Sağlık

Ovadril Losyon Ne İşe Yarar?

Ovadril Losyon Faydaları

Reklamlar

Ovadril losyon genel olarak çeşitli cilt sorunlarına ve cilt tahrişlerine iyi gelen bir üründür. Ovadril losyon nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Ovadril Losyon Krem Nedir?

Kuru cildi rahatlatmak, emzirme sırasında meme ucu çatlaklarını önlemek ve tedavi etmek, yanıkların ve kötü yaraların iyileşmesini teşvik etmek için kullanılır. Doktorunuz tarafından belirlenen diğer cilt rahatsızlıkları için de kullanılabilir. Bu krem iyi bir yumuşatıcıdır. 

Reklamlar

Ovadril Losyon Etken Maddesi

Bu ilacın aktif maddeleri çinko oksit, difenhidramin hidroklorür ve lidokain hidroklorür adlı maddelerdir.

Ovadril Losyon İçeriği

Bu losyonun aktif maddeleri çinko oksit, difenhidramin hidroklorür ve lidokain hidroklorür adlı maddelerdir. Yardımcı maddeleri ise mentol, gliserin, sodyum karboksi metil selüloz, bergamot esansı, etil alkol, benzalkonyum klorür solüsyon ve distile sudur.

Ovadril Losyon Eşdeğeri

Difestol Jel, Kaladryl Losyon, K-Fenidex Jel, Nolerji Jel, Solerat Jel, Stiderm Jel, Stilex Jel ve Tanol Losyon bu ilacın eşdeğerleridir.

Ovadril Losyon Fiyatı

Bu losyonun güncel eczane satış fiyatı 42.88 TL’dir.

Reklamlar
Ovadril Losyon
Ovadril Losyon

Ovadril Losyon Neye Yarar?

Bu krem derin nüfuz eden nemlendirici için önemlidir. Bu krem epitelizasyonu uyarır, yara iyileştirici etkisi vardı ve antienflamatuar etkisi vardır. Bu krem B5 vitamini içeren bir provitamindir. Cilde düzenli olarak uygulanan bu krem, kuru cildin nem içeriğini önemli ölçüde artırır. Yüzde 5 dekspantenol (solerat) içeren bir krem, yüzeysel yaraların iyileşmesini yaklaşık yüzde 30 hızlandırır. Bu krem, UV ışığı nedeniyle eritemi önler.

Bu krem ayrıca dudakları güneş uçuklarına, güneş yanıklarına, hafif yanıklara, cilt tahrişlerine, kuru veya çatlak ciltlere, kozmetik veya tıraş döküntülerine, kimyasal peeling tedavisine, lazer yenileme sonrası tedaviye karşı korur. Bu krem, bebeklerde bebek bezi dermatitinin önlenmesinde ve tedavisinde etkilidir.

Ovadril Losyon Cilde Faydaları

Bu ilaç kuru, pürüzlü, pullu, kaşıntılı cilt ve küçük cilt tahrişlerini, bebek bezi döküntüsü, pişik, radyasyon tedavisinden kaynaklanan cilt yanıklarını tedavi etmek veya önlemek için bir nemlendirici olarak kullanılır. Yumuşatıcılar cildi yumuşatan ve nemlendiren, kaşıntı ve dökülmeyi azaltan maddelerdir. Bazı ürünler çoğunlukla cildi tahrişe karşı korumak için kullanılır.

Kuru cilt, cildin üst tabakasındaki su kaybından kaynaklanır. Yumuşatıcılar ve nemlendiriciler cildin üstünde ciltte suyu tutan yağlı bir tabaka oluşturarak çalışırlar. Petrolatum, lanolin, mineral yağ ve dimetikon yaygın yumuşatıcılardır. Gliserin, lesitin ve propilen glikol dahil olmak üzere nemlendiriciler suyu cildin dış tabakasına çeker. Birçok ürün ayrıca cilt hücrelerinin üst tabakasını bir arada tutan maddeyi (keratin) yumuşatan bileşenlere sahiptir. Örneğin, üre, laktik asit, sitrik asit, glikolik asit gibi alfa hidroksi asitler ve allantoin yumuşatıcıdır. Bu, ölü cilt hücrelerinin temizlenmesine yardımcı olur, cildin daha fazla suda kalmasına yardımcı olur ve cildin daha pürüzsüz ve yumuşak hissetmesini sağlar.

Ovadril Losyon Kullanım Alanları

Bu kremi vücudun tüm bölgeleri için kullanabilirsiniz.

Ovadril Losyon
Ovadril Losyon

Ovadril Losyon Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu ürünü belirtilen şekilde kullanın. Bazı ürünler kullanımdan önce baz kullanmayı gerektirir. Ürün paketindeki tüm talimatları izleyin. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın.
  • Bazı ürünlerin kullanılmadan önce çalkalanması gerekir. Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalamanız gerekip gerekmediğini görmek için etiketi kontrol edin. Cildin etkilenen bölgelerine gerektiği gibi veya etikette veya doktorunuz tarafından belirtildiği şekilde uygulayın. İlacı ne sıklıkta uyguladığınız ürüne ve cildinizin durumuna bağlıdır. Kuru elleri tedavi etmek için, ellerinizi her yıkadığınızda ürünü gün boyunca uygulamanız gerekebilir.
  • Bu ürünü bebek bezi döküntülerinin tedavisine yardımcı olmak için kullanıyorsanız, kullanmadan önce bebek bezi alanını iyice temizleyin ve ürünü uygulamadan önce alanın kurumasını bekleyin.
  • Bu ürünü radyasyon cilt yanıklarını tedavi etmek için kullanıyorsanız, radyasyon tedavisinden önce bu losyonun  uygulanıp uygulanamayacağını öğrenmek için radyasyon personeli ile görüşün.
  • Doğru kullanım için etiketteki tüm talimatları izleyin. Sadece cilde uygulayın. Etiket veya doktorunuz aksini yönlendirmediği sürece gözleriniz, ağzınızın, burnunuzun içi ve vajinal veya kasık bölgesi gibi hassas bölgelerden kaçının. Etiketi, ürünü uygulamamanız gereken herhangi bir alan veya cilt türü hakkında talimatlar için kontrol edin. Yüzünüzde, çatlamış, kesilmiş, tahriş olmuş, kazınmış ciltlerde veya cildin yakın zamanda tıraş olmuş bir bölgesinde bu losyonu kullanmayın. Daha fazla bilgi için doktorunuza veya eczacınıza danışın.
  • En iyi şekilde yararlanmak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Çoğu nemlendiricinin iyi çalışması için suya ihtiyacı vardır. Ürünü banyodan ve duştan sonra cilt hala nemliyken uygulayın. Çok kuru ciltler için doktorunuz ürünü kullanmadan önce bölgeyi ıslatmanızı isteyebilir. Uzun, sıcak veya sık yıkanma kuru cildi kötüleştirebilir.
  • Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım alın.
Ovadril Losyon
Ovadril Losyon

Ovadril Losyon Kullanım Şekli

Doktorunuz tarafından belirtildiği gibi bu losyonu kullanın. Tam doz talimatları için ilaç üzerindeki etikete bakın. Bu losyon yalnızca harici kullanım içindir. Bu losyonu doğrudan etkilenen bölgelere günde bir veya iki kez veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde uygulayın.

Etkilenen bölgeyi yıkayın ve tamamen kurulayın. İlacı eşit olarak dağılana kadar hafifçe ovalayın. Bu losyonu kullandıktan sonra, elleriniz tedavi edilen bölgenin bir parçası değilse, ellerinizi yıkayın. Bir doz bu losyonu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede kullanın. Bir sonraki dozunuzun zamanı gelmişse, kaçırdığınız dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Bir seferde iki doz kullanmayın. Bu losyonun kullanımı hakkında sorularınız varsa sağlık uzmanınıza danışın.

Ovadril Losyon Yan Etkileri

Bu losyonun uygulanması ile ilişkili olarak birkaç alerjik reaksiyon raporu ve diğer bazı olumsuz olayların tekli raporları olmuştur. Nedensel bir ilişki belirsizdir. Bu ilacın yan etkileri arasında kaşıntı, karıncalanma, nefes almada zorluk, kırmızı cilt lekeleri, yaygın dermatit, ürtiker, tansiyon düşüklüğü ve ishal vardır.

YouTube Adresimiz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx