Dizi Haberleri

Disney Plus Dizileri | İzlenebilecek 7 Dizi Önerisi

Disney Plus Marvel ve Star Wars Dışında İzlenebilecek Diziler

Reklamlar

Disney Plus, Marvel ve Star Wars dizileri dışında izlenebilecek bir çok dizi ile karşımıza çıkıyor. Türkiyede henüz yeni yeni yer tutmaya başlayan Disney Plus platformunda izlenebilecek dizileri sizler için derledik.

Dünya ile Benim Aramda

Başrollerini Demet Özdemir ile Buğra Gülsoy yer aldığı Dünya ile benim aramda dizisi Disney+’ ın ilk Yerli yapımı olarak şu an yayınlanmakta. Senaryo kurgusu ile çok başarılı görünen dizi izleyenleri hikaye olarak sıradışı bir denemeye davet ediyor. Tolga töre ve taşra karakteri rolleri sayesinde çok ünlü olmuştur. Yakışıklılığı nedeni ile üne sahip olduğu sürekli düşündürülen Tolga yaşadığı dünyaya karşı yabancılaşmaya başlar, bir şeyler yapmak o yabancılaşmayı kırmak ister. İlk oldukça güzel entellektüel zeki bir kadın,bir dergi editörü ve sahibidir.  İlkin Tolga arasında ilişki bir süre sonra iletişimde eksilmeler ile sarsılmaya başlar. İlkin Tolgayı kaybetmemek için sahte bir instagram kadın hesabı Tolga ile konuşmaya başlar. Ve aralarındaki ilişki tekrar canlanır. Peki ya sonra?. Dünya ile benim aramda harika seçilmiş dizi ismi ile ilk bölümden Oscar Wilde tan alıntılar ile Zerrin Tekindorun Demet Özdemire akıl danışanı rolü ile çok güzel beslenmiş bir dizi.

Lie to Me
Lie to Me

Lie to Me

2000-2010 yılları arasında dizi sektöründe özel yapımlar arasında gösterilen muhteşem dizi Lie to Me Disney+ kataloğunda yer alıyor. Dizi insanların aldatmak için söylediği yalanları beden dili çözümlemesi yoluyla anlayabilme üzerine odaklanıyor. İngilizlerin en başarılı oyuncularından biri olan Tim Roth u başrolünde gördüğümüz dizi, tarihin en başarılı yapımları arasında üst sıralarda yer almakta. İlk bölüm ilk sahne ile bizi içine alan dizi, ana kahramanımız Dr.Cal Lightman Sosyal bilimlerde doktorasını beden dili ve yalan söyleme üzerine yapmıştır. Çeşitli suçların önlenmesi İçin FBI daha sonra CİA tarafından danışmanlığına başvurulur. Suçların işlenmeden önlenmesi bazı suçların çözümünde soru sorma tekniğine yüz mimiklerine beden dilinin yalanla olan ilişkisini bir çok hikayesel çatışma ile anlatan dizinin eleştirmen puanları oldukça yüksek. Bir gün mutlaka başlanması gereken diziler arasında üst sıralarda.

Reklamlar

My Name is Earl

Absürd komedi  tarzının önemli örneklerinden biri olan My Name is Earl yine Disney+ platformunda. Earl insanları sömürmek kötülük yapan bomboş yaşamayı kendine hayat olarak edinmiş biridir. Earl oynadığı loto ya ikramiye isabet eder. Parayı almaya giderken kaza geçirir loto kağıdını kaybeder. Hastaneden çıkar eve üzgün bir şekilde dönerken loto kağıdı rüzgar ile tekrar önüne gelir.  Ama yine kaybeder. Bir şekilde loto kağıdına ulaşan Earl karmaya inanmaya başlar. Parayı yaptığı kötülüklerin telafisi için kullanmaya karar verir. Artık iyi biri olmak isteyen Earl 96 bölüm boyunca kötülüklerini telafi etme çabasına girer. Kara mizah türünü absürdlüğü kendine tema olarak seçen My Name is Earl 22dk lık bölümleri ile hiç yorucu olmayan ama absürd olayları ile bazen odak kaybı yaratan bir dizi. Etik sorgulaması, Karmaya bakış açısı, kötülükleri telafi edilip edilememesi üzerine çeşitli sorgulamalarını da senaristler tarafından dizide bolca ele alınılmış. My Name is Earl 2000-2010 yılları arasından günümüze gelen başarılı kült diziler arasında yer alıyor.

How i Met Your Mother
How i Met Your Mother

How i Met Your Mother

9 sezon boyunca Ted’in çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştığı sorusuna odaklayan How I met your mother dizisi muhteşem arkadaşlık hikayeleri ile Disney+ platformunda yerini almış durumda. Ted’in romantizmi Barney’in kadınları sadece skor ve eğlence olarak görmesi, Güzel kanadalı Robin’in kendini yeniden inşa etme süreci, Lily ve Marshall’ın monotonlaşan evlilik hayatının ne kadar güzelleşebildiğini huzur ile ilgili bağıntısını yüzlerimizde tebessümle izlemiştik. Bir çok izleyen bu diziyi birden fazla kez bitirmiş yüzlerinde yarattığı tebessüm eksilmemiş. Apartman hayatı yaşayanların evlerinin altında bir bar ya da cafe de günün yorgunluğunu atmak istemelerini arzulatan, hatta bir çoğumuza cafe bar açtıran başlıca dizilerden biri How I met Your Mother olabilir.

Angel

2000 yıllarının başlarında internet dizileri daha yeni başlamıştı. O zamanlardan bugünlere gelen Angel bir vampir dizisi olarak kendini sevdirdi. Angel kötülükleri çözmeye çalışan vampir olmakla da derdi olan iyi olmaya çalışan kötlük avcısıdır. 5 sezon boyunca bizlere kendi vampirlikle ilgili sancılarını ve kötülüklerle olan mücadelesine tanık oluyoruz. Bir ara Buffy the Vampire Slayer ile takılan Angel vampir dizileri arasında kendine has bir dizi. Angel Dizisi Disney+ platformu Türkiye kataloğunda karşımızda görünce önermek istedik.

Buffy the Vampire Slayer
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

Vampir avcısı Buffy 90lı yılların başlarında bir film çizgi roman olarak karşımızdaydı. 2000 yıllarının başlarında Vampir avcısını bir kadın seçmesi ile ilgi odağı oldu. En hoş karakterlerden biri Spike. İstatistik alanında Spike kelimesi, durup dururken ortaya çıkan hiç bir anlamlı işe yaramayan şeklinde kullanılıyor. Karakter olarak ismini çok iyi yazılmış Spike, Vampir avcısı kadınımız olan Buffy ile arada sırada seks yapıyor ardından ona karşı duygular hissetmeye başlıyor. Buffy vampir avlıyor Spike ona iyi görünmek için arada yardımcı oluyor.

Reklamlar

Da Vinci’s Demon

Disney+ bizi bu defa 2010yılların başında yayınlanan dizi Da Vinci’s Demon ile etkilemeyi başarıyor. Platformda yer alan dizi DaVinci’nin beyninden geçen çok yönlü karakterine odaklanıyor. İnsan ne kadar zeki olur ve bu zekasına ne kadar hükmedebilir üzerine odaklanan dizimiz dönem dizisi olması ile 15.yy ikinci yarısı İtalyasından bize görsellikler sunmayı da eksik etmiyor.

İlginizi çekebilir: Yüzüklerin Efendisi: Güç yüzükleri

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx