Sağlık

Dermo-Rest Krem Ne İşe Yarar?

Dermo-Rest Krem Faydaları

Reklamlar

Dermo-Rest krem, antifungal ilaç sınıfına ait bir üründür. Eğer Dermo-Rest krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt bakımı üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Dermo-Rest Krem Nedir?

Bu krem, mantar veya mayanın neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan antifungal adı verilen ilaç ailesine aittir. Mantarı veya mayayı öldürerek veya büyümesini engelleyerek çalışırlar.

Reklamlar

Dermo-Rest krem saçkıran adı verilen tinea corporis, ayak mantarı adı verilen tinea pedis, kasık mantarı adı verilen tinea cruris, güneş mantarı adı verilen tinea versicolor ve ciltteki maya enfeksiyonlarını belirten kutanöz kandidiyazis gibi mantarların iyileştirilmesi için kullanılır. Bu tür cilt mantarı enfeksiyonlarının yok edilmesi ve iyileştirilmesi için Dermo Rest krem kullanılır.

Dermo-Rest Krem Fiyatı

Dermo-Rest kremin güncel eczane satış fiyatı 51.41 TL’dir.

Dermo Rest Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Dermo Trosyd solüsyon, Dermo Rest tırnak solüsyonü, Dermo Trosyd deri kremi, Gyno Trosyd vajinal krem, Tiocan krem, Tioderma krem, Tioderma pudra, Tioderma losyon ve Tiogyn vaginal ovül vardır.

Dermo Rest 1 Dermal Krem Faydaları

Duyarlı mantarlara (dermatofitler ve mayalar) bağlı dermal enfeksiyonların ve duyarlı gram-pozitif bakterilerle ve enfeksiyonla komplike hale gelen bu koşullarda topikal tedavisi için kullanılan bir kremdir. Tinea pedis, tinea cruris, tinea corporis ve tinea versicolor gibi enfeksiyonlar bu krem ile tedaviye yanıt verir.

Reklamlar

Dermo Rest Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, mantar veya mayanın neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan bir antifungal ilaçtır. Bu krem saçkıran, kasık mantarı, ayak mantarı ve tinea versicolor veya “güneş mantarı” tedavisi için mevcuttur. Bu krem, lanosterolü maya zarının temel bir bileşeni olan ergosterole dönüştüren bir sitokrom P-450 enzimi olan 14-alfa demetilaz ile etkileşime girer. Bu şekilde ilaç ergosterol sentezini inhibe ederek hücresel geçirgenliğin artmasını sağlar.

Dermo-rest Dermal Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremin etken maddesine karşı ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmayın.
  • Vulvovajinal kandidiyazis semptomları üç gün içinde düzelmezse, yedi günden fazla sürerse veya iki ay içinde tekrarlarsa hastalar bir klinisyene danışmalıdır.
  • Hastalar, döküntü veya kurdeşen, karın ağrısı, ateş, titreme, mide bulantısı, kusma veya kötü kokulu vajinal akıntı gelişirse bu kremin kullanımını kesmeli ve bir doktora başvurmalıdır.
  • Bu krem, daha önce bir doktor tarafından teşhis edilmiş, başka türlü sağlıklı gebe olmayan kadınlarda tekrarlayan vajinal kandidiyazın kendi kendine tedavisi için reçetesiz satılan bir ilaçtır.
  • Bu kremi gözler, ağız, kulaklar ve genital bölgeler ile temas ettirmeyin. Yanlışlıkla bu krem bu bölgelere temas ederse hemen bol suyla temizleyin.
  • Bu krem belirli dozluk bir tedavidir. Çoğu insan sadece bir günde semptomlarında tam bir iyileşme yaşamaz. Çoğu insan, bir gün içinde biraz rahatlama ve yedi gün içinde tamamen rahatlama yaşar.

Dermo Rest Kullanımı

Dermo-rest krem mutlaka doktorunuzun size kesin olarak belirttiği şekilde kullanın. Kesin dozaj talimatları için ilaç üzerindeki etiketi kontrol edin ve prospektüsünü dikkatli bir şekilde okuyun. Bu krem ile ekstra hasta broşürü mevcuttur. Bu bilgilerle ilgili sorularınız varsa eczacınızla konuşun. Bu krem vajina gibi genital bölgelerde kullanılmamalıdır.

Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Ardından bu kremi günde bir ya da iki kez ince bir tabaka halinde etkilenen bölgeye uygulayın ve hafif bir biçimde ovalayın. Ardından ellerinizi sabun ve suyla hemen yıkayın.

Sadece bir doz bu kremi kullanmanız gereklidir. Bu kremi kullanmayı unutursanız, hatırladığınız anda hemen kullanmanız gerekir. Hatırladığınız anda kesinlikle iki doz birden kullanmayın. Bu kremi nasıl kullanacağınızla ilgili tüm sorularınızı sağlık uzmanınıza veya doktorunuza sorun.

Dermo Rest Krem Yan Etkileri

Bu krem ihtiyaç duyduğu etkilerin yanı sıra tıbbi müdahale gerektiren istenmeyen yan etkilere neden olabilir.

Bu kremi kullanırken yanma hissi, batma hissi, kaşıntı, kızarıklık, deri döküntüsü ve şişlik veya bu ilacı kullanmadan önce mevcut olmayan diğer cilt tahrişi belirtileri gibi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse, mümkün olan en kısa sürede doktorunuza veya hemşirenize danışın.

Youtube kanalına abone olun, birbirinden güzel videoları kaçırmayın https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx