Yemek

Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider?

Reklamlar

Bulgur pilavının yanına ne gider? Bulgur pilavı, birçok insan tarafından tercih edilen ve lezzeti ile insanı büyüleyen bir yemektir. Birçok pilav çeşidi bulunsa da bulgur pilavının ön planda olduğunu söylemek mümkün. Çünkü bulgur hem çok lezzetli hem de oldukça faydalıdır. Bu nedenle özellikle çocuklar için yapılan bu pilav, akşam yemeklerinin vazgeçilmezlerinden bir tanesidir. Birçok yemek ile servis edilebilen pilavın yapım aşamasında farklı malzemeler kullanılabilir, bu malzemeler ile birlikte ortaya farklı bulgur pilavı lezzetleri ortaya çıkabilir.

Bulgurun temel malzeme olarak kullanıldığı bulgur pilavının oldukça lezzetli olduğunu söylemek mümkündür. İçerisinde yer alan malzemelerden lezzet alan pilavın yapımı da oldukça kolaydır. Pirinç pilavına göre çok daha kolay yapılabilen bulgur pilavının besleyici olduğunu da ifade etmek gerekir. Peki bulgur pilavı nasıl yapılır?

Bulgur Pilavı
Bulgur Pilavı

Bulgur Pilavı

Bulgur pilavının nasıl yapıldığı birçok insan tarafından merak edilen hususlardan bir tanesidir. Aslında pilavın oldukça kolay bir şekilde yapıldığını söylemek mümkündür. Bulgurun temelde yer aldığı bu yemeğin farklı versiyonları da bulunmakta, bu versiyonlarda ise bazı eklemeler yapılmaktadır. Peki bulgur pilavı için gerekli malzemeler nelerdir? Bu malzemelerin şu şekilde sıralanması mümkündür:

Reklamlar
  • Bulgur
  • Soğan
  • Domates (isteğe bağlı)
  • Biber (isteğe bağlı)
  • Tuz
  • Zeytinyağı

Bulgur pilavının yapımı için temelde bu malzemeler bulunmakta, bu malzemeler ile birlikte lezzeti oldukça fazla olan bir pilav yapılmaktadır. Besleyicilik yönünden oldukça zengin olan bulgur pilavının yanına hangi yemek gider birçok insan tarafından sorulan ve cevabı merak edilen sorulardan bir tanesidir. Aslında bulgur pilavının yanına yapılacak yemekleri genel olarak iki başlık halinde toplamak mümkündür. Bu başlıklar;

  • Bulgur pilavı yanına yapılabilen çorbalar
  • Bulgur pilavı yanına yapılabilen diğer yemekler

Bu başlıklardan faydalanarak bulgur pilavının yanında yapılabilecek yemekleri sizlere sıralayacağız.

Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Bulgur Pilavının Yanına Yapılabilen 3 Lezzetli Çorba

Çorba, menülerin olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Bilhassa kış aylarında insanların içini ısıtan ve kişinin soğuk algınlığından korunmasını sağlayan çorbalar oldukça çeşitlidir. Türk mutfağında birçok çorba bulunsa da bu çorbaların tamamının bulgur pilavı yanında yapılması mümkün değildir. Tat olarak birbirine uygun olmayan lezzetlerin bir arada kullanılması insanların damak zevkinin bu durumdan kötü bir şekilde etkilenmesine neden olacaktır. Bu nedenle bulgur pilavının yanına hangi çorba gider konusunda detaylı bir şekilde bilgi sahibi olunması gerekmektedir. İşte bulgur pilavı yanında yapılabilecek çorbaların bir listesi!

Yayla Çorbası

Yayla Çorbası
Yayla Çorbası

Birçok kişi tarafından beğenilen yayla çorbası, temelde yoğurt ile yapılan bir çorbadır. Yoğurt ve bulgurun uyumu oldukça iyi olduğu için yoğurt temelli bir çorbanın da bulgur pilavının yanına yakışacağını söylemek mümkündür. Bulgur pilavının yanına tercih edilebilen yayla çorbasının yapımı sırasında gerekli özenin gösterilmesi gerekmektedir.

Reklamlar

Buğday Aşı Çorbası

Buğday Aşı Çorbası
Buğday Aşı Çorbası

Ayran aşı çorbası olarak da bilinen buğday aşı çorbası, doyuruculuğu oldukça fazla olan bir çorbadır. İçerisinde yer alan buğday ile birlikte besleyiciliği artan bu çorbanın bulgur pilavının yanında seçilebileceğini söylemek mümkündür. Kapalı bir kap içerisinde uzun bir süre bekletilebilen buğday aşı çorbasının yoğurt temelli olduğunu söylemek mümkündür.

Köylü Çorbası

Köylü Çorbası
Köylü Çorbası

Yeşil mercimek ve erişte ile yapılan ve lezzetini her zaman muhafaza eden köylü çorbası, bulgur pilavı yanında yapılabilen çorbalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İçerisinde bulunan yeşil mercimek ile doyurucu bir seviyeye ulaşan bu yemek, bulgur pilavının çok daha lezzetli olmasını sağlar. Bu nedenle bulgur pilavı menüsü için tercih edilebilmektedir.

Bulgur Pilavı Yanına Yapılabilen 10 Lezzetli Yemek

Bulgur pilavının yanına ne yapılır, hangi yemek gider sorusu birçok insanın gündeminde bulunan sorulardan bir tanesidir. Çünkü bilhassa akşam yemeği menüsü hazırlamak oldukça zordur. Her yemek birbiri ile yapılabilecek niteliklerde olmayabilir. Bilindiği gibi bazı yemeklerin aynı menü içerisinde bulunması yemeği tüketen kişilerin ağızlarında istenmeyen bir tat kalmasına neden olur. Bu nedenden ötürü akşam yemeği menülerinin birbiri ile uyumlu yemekler ile hazırlanması oldukça önemlidir.

Bulgur pilavının yanına yapılabilecek yemeklerin sayısı bir hayli fazladır. Bu nedenle sizlere bulgur pilavı yanına yapılabilen 10 lezzetli yemek için oldukça makul bir sıralama yaptık. Bu yemekler aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir. Her bir yemeğin oldukça lezzetli olduğunu söylemek gerekmektedir.

Ciğer Sote

Ciğer Sote
Ciğer Sote

Ciğer birçok insan tarafından sevilse de bazı kimseler ciğerin tadını beğenmedikleri için menülerine dahil etmez. Fakat bol maydanozlu bir ciğer sotenin oldukça lezzetli olduğunu ve bu şekilde yapılan ciğerin ağır bir kokuya sahip olmadığını ifade etmek gerekir. Ciğer sote, bulgur pilavının yanına dahil edilebilecek yemeklerin en lezzetlilerinden bir tanesidir.

Taze Fasulye

Taze Fasulye
Taze Fasulye

Taze fasulye, bulgur pilavının lezzetli bir hal almasını sağlayan sulu bir yemektir. Belirlenmiş olan tarif dahilinde yapıldığında taze fasulyenin insanların damak zevklerinde büyülü bir tat bıraktığını söylemek mümkündür.

Cacık

Cacık
Cacık

Türk insanının en sevdiği yemeklerden bir tanesi olan cacık, salatalık ve yoğurdun mükemmel birleşiminden meydana gelmekte olup birçok kişinin akşam menülerinde kendine yer bulmaktadır. Özellikle yaz aylarında ön plana çıkan cacığın bulgur pilavını taçlandıracağını söyleyebiliriz.

Tavuk Sote

Tavuk Sote
Tavuk Sote

Tavuk sote, bulgur pilavının yanında yapılabilecek yemeklerden bir tanesi olup bol soğanlı yapıldığında bulgur pilavının da lezzetli bir hal almasını sağlamaktadır. Bu nedenle tavuk sotenin yapımı sırasında küçük küçük doğranmış soğanların bolca kullanılması, insanların yemek konusunda bir ziyafet yaşamasını sağlayacaktır.

Izgara Köfte

Izgara Köfte
Izgara Köfte

Izgara üzerinde yapılan ve ızgaranın sağladığı lezzet ile harmanlanan ızgara köfte, doyuruculuğu ile ön plana çıkan ve bulgur pilavı ile güçlü bir menü oluşmasını sağlayan bir yemek türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bulgur pilavının yanında servis edilebilen ve oldukça lezzetli bir akşam yemeğinin oluşmasını sağlayan ızgara köftenin başarılı bir tercih olacağını söylemek mümkündür. Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider sorusuna en fazla ızgara köfte gider cevabı gelmiştir.

Nohut Yemeği

Nohut Yemeği
Nohut Yemeği

Bulgur pilavı üzerine konularak yenilebilen nohut yemeği, etli ya da etsiz bir şekilde yapılabilmekte, bu sayede bulgur pilavının daha da ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Yeterli miktarda salça ile yapılan nohut yemeğinin temelde nohut ile meydana getirildiğini söylemek mümkündür. Nohudun besleyiciliği ile harmanlanan nohut yemeğinin bulgur pilavı yanında tercih edilebilecek en faydalı yemeklerden bir tanesi olduğunu söylemek mümkündür. Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider sorusuna cevap olarak bir numarada nohut yerine almıştır.

Fırında Sebzeli Köfte

Fırında Sebzeli Köfte
Fırında Sebzeli Köfte

Fırında yapılabilen ve köftenin lezzetinin üst seviyeye çıkmasını mümkün kılan fırında sebzeli köfte, bulgur pilavının yanında doyuruculuğu ile ön plana çıkan yemeklerden bir tanesidir. Sebzenin köfte ile harmanlanması ile oluşan ve fırında bu lezzetlerin bir arada güzel bir kombin oluşturmasını sağlayan bu yemek, bulgur pilavı yanında afili bir yemek isteyenlerin tercih etmesi gereken yemek türlerinden bir tanesidir.

Fırında Poğaça Köfte

Fırında Poğaça Köfte
Fırında Poğaça Köfte

Oldukça geniş bir malzeme listesine sahip olan fırında poğaça köfte, birçok sebzenin bir arada olması nedeni ile oldukça besleyicidir. Doyuruculuğu ile ön planda olan fırında poğaça köftenin bulgur pilavı yanında tercih edilebilecek yemeklerin en lezzetlilerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Karnıyarık

Karnıyarık
Karnıyarık

Patlıcanın içerisine kıyma harcının konulması ile ortaya çıkan karnıyarık, kıymasız da yapılabilen bir yemektir. Lezzeti nedeni ile ön plana çıkan karnıyarığın birçok insan tarafından bulgur pilavı yanında tercih edilebileceğini söylemek mümkündür.

Tavuk Güveç

Tavuk Güveç
Tavuk Güveç

Tavuk güveç, bulgur pilavının yanında kullanılabilecek yemeklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tavuk yemekleri ile bulgur pilavının oldukça uygun bir menü oluşturabildiği bilindiği için bulgur pilavı menüsü için tavuk güvecin başarılı bir tercih olduğunu söylemek abartı olmayacaktır.

Gavurdağı Salatası

Gavurdağı Salatası
Gavurdağı Salatası

Bulgur pilavının yanına hangi salata gider sorusu, akşam menülerini lezzetli bir şekilde oluşturmak isteyen kişiler tarafından merak edilen sorulardan bir tanesidir. Gavurdağ salatası, bulgur pilavının renklenmesi ve lezzetli bir hale gelmesini mümkün kılmaktadır.

Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider hakkındaki yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Yemeklerin yanı sıra cilt bakımına ilgi duyuyorsanız Papatya ile Yüz Maskesi adlı yazımızı d okumanızı öneririz.

Aynı zamanda Bulgur Pilavı Tarifi | Domatesli Bulgur Pilavı Nasıl Yapılır adlı videoyu da izleyebilirsiniz.

Bulgur Pilavı Yanına Ne Gider?

Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider sorusuna anketlerde en fazla nohut ve kuru fasulye tercih edilmektedir.

YouTube Kanalımız Abone Olabilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx