Sağlık

Voltaren Krem Ne İşe Yarar?

Voltaren Krem Faydaları

Reklamlar

Voltaren krem her evde ve her ecza dolabında bulunması gereken bir ilaç türüdür. Peki Voltaren krem ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin!

Voltaren Krem Nedir Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç eklem artrit nedeniyle oluşan eklem ağrısını tedavi etmek için kullanılır. Bunun yanı sıra boyun tutulması, boyun ağrısı, bel tutulması, bel ağrısı, kas ağrısı, omuz tutulması, sırt ağrısı, burkulmalar, incinmeler veya spor yaralanmaları gibi eklem ve kas gerginlikleri için etkilidir. Bu krem, steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar (NSAID’ler) olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir.

Artrit gibi kronik bir hastalığı tedavi ediyorsanız, doktorunuza ilaç dışı tedaviler ve/veya ağrınızı tedavi etmek için başka ilaçlar kullanma hakkında bilgi isteyin.

Reklamlar

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Voltaren Krem İçeriği

Bu kremin aktif maddesi diklofenak dietilamonyum adlı bir bileşendir. Yardımcı maddeleri ise karbomer, makrogol ketostearil eter, kokoil kaprilokaprat, dietilamin, izopropil alkol, propilen glikol, sıvı parafin, krem parfüm 45, saf sudur. 

Voltaren Krem Muadili

Actinoma jel, Aklofen jel,  Albaren jel, Clodifen jel, Diclactive jel, Diclomec jel, Dicol jel, Difenak jel,  Diklofar jel, Dikloron jel, Elfenor jel, Katafenac Ice aerosol, Katafenac Ice deriye uygulanacak sprey çözelti,  Painout Ice deriye uygulanacak sprey çözelti, Romatim jel, Voltaren Emulgel pomad ve Voltaren Emulgel Forte jel bu ürünün muadili kremlerdir.

Voltaren Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 44.00 liradır.

Reklamlar
Voltaren Krem
Voltaren Krem

Voltaren Kremi Ne İşe Yarar?

Bu krem, steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar (NSAID’ler) olarak bilinen ilaç sınıfına aittir. Ağrı, şişlik ve iltihabı azaltarak çalışır. Bu ilaç, artrit nedeniyle eklem ağrısı için özel olarak tasarlanmıştır. Güçlü artrit ağrısını yok etmek için ağrıyı doğrudan kaynağında hedefler. Bu krem yalnızca cilde uygulanır, boyun tutulması, boyun ağrısı, bel tutulması, bel ağrısı, kas ağrısı, omuz tutulması, sırt ağrısı, kas veya burkulmalar, incinmeler veya spor yaralanmaları gibi eklem yaralanmalarıyla ilişkili ağrıyı hafifletmek için kullanılır. Genellikle bu rahatsızlıkları gidermek için, yeterince dinlenmek gibi diğer ilaç dışı önlemlere ek olarak kullanılır.

Bu ilacın belirli bir markası, tüm formlarda mevcut olmayabilir veya burada tartışılan tüm hastalıklar için onaylanmamış olabilir. Ayrıca, bu ilacın bazı formları burada tartışılan tüm hastalıklar için kullanılamaz.

Doktorunuz bu ilacı, bu ilaç bilgi makalelerinde listelenenler dışındaki durumlar için önermiş olabilir. Bunu doktorunuzla tartışmadıysanız veya neden bu ilacı aldığınızdan emin değilseniz, doktorunuzla konuşun. Bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayı bırakmayın.

Sizinle aynı semptomlara sahip olsalar bile bu ilacı kimseye vermeyin. Doktorları reçete etmediyse, insanların bu ilacı kullanmaları zararlı olabilir.

Voltaren Krem
Voltaren Krem

Voltaren Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, bu kremin bileşenlerine karşı alerjiniz varsa veya aspirin veya diğer NSAID’lere (ibuprofen, naproksen, selekoksib gibi) veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin. Özellikle astım, aspirine duyarlı astım (aspirin veya diğer NSAID’leri aldıktan sonra burun akıntısı ve tıkanıklığı olan solunumun kötüleşme öyküsü), karaciğer hastalığı, mide ve bağırsak sorunları (kanama, ülser), kalp hastalığı, kalp krizi, yüksek tansiyon, inme, şişme (ödem, sıvı tutma), kan bozuklukları (anemi gibi), kanama ve pıhtılaşma sorunları gibi hastalıklarınız varsa mutlaka doktorunuza belirtin.
  • Böbrek sorunları bazen bu krem de dahil olmak üzere diğer NSAID ilaçlarının kullanımıyla ortaya çıkabilir. Susuz kalırsanız, kalp yetmezliğiniz veya böbrek hastalığınız varsa, daha yaşlı bir yetişkinseniz veya bazı ilaçları alırsanız sorunların ortaya çıkması daha olasıdır. Dehidrasyonu önlemek için doktorunuz tarafından belirtildiği gibi bol miktarda sıvı tüketin ve idrar miktarınızda bir değişiklik varsa derhal doktorunuza bildirin.
  • Ameliyattan önce doktorunuza veya diş hekiminize kullandığınız tüm ürünler (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) hakkında bilgi verin.
  • Bu ilaç mide kanamasına neden olabilir. Bu ilacı kullanırken günlük alkol ve tütün kullanımı mide kanaması riskinizi artırabilir. Alkolü sınırlayın ve sigarayı bırakın. Güvenli bir şekilde ne kadar alkol alabileceğinizi doktorunuza veya eczacınıza sorun.
  • Bu ilaç, tedavi edilen bölgeyi güneşe daha duyarlı hale getirebilir. Güneşe maruz kalmayın. Solaryum ve güneş yataklarından kaçının. Dışarıdayken koruyucu kıyafet giyin. Bu ilaçla birlikte güneş kremi kullanmanız gerekip gerekmediğini doktorunuza sorun. Güneş yanması veya ciltte kabarcıklar ya da kızarıklık varsa hemen doktorunuza bildirin.
  • Yaşlı yetişkinler bu ilacı kullanırken mide ve bağırsak kanaması, böbrek problemleri, kalp krizi ve inme için daha büyük risk altında olabilir.
  • Bu ilacı kullanmadan önce, çocuk doğurma çağındaki kadınlar faydaları ve riskleri (düşük, hamile kalma sorunu gibi) hakkında doktorlarıyla konuşmalıdır. Hamileyseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildirin. Hamilelik sırasında, bu ilaç sadece çok ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Doğmamış bebeğe olası zararlar ve normal doğum eylemine müdahale nedeniyle gebeliğin ilk ve son üç aylık dönemlerinde kullanılması önerilmez.
  • Bu krem formunun anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.
Voltaren Krem
Voltaren Krem

Voltaren Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi kullanmaya başlamadan önce ve her yedek alımınızda eczacınız tarafından sağlanan kullanım talimatlarını veya prospektüsü okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Bu ilaç sadece ciltte kullanım içindir. Doğru dozu ölçmek için ilaçla birlikte verilen dozaj bilgilerine kullanın. Bu kremi genellikle günde dört kez veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde, etkilenen tüm bölgelere nazikçe sürün ve masaj yapın. İlacı kesik, enfeksiyon veya döküntü olan cilde uygulamayın. Bu kremi her kullanımdan sonra ellerinizi sabun ve suyla temizleyin. Bu kremi, ellerinizi tedavi etmek için kullanmıyorsanız ilacı kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın. İlacı uyguladıktan sonra en az bir saat duş almayın, banyo yapmayın veya vücudunuzu yıkamayın. Uygulama yapılan bölgeyi eldiven veya giysi ile örtmeden önce en az on dakika bekleyin. Uygulama yapılan bölgeye sarmayın, bandajlamayın veya ısıtmayın.

Dozaj, tıbbi durumunuza ve tedaviye yanıtınıza bağlıdır. Alt vücudun herhangi bir eklemine (diz, ayak bileği, ayak gibi) günde 16 gramdan fazla bu kremi uygulamayın. Üst vücudun herhangi bir tek eklemine (el, bilek, dirsek gibi) günde 8 gramdan fazla bu kremi uygulamayın. Kaç eklemi tedavi ederseniz edin, günde toplam 32 gram kremden fazla kullanmayın.

Bu ilacı kullanmanın risklerini ve faydalarını doktorunuzla veya eczacınızla tartışın. Yan etki riskini azaltmak için, bu ilacı mümkün olan en kısa sürede en düşük etkili dozda kullanın. Dozunuzu artırmayın, reçetelendiğinden daha sık kullanmayın veya ilacı doktorunuz tarafından reçete edilmeyen herhangi bir bölgeye uygulamayın.

İlacı göz, burun, gözler veya ağız içi ile temas ettirmeyin. Yanlışlıkla bu kremi bu alanlar ile temas ettirirseniz hemen bol suyla yıkayın. Tahriş devam ederse hemen doktorunuza başvurun.

Belirli durumlar için (artrit gibi), tam olarak yararlanana kadar bu ilacı düzenli olarak kullanmak iki hafta kadar sürebilir.

Voltaren Krem Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Bu kremi, emzirme döneminde doktorunuza danışmadan uygulamayın.

Voltaren Krem Hamileler Kullanabilirmi?

Bu kremi, hamilelik döneminde doktorunuza danışmadan uygulamayın.

Voltaren Krem Alerji Yapar mı?

Evet, bu krem alerji yapabilir.

Voltaren Krem Ağrı Kesici Mi?

Evet, bu krem ağrı kesicidir.

Voltaren Krem
Voltaren Krem

Voltaren Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında kurdeşen, hapşırma, burun akıntısı veya burun tıkanıklığı, hırıltılı solunum veya nefes darlığı, yüzünüzde veya boğazınızda şişme bulunur. Ayrıca şiddetli cilt reaksiyonu, ateş, boğaz ağrısı, yanma, cilt ağrısı, kabarma ve soyulma ile kırmızı veya mor deri döküntüsü, çene veya omzunuza yayılan göğüs ağrısı, deri döküntüsü, şişlik, hızlı kilo alma, vücudun bir tarafında ani uyuşma veya güçsüzlük, konuşma bozukluğu, nefes darlığı hissi, şiddetli baş ağrısı, bulanık görme, boynunuzda ağrı veya kulaklarınızda çınlama, az idrara çıkma veya hiç idrara çıkmama, karaciğer problemleri gibi ilaca karşı alerjik reaksiyon belirtileri varsa acil tıbbi yardım alın ve doktorunuza başvurun.

Bu krem cilde uygulandığında ciddi yan etki riski düşük olmasına rağmen, bu krem cilt tarafından emilebilir ve bu da vücutta steroid yan etkilere neden olabilir.

Kalp krizi veya inme belirtileri, bulantı, ishal, mide ağrısı (sağ üst taraf), yorgunluk, kaşıntı, koyu idrar, kil renkli dışkı, sarılık, düşük kırmızı kan hücreleri (anemi), soluk cilt, olağandışı yorgunluk, hafif başlı veya nefes darlığı hissi, soğuk eller ve ayaklar gibi belirtiler varsa hemen bu kremi kullanmayı bırakın, acil tıbbi yardım alın ve hemen doktorunuza başvurun.

Mide kanaması belirtileri, kanlı veya katran dışkı, öksürük kanlı kusma veya kahve telvesi gibi görünen kusma, mide ekşimesi, gaz, mide ağrısı, bulantı, kusma, ishal, kabızlık, baş ağrısı, baş dönmesi, uyuşukluk, burun tıkanıklığı, kaşıntı, artan terleme, artan kan basıncı veya ilacın uygulandığı yerde cilt kızarıklığı, kaşıntı, kuruluk veya soyulma gibi yan etkiler varsa hemen ilacı kullanmayı bırakın ve acil olarak doktorunuza başvurun.

Voltaren krem ne işe yarar, fiyatı ve özellikleri hakkında bilgilere yer verdik. Bu konuda sormak istediğini bir şey varsa aşağıda yorum kutusuna yazabilirsiniz.

YouTube Adresimiz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx