Sağlık

Dereotu ile Zayıflama Yöntemleri

Reklamlar

Kilo özellikle kadınların çok kafasına taktığı, özellikle yaz ayları yaklaştıkça diyet yöntemleri aradığı bir sorundur. Dereotu ile zayıflama yöntemleri konusuna sağlıklı bir şekilde zayıflamak için bir göz atmalısınız. Dereotunun içindeki vitamin ve mineraller vücudun ihtiyacı olan vitamini elde etmesini sağlarken aynı zamanda sağlıklı bir şekilde kilo verdirecektir.

Dereotu bağışıklık sistemini düzenleyen çok faydalı bir bitkidir. Ve mide rahatsızlıklarına iyi gelmekte ve hazmı kolaylaştırmaktadır. Vücut için çok faydalıdır ve diyet yapılırken içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Zayıflama denilince akla gelen ilk bitkilerden birisidir. İçinde çok fazla vitamin ve mineral bulunmaktadır.

Dereotu ile Zayıflama Yöntemleri

 • Dereotunun kalorisi çok düşük olduğu için yemeklerde ve salatalarda kullanılabilir.
 • Hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız diyetinize dereotunu dahil ederek daha kısa sürede kilo verebilirsiniz. Eğer sağlıksız diyetlerle hızlı kilo verirseniz kas kaybı sorunları yaşayabilirsiniz. Dereotu tükettiğinizde vücudunuzun kas ve kemik sistemini güçlendirmesine fayda sağlayacaktır. Bu şekilde kilo verilirken sağlık da kaybedilmemiş olunmaktadır.
 • Dereotu sindirim sistemini düzenleyerek metabolizmayı hızlandırdığı için tercih edilebilir. Ve metabolizmanın daha hızlı yağ yakmasına yardımcı olur.
 • Dereotu bağırsak gazlarına ve hazımsızlıklarına karşı etkilidir.
 • Vücutlarımız her gün 28 gram dereotu ile ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve aminoasit miktarının çoğunu karşılamaktadır. Ve bu şekilde sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.
 • Dereotu deyince aklımıza taze dereotu gelse de kurutulmuş olarak da tercih edilebilmektedir. Çok bilinmiyor olsa da aslında zayıflamanın sağlıklı olan bir diğer yolu da dereotunun tohumlarını kullanmaktır. Ama en faydalı hali taze dereotu kullanımıdır. Taze dereotu kullanılacaksa mutlaka buzdolabında saklanmalıdır. Kurutulmuş dereotu kullanılacaksa güneş almayan bir yerde ve hava almayan bir kapta saklanması gerekmektedir.
 • Salata için çok kullanılan yeşilliklerden biri de dereotudur. Diyet yaparken bol yeşillikli ve yağsız salata yiyebilirsiniz ve salataya dereotu karıştırmanızda kilo vermenizde çok etkili olacaktır.
 • Dereotunun çayını demleyip içmek de yemeklerden sonra şişkinliği almaktadır. Ve aynı şekilde bu çayı sabahları aç karnına içerseniz de mideniz rahatlatacaktır ve böylece diyete katkıda bulunacaktır.
 • Ayrıca dereotun öğünlerinizden 10-15 dakika önce tüketirseniz açlık hissiniz azalacaktır.
 • Dereotunun tek başına mucizeler yaratma ve hızlı kilo verdirme gibi bir özelliği yoktur. Fakat diyet listenize dereotunu ekleyince vücudunuzun bağışıklığı güçlendirecek ve kilo kaybına yardımcı olacaktır. Ve kilo vermek için bunların yanında bol su içmeye ve egzersiz yapmaya da özen göstermelisiniz.
 • Dereotunu 3 ay boyunca öğünlerinizden 10 dakika önce, 1 yemek kaşığı dereotu tüketmek zayıflamaya yardımcı olacaktır.
İbrahim Saraçoğlu’ndan Dereotu ile Zayıflama Kürü
İbrahim Saraçoğlu’ndan Dereotu ile Zayıflama Kürü

İbrahim Saraçoğlu’ndan Dereotu ile Zayıflama Kürü

Tiroid hastalarının hormonları çok az çalıştığı için kilo vermeleri de zorlaşmaktadır. Fakat Dr. İbrahim Saraçoğlu tiroid hastalarının dereotu ile kilo verebileceğini aynı zamanda da kilo verirken vitamin ve mineral kaybetmemelerini sağlayacaktır.

Reklamlar

Troid Hastaları İçin Dereotu Kürü

Tiroidi az veya hızlı çalışan kişiler düzenli olarak dereotu tüketirse bir süre sonra ilaçlarını bırakacaktır. Bunun için yapmanız gereken 3 ay boyunca bir yemek kaşığı dereotunu öğünlerinizden 15 dakika önce tüketmelisiniz. Ve bunun sonucunda 5 ay sonra ilaçlarını bırakan hastaların oranı yüzde 90 dır.

Dereotu ile Zayıflama Yöntemleri

Dereotu ile zorlanmadan ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak için iyi bir alternatiftir. Bu özelliği ile kilo vermek isteyenler mutlaka dereotuna başvurmalıdır. Kilo vermek için dereotunun kullanımı ;

Yapmanız gereken her öğünde yemeklerden önce bir çorba kaşığı dereotu yemektir. 10 dakika beklemelisiniz süre sonunda tokluk hissi artacaktır ve böylece daha az yemek yersiniz. Diyet yapanlar kesinlikle dereotu kullanmalıdır. Dereotu açlığı bastıracaktır. Ve dereotunu yemeklerin yanında da yiyebilirsiniz. İştahınız azalacak ve erkenden doyacak böylece zorlanmadan kilo vereceksiniz.

Dereotu ile Zayıflama

Dereotu çok eskilerden beri yemeklere tat vermesi için kullanılmaktadır. Aynı zamanda çeşitli hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Ve çok düşük bir kaloriye sahiptir ve bu yüzden zayıflamaya yardımcıdır. Dereotu ile zayıflamak için öğünlerden 15 dakika önce bir çorba kaşığı yenilirse, tokluk hissi verecektir. Bu sebeple her gün az yemek yemenizi sağlayacaktır. Ve sağlıklı olduğu için besleyerek zayıflatıcı bir etkisi vardır. Dereotu zayıflatan bitkilerin en başında yer almaktadır.

Reklamlar
Dereotunun Vücuda Faydaları
Dereotunun Vücuda Faydaları

Dereotunun Vücuda Faydaları

 • Dereotunun içinde çok fazla vitamin ve mineral olduğu için vücuda kuvvet vermektedir. Zayıflama sırasında oluşan bitkinlik ve yolsuzluk hissini ortadan kaldırmaktadır. Bu yüzden diyetlere mutlaka dereotu eklenmelidir.
 • Dereotunun içindeki kalsiyum, manganez, demir mineralleri çok fazladır. Aynı zamanda antioksidandır. Ve dereotunun olarak kolesterolü düşürmek gibi bir faydası vardır. Bunun yanında şeker hastalarının insülin seviyesini düzenlemek ve sindirime yardımcı olmak amacıyla kullanılır.
 • Dereotunun bir diğer faydası da sindirimi düzenlemesi ve sindirim sorunlarının önüne geçmesidir. Ve gazın vücuttan gazın atılmasını sağlamaktadır.
 • Dereotu tiroide iyi gelmektedir içinde anethole vardır bu madde dereotunun saplarında yapraklarında ve köklerinde de bulunur. Dereotunun sapları ve yaprakları kullanılmalıdır. Bu yüzden tiroidin hızlı veya az çalışması durumunda dereotu çok faydalıdır.
 • Dereotu düzenli olarak tüketilirse mideyi yatıştırır ve mide asidinin düzenlenmesini sağlar. Bu özelliği olduğu için dereotu vücudu hastalıklara karşı korumaktadır. Ve kalsiyum ile kemik erimesine karşı da koruma sağlıyor.

Dereotu ile Zayıflama Kürü Nasıl Hazırlanır?

Zayıflamak için doğal ürünler tercih etmelisiniz. Dereotu biyolojik özelliği ile zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Ve iştahı keserek zayıflamayı sağlamaktadır. Dereotu yağ yakar ve vücutta meydana gelen ödemi atmaya fayda sağlar.

Dereotu ilaç tedavisinde kullanılmaktadır. Ve çok etkili bir besin kaynağıdır. Diyet yapan kişilerin kesinlikle öğünlerinde bulundurması gerekmektedir. Dereotu açlık duygusunu azaltmaktadır. Diğer diyetlerde olduğu gibi uygun bir diyet ve egzersizle desteklendiği zaman haftada 3-4 kilo verdirebilir.

Dereotu ile zayıflama kürü elde etmek için 20 tane dereotu dalı gereklidir. Ve bir tane de limon. Yapmanız gereken dereotlarını blendera koyup içine bir bardak su ilave etmektir. İçine bir limon da sıkılmalıdır. Ve kürü her gece yatmadan önce içmelisiniz. Her gün yeniden yapmalı ve taze taze içmelisiniz. İki hafta kadar sürekli bu uygulamayı tekrarlarsanız kürün sonunda göbek çevresinde fazlalıkların azalmaya başladığını görebilirsiniz.

En az iki hafta uygulamazsanız istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Yani iki haftalık bir zaman içerisinde kürün her gece içilmesinde fayda vardır. Bu yöntem ile sağlıklı bir şekilde haftada 3-4 kilo vermeniz mümkündür. Ve dereotu kürü ile selülitlerden kurtulursunuz. Aynı zamanda bağırsakları temizler ve vücudun yağ oranını düşürecektir. Gönül rahatlığı ile bu kürü tercih edebilirsiniz. Faydalı bir besin olduğu için vücuda herhangi bir zararı olmayacaktır.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx