Cilt Bakımı

CC Krem Nedir? CC Krem Nasıl Kullanılır?

CC Krem Faydaları

Reklamlar

CC krem, son zamanlarda yeni yeni adını duymaya başladığımız bir kozmetik ürünüdür. Peki CC krem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, ne sıklıkta kullanılır, nasıl çalışır, en iyi CC krem markaları nelerdir, dermatologların önerdiği CC krem markaları nelerdir? Bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız hemen yazımızı okumaya devam edin.

CC krem ​​üreticileri, cildinizin rengini düzeltmenin ek bir faydası olduğunu belirtiyor. CC krem açılımı color correcting yani cilt tonu eşitleyicidir. CC kremin cildinizin renksiz bölgelerini hedef alması ve sonunda cildinizdeki koyu lekeleri veya kırmızı lekeleri ortadan kaldırması beklenir.

Reklamlar

Her markanın CC krem ​​formülü farklıdır ancak bu ürünlerin hemen hemen hepsinin birkaç ortak noktası vardır. Aktif SPF bileşenleri cildinizi güneşin zararlarından korur ve C vitamini, peptidler ve antioksidanlar gibi yaşlanma önleyici bileşenler genellikle karışıma aşılanır.Bu eklemelerin ötesinde, CC kremleri ve BB kremleri temelde yenilenmiş ve modernize edilmiş renkli nemlendirici kremlerdir.

CC kremin, cilt tonu düzeltme büyüsü, ten renginize tam olarak uymaktan çok sorunlu alanları kamufle etmekle ilgilidir. Hevesli bir cilt bakımı tutkunu iseniz, renk teorisine ve onun kozmetik uygulamalarına aşina olabilirsiniz. Renk teorisine göre, ten renginizi düzeltmek, kırmızılığı nötralize etmek ve mavi ve mor gölgeleri gölgelendirmek kadar kusurları örtmek değildir. Bu tablo, cildinizin alt tonlarını ve bu bilgileri renk düzeltmesi için nasıl kullanabileceğinizi anlamanıza yardımcı olur.

Cilt tonunuz için doğru CC krem ​​tonunu satın aldığınızda, ürün cildinize tonlama, eşitlik ve uyum sağlamayı amaçladığı için renk düzeltmede tahmin işini ortadan kaldırmış olursunuz. CC kremleri, donuk, solgun, kırmızı ve yorgun cildi gizleyen ışık saptırıcı parçacıklarla aşılanır.

CC Krem Fiyatı

CC kremin fiyatı markalarına göre 38 lira ile 160 lira arasında değişiklik gösterir.

Reklamlar
CC Krem
CC Krem

CC Krem Ne İşe Yarar?

CC kreminin diğer bazı makyaj türlerinde bir ayağı var. Birincisi, CC krem ​​cildinizi fotoyaşlanmaya neden olabilecek zararlı UV ışınlarından korur. Daha klasik fondötenlerden birkaçı yaşlanmayı geciktiren bileşenlere sahip olduklarını iddia ederken, hiçbir şey cildinizi iyi ole SPF güneş koruma kadar iyi koruyamaz.

Güneşin doğrudan ışınlarına maruz kalan bir gün için tek başına CC kreminin yeterli güneş koruması olmayabileceğini unutmayın. Son araştırmalar, bazı popüler SPF bileşenlerinin toksik olabileceğini ortaya çıkardığından etiketlerinizi dikkatli bir şekilde kontrol edin. CC krem ​​ayrıca daha açık hale gelir. Bu da gözeneklerinizin tıkanmasını ve bir kopmayı tetiklemesini azaltır.

Bir CC krem ​​tabakası, normal bir fondöten kadar opak kaplama sağlamayabileceğinden, cilalı bir görünüm istiyorsanız biraz daha fazla uygulamak isteyebilirsiniz. Bu herkesin tercihi olmayacak, ancak bazı güzellik uzmanları bunun oluşturulabilir olduğunu söyleyebilir.

CC krem ​​ayrıca kullanımlarında bir miktar esneklik sunar çünkü yapay bir makyaj görünümü istemediğinizde cildinize biraz yayabilirsiniz veya hatta cildinizi korumak için baz olarak ince bir katman kullanabilirsiniz. 

Son olarak, CC krem kullanan kişiler, renk düzeltici kapatıcı ürünlerin tahmini ve zaman taahhüdü olmaksızın ciltlerinin görünümünü beslemek, korumak, iyileştirmek ve düzeltmek için işe yaradığını belirtiyor. Yaşınız, cilt tipinize, istediğiniz sonuca ve kullanmayı seçtiğiniz ürün grubuna bağlı olarak CC krem ​​ile değişebilir.

Pek çok güzellik markası, CC kreminin tüm cilt tipleri için mükemmel olduğunu iddia ediyor, hatta yağ birikmesine yatkın ciltler için en ideal üründür. Gerçek şu ki, CC krem ​​ile başarınız seçtiğiniz türe göre değişecektir. CC krem ​​yağlı ciltler için işe yarayabilir. BB kremin aksine, CC krem ​​daha az yağlı olma eğilimindedir ve ciltte daha açık hissedilir. 

CC krem ​​piyasada nispeten yenidir ancak kesinlikle tamamen yeni bir ürün değildir. CC krem, renk teorisinin süsleri ve modernize edilmiş bir içerik listesi ile temelde renkli bir nemlendiricidir.

Bu, CC kreminin cildinizi düzeltme, kırışıklıkları geciktirme ve cildinizi nemlendirme iddiasını yerine getirmediği anlamına gelmez.

Dolayısıyla, CC krem ​​belirli bir tür renkli nemlendirici fikrini ambalajlamanın ve pazarlamanın yaratıcı bir yolu olsa da, bu bir pazarlama hilesinden daha fazlasıdır. CC krem, kendine özgü iddiaları ve faydaları olan özel bir üründür.

CC Krem
CC Krem

CC Krem Faydaları

En iyi makyaj görünümlerinin hepsinin ortak bir yönü vardır: kusursuz bir baz… Ama pürüzsüz, mükemmel bir cilde sahip olmak söz konusu olduğunda, işleri biraz kafa karıştırıcı hale getirebilecek bir seçenek deniziniz var. Fondöten (kapsama açısından hafiften ağıra kadar değişebilir), renkli nemlendirici (daha çok bir cilt bakım ürünü gibi giyilir) ve ardından BB kremleri ve CC kremleri (daha sonra bunlarla ilgili daha fazlası) var. Bunun da ötesinde, doğru tonunuzu ve cildi güzelleştiren bitişinizi bilmek de önemlidir. Neredeyse imkansız gibi geliyor, değil mi?

Fondöten kapsamı çok kişisel bir tercih olabilir ancak hangi görünümü aradığınızı bilmek, cilt tipinizin bitişini seçerken doğru ürünü seçmenize yardımcı olacaktır. CC krem ​​aynı zamanda renk düzeltici veya renk kontrolü olarak da bilinir. CC krem ​​ile BB krem ​​arasındaki fark dokuda yatmaktadır. CC kremleri doku açısından BB kremlerinden daha hafiftir, yine de fondöten benzeri bir kapatıcılığa sahiptir. İyi bir CC kreminin arkasındaki konsept, kızarıklığı yatıştırmak ve parlaklığı artırmak için bileşenler eklerken cildin lekelenmesini, kızarıklığını veya hiperpigmentasyonunu eşitlemektir. BB kremi fikrini seviyorsanız ancak renk değişikliği veya kızarıklık gibi cilt sorunları varsa bir CC krem kullanabilirsiniz. Biraz daha fazla renk dengesine ihtiyaç duyan insanlar için onu daha uygun hale getirebilecek renk düzeltme özelliklerine sahiptir. BB krem ​​gibi, muhtemelen CC ile aralarından seçim yapabileceğiniz bir ton ürün bulacaksınız. 

CC krem, BB krem ​​ile aynı şekilde uygulanabilir ancak aynı zamanda fondöten altında renk düzeltici bir baz olarak da işe yarar. Fondöten için ilk adım olarak kullanmak, cilt tonunu tamamen eşitlemenize ve yaşlanmayı geciktirici ve nemlendirici faydalar eklemenize olanak tanır. Üstte harmanlanan az miktarda fondöten size kusursuz, pürüzlü bir yüzey sağlar. Bu teknik, gün boyunca daha uzun süre dayanacağı için bonus puan alır. 

CC Krem ile Fondöten Arasındaki Farklar Nelerdir?

Mükemmel kapatıcılık mı istiyorsunuz? Cilt tonunu iyileştirirken aynı zamanda lekeleri kamufle eden fondöten tercih edin. Geçmişteki fondötenlerin ciltte yoğun ve cakey olduğu biliniyordu ancak günümüz formüllerinin uygulaması, rahatlığı ve bitişi çarpıcı bir farklılık taşıyor. Fondötenin renkli nemlendiricilerden, BB kremlerinden ve CC kremlerinden daha yoğun olduğu doğrudur ancak bu temel ürünün güzelliği, hafif ila orta ila ağır arasında geniş bir yoğunluk yelpazesinde mevcut olmasıdır. Ayrıca, tüm farklı cilt tonları için bir dizi tonda gelme olasılıkları daha yüksektir ve hem günlük kullanımda hem de daha yoğun kaplama gerektiren özel durumlar için kullanılabilirler.

Fondöten uygularken, ilk önce en fazla kapsama gerektiren sorunlu alanlardan başlayın. Ardından, eşitlemek için yüzünüzün diğer bölgelerine karıştırın. Fondöten ile, şeffaftan dolgunluğa kadar çeşitli seviyelerde kapsama sahip olursunuz ancak en hafif olanı bile renkli kremlerden daha fazla kapatıcılığa sahiptir. Ayrıca cilt tipinizi tamamlayacak mat, saten ve nemli bir yüzey de bulabilirsiniz. 

Kuru cildiniz varsa asla mat fondöten kullanmamalısınız çünkü cildinizi donuk gösterir. Daha nemli bir yüzeyle hafif ila orta derecede kapatıcılığı tercih etmelisiniz. Kuru cilde sahip olanlar, orta kapatıcılık, doğal, nemli yüzey gibi anahtar kelimeler içeren baz ürünler aramalıdır. 

BB krem ile CC Krem arasındaki farklar
BB krem ile CC Krem arasındaki farklar

BB ile CC Krem Arasındaki Farklar Nelerdir?

BB krem veya CC kreminin ne yapması gerektiği konusunda kafanız karıştıysa ve bir tane kullanmanız gerekip gerekmediğini merak ediyorsanız, yalnız değilsiniz. Sürekli gelişen ve piyasaya sürülen yeni ürünlerle, cazip iddialarda ve harflerle yazılmış kısaltmalarda kaybolmak çok kolay. Sistemi anladıktan sonra, hangisini seçeceğinizi bilmek göründüğünden çok daha kolaydır.

BB krem ilk olarak on yıl önce Kore’de ve Doğu Asya’da çok tutuldu. İsmin BB kısmı, başlangıçta beauty balm (güzellik balsamı) anlamına geliyordu. Tek fark isim değil. Asya’daki BB kremleri, daha opak güneş koruması ve fondöten benzeri kapatıcılık için daha yüksek seviyelerde çinko oksit ve titanyum dioksit ile daha kalın olma eğilimindedir. Buna karşılık, batıdaki BB kremler, şeffaf bir görünüme sahip hafif renkli bir nemlendiriciye daha yakındır.

Ülkeden bağımsız olarak, BB kremlerinin ana satış noktası, bazı ekstra cilde faydalı bazı yaşlanma önleyici bileşenlerin yanı sıra güneşten korunma sağlamasıdır. En azından en iyilerinin içerdiği budur ama daha fazlasını yapmasını dileriz.

CC krem, BB kremlerinin bir yan ürünüdür ancak CC krem, color correcting yani cilt tonu düzeltme anlamına gelir. Bu versiyonlar genellikle güneş koruması ve daha fazla koruma sağlar. Ayrıca, düzensiz, donuk cilt tonu için cildi parlatma faydaları sağladıkları da sıklıkla lanse edilir ancak kozmetik bir etki dışında, cilt bakımı bileşenleri her zaman bu vaatleri yerine getirmez.

Genel olarak, harika bir sıvı fondöten veya krem ​​fondöten, bir CC kremiyle aynı cilt tonu düzeltmesini sağlayabilir ve birçoğunun da faydalı bileşenleri vardır. 

CC Krem
CC Krem

CC Krem Nasıl Kullanılır?

CC krem ​​kullanmak için temiz ve kuru cilt ile başlayın. CC krem ​​altında makyaj bazı gerekli değildir ve aslında kremin cildinizi emmesini ve nemlendirmesini önleyebilir. Tüpten az miktarda ürün sıkın. Her zaman daha fazlasını alabilirsiniz ancak çok fazla yerine çok azla başlamak daha iyidir. Yüzünüze kremi ​​nokta nokta koymak için parmaklarınızı kullanın. Gözlerinizin altındaki koyu halkalar veya çene hattınızdaki lekeler gibi gizlemek veya renklendirmek isteyebileceğiniz alanlara özellikle dikkat edin. Kremi cildinize karıştırmak için temiz, nemli bir makyaj süngeri kullanın. İstediğiniz kapatıcılık düzeyine ulaşana kadar bu işlemi iki veya üç kez tekrarlamanız gerekebilir. Tamamen mat bir görünüm için hafif bir son kat pudra ile bitirin veya daha fazla tam kapsamlı bir görünüm istiyorsanız normalde baz üzerine yapacağınız gibi fondöten uygulayın.

CC Krem Önerileri
CC Krem Önerileri

CC Krem Önerileri

Güzellik hedeflerine gelince, pürüzsüz ve kusursuz ama yine de doğal görünen bir cilt arayışı asla bitmeyecek ama şükür ki, cildiniz kazandığında onu taklit etmek için tam kapatıcılık için tek seçenek bu değil. Renk düzeltme kremi olarak bilinen CC krem, belirli cilt bakımı sorunlarını aynı anda ele alırken aynı zamanda kapsama sağlayan bir cilt bakımı ve makyaj ürünü karışımıdır.

Küçük kardeşi BB krem ​​(güzellik balsamı anlamına gelir) ile karşılaştırıldığında, CC kremleri daha fazla koruma sağlar ve çoğu zaman ince çizgileri veya kırışıklıkları yumuşatmak ve renk değişikliği gibi cilt bakımı faydalarına da sahiptir. Klasik fondöten daha geniş bir kapatıcılık alanı sunacak, oysa BB ve CC kremleri kapsamlarında şeffaf olma eğilimindedir.

CC kremleri, BB kremlerinden biraz daha fazla kapsama ve ayrıca yaşlanma karşıtı özellikler gibi bazı ek besin maddelerine sahip olma eğilimindedir.

Faydalı içerikler ve saf, doğal görünümlü bir renk tonu sunmanın yanı sıra, birçok CC kremleri ayrıca rutininizdeki başka bir adımı ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilecek geniş spektrumlu güneş kremi ile formüle edilmiştir. Temel olarak, CC kremleri bir grup cilt güçlendirici iyiliği tek bir hafif ve kullanımı kolay formülde birleştiriyor. Bu da onları kapatıcılık alanı dışında daha fazlasını arayan herkes için harika kılıyor.

CC krem yolculuğunuza yardımcı olmak için, kesinlikle aşık olacağınız dermatologların önerdiği favorileri topladık.

Andalou Naturals 1000 Roses CC Color + Correct with SPF 30

Alp gülü kök hücreli bu renkli nemlendirici, kusursuz görünen bir cilt için temel hidrasyon ve geniş spektrumlu güneş koruması ile saf mineral kapsamı sağlar. Alp gülü kök hücrelerinden yapılan bu cilt bakım serisi, hassas, kuru ve hassas ciltler için formüle edilmiştir. 

Üstün kaynak bileşen standartlarını destekleyen bu marka, yalnızca organik, GDO’suz, glütensiz, sürdürülebilir, adil ticaret, cruelty free özelliklere sahiptir ve doğal ürünlerden yapılmıştır.

Maskeler, kremler, serumlar, nemlendiriciler, temizleyiciler ve tonikler dahil olmak üzere her Andalou Natural ürünü, sağlıklı cildi ve saçı korumak ve desteklemek için doğanın antioksidan savunma çözümünü kullanır.

Almay Smart Shade CC Cream

Bu CC krem, ciltteki kusurların görünümünü, donuk cilt tonunu ve renk değişimlerini azaltır. Hafif kapatıcılığa sahip bu ürün geniş spektrumlu SPF 35 güneş koruması içerir. Üç cilt tonu ayarlı, çok yönlü tonda mevcuttur.

CC Screen 100 % Mineral CC Cream SPF 50

En üst düzey, süper temiz, cilt bakımı ile makyajın buluştuğu CC Screen SPF 50 ile tanışın. Yüzde 100 mineral ve yalnızca temiz ve cildi besleyen bileşenlerle formüle edilmiştir, kusurları kapatacak kadar üretilebilir ancak anında parlaklık sağlayacak kadar hafiftir ayrıca her zaman SPF 50 ile günlük geniş spektrumlu korumaya ve sağlıklı ciltler için PA ++++ derecesine sahiptir. Bu sizin teninizi harika hale getirir.

Nemlendiriciden veya makyaj bazından sonra CC Screen uygulayın. Daha fazla kapatıcılık için parmaklarınızla veya sünger veya fırça ile uygulayabilirsiniz.

UV Expert Mineral CC Cream SPF 50

Size hem güneş koruması hem de yoğun nemlendirme sağlayabilen bir CC krem ​​alın. Gün boyu süren hidrasyona ek olarak, bu formül cildi zararlı serbest radikallerden, UVA ışınlarından ve UVB ışınlarından ve kirlilikten korumaya yardımcı olan SPF 50 ve antioksidanlar içerir.

Matifying Tinted Moisturizer

Renkli bir nemlendirici olarak adlandırılabilir ancak renk düzeltme özellikleriyle bu da CC krem ​​kategorisine girer. Özellikle daha koyu ten tonları için oluşturulan bu formül koyu lekeleri ve diğer hiperpigmentasyonu dengelerken fazla yağı uzak tutar.

CC+ Cream with SPF 50+

Bu sevilen CC krem, tam kapsamlı bir fondöten sunar ve kolajen, peptidler ve hyaluronik asit ile aşılanmıştır. Bunların tümü nemli, sağlıklı ve dolgun bir cilt için yardımcı olur.

Olay Total Effects Tone Correcting CC Cream with Sunscreen SPF 15

Bu harika CC krem ​​bir fondöten gibi görünür ancak en sevdiğiniz hafif nemlendiriciniz gibi devam eder. Formül, tek bir uygulamada ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü gözle görülür şekilde düzeltir.

Milano Skin Trainer CC Blur

Bu kadifemsi kremi optik bir illüzyon olarak düşünün ama yüzünüz içindir. Özel bileşenler ışık parçacıklarını yansıtmaya yardımcı olur böylece parlak değil süper parlak görünmeye devam edersiniz.

Osmosis Beauty CC Cream Color Correcting Foundation

Daha hafif bir seçenek arayanlar, balmumu ile aşılanmış bu tam kapsama formülünü sevecekler, tahrişi nemlendirmeye ve en aza indirmeye yardımcı olmak için idealdir. Ayrıca, True Tone teknolojisi, insanların makyaj yapıp yapmadığınızı tahmin etmesini sağlayacaktır. Çünkü oldukça doğal görünümlüdür.

Gorgeous Cosmetics CC Cream

Donukluk, solgunluk, düzensiz cilt tonu ve kızarıklık artık güzellik sözlüğünüzün bir parçası olmayacak. Bu hafif krem, süper doğal bir his verirken yeterli koruma sağlar. Formüle dahil olmadığı için güneş koruyucu krem uygulamayı unutmayın.

Juice Beauty Stem Cellular CC Cream

CC krem ​​formülü, ince çizgileri en aza indirmeye, cilt dokusunu yumuşatmaya ve antioksidan ve resif açısından güvenli SPF güneş koruması sağlayan bileşenler içerir. Bu CC kremin içinde yapay renkler ve boyalar, koku ve parabenler içermez.

BareMinerals Complexion Rescue

Bu CC krem, orta ila orta düzeyde koruma sağlar ve kuru cildi nemli tutmak için mineral elektrolitler kullanır. İçeriği oldukça temiz ve vegan olan bu CC krem, nemlendirici özelliklere sahiptir.

Clinique Moisture Surge CC Cream Hydrating Colour Corrector Broad Spectrum SPF 30

Normal ve kuru cilt tipleri için en uygun olan bu orta kapsamlı CC krem ​​formülü sayesinde ışıldayan, eşit tonlu cilt artık hayal değil… Bu uygun şekilde adlandırılmış ve kült favori CC krem, eşi benzeri olmayan nemlendirirken aynı zamanda kızarıklığı, donukluğu ve solgun cildi düzeltir.

Supergoop! Daily Correct CC Cream SPF 35+

Esansiyel yağ asitleri omega 3 ve omega 6 ile aşılanmış bu dermatologların favorisi CC krem, renk değişimlerini ve lekeleri etkisiz hale getirecektir.

Skin Fetish: Sublime Perfection Foundation

Bu fondöten, klasik fondöten gibi hissettirmiyor bu yüzden onu CC krem ​​kategorisine alıyoruz. Özelleştirilebilir, renk düzeltici formülü, çoktan orta seviyeye kadar istediğiniz kapatıcılık düzeyini oluşturmanıza olanak tanır.

Amore Pacific ‘Color Control’ Cushion Compact

Amore Pacific, pürüzsüz güzelliğe yardımcı olan güzellik markalarından biridir ve Koreli marka gerçekten bu renk düzeltici ürünü sunar. Beş renkte oluşturulabilir koruma sunar ve ayrıca güneşin zararlı ışınlarına karşı korumak için SPF 50+ içerir.

Prima Color Control Glow Moisturizer

Bu lüks CC krem ​​formülü, nemlendirmek için E vitamini ve UVA koruması ve UVB koruması için SPF 35 güneş koruma dahil olmak üzere süper lüks hissetiriyor ve harika içeriklere sahiptir.

Erborian CC Crème High Definition Radiance Face Cream Skin Perfector​

Bu renk düzeltici krem, temelde bir tüp içindeki Photoshop’tur. Renk uyumlu pigmentler cildi eşitlerken mineral bazlı titanyum dioksit ve çinko oksit formülü güneşten koruma sağlar.

Iman Correct & Cover Clay Medium CC Cream

Uluslararası süper model Iman’ın güzellik markası süper modelin en büyük sırrıdır. Iman CC Krem, cilt tonunu yumuşatmak ve tahriş edici çatlakları kapatmak için mükemmeldir. Hiperpigmentasyondan muzdarip olanlar için mükemmeldir.

CC Krem Farmasi

Farmasi CC krem, ciltteki koyu lekeleri, sivilce izlerini ve yara izlerini harika bir şekilde kamufle eder. Cilt tonunu eşitler, hafif formülüyle yüksek bir kapatıcılık sunar. Multimineral maddesiyle zenginleştiren bu ürün, zararlı dış faktörlere karşı cildi korur. Kusursuz ve pürüzsüz bir cilt görüntüsü sağlar.

CC Krem Pure Beauty

Bu CC krem, ipeksi bir dokuya sahiptir. Ciltteki tüm kusurları gizler ve cildin ışıltılı bir parlaklığa sahip olmasını sağlar. Çok yönlü olan bu CC krem, cildi dış etkenlerden korur. Aynı zamanda SPF 50 güneş koruması sunar.

CC Krem Watsons

Watsons mağazalarında Pure Beauty, Neutrogena, L’oreal Paris, Cosmed ve Flormar markalarının CC kremlerini bulabilirsiniz.

CC Krem Gratis

Gratis mağazalarında Ziaja, Bee Beauty ve Physicians Formula markalarının CC kremlerini bulabilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu