Sağlık

Diclomec krem ne işe yarar?

Diclomec Krem Faydaları

Reklamlar

Diclomec krem genel olarak anti-enflamatuar ilaçlar sınıfına giren bir üründür. Peki Diclomec krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Diclomec Kremi Nedir?

Bu krem iltihaplanma, şişlik, sertlik ve eklem ağrısı gibi eklem ve osteoartrit gibi eklem artrit semptomlarını tedavi etmek için kullanılan steroid olmayan bir anti-enflamatuar ilaçtır (NSAID). Bununla birlikte, bu krem osteoartriti tedavi etmez ve sadece kullanmaya devam ettiğiniz sürece size yardımcı olacaktır.

Reklamlar

Bu krem ayrıca tedavi edilmezse kanserli hale gelebilecek bir cilt problemi olan aktinik keratozu tedavi etmek için kullanılır. Topikal Diclomec kreminin bu duruma yardımcı olmasının kesin yolu bilinmemektedir.

Ayrıca bu krem küçük incinmeler, burkulmalar ve kontüzyonların (çürükler) neden olduğu akut ağrıyı tedavi etmek için kullanılır. Bu krem sadece doktorunuzun reçetesi ile kullanılabilir.

Diclomec Krem Ne Kadar?

Bu kremin şimdiki eczane satış fiyatı 36.67 liradır.

Diclomec Krem Muadili

Actinoma jel, Aklofen jel, Cataflam draje, Clofast oral çözelti, Deflamat-IM ampül, Diclofix efervesan tablet, Dicloflam draje, Diclomec ampül, Difenak jel, Dikles ampül, Diklojik ampül, Dikloron film tablet ve Voltaren tablet bu kremin muadilleridir.

Reklamlar

Diclomec Krem Özellikleri

Bu krem steroid olmayan bir anti-enflamatuar ilaçtır. Bu ilaç vücutta ağrı ve iltihaplanmaya neden olan maddeleri azaltarak çalışır.

Bu krem, hafif ila orta derecede ağrıyı veya osteoartrit veya romatoid artrit belirtilerini ve semptomlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem ayrıca ankilozan spondilit tedavisi için endikedir. 

Diclomec krem ne işe yarar?
Diclomec krem ne işe yarar?

Diclomec Kremi Neye yarar?

Bu krem osteoartritin neden olduğu eklem ağrısını iyileştirmek için kullanılır. Bu krem genel olarak eller, bilekler, dirsekler, dizler, ayak bilekleri veya ayaklarda kullanım içindir. Bu ilaç vücudun başka bir yerinde oluşan artrit ağrısının tedavisinde etkili olmayabilir.

Bu krem aynı zamanda vücudun güneşe maruz kalan bölgelerinde ciltteki siğilin aşırı büyümelerini (aktinik keratozlar) tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Diclomec Krem Faydaları

Bu krem, anti-enflamatuar özelliklere sahiptir ve vücutta ağrı ve iltihaplanmaya neden olan maddeleri azaltarak çalışır.

Bu krem osteoartritin neden olduğu eklem ağrısını, şişlikleri ve sertlikleri, aktinik keratozları tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca bu krem küçük incinmeler, burkulmalar ve çürüklerin iyileştirilmesi için kullanılır.

Diclomec Krem Fiyatı 

Bu kremin 2022 yılı güncel fiyatı 36.67 liradır.

Diclomec Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu krem, herhangi bir risk faktörünüz olmasa bile ölümcül kalp krizi veya inme riskinizi artırabilir. Bu ilacı kalp baypas ameliyatından hemen önce veya sonra kullanmayın.
  • Bu krem ayrıca ölümcül olabilen mide veya bağırsak kanamasına neden olabilir. Bu ilacı, özellikle yaşlı erişkinlerde, bu ilacı kullanırken uyarı vermeden ortaya çıkabilir.
  • Alerjiniz varsa veya aspirin veya NSAID aldıktan sonra herhangi bir astım krizi veya şiddetli alerjik reaksiyonunuz varsa bu kremi kullanmamalısınız.
  • Bu ilacın sizin için güvenli olduğundan emin olmak için, kalp hastalığı, yüksek tansiyon, mide ülseri veya kanaması, astım, karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa veya sigara içiyorsanız doktorunuza söyleyin.
  • Hamileliğin son üç ayında bu krem doğmamış bebeğe zarar verebilir. Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildirin.
  • Bu ilacı kullanırken emzirmek güvenli olmayabilir. Herhangi bir risk hakkında doktorunuza danışın.
  • Bu krem, on sekiz yaşından küçüklerin kullanımı için onaylanmamıştır.

Diclomec Krem Nasıl Kullanılır?

Doktorunuzun talimatına göre bu kremi kullanın. Tam doz talimatları için ilaç üzerindeki etikete bakın. Bu krem, prospektüs adı verilen ekstra bir hasta bilgi formuyla birlikte gelir. Bu kremi kullanmadan önce prospektüsünü dikkatli okuyun.

Enfekte ciltlere, açık yaralar veya kızarıklık, şişmiş veya soyulmuş ciltlere bu kremi uygulamayın. 

Bu kremi kullanmadan hemen önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Etkilenen bölgeyi yıkayın ve bu kremi kullanmadan önce tamamen kurutun. Bu kremi, etkilenen bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafifçe ovalayın. Tüm dozu kullanana kadar tekrarlayın. Tüm bölgeyi bu kremle kapladığınızdan emin olun. Bu kremi, tavsiye edilen miktardan fazla kullanmayın.

Tamamen kuruyana kadar tedavi edilen bölgeye güneş kremleri, kozmetikler, böcek kovucu ilaçlar, diğer topikal ilaçlar veya başka herhangi bir madde uygulamayın. Tamamen kuruyana kadar kesinlikle kıyafet giymeyin. Uygulama yapılan bölgeye sarmayın, kapatmayın veya ısı uygulamayın.

Bu kremi kullandıktan sonra işlem yapılan alanı duş almayın, banyo yapmayın veya en az otuz dakika yıkamayın. Bu kremi uyguladığınız bölgeye en az otuz dakika boyunca suyla kesinlikle temas ettirmeyin.

Bir doz bu kremi kaçırırsanız, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Bir seferde iki doz kullanmayın. Bu kremin nasıl kullanılacağı hakkında sorularınız varsa doktorunuza danışın. Bu kremin doz programını tam olarak doktorunuzun talimat verdiği şekilde kullanın.

Diclomec Plus Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında kurdeşen, zor nefes alma, yüzünüzde, dudaklarınızda veya boğazınızda şişme veya şiddetli cilt reaksiyonu, ateş, boğaz ağrısı, yanma gözleri, cilt ağrısı, kırmızı veya mor deri döküntüsü, soyulma, ciltte kabarma gibi alerjik reaksiyon belirtileri vardır. Bu yan etkilerden herhangi birisini görürseniz hemen kremi kullanmayı bırakın ve acil tıbbi yardım alın.

Çenenize veya omzunuza yayılan göğüs ağrısı, vücudun bir tarafında ani uyuşma veya güçsüzlük, konuşma bozukluğu, nefes darlığı hissi gibi kalp krizi veya inme belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın. 

Grip benzeri semptomlar, kalp problemleri, şişme, hızlı kilo alımı, nefes darlığı hissi, az idrara çıkma veya hiç idrara çıkmama, ağrılı veya zor idrara çıkma, kollarınızda veya bacaklarınızda şişme, yorgun hissetme, mide bulantısı, ishal, mide ağrısı, yorgunluk, kaşıntı, koyu idrar, sarılık veya kanlı dışkı, kanlı öksürük veya kusma gibi yan etkiler görürseniz acil doktorunuza başvurun. 

Bunun dışında bu kremin yan etkileri arasında hazımsızlık, gaz, bulantı, kusma, mide ağrısı, ishal, kabızlık, baş ağrısı, baş dönmesi, uyuşukluk, anormal laboratuvar testleri, kaşıntı, terleme, burun tıkanıklığı, yüksek tansiyon veya kollarınızda veya bacaklarınızda şişme veya ağrı vardır. Bu yan etkilerden herhangi birisini görürseniz hemen kremi kullanmayı bırakın ve acil tıbbi yardım alın. Bu, yan etkilerin tam bir listesi değildir ve diğerleri oluşabilir.

Bizi İnstagramdan Takip Edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx