Magazin

Melis Sezen kimdir?

Reklamlar

Sadakatsiz dizisinde Derin karakterine can veren Melis Sezen usta oyunculuğu ile ekran başındakileri kendine hayran bıraktı. Güzel oyunculuğu ile dikkatleri üzerine toplayan Melis Sezen’in hayatı merak konusu haline geldi.

Melis Sezen kimdir? Kaç yaşında? Burcu ne? Sevgilisi var mı? Bu ve bunun gibi merak edilen ve takipçileri tarafından arama motorlarında sıkça aranan bütün soruların cevaplarını sizler için yazımızda derledik. Keyifli okumalar dileriz.

Melis Sezen kimdir?

2 Ocak 1997 yılında İstanbul Silivri’de doğan Melis Sezen’in annesi Selanik babası ise Arnavut göçmenidir. Bir erkek kardeşi olan Sezen küçük yaşlardan beri oyunculukla ilgilenmektedir. Güzel oyuncu Sezen verdiği röportajlarda ailesinin oyunculuk konusunda hep kendine destek olduğunu belirtmiştir. Annesinin oyunculuğa ilgisi olduğunu fark etmesi ile Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne yazılan Melis 12 yıl boyunca drama ve tiyatro eğitimi almıştır. Sezen Koç Üniversitesi’nde Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü mezunudur.  

Reklamlar

Boş zamanlarında Latin dansları yapmayı seven güze oyuncunun salsa, bachata, Arjantin tango ve çok az da Kizomba ( o da tango ve bachata’nın karışımı diyebileceğimiz bir tür) yapabildiğini . Latin dans gecelerine katılmayı da çok sevdiğini geçenlerde İzmir’de kaldığı otelde afişi görünce heyecanlandığını , tam da o akşam olan dans gecesinde bütün gece dans ettiğini ve bundan büyük keyif aldığını da dile getirdi. Kitap okumayı da çok sevdiği bilinen oyuncu bunun onun için bir meditasyon yöntemi olduğu biliniyor. Hayat Bazen Tatlıdır dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan güzel oyuncu Sezen ardından Siyah İnci dizisinde Ebru karakterini canlandırdı. Genç yaşına bir çok başarı sığdıran güzel oyuncu kariyer basamaklarını atlayarak çıkmaya devam ediyor.

Melis Sezen
Melis Sezen

Rol aldığı ilk film Dünya Hali ve ikinci film Tilki Yuvası olan oyuncunun bağımsız filmlerden sonra ilk ciddi rolünü Yarış atı Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş’ın gerçek hikâyesini anlatan Bizim İçin Şampiyon filmiyle yaptı. 2019 yılında Leke dizisinde “Yasemin” karakteri ilk başrolü oldu. Ardından Sevgili Geçmiş dizisinde yine başrol olan “Deren” karakterini canlandırdı. 2019 yılının sonunda Mucize 2: Aşk filminde “Beren” karakterini canlandırdı. Ya İstiklal Ya Ölüm tarihi mini dizisinde başrol karakteri “Nazan” karakterini canlandırdı. Sezen şimdilerde Sadakatsiz dizisiyle ekranlarda Derin karakteriyle sevenleriyle buluşuyor.

Güzel oyuncunun aşk hayatı tam bir muamma sosyal mecralara ve magazin gündemine aşk hayatını yansıtmayı sevmeyen fenomen oyuncunun son zamanlarda adı ünlü şarkıcı Murat Dalkılıç ile birlikte anılıyor. Aynı zamanda Hande Erçel ile yakın arkadaş olan Sezen instagram hesabın’dan iddialar hakkında bir açıklama yaptı. Güzel oyuncu magazin gündeminde konuşulan aşk iddialarını sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla yalanladı. Sezen, “Son günlerde Murat Dalkılıç’la hakkımda çıkan haberler asla gerçeği yansıtmamaktadır. Sevgili Murat’la çok güzel bir film çektik, o kadar… Sevgililik diye bir şey söz konusu değildir. Teşekkür ederim. Saygılarımla…” dedi.

Melis Sezen kimdir?
Melis Sezen kimdir?

Melis Sezen kaç yaşında?

Takipçileri tarafından en sık sorulan soru güzel oyuncunun yaşı olmuştu. 1997 doğumlu olan Sezen 27 yaşındadır.

Reklamlar

Melis Sezen’in burcu?

Sezen astroloji ve burç konusunda oldukça meraklı bir isim, öyle ki kendiside burcunun bütün özelliklerini taşıdığını düşünüyor. 2 Ocak 1997 doğumlu olan güzel oyuncunun burcu Oğlak yükseleni ise Balık.

Melis Sezen’in boyu ve kilosu

Melis Sezen'in boyu ve kilosu

Güzelliği ile akılları baştan alan oyuncunun boy ve kilosu merak konusu olmuştu. 1.72cm uzunluğunda olan oyuncu 55kg ağırlığında.

Melis Sezen nereli?

Başarılı oyunculuğu ile son döneme adeta damgasını vuran isimlerden birisi olan Melis Sezen, 2 Ocak 1997 tarihinde İstanbul Silivri’de dünyaya gelmiştir. Başarılı sosyal medya fenomeni oyuncu baba tarafından Arnavut anne tarafından ise Selanik göçmenidir.

Melis Sezen saç rengi?

Eşsiz oyunculuğunun yanı sıra güzelliği ile de dikkatleri üzerine çeken Melis Sezen’in saç rengi de takipçileri tarafından bir hali merak  edilmektedir. Başarılı sosyal medya fenomeni oyuncunun saçları küllü kumraldır.

Melis Sezen'in hobileri
Melis Sezen’in hobileri

Melis Sezen’in hobileri

Boş zamanlarımda Latin dansları yapmayı seven güze oyuncunun salsa, bachata, Arjantin tango ve çok az da Kizomba (o da tango ve bachata’nın karışımı diyebileceğimiz bir tür) yapabildiğini . Latin dans gecelerine katılmayı da çok sevdiğini geçenlerde İzmir’de kaldığı otelde afişi görünce heyecanlandığını, tam da o akşam olan dans gecesinde bütün gece dans ettiğini ve bundan büyük keyif aldığını da dile getirdi. Kitap okumayı da çok sevdiği bilinen oyuncu bunun onun için bir meditasyon yöntemi olduğu biliniyor.

Melis Sezen’in sevgilisi var mı?

Güzel oyuncunun aşk hayatı tam bir muamma sosyal mecralara ve magazin gündemine aşk hayatını yansıtmayı sevmeyen fenomen oyuncunun son zamanlarda adı ünlü şarkıcı Murat Dalkılıç ile birlikte anılıyor. Aynı zamanda Hande Erçel ile yakın arkadaş olan Sezen instagram heesabın’dan iddialar hakkında bir açıklama yaptı. Güzel oyuncu magazin gündeminde konuşulan aşk iddialarını sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla yalanladı. Sezen, “Son günlerde Murat Dalkılıç’la hakkımda çıkan haberler asla gerçeği yansıtmamaktadır. Sevgili Murat’la çok güzel bir film çektik, o kadar… Sevgililik diye bir şey söz konusu değildir. Teşekkür ederim. Saygılarımla…” dedi.

Sezen ve Dalkılıç için aşk iddaları
Sezen ve Dalkılıç için aşk iddaları

Melis Sezen’in rol aldığı dizi ve filmler

Hayat Bazen Tatlıdır dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan güzel oyuncu Sezen ardından Siyah İnci dizisinde Ebru karakterini canlandırdı. Genç yaşına bir çok başarı sığdıran güzel oyuncu kariyer basamaklarını atlayarak çıkmaya devam ediyor.

Rol aldığı ilk film Dünya Hali ve ikinci film Tilki Yuvası olan oyuncunun bağımsız filmlerden sonra ilk ciddi rolünü Yarış atı Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş’ın gerçek hikâyesini anlatan Bizim İçin Şampiyon filmiyle yaptı. 2019 yılında Leke dizisinde “Yasemin” karakteri ilk başrolü oldu. Ardından Sevgili Geçmiş dizisinde yine başrol olan “Deren” karakterini canlandırdı. 2019 yılının sonunda Mucize 2: Aşk filminde “Beren” karakterini canlandırdı. Ya İstiklal Ya Ölüm tarihi mini dizisinde başrol karakteri “Nazan” karakterini canlandırdı. Sezen şimdilerde Sadakatsiz dizisiyle ekranlarda Derin karakteriyle sevenleriyle buluşuyor.

Mucize 2
Mucize 2
 • 2020 – Sadakatsiz (Derin) (TV Dizisi)
 • 2020 – Ya İstiklal Ya Ölüm (Nazan) (TV Dizisi)
 • 2019 – Leke (Yasemin) (TV Dizisi)
 • 2019 – Mucize 2 (Sinema Filmi)
 • 2018 – Şampiyon (Esra) (Sinema Filmi)
 • 2018 – Tilki Yuvası (Sinema Filmi)
 • 2018 – Dünya Hali (Sinema Filmi)
 • 2017 – Siyah İnci (Ebru) (TV Dizisi)
 • 2016 – Hayat Bazen Tatlıdır (Asya) (TV Dizisi)

Melis Sezen’in oynamakta zorlandığı karakter

Leke’deki Yasemin karakteri ‘nin kendisini zorladığını söyleyen güzel oyuncu psikolojik olarak içine girmesi zor olmadığını ama işaret diliyle oynamakta zorlandığını dile getirdi. Dizi çekimleri için hem çok zor hem de çok güzeldi ifadelerine yer verdi. Öncesinde çok çalıştığını dilin akıcı olması gerektiğini söyleyen güzel oyuncu önce onu oturtmak daha sonra oyunu ve duyguyu çalışmak gerekiyordu çünkü işaret dilini düşünürken duyguyu çıkaramıyordum sözleriyle oyunculuğa olan aşkını ve bu işin zorluklarını da bizlere göstermiş oldu.

Melis Sezen Sadakatsiz

Kanal D ekranlarında yayınlanan Sadakatsiz dizisinde Derin Güçlü, karakterine hayat veren Melis Sezen dizide 24 yaşında moda tasarım bölümünü bitiren bir genç kıza hayat vermektedir. Güçlü bir işadamı olan babası sayesinde saygın bir hayat süren Derin,  prenses gibi büyümüştür. Asya’nın eşi Volkan ile ilişki yaşamaya başladıktan sonra bütün hayatı değişen Derin’in eşsiz bir oyunculuğu ile ekranlara taşıdığı bu hayatta bolca entrika yer almaktadır.

Sezen hangi karakterde zorlandı?
Sezen hangi karakterde zorlandı?

Melis Sezen’in instagram hesabı

Menajerliğini Ufuk Erginin yaptığı ünlü oyuncunun instagram hesabında paylaşımını yaptığı fotoğraflar büyük beğeni topladı. Sosyal medyayla arasının kötü olmadığını ancak aktif kullanmayı da sevmediği bilinen oyuncunun en fazla kullandığı sosyal medya platformu ise Instagram oldu. Sosyal medyada geniş kitlelere hitap eden oyuncunun 1,2 milyon takipçisi bulunmakta.

Melis Sezen’in sosyal medya hesapları

 • İnstagram Hesabı https://www.instagram.com/melisssezen/
 • Twitter Hesabı https://twitter.com/melisezenn

Melis Sezen kimdir? Kaç yaşında? Burcu ne? Sevgilisi var mı? Bu ve bunun gibi merak edilen ve takipçileri tarafından arama motorlarında sıkça aranan bütün soruların cevaplarını sizler için yazımızda derledik. Yazımızı beğendiğinizi umuyoruz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Zeynep Ece Akengin hakkında ki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx