Sağlık

Bemiks Ampul Nedir? Ne İşe Yarar?

Bemiks Ampul Beslenme bozuklukları yanlış beslenmeden kaynaklanan vitamin eksikliğinden kaynaklanan B1, vitamin B2, vitamin B6 ve D-pantenol niasinamid vitaminleri içermektedir.

Reklamlar

Bemiks ampul, B1, vitamin B2, vitamin B6 ve D-pantenol niasinamid vitaminlerinin besinler yoluyla alınmasının imkansız olduğu durumlarda kullanılan tıbbi bir ilaçtır.

Birey ameliyat geçirmiş ve ameliyat sonrası beslenme ihtiyacının karşılanması için Bemiks Ampule başvurabilir. Bemiks Ampul kullanılırsa unutkanlık, sinirlilik, kol ve bacaklarda titreme gibi şikayetlerde azalma söz konusu olacaktır.

Bemiks Ampul bazı hastalıkların tedavisine yardımcı olarak kullanılabilir. Bu hastalıklar zona, kalp kası bozukluğu, ateşli romatizma, radyasyon hastalığı gibi hastalıklardır. Bemiks ampul nedir, Bemiks ampul ne işe yarar, gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Ayrıca Bemiks ampul kullanımının olası yan etkilerinden bahsederek Bemiks ampul kullanırken dikkat etmeniz gereken püf noktalar hakkında bilgilenebilirsiniz.

Reklamlar

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Bemiks Ampul Nedir?

Bemiks Ampul nedir? Bemiks vitamininin uygulaması kas içine veya sıvıya eklenerek, damar içine yavaş yavaş yapılmalıdır. Ve bu vitamin hastanede hemşire ya da doktorlar tarafından hastaya verilir. İlacın doktor tarafından yazılmış olması gerekmektedir. Diğer vitaminler gibi ağız yolu ile kullanılmamaktadır, kas içine enjekte edilmelidir. B vitamini eksikliği tedavisinde hastaya verilen Bemiks ampul, kişinin bağışıklık sistemini güçlendirerek, kendini iyi hissetmesini sağlamaktadır.

Bemiks Ampul Ne İşe Yarar?

B vitamini yukarıda bahsettiğimiz gibi vücudumuz için zengin olan Bemiks ampul, birçok hastalığa iyi gelmekle birlikte cilt ve saç bakımında da kadınlar tarafından sıkça kullanılan bir üründür.

Bemiks Ampulu saçınız için kullandığınızda saçlarınızın daha güçlü ve canlı göründüğünü fark edeceksiniz. Cildinize cilt maskesi olarak uygularsanız da yaşlanma belirtilerini geciktirerek ve cildi nemlendirdiğini görebilirsiniz.

Reklamlar

Bemiks Ampul cilde sürdüğünde yaşlanma karşıtı ve nemlendirme gibi faydaları olduğunu belirttik ancak bazı kişilerin bemiks ampule karşı alerjisi olup cildin alerjik reaksiyon verdiği görülmüştür. Önce küçük bir alanda test yapıp eğer alerjik bir tepkime görülmezse yüzünüze kullanabilirsiniz. Yani Bemiks Ampulun çok değişik kullanım alanları vardır. 

Bemiks Ampul Ne İşe Yarar?
Bemiks Ampul Ne İşe Yarar?

Bemiks Ampul Faydaları

 • Beslenme bozukluğundan meydana gelen vitamin eksikliklerinde beslenmenin desteklenmesi için kullanılabilir.
 • Bireyde vitamin kaybını önlemek ve kaybedilen vitaminlerin de vücuda geri kazandırılmasını sağlamak için kullanılabilir.
 • Ameliyat geçiren ve ameliyat sonrası ağız yoluyla beslenmesinin çok mümkün olmadığı hastaların beslenme ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılamak için kullanılabilir.
 • Zihnin çabuk ve aşırı yorulması, sinirlilik, unutkanlık, bacak ve kollarda titreme gibi şikayetleri olan hastaların B vitamini ihtiyacını karşıladığı için B vitamin eksikliği belirtilerini gidermek için kullanılabilir.
 • Zona, sinir iltihabı, sinir hasarı gibi sinir sistemi hastalıklarının tedavi edilmesi için kullanılabilir.
 • Radyasyon, kalp kası bozukluğu ve ateşli romatizma gibi hastalıkların tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilir.
 • Alkolizmin sebep olduğu uzun süreli zehirlenmelerin tedavisinde kullanılabilir.

Bemiks Ampul Nasıl Kullanılır?

Bemiks Ampul damar içine sıvıyla karıştırılarak uygulandığı gibi kas içine uygulanarak da kullanılabilir.

Alerjisi olan kişilere bu ampulun uygulanması doğru değildir. Aynı şekilde hamile ve emziren annelerde kullanımı için yalnızca doktor kararı gereklidir. Ayrıca 3 yaşından küçük çocukların kullanımı için uygun değildir.

Bemiks Ampul Yan Etkileri

Şimdiye kadar Bemiks ampul kullananlardan herhangi bir yan etki bildirilmese de bazı kişilerde birtakım yan etkilere yol açabilir. Bu yan etkiler karın ağrısı, nefes almada zorlanma, yüz, ağız ve boğazın nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi, kurdeşendir. Bu yan etkiler Bemiks ampul kullanımının nadir görülen ancak ciddi yan etkileridir. 

Bemiks Ampul Kokusu Nasıl Geçer?

Çok kişi tarafından tercih edilen Bemiks ampul çok faydalı olmasına rağmen kokusu rahatsız edicidir. Kolay kolay çıkmadığı için bu koku çevrenizdeki kişilere ve sizi rahatsız edebilir. Bu ampulü hafta sonu uygulayıp bol su ile durularsanız kokusu bütün gün çıkmadığı için daha iyi olur. Bemiks ampulü badem yağı, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı gibi yağlarla karıştırırsanız hem daha etkili olduğunu hem de kokusu daha az hissedildiğini görebilirsiniz.

Bemiks Ampul Saça Faydaları

B vitamini eksikliğinde hastaların güçlenmesi için kullanıldığı gibi aynı zamanda eczanelerde de uygun bir fiyata satılan Bemiks ampül aynı zamanda reçetesiz olarak alınabilir. Birçok kadın, Bemiks ampulu saç bakımında kullanmayı tercih etmektedir.

Bemiks Ampul
Bemiks Ampul

Bemiks Ampulün Saça Faydaları

 • Saç derisini besleyerek yenilemektedir.
 • Saçları kökten uca derinlemesine nemlendirmektedir.
 • Saçlarınızın daha kısa bir sürede uzamasını sağlar. Bemiks ampul kullanarak ile 10 gün gibi kısa bir sürede saçlarda 1 cm uzama elde edebilirsiniz.
 • Saç tellerini ve saç köklerini güçlendirir. Böylelikle yeni çıkan saçların daha gür ve sağlam olmasını sağlamaktadır.
 • Özellikle kuru bir saç tipine sahip olanlar, düzenli kullanım ile saçlarındaki yıpranma ve kırılmalardan kurtulabilir.

Bemiks Ampul Saça Nasıl Uygulanır?

Bemiks ampul kullanarak hazırlayacağınız saç bakım kürünü belirli aralıklarla saçınıza uygularsanız saçlarınızın uzamasının daha hızlı olduğunu gürleştiğini ve daha sağlıklı olduğunu görebilirsiniz.

Bemiks Ampul Saç Bakım Kürü

Bemiks ampülü saç gürleştirme, saç uzatma için kullanabileceğiniz gibi kirpik uzatma işlemi de yapabilirsiniz.

Bemiks ampul saç bakım kürü için kullanılan malzemeler; 1 tane Bemiks ampul, 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 çay kaşığı taze rezene tohumudur.

Bemiks ampulün hazırlanışı için; yarım fincan suyu cezveye koymalı ve güzelce kaynatmalısınız. Kaynayan suyu ocaktan indirdikten sonra içine rezene tohumunu ekleyin. 5 dakika boyunca çayın demlenmesini bekledikten sonra demlenme süresi dolunca çayı süzün. Bemiks ampulü ve badem yağını da cezveye ekleyin. Tüm karışımı güzelce karıştırın.

Oluşturduğunuz karışımı saç diplerinize iyice yedirmelisiniz. Sonrasında saçlarınızın tamamına kürün tümünü saç uçlarınıza kadar uygulamalısınız. Saçlarınızı streç ya da bone ile sararak, 40 dakika bekletmelisiniz. Süre dolunca saçlarınızı bol ılık suyla yıkamalısınız isterseniz şampuan da kullanabilirsiniz. 90 gün boyunca düzenli olarak kullanırsanız saçlarınızda canlanma, parlaklık, gürleşme ve güçlenmeye tanık olabilirsiniz. 90 günün ilk 60 günü haftada bir kez, 60 günden sonra 15 günde 1 kez olacak şekilde uygulayabilirsiniz.

Bemiks ampulü isterseniz şampuanınıza da ilave edebilirsiniz. Eğer yağlı bir saç tipine sahipseniz bir şişe şampuana bir ampulü boşaltabilir, kuru bir saç tipiniz varsa bu miktarı iki ampule çıkartabilirsiniz.

Ayrıca Bemiks ampul kullanımından en iyi sonucu almak için ampulü uygulamadan önce saçınızın temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Ampulü en az 30 dakika saçlarınızda kalmasını sağlamalı ancak en fazla ise 4 saat içinde de yıkamalısınız. Ampul kürünü her defasında yeniden hazırlamalı ve hazırlar hazırlamaz çok uzun süre beklemeden saçlarınıza uygulamalısınız.

Ayrıca ilk 2 haftalık kullanım sürecinizde saçlarınızda dökülme ile karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi saç derinizdeki ölü hücrelerin harekete geçmesidir ve bu dökülme oldukça doğaldır. Saç dökülmesiyle karşılaşırsanız bu durumun doğal olduğunu bilmesiniz. Bemiks ampul kür kullanımını bırakmamalısınız! İsteğinize bağlı olarak şampuanınıza Bemiks ampulün yanında bir miktar Evigen ampul ve Bepanthen ampul de ilave edebilirsiniz. Bu şampuanı kullanırsanız çok daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Bemiks Ampul Kullananlar

Bemiks ampul kullananların tek şikayetçi olduğu nokta yukarıda bahsettiğimiz saç dökülmesidir. Ancak dökülmeden dolayı bırakmayıp Bemiks ampule devam edenleri çok memnun olduğunu saçlarının daha canlı ve sağlıklı olduğunu görüyoruz.

Bemiks Ampul Muadili

Bemiks ampüle muadil ilaçlar; Acescap 30 Yumuşak Kapsül, Becovital 30 Yumuşak Kapsül, Becovital-C 30 Yumuşak Kapsüldür.

Bemiks ampul hakkında bilinmesi gerekenler aktarmaya çalıştım ancak kesinlikle prospektüs bilgilerini okumadan kullanmamalısınız. Bemiks ampulün asla içildiğini de unutmayınız. Reçetesiz olarak direkt eczaneden alabilirsiniz. Bemiks ampul kullanarak saç kürü yapabileceğiniz gibi bemiks ampulü kaş çıkarma içinde kullanabilirsiniz.

YouTube Kanalımız Abone Olabilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx