Sağlık

Driclor Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Driclor Krem Faydaları

Reklamlar

Driclor krem genel olarak terlemeyi önleyici bir üründür. Son yıllarda oldukça popüler olarak kullanılan bu krem genel olarak kötü ter kokularını vücuttan uzak tutar. Peki Driclor krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Driclor Krem Nedir?

Driclor krem, ağır terlemeyi veya hiperhidrozu tedavi etmek için tasarlanmıştır. Etkilenen ter bezlerinde bir jel matris oluşturarak çalışır. Bu da vücudunuzdaki ter akışını azaltır ve sonunda durdurur. Fazla ter vücut tarafından yeniden emilir ve normal şekilde atılır.

Ellerde, ayaklarda ve koltuk altlarında çalışır ve aşırı terlemeye karşı en savunmasız alanlardan bazılarını ele alır. Aktif bileşen alüminyum klorürdür. Bu krem kullandıktan sonraki birkaç hafta içinde aşırı terleme kaybolmalı ve hastalar kendilerini serin, kuru ve taze hissetmelidir.

Reklamlar

Kullanmadan önce cildinizin tamamen kuru olmasını sağlamalısınız çünkü alüminyum klorür suyla karışarak hidroklorik asit oluşturabilir ve bu da cildinizi tahriş edebilir. Bu kremi etkilenen bölgelere günde bir kez, tercihen yatmadan önce gece uygulayın. Bunun nedeni, ter bezlerinizin uykuda olduğu kadar aktif olmamasıdır. Bu kremi sabah yıkayın ve tekrar uygulamayın. Normal deodorantınızı normal şekilde kullanmaya devam edin.

Driclor Krem
Driclor Krem

Driclor Krem Ne İçin Kullanılır?

Herkes özellikle sıcakken bir dereceye kadar terler ancak bazı insanlar normal şartlarda terler ve ıslanır ve yapışkan hale gelir. Utanç, stres ve gerginlik bunu daha da kötüleştirebilir. Koltuk altlarında, ellerde ve ayaklarda aşırı terleme (hiperhidroz) birçok insanda yaygındır. 

Bu Driclor tedavisi roll-on bir terlemeyi önleyici maddedir. Driclor, alüminyum klorür heksahidrat içerir. Bu, terlemenizi önleyen bir antiperspirandır. Bu tedaviyi kullanarak ter bezi üretimini durdurabilir ve istenmeyen koku veya ter lekelerini kontrol altında tutabilirsiniz.

Driclor kremi cilde uyguladığınızda, alüminyum klorür ter bezlerini tıkayarak çalışır. Bu, ter bezlerindeki sıvı basıncının ter üretimini geçici olarak durdurmasını sağlar. 

Reklamlar

Bu kremi, ülkemizde reçetesiz olarak belirli paket boyutlarında ve dozlarında satın alabilirsiniz. Bu dozu satın almak için reçeteye ihtiyacınız yoktur ancak bir eczacının tedavinin sizin için uygun ve güvenli olduğundan emin olması gerekecektir.

Driclor Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, aşırı terlemeyi tedavi etmek için özel olarak formüle edilmiştir. Etkilenen ter bezlerinde bir jel matris oluşturarak çalışır. Bu da ter akışını azaltır ve sonunda durdurur. Fazla ter vücut tarafından yeniden emilir ve normal şekilde atılır. Bu kremi kullandıktan birkaç hafta sonra aşırı terleme kaybolmalı ve hastalar serin ve kuru hissetmelidir.

Driclor anti-perspirant roll on, tüm cilt tiplerinde ve geleneksel anti-perspirantların yetersiz olduğu herkes tarafından kullanıma uygundur.

Driclor Krem Fiyatı

Bu ürünün fiyatı 39 lira ile 50 lira arasında değişir.

Driclor Terleme Kremi
Driclor Terleme Kremi

Driclor Terleme Kremi Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Islak, çatlamış, hassas, tahriş olmuş veya yeni tıraşlanmış cilde bu kremi uygulamayın. 
 • Bu kremi gözlerle temastan kaçının. 
 • Bu kremi kullandıktan sonra kapağı sıkıca kapatın.
 • Bu kremi 25 derecenin altında serin bir yerde bu kremi dik olarak saklayın. 
 • Bu kremi alevden uzak tutun. 
 • Bu kremin kostüm takıları ve cilalı metal yüzeylerle temastan kaçının. 
 • Bu krem yalnızca harici kullanım içindir. 
 • Bu kremi çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.
 • Tüm ilaçlar gibi bu kremin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Bu kremi kullanırken uygulama yerinde ciltte batma, tahriş, kaşıntı, şişme, yanma hissi, ağrı, kızarıklık ve kırmızılık olabilir.
 • Bu kremi uygulamadan önce cildinizi dikkatlice kurulayın.
 • Bu kremi cildinizin tahriş olmuş veya hassas bölgelerine (kesikler veya sıyrıklar gibi) uygulamayın.
 • Kollarınızın altını tıraş ediyorsanız, sabahları veya farklı zamanlarda bu kremi uygulamaya çalışın.
 • Herhangi bir yan etki fark ederseniz, mümkün olan en kısa sürede bir doktorla konuşun. 
 • Ciltte yanma ve tahrişi önlemek için kullanmadan önce uygulama yapılacak bölgenin tamamen kuru olmasını sağlayın. Bu kremi ilk kullanmaya başladığınızda, günde bir kez kullanmalısınız, yatmadan hemen önce geceleri kullanmalısınız. Bunun nedeni, ter bezlerinizin şu anda en az aktif olmasıdır ve bu nedenle uyandığınız gün boyunca terlemenizi durdurması gerekir.
 • Bu ürün bir ilaçtır. Altta yatan bir tıbbi sorununuz varsa veya başka bir ilaç veya tamamlayıcı tedavi alıyorsanız, bu ürünü almadan önce doktorunuzla veya eczacınızla konuştuğunuzdan emin olun. Bu ürünü aldıktan sonra belirtileriniz kötüleşir veya devam ederse, doktorunuzla iletişime geçin. 
 • Hamileyseniz, hamile kalmaya çalışıyorsanız veya emziriyorsanız, bu ürünü almadan önce doktorunuzla veya eczacımızla konuşun. Herhangi bir alerjiniz varsa, doktorunuza veya eczacımıza bu ilacın sizin için uygun olup olmadığını sorun.
 • Tüm ilaçları çocukların erişemeyeceği bir yerde saklayın.
 • Lütfen bu ürünü kullanmadan önce birlikte verilen broşürü dikkatlice okuyun.
 • Bu ürünle ilgili uygunsa lütfen doktorunuzla iletişime geçin.
 • Bu krem üç yaşın altındaki çocuklar tarafından kullanılmaz.
Driclor Krem
Driclor Terleme Kremi

Driclor Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi uygulamadan önce etkilenen bölgeleri her zaman iyice kurulayın aksi takdirde bu bölgelerde tahriş olabilir. Başlangıçta günde bir kez, gece yatmadan önce uygulayın. Sabah, bu kremi uyguladığınız bölgeyi yıkayın ve normal deodorantınızı kullanmaya devam edin. Bir ya da iki hafta sonra önemli bir iyileşme fark etmeniz gerekir. Gün içinde terleme durduğunda, uygulamaları gerektiği gibi azaltabilirsiniz.

Driclor Krem Yan Etkileri

Herhangi bir yan etki yaşarsanız, doktorunuzla, eczacınızla veya hemşirenizle konuşun. Bu kremi kullanırken uygulama yerinde ciltte batma, tahriş, kaşıntı, şişme, yanma hissi, ağrı, kızarıklık ve kırmızılık olabilir. Bu, bu broşürde listelenmeyen olası yan etkileri içerir. Yan etkileri bildirerek bu ilacın güvenliğiyle ilgili daha fazla bilgi sağlamaya yardımcı olabilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx