Sağlık

Doğum Sigortası Nedir?

Reklamlar

Doğum canlı türlerin devamı için oldukça önemli bir eylemdir. İnsanlarda ise duygusal birçok duygunun karşılığını verir. Hamilelik ve doğum süreci bir kadın için benzersiz yani tektir. Aynı kişinin diğer doğumları bile farklı hikayeleri barındırır. Bu sebeple kişiler her anlamda doğum anına hazırlanırlar. En iyi ve nitelikli sağlık hizmeti alabilmeleri için doğum sigortası imkanlarından faydalanabilirler.

Doğum anı bir kadın kadar bir baba içinde özeldir. Bu mutluluğu paylaşacakları aileleri ve sevdikleri dostları içinde değerli zamanlardır. Bu anlara hazırlanırken doğum sigortası şartlarından faydalanabilirsiniz.

Doğum sigortası, hamileliğiniz boyunca anne ve bebek sağlığı için gitmeniz gereken rutin kontrolleri karşılar. Böylelikle istediğiniz doktordan gerekli kontrolleri ihtiyacınız kadar almış olursunuz. Ortaya çıkan yani netleşen doğum şekline göre yine doğum anında oluşan masrafları karşılar. Burada nasıl yani hangi teknikle doğum yapacağınız önemli değildir. Sezaryen ya da normal doğumun imkanlarından bu sigorta aracılıyla faydalanabilirsiniz. Doğumdan sonra gelişen yeni doğan kontrolleri ya da lohusalık masraflarının karşılanması ise sigortanızın kapsamına göre değişiklik gösterebilir. İsterseniz doğum sigortanıza ek poliçe olarak bu başlıkları da ekleyebilirsiniz.

Reklamlar

Hamilelik sigortası olarak da bilinen doğum sigortası ile özel hastanelerden ücretsiz ya da uygun fiyatlarla sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Mevcut olan özel sağlık ya da tamamlayıcı sigorta paketlerinize ek teminat olarak doğum paketi ekletebilirsiniz. Özellikle anne adayları için gebelik planlaması yaparken ideal bir güvence sağlar.

Sağlık sigortasının sunduğu teminatlar, sigorta primleri ve gidebileceğiniz hastane listesi sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir. Doğum sigortası için detaylı bilgi almak isterseniz https://www.tamamlayicisaglik.com/ adresine göz atabilirsiniz.

Hamileyken Doğum Sigortası Yaptırılabilir mi?

Hamileyken Doğum Sigortası Yaptırılır mi?
Hamileyken Doğum Sigortası Yaptırılır mi?

Özel sağlık sigortanıza ek paket olarak doğum sigortası ekletmek istiyorsanız gebeliğinizin sigorta başlangıcından birkaç ay sonra başlaması istenir. Bu uygulama/talep tüm sigorta şirketlerinde ve sağlık sigortalarında ön koşul olarak verilir. Hal böyle olunca hamilelik planlamalarında sürprizler yaşayan kişilerin morali bozuluyor. Çünkü hamilelik ve doğum oldukça masraflı bir süreç. Bu tip durumlar içinde bazı sigorta şirketleri alternatif sağlık poliçeleri hazırlıyor.

Reklamlar

Bunun için hali hazırda özel sağlık sigortanız ya da tamamlayıcı sağlık sigortanız olması gerekir. Bu ek poliçeler mevcut olan sağlık sözleşmenize ek teminat olarak geliyor.

Doğum Sigortası Nereden Yaptırılır?

Hamilelikte ya da hamilelikten önce doğum sigortası ek teminatı alabilmeniz için mevcut sigortanızın olması yeterli. Mevcut bir özel sigortanız yoksa sigorta yaptırırken doğum ek teminatını da poliçenize ekletebilirsiniz. Paketinizin içeriğine göre hamilelik süresince ve doğum zamanında ihtiyacınız olan sağlık hizmetini alabilirsiniz.

Begonya

admin

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx