Magazin

Meltem Cumbul Kırmızı Oda dizisinde mi oynadı mı?

Reklamlar

Meltem Cumbul 5 Kasım 1969 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiş Türk dizi ve sinema oyuncusudur. Güzelliği ile ekranların sevilen isimlerinden birisi olan Meltem Cumbul, uzun yıllardır ekranlarda boy göstermektedir. Hayatı ile bir hayli merak edilen başarılı oyuncunun hakkında bilinmeyen detayları sizler için yazımızda bugün derledik.

Meltem Cumbul kimdir?

Meltem Cumbul 5 Kasım 1969 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncunun babası Akşehirli annesi ise İzmirlidir. Meltem Cumbul aslen Çerkez kökenlidir.  1987 tarihinde Ata kolejinden mezun olduktan sonra 1991 tarihinde Mimar Sinan Üniversitesi’nde Drama Ana Sanat dalından da mezun olan Meltem Cumbul, uzun yıllar boyunca oyunculuk yapmıştır.

Meltem Cumbul Kırmızı Oda dizisinde oynadı mı? Meltem Cumbul kaç yaşında?
Meltem Cumbul Kırmızı Oda dizisinde oynadı mı? Meltem Cumbul kaç yaşında?

1994 tarihinde Bir Sonbahar Hikayesi isimli sinema filmiyle ekranların karşısına geçen Meltem Cumbul, 1995 tarihinde ise ilk televizyon deneyimini Sahte Dünyalar isimli yapımda hayat verdiği Nilgün Kılıç karakteri ile canlandırmıştır. Aynı yıl içerisinde Çiçek Taksi isimli dizide yer alan başarılı oyuncu, 1996 tarihinde ise Tatlı Kaçıklar dizisinde rol almıştır. 1999 ile 2001 tarihi arasında yer almış olduğu Yılan Hikayesi dizisinde hayat verdiği Zeynep karakteri ile bir hayli sevilen Meltem Cumbul, özellikle 2013 ile 2014 tarihleri arasında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde hayat verdiği Fatma Sultan karakteri ile gönüllerde taht kurmuştur.

Reklamlar

Başarılı oyuncu 2021 yılında Kırmızı Oda dizisine Pembe karakteri ile konuk oyuncu olarak gelmiştir. Kariyeri kadar özel hayatı ile de merak edilen Meltem Cumbul, 2003 tarihinde Çağlayan Tuğal ile dünya evine girmiştir. Ancak başarılı oyuncunun bu evliliği uzun sürmemiş 2004 tarihinde evliliğini bitirme kararı almıştır. Daha sonrasında 2012 tarihinde sevgilisi Alican Özbaş ile dünya evine girmek kararı alan Meltem Cumbul ne yazık ki bu evliliğinde de uzun bir süre sürdürememiş ve 2013 tarihinde boşanmıştır.

Meltem Cumbul kaç yaşında?

5 Kasım 1969 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen oyuncu, 52 yaşındadır.

Meltem Cumbul Kırmızı Oda dizisinde oynadı mı? Meltem Cumbul kaç yaşında?
Meltem Cumbul Kırmızı Oda dizisinde oynadı mı? Meltem Cumbul kaç yaşında?

Meltem Cumbul aslen nereli?

Başarılı oyuncunun babası Akşehirli annesi ise İzmirlidir. Meltem Cumbul aslen Çerkez kökenlidir. 

Meltem Cumbul hangi burç?

5 Kasım 1969 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen oyuncu, Akrep burcudur.

Reklamlar

Meltem Cumbul boyu ve kilosu

Güzelliği ve oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çeken Meltem Cumbul, 1.74 boyunda 65 kilodur.

Meltem Cumbul mesleği

1987 tarihinde Ata kolejinden mezun olduktan sonra 1991 tarihinde Mimar Sinan Üniversitesi’nde Drama Ana Sanat dalından da mezun olan Meltem Cumbul, uzun yıllar boyunca oyunculuk yapmıştır.

Meltem Cumbul yer aldığı yapımlar

1994 tarihinde Bir Sonbahar Hikayesi isimli sinema filmiyle ekranların karşısına geçen Meltem Cumbul, 1995 tarihinde ise ilk televizyon deneyimini Sahte Dünyalar isimli yapımda hayat verdiği Nilgün Kılıç karakteri ile canlandırmıştır. Aynı yıl içerisinde Çiçek Taksi isimli dizide yer alan başarılı oyuncu, 1996 tarihinde ise Tatlı Kaçıklar dizisinde rol almıştır. 1999 ile 2001 tarihi arasında yer almış olduğu Yılan Hikayesi dizisinde hayat verdiği Zeynep karakteri ile bir hayli sevilen Meltem Cumbul, özellikle 2013 ile 2014 tarihleri arasında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde hayat verdiği Fatma Sultan karakteri ile gönüllerde taht kurmuştur. Başarılı oyuncu 2021 yılında Kırmızı Oda dizisine Pembe karakteri ile konuk oyuncu olarak gelmiştir.

Meltem Cumbul Kırmızı Oda dizisinde oynadı mı? Meltem Cumbul kaç yaşında?
Meltem Cumbul Kırmızı Oda dizisinde oynadı mı? Meltem Cumbul kaç yaşında?

Meltem Cumbul Kırmızı Oda dizisinde oynadı mı?

TV8 ekranlarında yayınlanan ve gerçek bir hayat öyküsünden uyarlandığı bilinen Kırmızı Oda dizisi bilindiği üzere final yaptı. Başarılı oyuncu Meltem Cumbul, Kırmızı Oda dizisine Pembe karakteri ile bir dönem konuk oyuncu olmuştur.

Meltem Cumbul evli mi?

Kariyeri kadar özel hayatı ile de merak edilen Meltem Cumbul, 2003 tarihinde Çağlayan Tuğal ile dünya evine girmiştir. Ancak başarılı oyuncunun bu evliliği uzun sürmemiş 2004 tarihinde evliliğini bitirme kararı almıştır. Daha sonrasında 2012 tarihinde sevgilisi Alican Özbaş ile dünya evine girmek kararı alan Meltem Cumbul ne yazık ki bu evliliğinde de uzun bir süre sürdürememiş ve 2013 tarihinde boşanmıştır.

Meltem Cumbul İnstagram adresi

Güzelliği ile ekranların sevilen isimlerinden birisi olan Meltem Cumbul, sosyal medya platformlarınıda aktif olarak kullanmaktadır. Başarılı oyuncu Meltem Cumbul, İnstagram hesabında 276B takipçisi bulunuyor.

Meltem Cumbul İnstagram adresi https://www.instagram.com/meltemcumbulofficial/

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Safa Sarı kimdir? Safa Sarı nereli?  hakkındaki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx