Markalar

Sütyen Tercih Ederken Bilinmesi Gerekenler

Reklamlar

Kadın iç giyimin ayrılmaz bir parçası olan sütyenler, 20’li yaşlardan itibaren tercih ediliyor. Sütyen seçimi, sadece vücut gelişimiyle ilgili olan fizyolojik nedenlerden tercih edilmiyor. Küçük ya da büyük göğüslere sahip olmanın yanı sıra, kilo alıp verme süreçleri, iç çamaşırlarla olan uyum, kıyafet seçimi gibi sebepler de sütyen tercihini etkiliyor. Kadınların özgüvenli ve özgür hissetmelerini sağlayan bir konsept ortaya koyan trendi ve “İçimde Suwen var” sloganı ile öne çıkan Suwen gibi markalar, son döneme damgasını vurmuş durumda. Peki bir sütyen tercih ederken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Konforu hissedin
Konforu hissedin

Konforu hissedin

Kadın iç giyiminin en önemli parçalarından biri olan sütyenler, giyim tarzı, dekolte ya da trend gibi faktörlerden bağımsız olarak en iyi konforu hissettirmeli. İyi bir deneyim için sütyen seçeneklerinde ilk dikkat edilmesi gereken deneyimdir. Bu anlamda sağlıklı, vücut yapınıza uygun ve gün içinde size kendinizi rahat, güçlü ve özgüvenli hissettirecek sütyen seçimini yapmalısınız. Bu kimi zaman kumaş, kimi zaman model, kimi zaman da trendlerle ilgili olabilir.

Uygun bedeni tercih edin

Sütyen modellerinde en çok dikkat edilen konu elbette ki beden. Göğüs ölçülerinin bedenine uygun seçimi yapmak, gün içinde size en iyi deneyimi sunabilir. Sütyen modellerinde dikkat edilecek beden ölçülerine gelirsek, göğüs altı ve göğüs çevresinin ölçüsü baz alınır. Tam kup ya da yarım kup sütyen gibi modeller tercih ederken bu ölçüleri baz alırsınız ve buna göre model seçebilirsiniz. Göğüs çevresi 75, 80 ya da 90 gibi ölçülerde olabilir. Sütyen modellerindeki harflerin anlamı ise göğüs büyüklüğüdür. A en küçük ölçü olarak adlandırılır.

Reklamlar
Sütyen modellerinin etkileri
Sütyen modellerinin etkileri

Sütyen modellerinin etkileri

Doğru sütyen modelini seçmek, size doğru deneyimi sunabilir. Straplez sütyen ya da diğer sütyen modelleri, o günkü konseptiniz için tamamlayıcı olabilir. Bununla birlikte, genel olarak küçük bir sütyen ya da büyük bir sütyen seçimi, size farkı hissettirebilir. Örnek vermek gerekirse, küçük gelen sütyenlerde göğüs altında yer alan bant size rahatsız hissettirebilir, buna ek olarak askı ve üst kısımlarda boşluk oluşabilir, bu da rahatsızlık yaratmasının yanı sıra, kötü bir görünüme de yol açabilir. Büyük gelen sütyenlerde ise göğüs altı bandı daha geniş olur ve banel kısımları kaburgalara oturarak bir baskı oluşturabilir. Bu nedenle, sütyen ölçüleri kadar straplez sütyen, tam kup ya da yarım kup sütyen gibi seçenekleri bilmelisiniz.

Dekolte için en uygun sütyen modeli hangisi?

Her modelin kendine has bir çizgisi vardır ve tercih edebilirsiniz. Kadınların en çok merak ettiği konulardan biri de dekolte ile uyumlu sütyen nasıl seçilir, hangi sütyen modeli bunun için uygundur sorusu. Örneğin push up sütyenler, küçük göğüslü kadınlar için destekleyici ve toparlayıcı bir etki yapabilir. Bununla birlikte dekolte tercihinde bulunacaksanız dikişsiz ve süngeri olmayan kupları tercih edebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi sütyen tercihlerinde farklı seçenekler, sizi yansıtacak ve gün içinde konforlu bir deneyim yaşamanızı sağlayacak bir etkiye sahip. Suwen sütyen, modelleri, markanın kadının özgür ruhunu ve özgüvenini, gücünü yansıtan trendleri ile birçok kadının tercihi. Geniş model ve renk seçenekleri içinde siz de kendinizi yansıtan modelleri keşfedebilirsiniz.

Yazımızı beğendiyseniz Markalar kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Reklamlar
Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx