Kombin

Kırmızı Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Reklamlar

Kırmızı elbisenin altına ne giyilir sorusu, farklı olmak isteyen kadınların merak ettiği bir konudur. Kırmızı rengi, bir kadının çekici görünmesini sağlayan renklerden bir tanesidir. Kırmızı renkli kıyafetler uygun bir şekilde kombin edildiğinde, ortaya şık ve zarif bir görüntü çıkmakta olup bu sayede kadın, gittiği her ortamda ilgi ile karşılanmaktadır. Birçok kadın, hayatının farklı alanlarında kırmızı elbiseyi tercih etmekte, bu renk elbiseler ile şıklığı yakalamaktadır. Fakat kıyafet ne olursa olsun, doğru bir kombin yapılmadığı takdirde hüsran kaçınılmaz olacaktır. Zarif bir görüntüye ulaşılabilmesi için kırmızı elbise altına giyilecek ayakkabıya karar verilmesi gerekmektedir. Peki kırmızı elbisenin altına ne gider? Bu konuda kadınların seçenekleri nelerdir?

Kırmızı Elbisenin Altına Ne Gider?
Kırmızı Elbisenin Altına Ne Gider?

Kırmızı Elbisenin Altına Ne Gider?

Düğün törenleri, balolar, davet vb. özel günlerde pek çok insan kırmızı elbise tercih etmekte ve bu renk elbiseler ile ortama uyum sağlamaya çalışmaktadır. Bilindiği üzere kırmızı, kadının çekiciliğini arttıran renklerden bir tanesidir. Cüretkar bir renk olan kırmızı, kendine güvenen kadınların tercih ettiği renklerden bir tanesidir. Bu nedenle kırmızı elbise giyen kadınların kendilerine güven duydukları ve kararlı bir yapıya sahip oldukları düşünülebilir. Peki ama kırmızı elbisenin altına ne gider?

Kırmızı elbise altına giyilebilecek ayakkabılar için renk seçenekleri aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

Reklamlar
 • Siyah
 • Beyaz
 • Bej
 • Nude
 • Altın sarısı
 • Krem
 • Pudra
 • Dore
 • Vizon
 • Metalik renkler
 • Ten rengi
 • Gümüş rengi
 • Gri ve tonları

Bu renklerden herhangi birine sahip olan ayakkabılar, kırmızı elbiseler altında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Elbisenin modeli ve hangi aylarda kırmızı elbise giyildiği, altına giyilecek olan ayakkabının türünü de belirlemektedir. Yaz aylarında ferah bir elbise giyiyorsanız eğer altına stiletto ya da ucu açık ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bir davet için ağır bir elbise giyecekseniz ince topuk ayakkabı tercih edebilirsiniz. Kırmızı elbisenin türüne göre tercih edilebilecek ayakkabı çeşitleri ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar genel olarak şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Kırmızı dantelli ayakkabıların altına ince topuk ayakkabılar şık bir görüntüye ulaşılmasını sağlar.
 • Kırmızı mini elbise altına dolgu topuk, stiletto ya da sandalet tercih edilebilir.
 • Kırmızı uzun elbise için en doğru tercihler, stiletto ve ince topuk ayakkabılardır.
 • Kırmızı tesettür elbise altına ayakkabı giyecek olan kişilerin şal ile uyumlu olabilecek bir tarz ve renkte ayakkabı tercih etmesi gerekir.

Kırmızı elbise kombinleri konusunda kişilerin yukarıdaki hususlara dikkat etmesi ve elbisenin tarzına en uygun olan ayakkabıyı tercih etmesi gerekir.

Kırmızı Elbisenin Altına Altın Sarısı Ayakkabı

Kırmızı Elbise Altına Altın Sarısı Ayakkabı
Kırmızı Elbise Altına Altın Sarısı Ayakkabı

Bilindiği üzere pek çok renk, kırmızı elbise altına gitmekte olup her rengin kırmızı elbiseyi ulaştıracağı görüntü ise birbirinden farklıdır. Bu nedenle kadınların ilk önce ne tür bir elbise tercih edeceğine karar vermesi gerekir. Kırmızı elbise altına giyilebilecek ayakkabı renkleri oldukça fazladır. Bunlardan bir tanesi de kırmızı elbisenin altına altın sarısı ayakkabı olarak görünmektedir.

Altın sarısı, kırmızının şıklığını süsleyen renklerden bir tanesidir. Bilindiği üzere kıyafet kombini yapılırken bütün aksesuar ve elbisenin tam bir görüntüye kavuşacak şekilde hayal edilmesi gerekir. Hayal etmek, doğru kombine ulaşmak adına çok önemlidir. Bu nedenle kırmızı elbise altına en doğru ayakkabıyı seçmek isteyen kişilerin ayakkabı çeşidi ve türünü elbise ile birlikte düşünmesi gerekmektedir. Bu şekilde profesyonel bir kombine ulaşılması mümkündür.

Reklamlar

Kırmızı Elbise Krem Ayakkabı

Kırmızı elbisenin altına ne gider sorusu bağlamında verilecek cevaplardan bir tanesi, krem rengi ayakkabılar olmaktadır. Krem rengi ile kırmızı, kıyafet kombini konusunda oldukça uyumlu renklerdendir. Kırmızı elbise ile çekiciliğe ulaşan kadınlar, krem ayakkabı ile sakinliği çağrıştıracaktır.

Kırmızı Elbise Siyah Ayakkabı

Kırmızı Elbise Siyah Ayakkabı
Kırmızı Elbise Siyah Ayakkabı

Kırmızı ve siyah, kararlı renklerdir. Bu nedenle iki kararlı ve net rengin muhteşem bir uyum oluşturacağı aşikardır. Özellikle davet, düğün töreni ya da bunun gibi özel yerlere giden kişilerin siyah ayakkabı seçmesi, bu şekilde ciddi ve şık bir görüntüye ulaşması gerekir.

Kırmızı Elbise Dore Ayakkabı

Altın sarısının bir tonu olan dore, kırmızı elbisenin parlamasını sağlamaktadır. Şatafatlı bir görüntü isteyen kadınlar, kırmızı ile dorenin uyumundan yararlanarak ilgi odağı olabilir. Dore ayakkabı, kırmızı elbiseler için başarılı seçeneklerden bir tanesidir.

Kırmızı Elbise Pudra Ayakkabı

Pudra, kişinin sakin bir görüntüye ulaşmasını mümkün kılan renklerden bir tanesidir. Bilindiği üzere kırmızı, her zaman ilgi odağı olmakta ve kırmızı elbise giyen kadınlar da gittikleri her yerde gözleri üzerine çekmektedir. Fakat ilgi odağı olmanın yanı sıra insanlara sakin ve huzurlu bir görüntü vermek isteyen kadınların pudra rengi ayakkabıları tercih ettiği bilinmektedir. Bu nedenle kırmızı elbise pudra ayakkabı, kadınların en iyi seçeneklerinden bir tanesi olarak görünmektedir.

Kırmızı Elbise Vizon Rengi

Kırmızı Elbise Vizon Rengi
Kırmızı Elbise Vizon Rengi

Kahverenginin bir tonu olan vizon, kişinin sakin ve sofistike bir görüntüye ulaşmasını sağlamaktadır. Birçoklarının bildiği gibi kahverenginin açık tonları, sakinlikle özdeşleşmektedir. Bu nedenle kırmızı elbisenin dikkat çekiciliğinin yanında vizon rengi ayakkabı kullanılması hem ön planda olmak hem de geri planda kalmak isteyen kadınların tercih ettiği renklerden bir tanesidir.

Kırmızı elbise kombinleri konusunda ön plana çıkan ve çok fazla tercih edilen ayakkabılar, kadınların şık bir görüntüye ulaşmasını ve bulundukları mekanlarda ilgi odağı olmasını sağlamaktadır. Zarif ve şık olmak isteyen kadınların, kırmızı elbise kombin önerilerine dikkat etmesi ve bu öneriler ile birlikte ayakkabı seçmeleri gerekmektedir.

Kırmızı elbisenin altına ne renk ayakkabı gider? adlı yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Bunun yanı sıra, Boru Paça Pantolonlar Kimlere Yakışır? adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Bizi Instagram’dan takip etmeyi unutmayın!

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx