım hatta bunun mumu da varmış. Bu parfümün kalıcılığına da on üzerinden on veriyorum. Gerçekten çok kalıcı bir parfüm. Hatta giydiğiniz kıyafet yıkansa bile hala parfüm kokuyor.

&Other Stories Sardonyx Fire Eau de Toilette Kadın Parfümü

Başka bir parfüme geçiyorum. Bu parfüm, ne yazık ki olmadığı için, linkini veremeyeceğim. Dört kez bu parfümü kullandım. Bu yüzden bahsetmek zorundaymış gibi hissettim. Her şey düzeldiği zaman, yurtdışına giderseniz ya da yurt dışında bir arkadaşınızdan sipariş ederseniz bu parfümü alabilirsiniz. 

&Other Stories markasının Sardonyx Fire parfümünü lütfen ısrarla isteyin. Bu parfümün içinde yine amber ve vanilya var. Ama vanilya ağırlıklı bir koku, baharatlı bir koku ve ağır bir koku… Fakat vanilya dolayısıyla o ağırlığı çok hissetmiyorsunuz. Bu parfümün kalıcılığına on üzerinden sekiz veriyorum. Ama yine düşük bir puan değil. Çünkü ben bunu stüdyoya giderken sıktığımda kızlar deliye dönmüştü. Hepsi arkamdan yürüdüler falan… 

Tabii bir dahaki gidişimde hepsine almak zorunda kaldım. Hepsi çok beğendiler bu parfümü… Denemenize değer… Bu parfümün hem el kremi hem vücut spreyi hem vücut losyonu hem de mumu olmak üzere her şeyi var. 

Histories de Parfums This Is Not A Blue Bottle Kadın Parfümü

Şimdi size başka bir parfümü anlatacağım. Şöyle bir şişe… Bu şişenin üzerinde asla isim ya da herhangi bir marka yazmıyor. Bu parfümü çok şansa keşfettim. Yine Beymen’den aldım. Yine oradaki satış görevlisi kızın, bana kokuyu sıkmasıyla aldım. Çünkü kokusuna kandım. 

Bu parfüm aslında bir sanatçının özgürlükçü düşüncesi tasarımıymış. Bu parfümün içinde sarmaşık yaprağı, pembe biber, leylak, sandal ağacı, vanilya ve beyaz misk varmış. Gerçekten bunu kokladığımızda aklınıza kesinlikle bir anı gelecek. Bunu bir ilkokul öğretmenim ya da bir ortaokulu öğretmenim sıkıyordu. Çünkü çok tanıdık ve bildik bir koku… 

Bu parfümün kalıcılığını on üzerinden dokuz verdim çünkü gerçekten kokusu çok kalıcı…  Anneannem bu parfümü benden almak için, bugüne kadar her yolu denedi ama anneanneme bile vermedim. Aslında anneanneme çok parfüm verdim ama bunu veremem. Parfümün şişesi de çok güzel ve rengarenk bir tasarımı var. Beymen’e gittiğinizde, bakmamız gereken parfümlerden bahsettim şu ana kadar… 

Yves Saint Laurent Libre Kadın Parfümü

Şimdiki bahsedeceğim parfümün reklamı çok döndü. Hatta influencerlar, bu parfümün partisine çok gittiler. Yves Saint Laurent markasında Dua Lipa’nın yüzü olduğu parfüm bu… Bu parfümün içinde portakal çiçeği ve lavanta var. 

Oldukça kadınsı bir koku bu parfüm benim gözümde… Bu parfümün muadili bulunabilir. Yani bu, bana göre, seni diğerlerinden ayıracak çok özellikli bir parfüm değil. Bu parfümün kalıcılığına on üzerinden altı vermişim. Bana göre çok iyi bir parfüm değil, biraz ağır bir kokusu var ama bir portakal kokusu da geliyor. 

Estee Lauder Bronze Goddess Eau Fraiche Kadın Parfümü

Evet, favori parfümlerimden bir tanesi daha geliyor! Bu parfümü bilenler bilir, bilmeyenler de bilmek ister. Bu parfüm, Bodrum bence… Bodrum’u bir şişe yapsaydık, bu parfüm olurdu. Bodrum’u ellerimde tutuyorum. 

Tam bir yaz kokusu… Bu parfümü kışın sıkanlar cezalandırılmalı bence, şaka yapıyorum! Kışında bu koku kullanılabilir. Bu parfüm, güneşlenirken sürdüğünüz yağ kokusu var ya işte o koku! Bu parfümün içinde bergamot, amber, frezya çiçeği, hindistan cevizi, vanilya ve odunsu kaşmir var. Bir kere hindistan cevizini açık açık koklayabiliyorsunuz. Yani hindistan cevizi kokusu çok baskın. 

Bu parfümü yüzde yüz tavsiye ediyorum. Lütfen yaz başlamadan ve fiyatlarla iyiden iyiye uçmadan bir bakın. Bu parfümün kalıcılığına on üzerinden dokuz veririm. 

CHLOE Absolu De Parfum Kadın Parfümü

Sırada benim üçüncü şişesini bitirdiğim başka bir parfüm var. Bu da Chloe Absolu De Parfum… Chloe zaten genellikle hep çok hafif parfümler yapıyor. Chloe’nin bütün parfümlerine bakabilirsiniz. Bu arada, bu parfümün sarı kurdeleli şişesi de var. Ama benim parfümüm pembe kurdeleli, onu karıştırmayın. 

Bu parfümün içerisinde gül, meşe, sedir ve amber var. Bu parfümün kalıcılığına da on üzerinden sekiz veririm. Çünkü kesinlikle kendini fark ettiren parfümlerden bir tanesi… Bu parfümle, kendinizi inanılmaz temiz ve inanılmaz fresh hissediyorsunuz. Yani böyle ağır ağır kokmuyorsunuz, gerçekten temiz kokuyorsunuz.

Glossier You Kadın Parfümü

Size daha önce iki parfüm hakkım olsa biri bu olurdu demiştim ya… Diğeri de Glossier You olurdu. Bu parfümle yeni tanıştım. Gerçekten bu parfümü her kokladığımda büyüleniyorum. Eğer, bu parfümün Türkiye sınırları içerisinde muadili varsa, söylemeyenle konuşmayacağım. 

Bu parfüme o kadar deli oluyorum ki… Bu parfümün içerisinde misk var, amber var ve pembe biber var. Bu parfümü sadece New York’taki Glossier mağazasından nakit olarak alabiliyorsunuz. Kredi kartı ile bu parfümü alamıyorsunuz. Sadece Amerika sınırları içerisinde yaşıyorsanız, online sipariş verebilirsiniz. 

Bu parfüm için her şeye değer… Eğer gerçekten bir parfüm manyağıysanız, ne demek istediğimi anlayacaksınız. İnanılmaz bir şey bu… Bu parfümün kalıcılığına on puan üzerinden on veriyorum. Onda on ile uğurluyorum seni… Gerçekten tebrikler! Yalnız kalıcılığı yok. Bu kadar övdükten sonra, bunu söylemem garip oldu. Her şeyi yapmışlar ama kalıcılığı yok. Bitmesin, bir daha Amerika’ya gidemem diye çok az sıkıyorum ama kalıcılığı yok maalesef… Keşke kalsa, her yerime boca ederim. Hatta saç parfümü çıksın, saç parfümünü bile alırım. Mumunu da alırım.

Narciso Rodriguez For Her Kadın Parfümü

Şimdi sırada Narciso Rodriguez For Her var. Gerçekten bütün ergenliğim bu parfümle geçmiş olabilir. Bana çok değişik şeyler çağrıştıran bir parfüm… İnanılmaz güzel bir parfümdür. Tam gece çıkmalık bir parfümdür. 

Bu parfümü, gece eğlenmeye çıkmadan önce sıkabilirsiniz. Bu parfümü gece kulüplerinde, partilerde, akşam yemeklerinde ve ağır davetlerde kullanabilirsiniz. Fakat bu akşamlık bir parfüm… Gündüz vakti sıkıp, insanların burunlarını darlamaya gerek yok. Çünkü gündüz için biraz ağır bir koku… Ağır denebilecek parfümler arasında ilk beşte yer alıyor. 

Bu parfümün içerisinde misk var. Yine çiçeksi ve odunsu bir kokusu var, anlayın işte… Eğer benim çok fresh parfümüm var derseniz ve ağır bir parfüm ihtiyacım var derseniz, bunu önerebilirim. Bana güvenin! Fazla bütçeniz yoksa başka parfümler yerine bunu alabilirsiniz. Bu parfümü alınca bana mesaj atın. Beni yanılttın, bu çok kötü bir kokuymuş, kesinlikle demeyeceksiniz. Ben zaten çok eleyerek seçiyorum. Diğerlerinden daha farklı kokular seçiyorum sizlere…

Versace Crystal Noir Kadın Parfümü 

Versace geliyor sırada… Versace Crystal Noir parfümünün daha önceki videolarda Trendyol linkini koymuştum. Bu koku, benim ergenlik yıllarımda kullandığım bir parfüm… Bu, ağır bir koku değil… 

Bu parfümün çiçeksi bir kokusu var ama kendini belli eden bir kokusu var. Biraz da böyle kadınsı, biraz da böyle soft bir kokusu var. Yemek yapmayı seven bir kadının kokusu bu… Parfüm, hem partisini yapan hem de bulgur pilavını yapabilen bir kadının kokusu gibi… İnanılmaz bir koku… 

Bu parfümün içinde gardenya, şakayık ve portakal çiçeği var. Yalvarıyorum, ayırdığınız bir bütçe varsa bu parfümü alın. Çünkü kalıcılığı on üzerinden on! Asla bu konuda kötü harcama yapmaya itmem sizleri… Gerçekten, iki fıs sıkın. Çok kalıcı bir parfüm olduğu için üstünüze yapışacak. Bu parfüm, inanılmaz temiz kokuyor. Gün içinde, bütün gün kullanabileceğiniz fresh bir kokusu var.

Elie Saab Le Parfum Kadın Parfümü 

Elie Saab’a geçiyorum. Elie Saab markasının daha önce kullandığım ve unuttuğum klasik bir parfümü var. Bu parfümün içinde zambak, kaşmir ve amber var. Bu parfüm, odunsu bir kokuya sahip…

Ben genellikle birçok farklı parfümüm olduğu için her hafta bir tanesini sıkıyorum. O yüzden tüm parfümlerin ben de birçok anısı var. Ama bu parfümü zaman zaman hep kullanıyorum. Bu parfüm çok güzel kokuyor fakat çok kalıcı değil. Gerçekten inanılmaz bir kokusu var ama kalıcılığı çok iyi değil. Bu parfüme kalıcılık açısından on üzerinden yedi puan veriyorum.

Elie Saab Le Parfum Royal Kadın Parfümü 

Elie Saab markasının yeni çıkardığı bir kokusu var. Bu kokunun adı Elie Saab Le Parfum Royal… Bu parfümü, duty freeden almıştım. Bu kokuyu yurtdışına giderken yanımda götürmüştüm.

Kokular bana hep anıları çağrıştırıyor. Ben bir kokuyu duyumsayınca hep gerilere gidiyorum. Bu parfümün içinde mandalina özü, Türk gülü, Bulgar gülü, portakal çiçeği özü, sandal ağacı, paçuli, vanilya ve amber var. Ağır ve yoğun bir koku ama aslında yoğun meyveli bir kokusu var.

Bu parfümün de kalıcılığına on üzerinden yedi verebilirim çünkü çok fazla kalmıyor. Elie Saab parfümler çok kalıcı değil ama o kadar güzel kokuyor ki, almak istiyorsunuz. O yüzden, ben, bu parfümün linkini bırakırım, siz düşünürsünüz. 

Kenzo World Edp Kadın Parfümü 

Sırada Kenzo var. Bu parfümün adı Kenzo World… Bu parfümün içinde kehribar, taze misk, beyaz çiçek ve gül varmış. Bu parfüm de çok güzel… Bu parfümün kokusu beni büyüledi. Zaten bu parfümlerinin hepsini büyülenerek aldım. Maalesef Kenzo World parfümü, sabah evden çıktığımda sıkıp akşam üzerinde kalan bir koku değil… 

Jo Malone Star Magnolia Kadın Parfümü 

Şimdi Jo Malone serisine geleceğim ama bunların linklerini bulabilir miyim, bilmiyorum. Bu parfümü, bana, Jo Malone markası yollamıştır. Star Magnolia diye bir parfüm ama çok kalıcı bir şey beklememek gerekiyor. Kokusu inanılmaz güzel, çiçeksi ve meyveli bir parfüm… 

Bunlar bana hediye olarak üç renk gelmişti. Bunun aynı zamanda saç parfümü de var. Bende de var. Benim için aşırı fresh bir koku… Ben bu parfümü genellikle evde otururken ve eve misafirim geldiğinde kullanıyorum. Fresh parfüm sevenlere, bu parfüm tavsiyemdir.

Jo Malone Orris&Sandalwood Kadın Parfümü 

Jo Malone markasının diğer bir parfümü oris ve sandal ağacı kokusu… Bu kokuyu, Banu abla kullanıyordu. Bu kokuyu duyar duymaz Banu abla’nın yakasına yapıştım. Bu parfüm Jo Malone serisinin en iyi parfümlerinden biri olabilirdi ama değil…

Jo Malone Star Blue Agava&Cacao Kadın Parfümü 

Jo Malone Star Blue Agava&Cacao parfümü o kadar güzel ki kesinlikle atmayacağım. Bu parfümü koklayıp koklayıp hatırlayacağım. Buradan Jo Malone yetkililerine sesleniyorum. Lütfen, bu parfümü yeniden üretmeye başlayın! Eğer yeniden üretirseniz, her hafta story çekeceğim ve paylaşacağım. 

Yani, işin özü, Jo Malone markasının bugüne kadar çıkarmış olduğu en iyi parfüm blue agave ve kakaolu parfümüdür. Ama artık yok. O yüzden, siz Jo Malone Orris&Sandalwood Kadın Parfümü’nü alabilirsiniz. Jo Malone parfümlerinin kalıcılığına on üzerinden altı verebilirim. 

Gucci Bamboo Edt Kadın Parfümü 

Bir sonraki parfüm Gucci Bamboo… Bu parfümün içinde sandal ağacı, gri amber, vanilya, Kazablanka zambağı ve portakal çiçeği varmış. Şişesi de bir bambu şeklinde zaten… Bu parfümün kalıcılığını da on üzerinden sekiz puan veririm. Gucci’nin genel olarak bütün parfümlerinin kalıcılığı çok iyi. Bu parfümü de daha çok kullanmaya başlasam iyi olacak!

Gucci Guilty Pour Femme Kadın Parfümü 

Hazırsanız bir sonraki parfüme geçiyorum. Zaten anlatacağım son iki parfüm kaldı. Bir sonraki parfümünüzün adı Gucci Guilty Pour Femme. Bu parfümün, Ahmet’le birlikte fotoğraf çekimini yapmıştık. Ben, bu parfümü size kendi deneyimlerinden anlatmak istiyorum. Çünkü Amerika’da çok kullandım. Bu parfüm çok fresh bir kokuya sahip yani sizi mutlu eden bir kokusu var. Sizi yoracak ve ağırlaştıracak bir koku değil… Bu parfüm çok sessiz, sakin ve çok tatlı bir kokuya sahip…

Gucci Guilty Absolute Edp Kadın Parfümü 

Şimdi, size, en favori parfümümden bahsedeceğim. Bu parfümü mutlaka alın. Eğer bir parfümünüz olacaksa bu, o olmalı. Gucci Guilty Absolute Edp Kadın Parfümü’nün içinde böğürtlen, Bulgar gülü, golden wood ve amber var. Odunsu bir kokusu var. 

Bu parfümü, zorla bir arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak aldırdım. Bu parfümden daha önce iki şişe bitirdim. Şimdiki kullandığım üçüncü şişe… Bu böğürtlen kokusuna hasta olacaksınız. Hele böğürtlen ve amber kokusu birleşince inanılmaz bayılacaksınız. 

Yalvarırım bu parfüme bakın ve bu parfümü alın, pişman olmayacaksınız. Ondan sonra teşekkürlerinizi bekleyeceğim. Bu parfümü aldıktan sonra resim atın bana ve bana güvenin. 

Eğer gerçekten parfüm arayışınız varsa bu parfümü alın ve olay bitsin! Bu arada, bahsettiğim tüm parfümler harika. Burada bahsettiğim her parfümü sürekli olarak kullanıyorum. Ben, tüm bu parfümleri öneriyorum. 

Siz, bu parfümlerin hepsini inceleyip, içeriklerine bakıp, fiyatlarına bakıp karar verebilirsiniz. Eğer bir parfüm ihtiyacınız varsa, bu liste sizin için bir kılavuz olabilir. İzlediğiniz için teşekkürler. Lütfen evde kalın, sağlıkla kalın ve bol bol su için. Bir sonraki videoda görüşmek üzere!

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx