Kombin

Boru Paça Pantolonlar Kimlere Yakışır?

Reklamlar

Boru paça pantolonlar kadınlar ve erkekler tarafından en çok tercih edilen pantolon modellerinden biri olmaktadır. Herkese yakışan ve diğer kıyafetlerle kombini kolay olan boru paça pantolonlar, aynı zamanda şık bir görünüme de sahiptirler.

Boru paça pantolon kesiminde; pantolonun üst bölümü ve baldır bölümü vücudu tamamen sarar halde olurken, aşağı doğru indikçe hafifçe genişleyerek, ayak bilekleri kısmında boru şeklini almaktadır.

En sık tercih edilen boru paça pantolonlar, aynı zamanda moda olmadığı yıllarda bile en çok giyilen pantolon modellerinden biri olmaktadır. Kadınların günlük kıyafetlerinde en çok kullandığı kombin parçalarından biri olan boru paça pantolonlar, erkek giyimlerinde de sağladığı rahatlık açısından günlük kıyafetler arasında yer almaktadır.

Reklamlar

Boru Paça Pantolonu Kimler Tercih Etmelidir?

Boru Paça Pantolonu Kimler Tercih Etmelidir?

Dar paça ya da geniş paça pantolonların aksine, boru paça pantolon her vücut tipine uyum sağlamaktadır. Kısa boylu, uzun boylu, orta boylu, zayıf ya da kilolu olan herkes rahatlıkla boru paça pantolon modellerini giyebilmektedirler. Herkese yakışan bu pantolon modeli, en çok rahatına düşkün ve giyinirken risk almayı sevmeyen kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilmektedir.
Özellikle orta boylular ve kısa boylu olanlarda, boru paça pantolon boyların daha uzun gözükmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda tüm vücut tiplerinde boru paça pantolonlar, vücut kusurlarının da kolaylıkla gizlenmesini sağlamaktadır.
Boru paça pantolonlar, bacak boyu kısa olanları ve baldır bölgesinde fazlalıkları olanları, daha zayıf ve daha uzun göstermektedirler. Baldır ve basen bölgesinde fazlalık olanların, özellikle beli yüksek olan boru paça pantolonları giymesi daha da iyi olmaktadır.
Çünkü yüksek bel boru paça pantolon vücuttaki istenmeyen fazlalıkları daha iyi toparlamaya yardımcı olmaktadır. Böylelikle boru paça pantolon giyen kişiler daha zarif ve alımlı bir görüntü sergilemektedirler. Yine aynı şekilde uzun boylu olanlarında da rahatlıkla giyebildiği boru paça pantolonlar, zayıflığın daha az gözükmesini sağlamaktadır.
Boru paça pantolon, her yaş grubunun kombinlerinde rahatlıkla kendine yer edinmiş bulunmaktadır. Yaşlısı, genci ya da orta yaşlı olan herkes rahatlıkla boru paça pantolon giyebilmektedirler. Herkese yakışan bu pantolon modeli, bütün kıyafetlerin kombinlerinin güzel yapılmasında büyük kolaylık sağlamaktadır.

Boru Paça Pantolonun Avantajları Nelerdir?

Boru paça pantolon giyime düşkün ve aynı zamanda rahatlığı seven herkes tarafından en çok tercih edilen pantolon modellerinden biridir. 1980’li yıllarda moda olan boru paça pantolonların en büyük avantajlarından başta geleni, her kıyafetle rahatlıkla kombin olabilmesidir. Aynı zamanda kolay giyilip, çıkarılması da kullanan kişilerde büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Paçaları çok dar olmadığı için her model ayakkabı ve çizme ile kullanmak mümkün olmaktadır.

Kanvas, keten ya da kot kumaşlarla dikilen boru paça pantolonlar spor ayakkabılar ya da yürüyüş ayakkabıları ile de çok güzel bir uyum sergilemektedirler. Bunların dışında Oxford tarzı ayakkabı modelleri ile de çok şık bir görünüm elde edilmektedir.

Boru Paça Pantolon Kombinleri
Boru Paça Pantolon Kombinleri

Boru Paça Pantolon Kombinleri

Boru paça pantolon çiçekli gömleklerle, oduncu gömleklerle çok iyi bir kombin sergilemesinin yanı sıra, düz renk ya da desenli ceketlerle de çok şık görünümler elde edilmesini sağlamaktadır. Boru parça pantolonların üzerine salaş tunikler ve salaş kazaklarda çok yakışmaktadır.

Reklamlar

Giyildiği zaman insanın üstüne çok yapışmayan boru paça pantolonların yaz aylarında da kullanılması rahat olmaktadır. Yazlık ayakkabılar, yazlık terlikler ve tişörtlerle hoş kombinler oluşturulabilmektedir. Bol paça pantolonlar bluzlar, gömlekler ve kazaklarla da kullanılabilmektedir.

Aynı zamanda bol paça pantolonlar şifon ya da ipek gömleklerle çok zarif kombinlerin oluşmasını sağlamaktadır. Spor ayakkabıların yanı sıra topuklu ayakkabılarla da, boru paça pantolonlar çok yakışmaktadır. Gece giyimlerinde de şık ceketlerle boru paça pantolonlar kullanılabilmektedir.

Boru Paça Pantolon Çeşitleri Nelerdir?

Boru paça pantolonların her türlü kumaşla imalatı yapılmaktadır. Kadife, gabardin, keten ve kot kumaşlarından yapılan boru paça pantolon, en çok tercih edilen modeller olmaktadır. Kışlık boru paça modellerinde kadife kumaşları çok kullanılmakta olup siyah, lacivert, koyu mavi, koyu yeşil, hardal rengi, kahverengi, lila ve mürdüm renkleri ise en çok satılan renkler olmaktadır. Boru paça pantolonların paça boyları ise bilek hizasında ya da topuklara kadar uzun olabilmektedir.

Kırmızı Stilettonun Kombinleri adlı yazımıza da göz atmayı unutmayın.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx