Sağlık

Dermolife Çinko Oksit Krem Nasıl Kullanılır?

Dermolife Çinko Oksit Krem Faydaları

Reklamlar

Dermolife Çinko Oksit Krem son zamanlarda cilt bakımı sektöründe yükselen bir trend olan çinko oksitin doğal mucizelerinden faydalanan bir üründür. Peki Dermolife Çinko Oksit Krem nedir, faydaları nelerdir, özellikleri nasıldır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar gibi soruların cevaplarını sizler için bu yazıda yanıtladık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Dermolife Çinko Oksit Krem 20 Gr Nedir?

Bu çinko oksit içeren krem genel olarak pişikler, yanıklar, kesikler, akneler ve bebek bezi döküntüleri gibi küçük cilt tahrişlerini iyileştirmek veya önlemek için uygulanır. Bu krem aynı zamanda güneş koruyucu olarak kullanılabilir. Bu ilaç başka amaçlar için kullanılabilir. Bu krem ile ilgili sorularınız varsa doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Reklamlar

Dermolife Çinko Oksit Krem Ne İşe Yarar?

Çinko oksit içeren bu krem, hafif cilt tahrişleri ve aşınmaları için koruyucu bir film tabakası olarak kullanılan lokal bir cilt bakım ürünüdür. Çatlamış cilt, tahriş olmuş cilt, pişikler ve bebek bezi döküntülerinin iyileşmesini teşvik eder. Çinko oksit hafif bir büzücü gibi davranır ve bazı antiseptik özelliklere sahiptir. Bu yüzden cildin arındırılmasında oldukça faydalıdır.

Dermolife Çinko Oksit Krem
Dermolife Çinko Oksit Krem

Dermolife Çinko Oksit Krem Faydaları

Havada, suda ve toprakta doğal olarak oluşan metalik element çinko, oksijenle birlikte ısıtıldığında bu kimyasal reaksiyon çinkonun oksitlenmesine neden olur. Her iki element de buharlaştığında ve buhar fazı kristallere yoğuşturulduktan sonra, sonuç çinko oksittir. Çinko oksit dahil olmak üzere çeşitli vücut sistemleri için çok sayıda fayda sergilediği bilinen bir elektrik yükünü ilettiği bilinen ince ve beyaz bir tozdur. Protein sentezi ve metabolik fonksiyonun yanı sıra enzimlerin üretiminin başlatılması ve desteklenmesini sağlar. Bu olumlu etkiler için, çinko oksit gıdalarda bile bir katkı maddesi olmuştur. Beyin ve bağışıklık fonksiyonu, sindirim ve en önemlisi cilt sağlığı için özellikle ideal sonuçlara sahiptir. Bu kremin çinko oksit hammaddesinin sadece topikal uygulama için tasarlandığına dikkat etmek önemlidir.

Çinko oksit maddesi geleneksel olarak çok çeşitli kimyasal, elektronik, endüstriyel ve evsel ürünlerde (yapıştırıcılar, piller, seramikler, çimento, cam, yağlayıcılar, pigmentler, plastikler, boyalar, macunlar, kauçuklar ve sızdırmazlık maddeleri) bir bileşen olarak kullanılmıştır. Yatıştırıcı, koruyucu, koyulaştırıcı ve renklendirici özellikleri onu cilt bakımında popüler bir bileşen haline getirmiştir. Bu endüstride, çinko oksit esas olarak losyonlar ve kremler, özellikle açık hava etkinlikleri veya güneş ışığına maruz kalmadan önce topikal uygulama amaçlı formülasyonlarda kullanılır.

Topikal olarak uygulandığında, bu çinko oksit içerikli bu krem cildin yüzeyinde kalır ve özellikle UV radyasyonunun ve çevresel tahriş edici maddelerin zararlı etkilerine karşı koruyucu bir ajan olarak işlev gören bir kaplama oluşturur. Bu yüzden çinko oksit, losyonlar, kremler ve merhemler gibi cilt bakım ürünlerine, özellikle de öğelere maruz kalmadan önce uygulanması amaçlananların yanı sıra kaşıntı, enfeksiyonlar ve cilt hasarını yatıştırmak veya önlemek amacıyla kullanılanlar için ideal bir katkı maddesi yapar.

Reklamlar

Bu krem, antiseptik ve büzücü özellikleri, cildin geçirgenliğini azaltarak ve böylece bakterilerin vücuda yapışmadan veya içselleşmeden önce yolunu tıkayarak bakteriyel enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı olmak için birlikte çalışır. Bu, küçük yanıkların, yüzeysel yaraların ve siğillerin daha hızlı iyileşmesini sağlar.

Çinko oksitin kalınlaştırma, nemlendirme, yatıştırıcı ve sıkılaştırma özellikleri, makyaj ürünleri, kepek önleyici şampuanlar ve tırnak ürünleri gibi çok çeşitli cilt bakım ürünlerine ek olarak popüler hale getirmiştir. Kozmetik olarak uygulandığında cildi nemlendirir ve neme katkıda bulunarak yaşlanma belirtilerinin görünümünü yavaşlatır. Üstelik cildin parlak görünmesini engelleyen cildin yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur. Ek olarak, genişlemiş gözeneklerin görünümünü azaltır, kollajen sentezini ve bağ dokusunun yenilenmesini artırır ve pigmentasyonu ortadan kaldıran cilt tonunu dengeler.

Çinko oksit, bebek bezi döküntüleri ve pişik kremleri ve tozları gibi bebek bakım ürünlerinde, sabunlarda, güneş kremlerinde ve ayak bakım kremlerinde cilt üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturabildiği için yaygın olarak bulunur. Böcek ısırıkları, kepek, akne, egzama, dermatit, rosacea ve döküntüler gibi cilt şikayetlerinin özelliği olan kaşıntı, yanma, iltihaplanma, kızarıklık, kuruluk, soyulma ve ağrıya hitap ettiği bilinen bir maddedir.

Dermolife Çinko Oksit Krem Kullanımı Nasıldır?

Bu krem bir mineral olan çinko oksit içerir. Çinko oksit topikal kremi bebek bezi döküntüsü, küçük yanıklar, ciddi şekilde çatlamış cilt, pişikler veya diğer küçük cilt tahrişlerini tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

İlaç etiketinizdeki ve ilaç prospektüsündeki tüm talimatları izleyin. Doktorunuza bu kremi almadan önce tüm tıbbi durumlarınız, alerjileriniz ve kullandığınız tüm ilaçlar hakkında bilgi verin.

Çinko oksit ya da bu kremin yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa bu ilacı kullanmamalısınız.

Bu çinko oksit içeren krem bakteriyel veya fungal bir enfeksiyonu tedavi etmez. Kızarıklık ve sıcaklık veya sızıntı yapan cilt lezyonları gibi herhangi bir enfeksiyon belirtiniz varsa doktorunuzu arayın.

Bu kremin doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Hamileyseniz bu ilacı kullanmadan önce bir doktora danışın.

Bu kremin anne sütüne geçip geçmediği veya emziren bir bebeği etkileyip etkileyemeyeceği bilinmemektedir. Emziriyorsanız bu ilacı kullanmadan önce bir doktora danışın.

Dermolife Çinko Oksit Krem Yan Etkileri

Bu kremin, mümkün olan en kısa sürede doktorunuza bildirmeniz gereken yan etkileri deri döküntüsü, kaşıntı veya kurdeşen, yüzün, dudakların, boğazın veya dilin şişmesi gibi alerjik reaksiyonlardır. Bu yan etkilerden herhangi birisini ya da birkaçını gördüğünüz takdirde bu kremi kullanmayı hemen bırakın ve acil olarak doktora başvurun.

İlginizi çekebilir: Zdrave Krem Ne İşe Yarar?

Begonya Instagram hesabı: Begonya kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx