Markalar

Bakıcım Gelsin Çocuk Bakıcısı Hizmeti

Reklamlar

Çocuk bakımı, bazı kişiler için bebek bakımına nazaran daha kolaymış gibi gelse de aslında ikisi de oldukça önemlidir. Özellikle de gelişim çağındaki çocuklarda çocuğun bakımı ile sorumlu olan bakıcı, çocuğun gelişiminde oldukça etkilidir.

Çocuk bakımında bir yardımcıya ihtiyaç duyan ebeveynler, çalışan anne ve babalar, bakıcı bulmak için farklı yöntemler aramaktadırlar. Bazı ebeveynler, öncelikli olarak yakın çevresine sorarken buna dahi vakit bulamayan ebeveynler internet aracılığıyla çocuk bakıcısı aramaktadır.

Bakıcım Gelsin web sitesi üzerinden, instagram adresinden veya telefon hattı üzerinden Bakıcım Gelsin ekibine ulaşmanız mümkündür. İletişim bilgileri için de bakicimgelsin.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Reklamlar

Bakıcım Gelsin hakkında biraz bilgi vermek gerekirse: Bakıcım Gelsin, Umay İnsan Kaynakları ve Danışmanlık şirketinin bir alt kuruluşudur. Çocuk bakıcısı dışında bebek bakıcısı, hasta bakıcı ve yaşlı bakıcı ve oyun ablası ihtiyaçlarınızda da hizmet alabilmeniz mümkündür. Ayrıca yabancı bakıcı talep ederseniz Filipinli bakıcı, Endonezyalı bakıcı, Özbek bakıcı, Türkmen bakıcı, Afrika’lı bakıcı gibi diğer yabancı uyruklardan birini tercih edebilirsiniz.

Çocuk Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Çocuk Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk bakımında dikkat edilmesi gereken hususların başında hiç şüphesiz beslenme düzeni gelir. Çocuk bakıcısı, bakımı ile sorumlu olduğu çocuğun beslenme düzenini kesinlikle kontrol etmelidir. Çocuğun ebeveyninin talebi doğrultusunda yemesi veya yememesi gereken besinler konusunda hassas davranmalıdır.

Çocuk bakıcısının çocuk bakımında dikkat etmesi gereken bir diğer husus, çocuğun uyku düzenidir. Tabii burada bakıcının çalışma saatleri de önemlidir. Eğer bakıcı yatılı olarak kalıyorsa çocuğun uyku düzeni ile ilgilenmelidir. Ya da çocuğun gün içinde belirli bir uyku saati varsa bu kesinlikle atlanmamalıdır.

Eğer çocuk henüz tuvalet eğitimi almamış ve bezlenme ihtiyacı duyuyorsa bakıcının sorumluluklarından biri de çocuğun altını değiştirmektir. Sağlıklı ve hijyenik şekilde bu sorumluluğun yerine getirilmesi gerekmektedir.

Reklamlar

Çocuk, okul çağında ise, çocuk bakıcısı, çocuğun ev ödevlerine yardım etmelidir. Ya da çocuk servis kullanmıyorsa ve bakıcıdan böyle bir hizmet bekleniyorsa çocuğu okula götürüp getirmeli hatta kurs veya etkinlik gibi planlarında da ona eşlik edebilmelidir.

Çocuk bakımında tüm bu maddelerin dışında en önemli madde sevgidir. Bakıcı, çocuğu sevebilecek mi ya da çocuk bakıcıyı sevebilecek mi? Bakıcı ile çocuk arasında sağlıklı bir iletişim kurulabilecek mi? bu sorular mutlaka bakıcı işe alım sürecinde değerlendirilmesi gereken sorulardır.

Çocuk Bakıcısında Bulunması Gereken Özellikler

Bir çocuk bakıcısında olması gereken en önemli özellik, bakıcının eğlenceli bir karaktere sahip olmasıdır. Oyun çağında olan çocuklar sürekli eğlenmek ve meşgul olmak ister. Bunun için de bakıcıya düşen görev, onunla eğitici oyunlar oynayarak çocuğun güzel ve verimli vakit geçirmesini sağlamaktır.

Çocuk bakıcısında bulunması gereken bir diğer özellik de bakıcının sabırlı olmasıdır. Bazı çocuklar çok hareketli olabilmektedir. Bu çocukların enerjisine ayak uydurmak ve onların kontrolünü sağlayabilmek önemlidir. Bu enerjiye ayak uyduramayacak adayın kesinlikle daha sakin bir çocuğun bakımına uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Çocuk bakıcısının mutlaka sorumluluk sahibi olması gerekir. Yukarıda da söylediğimiz gibi çocuğun belirli bir beslenme ve uyku düzeni vardır. Bu düzen bozulmamalıdır. Bakıcının unutmaması gereken bazı sorumlulukları olabilmektedir. En basit şekilde örnek verecek olursak çocuğun ilaç veya vitaminlerini içmesi gereken belli bir saat olabilmektedir ve bakıcının bunu atlaması oldukça büyük bir problemdir.

Çocuk bakıcılığında gün içinde belli bir hizmet saati aralığı olsa da zaman zaman acil durumlar yaşanabilir. Bu nedenledir ki çocuk bakıcısının esnek çalışma saatine açık olması gerekmektedir. Bu madde, çocuk bakıcısı arayan aileye bağlı olarak da farklılık göstermektedir. Eğer ailenin böyle bir talebi yoksa bakıcıdan da böyle bir özellik beklenmemektedir.

Çocuk bakıcısı, çocuğun ailesinin eğitimsel alanda beklentilerini karşılayabilmelidir. Bu anlamda işveren ile görüşmek ve beklentilerini detaylı şekilde öğrenmek gerekmektedir. Ailenin bakıcıdan beklentisi, yabancı dil bilgisinin olması olabileceği gibi yalnızca çocuğun ev ödevlerine yardım edebilmesi de olabilmektedir.

Çocuk bakıcısından beklenen en önemli özellik, bakıcının güvenilir olmasıdır. Bunun için de bakıcının referans gösterdiği kişiler ile iletişime geçilir ve referans kontrolleri yapılır. Bakıcı arayan aile ile bakıcı adayı arasında bir güven oluşmaması durumunda iki taraf için de sıkıntılı bir süreç yaşanacaktır.

Çocuk Bakıcısı İş İlanlarına Nereden Ulaşabilirim?
Çocuk Bakıcısı İş İlanlarına Nereden Ulaşabilirim?

Çocuk Bakıcısı İş İlanlarına Nereden Ulaşabilirim?

Çocuk bakıcısının sahip olması gereken özellikleri sıraladıktan sonra sıra geldi çocuk bakıcısı iş ilanlarına nereden ulaşabileceğinize. Direkt olarak Bakıcım Gelsin ile iletişime geçerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Dilerseniz bakıcımgelsin instagram hesabımıza direkt mesaj atabilir, dilerseniz web sitemizde yazılı olan telefon numaralarıyla iletişime geçebilir, dilerseniz de web sitemizdeki iletişim butonunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çocuk bakıcısı olarak işe girmek için iletişime geçtikten sonra Bakıcım Gelsin ekibi ile bir görüşme sağlanmakta ve sizden bir özgeçmiş istenmektedir. Özgeçmişiniz ve deneyimlerinizin incelenmesi sonucunda Bakıcım Gelsin web sitesinde size uygun bir portfolyo oluşturulmaktadır. Bakıcı arayan kişilerin talepleri doğrultusunda bakıcı adayı ile işveren arasında köprü görevi kurularak, bakıcı, en uygun işverene yönlendirilmektedir.

Çocuk Bakıcısı Fiyatları

Çocuk bakıcısı ücretleri bakıcının niteliğine, bakıcının tecrübesine, bakıcıdan beklenen görev ve sorumluluklara, bakıcının çalışma saatlerine göre değişebilmektedir. Çocuk bakıcısı maaşlarında net bir fiyat söylemek mümkün değildir.

Çocuk bakıcısı fiyatları hakkında net bir bilgi sahibi olmak için Bakıcım Gelsin ile iletişime geçebilirsiniz. Bakıcım Gelsin ekibi bu doğrultuda en doğru yönlendirme ve bilgilendirmeyi yapacaktır.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx