Magazin

Deniz Hamzaoğlu kimdir? Baba dizisi Yaşar kimdir?

Reklamlar

Deniz Hamzaoğlu 24 Kasım 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk tiyatro, sinema, dizi oyuncusu, yönetmen, dramaturg ve eğitmendir. Başarılı oyuncu şimdilerde Baba dizisinde Yaşar Saruhanlı karakterine hayat vermektedir. Birçok ödüle layık görülen Deniz Hamzaoğlu, 42 yaşındadır. Deniz Hamzaoğlu kaç yaşında? Deniz Hamzaoğlu dizileri? Bu ve bunun gibi merak edilen bütün soruların cevaplarını sizler için araştırdık ve yazımızda derledik.

Deniz Hamzaoğlu kimdir?

Deniz Hamzaoğlu, 24 Kasım 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk ve ortaöğretim hayatını Yalova’da geçiren Deniz Hamzaoğlu, ilk olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi ‘de kamu yönetimi bölümünden mezun olmuş daha sonrasında İstanbul Üniversitesi’nde Arkeoloji bölümünü okumaya karar vermiştir. Başarılı isim son olarak Konya Selçuk Üniversitesi ‘de Radyo Televizyon ve Sinema bölümlerinde eğitim almıştır.

2002 yılında ise Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünü kazanan ve buradan mezun olan Deniz Hamzaoğlu, birçok şehir Tiyatrosu’nda reji asistanı ve oyuncu olarak görev almıştır. Antalya  Şehir Tiyatrosu’nda çalışmaya başladıktan sonra buradan ayrılarak İstanbul’a yerleşen Deniz Hamzaoğlu, burada tiyatro oyunculuğu yapmış sanat yönetmeni olarak çalışmıştır.

Reklamlar
Deniz Hamzaoğlu kimdir? Baba dizisi Yaşar kimdir?
Deniz Hamzaoğlu kimdir? Baba dizisi Yaşar kimdir?

Uluslararası festivallere yönetmen ve oyuncu olarak katılan Deniz Hamzaoğlu, üniversitelerde oyunculuk diksiyon ve yönetmenlik dersleri de vermiştir. Ekranları ilk defa Yaygara 87 isimli sinema filmi ile merhaba diyen Deniz Hamzaoğlu, 2012 ile 2015 yılları arasında ise Karadayı isimli yapımında rol almıştır. 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar yapımında yer alan başarılı isim, ağırlıklı olarak sinema filmlerini ve tiyatro oyunlarında rol almaktadır.

2020 yılında Kırmızı Oda dizisinde yer alan Deniz Hamzaoğlu, aynı yıl içerisinde Bayi Toplantısı sinema filminde de yer almıştır. Dönemin en çok izlenen yapımlarından birisi olan Dilberay sinema filminde de yer alan Deniz Hamzaoğlu son olarak Baba dizisinde Yaşar Saruhanlı karakterini canlandırmaktadır. 

Deniz Hamzaoğlu kaç yaşında?

Deniz Hamzaoğlu, 24 Kasım 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncu 42 yaşındadır.

Deniz Hamzaoğlu aslen nereli?

24 Kasım 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldiği bilinen oyuncunun aslen Yalovalı olduğu düşünülmektedir.

Reklamlar

Deniz Hamzaoğlu hangi burç?

24 Kasım 1979 tarihinde dünyaya gelen Hamzaoğlu, Yay burcudur.

Deniz Hamzaoğlu boy ve kilo

Baba dizisinde Yaşar Saruhanlı karakterine hayat veren Deniz Hamzaoğlu, 175 boyunda 90 kilodur.

Deniz Hamzaoğlu kimdir? Baba dizisi Yaşar kimdir?
Deniz Hamzaoğlu kimdir? Baba dizisi Yaşar kimdir?

Deniz Hamzaoğlu mesleği

Eskişehir Anadolu Üniversitesi ‘de kamu yönetimi bölümünden mezun olmuş daha sonrasında İstanbul Üniversitesi’nde Arkeoloji bölümünü okumaya karar vermiştir. Başarılı isim son olarak Konya Selçuk Üniversitesi ‘de Radyo Televizyon ve Sinema bölümlerinde eğitim almıştır. 2002 yılında ise Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünü kazanan ve buradan mezun olan Deniz Hamzaoğlu, birçok şehir Tiyatrosu’nda reji asistanı ve oyuncu olarak görev almıştır.

Deniz Hamzaoğlu dizileri

Ekranları ilk defa Yaygara 87 isimli sinema filmi ile merhaba diyen Deniz Hamzaoğlu, 2012 ile 2015 yılları arasında ise Karadayı isimli yapımında rol almıştır. 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar yapımında yer alan başarılı isim, ağırlıklı olarak sinema filmlerini ve tiyatro oyunlarında rol almaktadır. 2020 yılında Kırmızı Oda dizisinde yer alan Deniz Hamzaoğlu, aynı yıl içerisinde Bayi Toplantısı sinema filminde de yer almıştır. Dönemin en çok izlenen yapımlarından birisi olan Dilberay sinema filminde de yer alan Deniz Hamzaoğlu son olarak Baba dizisinde Yaşar Saruhanlı karakterini canlandırmaktadır. 

 • 1986 Yaygara 87
 • 2012-2015 Karadayı
 • 1015 Tatlı Küçük Yalancılar
 • 2015 Durak
 • 2016 Hayat Şarkısı
 • 2016 Dört Köşeli Üçgen
 • 2016 Marlon
 • 2017 Cingöz Recai Bir Efsanenin Dönüşü
 • 2017 Aile Arasında
 • 2018 Nefes Nefese
 • 2019 Halka
 • 2020 Bayi Toplantısı
 • 2020 Ya İstiklal Ya Ölüm
 • 2020 Kırmızı Oda
 • 2021 Kahraman Babam
 • 2021 Fatma
 • 2021 Aşk Taktikleri
 • 2021 İkimizin Sırrı
 • 2022 Dilber Ay
 • 2022 Baba

Deniz Hamzaoğlu evli mi?

Başarılı oyuncu Deniz Hamzaoğlu, hakkında en çok merak edilen sorulardan birisi de evli olup olmadığıdır. Şimdilerde Baba dizisinde Yaşar Saruhanlı karakterine hayat veren Deniz Hamzaoğlu, evli olup olmadığı bilinmemektedir.

Deniz Hamzaoğlu kimdir? Baba dizisi Yaşar kimdir?
Deniz Hamzaoğlu kimdir? Baba dizisi Yaşar kimdir?

Deniz Hamzaoğlu İnstagram adresi

Sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanmayan ünlülerden olan Deniz Hamzaoğlu, resmi bir hesabı bulunduğu biliniyor. Herhangi bir fotoğraf ya da reels paylaşmayan Deniz Hamzaoğlu’nun burada 3B takipçisi vardır

Deniz Hamzaoğlu İnstagram adresi https://www.instagram.com/denizhamzaogluofficial/

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Emin Oğuz Çelebi evlendi mi? Emin Oğuz Çelebi eşi kim? Emin Oğuz Çelebi nereli? hakkındaki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx