Saç Bakımı

Üzüm ile Saç Bakımı ve Saç Uzatma

Reklamlar

Saçlarınıza sağlıklı bir bakım yapmak istiyorsanız Üzüm ile saç bakımı ve saç uzatma yöntemlerini kullanarak sağlıklı ve uzun saçlara kavuşabilirsiniz.

Üzüm Çekirdeğinin Saça Faydası Nedir?

Üzüm çekirdeği pek duyulmamış ancak saç bakımı konusunda oldukça faydalı bir cevherdir. Saçlarınızın sağlıklı uzamasını ve canlı görünmesini istiyor ve kimyasal bileşenler kullanmak da istemiyorsanız üzüm çekirdeği ve üzüm çekirdeği özü içeren ürünler sizin için en sağlıklı yöntem olacaktır.

Bu yazımızda sizlerle üzüm çekirdeğinin faydaları, üzüm çekirdeği ile saç bakımının nasıl yapılır gibi bilinmeyenlerin cevaplarını bulacağız. Gelin şimdi üzüm çekirdeğinin faydalarından bahsederek konumuza devam edelim.

Reklamlar
Üzüm Çekirdeği Faydaları Nelerdir
Üzüm Çekirdeği Faydaları Nelerdir

Üzüm Çekirdeği Faydaları Nelerdir?

 • Saçlarınızın dökülmesini önler,
 • Kansere sebep olabilecek etkileri azaltır,
 • Cildinizin gençleşmesine yardımcı olur,
 • Kan dolaşımınızı hızlandırır,
 • Vücuttaki iltihabı önler
 • Gözlerinizin keskinleşmesini sağlar

Üzüm Çekirdeği ve Saç Dökülmesi Üzerindeki Etkileri

Üzüm ve üzüm ürünlerinin içinde bulunan flavanoidler içe saçlarınızın parlaklık kazanması ve sağlıklı bir şekilde uzamasına olumlu etki eder. Üzüm ekstratı saçlarınızın sağlıklı büyümesine, saç kurutma makinası başta olmak üzere dış zararlı etkenlerden ve bunların zararlı etkilerinden korumaktadır.

Piyasada Bioblas başta olmak üzere üzüm ekstratlarını içeren şampuanları kullanarak saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Üzüm flavanoidlerini içeren şampuanlar saçlarınıza hacim kazandırır ve dış etkilerden korur. Saç tellerinizin kalınlaşarak hacim kazanması sayesinde daha bakımlı görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Üzüm ekstratları aynı zamanda saçlarınızın dökülmesine karşı olumlu etkiler gösterir. Günlük hayatın stres ve temposundan ötürü saç kaybına uğrayabilirsiniz. İşte üzüm ekstratları içeren şampuan ve bakım ürünleri saç kaybınızın önüne geçmektedir. Saçlarınızın onarılarak gerekli vitaminlere kavuşması sonucu saçlarınızın kökleri güçlenerek dökülmeleri de engellenmiş olur.

Üzüm ekstratları içeren ürünler sayesinde saçlarınızın kepekten ve saç derinizin egzamadan uzak kalması mümkündür. Saç derinizin koruyucu vitaminler sayesinde saçlarınızın doğal yağ dengesi korunur.

Reklamlar

Üzümde Bulunan Flavanoidler Saç Dökülmesini Engelliyor

Üzüm özellikle yaz aylarında sofralarımızın vazgeçilmezi üzüm, içerisindeki bileşenler sayesinde saçlarınızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı oluyor. Üzüm genelde sağlığa faydaları ile bilinmektedir. Hatta annelerin emzirme döneminde sütlerinin artması için üzüm yemeleri öneriler. Dünya üzerinde yapılan pek çok araştırma da üzümün kanser hastalığına karşı vücudumuza yardımcı olduğu belirtiyor.

Üzüm çok değerli bir besin maddesidir. İçindeki pek çok mineral ve vitamin sayesinde sağlık sorunlarına karşı oldukça etkilidir. Üzün ülkemizde TMMM Araştırma Merkezi tarafından yayınlanan rapor ile A, B1, C, E vitaminlerinin yanı sıra demir, kalsiyum, potasyum, sodyum, magnezyum ve fosfor açısından oldukça zengin olduğu belirtilmiştir.

Üzümün çekirdeklerinin preslenmesinden elde edilen yağın saç ve saç derisine oldukça faydalı olduğu uluslar arası araştırmalarda belirtilmiştir. Bu yağ sayesinde saçlarınızın parlaklığı ve daha güçlü bir yapıda olması sağlanır. Ayrıca üzüm meyvesi hiçbir alerjik etkisi olmayan bir meyvedir. Üzüm çekirdeği histamin salgısını azaltarak alerjiyi önler.

Üzüm çekirdeğinin yağı anti oksidan bakımından çokça zengindir. Ayrıca üzüm çekirdeği yağının nemlendirme özelliği de bulunmaktadır.

Günümüzde pek çok aroma terapi ürününde üzüm çekirdeği kullanılmaktadır. Bunun sebebi üzüm çekirdeğinin kolayca emilmesinden dolayıdır. Saç bakımı için de vaz geçilmez bir ürün olan üzüm çekirdeği yağı, saçlarınızı nemlendirerek sağlıklı kalmasın sağlıyor. Üzüm çekirdeğindeki flavanoidler sayesinde saçlarınıza parlaklık ve sağlık katacaktır. Bunun yanı sıra hızlı uzamasını da sağlar.

Üzüm ile Saç Bakım ve Uzatma Maskesi

Saçlarınızdaki kırıkları aldırdığınızda uzaması için uzun bir süre beklemeniz gerekmektedir. Bunun yanında kuaförler saçlarımıza istediğimiz sonuçları uygulamazlar. Genelde istediğimizden fazla keserler ve bu durum bizi rahatsız eder. Kırıklardan kurtuluruz ama saçlarımız uzunluğunu kaybeder. Üzüm ile saç bakımı kürünü 1 hafta uyguladığınız takdirde saçlarınızı kısa sürede uzatabilirsiniz. Ayrıca bu saç bakımı maskesi sayesinde saçlarınızda kırık oluşma durumu da azalacaktır. Bu sayede hem uzun hem de sağlıklı saçlara sahip olacaksınız.

Üzüm ile Saç Bakım ve Uzatma Maskesi
Üzüm ile Saç Bakım ve Uzatma Maskesi

Üzüm ile saç bakım kürü nasıl hazırlanıyor? Sorusunun cevabı yazımızın bu bölümünde sizinle buluşacaktır. Bu kür ile hem saçlarınıza bakım yapmış olacaksınız hem de sağlıklı bir şekilde saçlarınız uzayacak.

Üzüm İle 1 Haftada Saç Uzatma Kürü

Saçlarınızı hızlı uzatabilmek ve daha sağlıklı bir görünüme erişmesi için size vereceğimiz malzemeleri kullanarak eşsiz bir üzüm ile saç bakım maskesi yapabilirsiniz.

 • Yarım kilo üzüm
 • Havan
 • Cam Kase

Maskenin Hazırlanışı ve Uygulanışı

Üzümleri ezmek için bir havana alın ve tamamen ezilip püre gibi bir kıvam alana kadar ezin. Üzüm çekirdeklerini çıkarmanıza ya da ayıklamanıza gerek yok. Malzeme püre kıvamına geldiğinde artık maskeyi saçlarınıza uygulama zamanı gelmiştir. Hemen banyoya giderek saç diplerinize masaj yaparak dipten uçlara kadar püreyi yedirin. Uygulama sonrası saçlarınızı bir havlu ya da bone ile sararak yaklaşık 20 dakika kadar bekletin. Süre sonunda saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Saçlarınızı yıkarken nemlendirici özelliği olan şampuanlar kullanmaya özen gösterin.

Üzüm ile bakımı maskenizi kolayca hazırlamanız mümkün. Maske saça kolayca uygulanabilen bir maskedir. Doğal ve hiçbir ek malzeme içermeyen saç maskeniz ile saçlarınızın hem hızlıca uzamasını hem de sağlıklı bir bakımdan geçmesini sağlayabilirsiniz. Uygulamayı haftada 2 gün yapabilirsiniz. Düzenli uygulama sonrası saçlarınız eskisinden daha sağlıklı ve daha hızlı uzayan bir yapıya kavuşacaktır.

Budanmış Asma Dalının Mucizesi

Malzemeler

 • Budanmış asma dalları
 • Pet şişe

Hazırlanışı

Üzümün sadece meyvesi değil dalları da saçlarda bakım malzemesi olarak etkili bir şekilde kullanılabilir. Asma dallarını bir pet şişeye koyarak 30 gün boyunca bekletin. Şişenin ağzının sıkıca kapalı olmasına dikkat edin. Dalların içinde bulunan öz su, şişeye dökülecektir. Biriktirdiğiniz bu suyu şampuan şişelerine koyun. Banyo yaptığınızda saçlarınızı yıkamanızın hemen ardından bu su ile saçlarınıza masaj yapın.

Oluşturduğunuz bu kürü istediğiniz kadar artırabilirsiniz. 1 hafta boyunca saçlarınıza bu kürü uygulayın. Uygulama sonunda saçlarınızın ortalama 5santim kadar uzadığını göreceksiniz. Ne kadar uzun süre bu uygulamayı yaparsanız o kadar hızlı uzama elde edeceksiniz. Eğer asma budama işi kışın yapılırsa alternatif olarak şimdi vereceğimiz tarifi de uygulayabilirsiniz.

Asma Yaprağı Suyu ile Saç Bakım Kürü

Gerekli Malzemeler

 • 15 yaprak taze asma
 • Su

Asma Yaprağı ile Saç Bakım Kürünün Hazırlanışı

Taze asma yapraklarını kaynar suya bırakın. 10 dakika kadar yaprakların haşlanmasını bekleyin. Haşladığınız yaprakları suda alın. Yaprakları kaynattığınız su ılıdığında saçlarınızı bu su ile yıkayın. Her yıkamanızdan sonra belirgin bir uzama göreceksiniz. Üzümün kendisi, yaprakları ve dalları her parçası ile saçlara faydalıdır. Gelin şimdi tarifinde kullandığımız asma suyunun saçlarımıza faydalarına bakalım.

Asma Suyunun Saça Faydaları

 • Asma suyu kepek oluşmasını engeller.
 • Asma suyu saçlarınızın kısa sürede uzamasına yardımcı olur.
 • Saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı olmasını sağlar.
 • Saçlarınızın gür ve sık olmasına yardımcı olur.
 • Saçlarınızdaki kırıkları onarır.
 • Saçlarınızın diplerinde ve saç derinizde oluşan yaraları tedavi eder.

Üzüm ve üzümün her malzemesi saçlarımız için kullanılabileceğimiz doğal birer bakım malzemesidir. Eğer Üzüm ile saç bakımı yazımızı beğendiyseniz ve saçlarınıza faydalı olacağını düşünüyorsanız bir diğer saç bakım yazımız olan Hintli Kadınların Saç Bakım Sırları konulu yazımız ile Dünya kadınlarının uyguladığı saç bakım önerileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hepinize sağlıklı günler dileriz.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx