Dizi Haberleri

Son Yaz Dizisi Nerede Çekiliyor?

Reklamlar

Fox TV ekranlarına gelen Son Yaz Dizisi konusu, oyuncuları, sezon finali ve yeni sezonu çok merak edilmektedir.

Son Yaz Dizisi Konusu

Ali Atay dizide idealist Cumhuriyet Savcısı Selim Kara olarak ekranlara gelmektedir. Selim Kara organize suç lideri Selçuk Taşkın’ı 8 yıl önce hapse yollamıştır. Şimdi Selçuk Taşkın’dan bir teklif alır ve bütün suç örgütünü çökertecek davasında, tanıklık yapmasını ister. Selçuk Taşkın’ın tek şartı oğlu Akgün Gökalp Taşkın’ı korumasıdır. Akgün Gökalp Taşkın karakterine de Alperen Duymaz can vermektedir.

Akgün Gökalp Taşkın suç dünyasının içinde büyümüştür. Tehlikeli ve sorunlu görünse de duygusal bir gençtir. Akgün duygusal durumunu gizlemeye çalışmaktadır.

Reklamlar

Savcı Selim Kara’nın çok sevdiği eşi İzmir’de çocukları ile birlikte yaşamaktadır. Savcı Selim Kara’nın eşi Canan karakterini Funda Eryiğit canlandırmaktadır. Savcı olaylara karıştığı için boşanmak ister.

Selim Kara ailesi ile arasında kaldığı için Akgün’ü baş belası olarak görür. Ama babasına söz verdiğinden yanında olmak için ailesinin yanına İzmir Çeşme’de bulunan Adalet Sitesi’ne götürür.

Selim, Akgün ile birlikte gelince ailesinin ve site halkının dengeleri değişecek ve birçok olaylar yaşanacaktır. Akgün ile Selim Kara’nın kızı Yağmur arasında duygusallıklar yaşanacak bir aşk doğacak ve birçok olaylar yaşanacaktır.

İlginizi Çekebilir: Baş Belası Dizisi Konusu Nedir?

Reklamlar

Son Yaz Oyuncuları

Son Yaz Oyuncuları
Son Yaz Oyuncuları

Oyuncu Kadrosu ve Karakterler

Alperen Duymaz – Akgün Gökalp Taşkın

Ali Atay – Selim Kara

Funda Eryiğit – Canan Kara

Hafsanur Sancaktutan – Yağmur Kara

Emre Karayel – Fatih Doğanay

Sinan Tuzcu – Metin Yaman

Şebnem Dönmez – Serap Gök

Arif Pişkin – Selçuk Taşkın

Halil Babür – Soner Sancaktar

Sezer Koç – Emel Yaman

Yasemin Yazıcı – Naz Yaman

Erdem Şanlı – Kaan Gök

Sarp İkiler – Arda Ateş

Ata Nedim Arman – Altay Kara

Yunus Narin – Eray Duraner

Cengiz Okuyucu – Ahmet Tunalı

Son Yaz Teknik Ekip

Son yaz dizisinin yapımcısı O3 Medya’dır. Yönetmeni ise Burak Arlıer’dir. Dizisinin senaryosu Deniz Dargı, Cenk Boğatur ve Cem Görgeç’e aittir.

Son Yaz Dizisi Nerede Çekiliyor?

İzmir’de çekilen dizilerden birisi de Son Yaz Dizisidir. İzmir’in Çeşme, Karaburun ve Urla ilçelerinde çekilen dizinin bazı bölümleri de İstanbul’da çekilmiştir.

Son Yaz Dizisi Nerede Çekiliyor?
Son Yaz Dizisi Nerede Çekiliyor?

Son Yaz Akgün Gökalp Taşkın (Alperen Duymaz) kimdir?

Dizinin başrol oyuncularından Akgün Gökalp Taşkın çabuk sinirlenen, tehlikeli aynı zamanda duygusal ve çocuksudur. Akgün sıcakkanlı, rahat, eğlenceli ve çapkın bir gençtir. İkna kabiliyeti yüksek ve şeytan tüylüdür.

Akgün’ün babası Selçuk Taşkın 8 yıldır hapistedir. Ünlü bir mafya babasıdır. Annesi Akgün 10 yaşındayken ölmüştür. Akgün annesine çok düşkündür fakat annesini bir anda ailecek gittikleri bir tatilde babasının düşmanlarının saldırıcı sonucunda kaybeder.

Akgün babası hapse düşene kadar lüks bir yaşam sürmektedir. Babası hapse girince yaşam standardı düşmüş ve yükseltmek için elinden geleni yapmak için çok hevesli ve hırslıdır. Amacına ulaşmak için görünüşünün önemli olduğunu düşünmektedir. Akgün dış görünüşüne ve imajına özen göstermektedir. Yaşı küçük olsa da iş adamı gibi giyinmektedir. Savcı Selim Kara ile ne kadar tartışsalar da Akgün’ü çok seviyor ve hep koruyor.

Son Yaz Selim Kara (Ali Atay) kimdir?

Ali Atay Savcı Selim Kara olarak son yaz dizisi ile ekranlara gelmektedir. Selim Kara işine çok düşkündür. Selim Kara İstanbul’da tek başına yaşamakta ailesi de Çeşme’de yaşamaktadır. Selim Kara karakter olarak dürüst, güvenilir, çalışkan, karizmatik, sabit fikirli, zeki, soğukkanlı, sabırlı, adil, sevgisini çok kolay gösteremeyen bir yapıya sahiptir. Kendisi ile ilgili konularda konuşmayı çok sevmiyor. Sosyal ilişkilerde çok başarılı değildir. Çevresindeki insanlar Selim’e saygı duymakta ve hatta biraz da korkmaktadırlar.

Son Yaz Selim Kara
Son Yaz Selim Kara

Selim insanları korkutmak istememektedir. Hatta insanların çekindiğinin farkında bile değildir. Ancak inandığı konuyu sonuna kadar savunması gerektiği yerde kavgacı olması kararlı duruşu yapısı buna neden olmaktadır. Selim Kara bir plan yaparak stratejilerini uygular ve karşı tarafı manipüle eder. Bundan dolayı da yalnızdır ve duvarlarını aşmak da bir hayli zordur. Selim özellikle kendi ile ilgili konularda çok kapalıdır. Kimseye kendini açmamaktadır. En yakını olan karısı Canan’ın bile Selim ile ilgili bilmediği birçok nokta vardır. Selim karısını ve çocuklarını çok sevmesine onlara çok düşkün olmasına rağmen onları çok ihmal etmiştir. Şimdi bundan dolayı ailesini kaybetmekle karşı karşıya geliyor.

Son Yaz Canan Kara (Funda Eryiğit) kimdir?

Funda Eryiğit dizide Canan Kara olarak son yaz dizisi ile ekranlara gelmektedir. Savcı Selim Kara’nın 20 yıllık hayat arkadaşıdır. Selim ve Canan Kara çiftinin Yağmur ve Altay isimli iki çocukları vardır. Canan Kara güzel, dikkat çekici, zarif, ince, kibar, sakin, yapıcı, duygusal, anlayışlı, akıllı, kararsız, alçakgönüllü, biraz içe kapanık, kendisine çok güvenmeyen bir kadındır. Hep savcı Selim Kara’nın gölgesinde kalmış yıllarını harcamıştır. Aslında Savcı Selim Kara ile tanıştığı ilk zamanlar kızı Yağmur gibi tuttuğunu koparan, yırtıcı, idealist olan Canan, Selim Kara ile tanışınca hayatı değişmiştir.

Son Yaz Canan Kara
Son Yaz Canan Kara

Canan Kara kendine güvenmeyerek en büyük hatayı yapmaktadır. Kendini hafife alarak çok hata yapıyor. Kendini yeterli hissetmese de aslında çok başarılı ve azimli bir kadındır. Canan aslında başarılı bir avukattır. Çocuklarının başarılı ve dürüst bireyler olmasında Canan’ın rolü çok büyüktür. Canan kızı Yağmur’un desteği ile yıllar sonra, mesleğine geri döner. Ve mesleğine dönünce aslında hayata yeniden döner. Savcı Selim Kara ile yüzleşmesi ve boşanmaya karar vermesinden sonra, Canan’ın kendine güveni geliyor.

Son Yaz Ne Zaman Sezon Finali Yaptı?

Diziler her sene yaz aylarında sezon finali yaparlar. Reytingleri düşük olanlar ile final yapıp izleyicilerine veda ederler. Son yaz dizisinin izlenme oranları iyi olduğu için sezon finali yapsa da yeni sezonda yeni bölümleri ile sevenleri ile kavuşacaktır.

Başarılı kadrosu ve farklı konusu ile ilgi çeken Son Yaz dizisi 4 Haziran Cuma günü yayınlanan bölümü ile sezon finali yapmıştır.

Son Yaz 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Yeni bölümleri ile yeni sezonunda Eylül ayı içinde sevenleri ile buluşması beklenmektedir.

Son Yaz Canan Kara Öldü Mü?

Sezonun son bölümünde silahlı saldırıya uğrayan Kara ailesinde Canan Kara vurulmuştu. Henüz ölüpölmediği ile alakalı bir bilgi paylaşılmadı. Canan Kara Öldü mü? sorusunun cevabını yeni sezonda öğreneceğiz.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx