Dizi Haberleri

Sen Çal Kapımı Dizisinin Konusu Nedir? Sen Çal Kapımı Oyuncu Kadrosu

Reklamlar

2020 yılının yaz dizisi olarak başlayan başrollerinde Kerem Bürsin ve Hande Erçel’in yer aldığı Sen Çal Kapımı dizisinin konusu, oyuncuları ve karakter özellikleri, nerede çekildiği merak edilmektedir. Dizi ilk olarak yaz dizisi olarak başlasa da sonrasında reytingleri yüksek olduğu için yeni sezonda da sevenleri ile buluşmaya devam etmiştir. Sen çal kapımı dizisi her hafta Çarşamba günleri saat 20’de sevenleri ile buluşmaktadır.

Sen Çal Kapımı Konusu

Sen çal kapımı dizisinin konusu merak edilmektedir. Dizinin başrol oyuncuları Kerem Bürsin ve Hande Erçel’dir. Hande Erçel Eda olarak ekranlara gelmektedir. Eda, yurtdışından aldığı eğitim için burs almaktadır. Ümidini eğitimine bağlamışken bursunu kesen Serkan Bolat ile karşılaşır. Serkan Bolat karakterine ise Kerem Bürsin can vermektedir. Serkan Bolat Eda’ya kendisiyle iki ay nişanlı taklidi yaparsa bursunu geri vermeyi teklif eder. Eda’da bunu kabul eder. Bu yola girdiklerinde ise doğru bildiklerini unutturacak bir ilişki yaşarlar. İlişkileri tutkulu ve zorlu bir hal alır. Zor bir aşk yaşamaya başlarlar. İnişli çıkışlı eğlenceli hayatlarını ele almıştır.

Sen Çal Kapımı Karakterleri Oyuncuları ve İsimleri

Hande Erçel (Eda Yıldız)

Sen çal kapımı dizisinde Eda karakterine can veren isim Hande Erçel’dir. Eda şehirli ve modern bir kızdır. Güzel, akıllı ve yeteneklidir. Açık sözlü, girdiği ortama renk getiren, giyim tarzıyla, davranışlarıyla, yaşam biçimiyle nev-i şahsına münhasır birisidir. Eda’nın annesi ve babası yoktur. Bu eksikliği aşırı sosyal bir çocuk olarak kapatmıştır. En sevdiği şey ise çiçeklerdir. Fevri bir yapısı vardır. Her istediği şeyi söylese de girdiği ortama ışık saçmaktadır.

Reklamlar

Kerem Bürsin (Serkan Bolat)

Kerem Bürsin Sen Çal Kapımı dizisinde iş adamı Serkan Bolat olarak karşımıza çıkmaktadır. Serkan Bolat yakışıklı, karizmatik, sert birisidir. Son derece iyi eğitim almış, bilgili ve acımasız bir işadamıdır. Serkan Bolat babasının holdingini büyütmüştür ve başarıdan başarıya koşmaktadır. İş dünyasında gidişatı hep kendine çevirmeyi sevmektedir. Risk almayı seven bir yapısı vardır. İnatçı ve aldığı her kararın arkasında duran bir yapısı vardır başladığı işin sonuna kadar gidiyor. En motive olduğu alanlar işi ve başarısıdır bunlar dışında hiçbir motivasyonu yok. Kaybetmemek istediği için sevmekten de korkmaktadır.

Başak Gümülcinelioğlu (Pırıl Baytekin)

Başak Gümülcinelioğlu Sen Çal Kapımı dizinde Pırıl karakterine can vermektedir. Pırıl iç mimar ve çok şık hoş bir kadındır. Pırıl ofistekilere karşı sert ve sivri dilli olsa da müşteriye karşı çok tatlı, güleryüzlü ve naziktir. İşinde çok başarılı ve hırslıdır. Ofiste personel yönetimi ile de ilgileniyor. Her toplantıda kendi fikirlerini beyan ediyor. Serkan’ın ortağı Engin’e sözünü geçirse de Serkan’a geçiremiyor.

Hakan Karahan (Şef Alexander Zucco)

Sen çal kapımı dizisinin Alexander Zucco şefi karakterini Hakan Karahan canlandırmaktadır. 40 lı yaşlarda, karizmatik ve kültürlü birisidir. Asıl ismi Alessandro’dur. Dışardan bakıldığında mesafeli görünse de aslında dost canlısıdır.  Alessandro bazı zamanlarda Ayfer ve Aydan‘ın tartışmalarına şahit olmaktadır. Bu olaylar ülkemizi daha çok sevmesini sağlayacak Türkiye’nin kültürünü sevecektir.

Sarp Can Köroğlu (Deniz Saraçhan)

Sarp Can Köroğlu Sen Çal Kapımı dizisinde Deniz Saraçhan olarak ekranlara gelmektedir. Tavırları hep rahat ve doğaldır. Deniz’in yapıcı ve nazik tavırları ilgi çekmektedir. Hayatının büyük kısmını yurt dışında gezerek geçirmiş ve özgür bir ruha sahiptir.

Reklamlar

Deniz eskiden beri Eda’yı sevmektedir. Küçüklüğünden beri Eda’yı sevdiği halde itiraf edememiştir. İstanbul’a gelince Eda’yı görür ve hala sevdiğini anlar. Bunun sonucunda da Deniz kendisinden beklenmeyen şeyleri Eda için yapar. Eda’nın hayatının akışına müdahale edecektir.

Neslihan Yeldan (Aydan Bolat)

Zengin ve bakımlı köklü ailenin tek kızı Aydan Bolat karakterine Neslihan Yeldan can vermektedir. Serkan Bolat’ın annesidir. Eşi Alptekin Bey ile kaçarak evlense de ilişkileri tutkulu bir şekilde devam ederken bir anda paramparça olmuştur. Aydan Bolat hiç bir şeyi ve kimseyi beğenmemektedir. Ve agorafobisi olduğu için evden çıkamamaktadır. Fakat her dedikodudan her olaydan haberi vardır. Bunun nedeni de şoförü Seyit’tir.

İlayda Çevik (Balca Koçak)

İlayda Çevik Sen Çal Kapımı dizisinde Balca Koçak karakterine can vermektedir. Balca Koçak güzeli şık, zeki ve sivri dilli birisidir. İyi bir eğitim almış ve ailesi tarafından çok şımartılmıştır. Fakat aradığı aşkı bulamamıştır. Ne istediğini bilmediği zamanlarda bir astroloğa gitmiştir. Astrolog onun aklını karıştırmış ve etkisi altına almıştır. Balca astroloğun etkisinden uzun süre çıkamamıştır. Bundan dolayı zor duruma düşecektir.

Balca’nın astrolog yüzünden zor durumu düşmesinin nedeni yıldız haritasında aşkının adı S.B harfleriyle başladığını söylemesidir. Balca bu kişiyi Serkan Bolat olarak düşünmeye başlamış ve aralarındaki engelin Eda olduğuna inanmıştır. Bu engelden kurtulup daha yakın olmaya çalışacaktır.

Bige Önal (Selin Atakan)

Sen Çal Kapımı dizisinde Serkan Bolat’ın çocukluk arkadaşı Selin Atakan karakterine can veren isim Bige Önal’dır. Selin başarılı, düzenli, akıllı bir kadındır. Serkan ve Selin’in babası holdingte yarı yatıya ortaktır. Serkan gibi eğitimli ve zengin bir ailesi vardır. Serkan’ı çok iyi tanıdığını düşünse de aslında Serkan’ın izin verdiği kadar tanımaktadır.

Evrim Doğan (Ayfer Yıldız)

Sen Çal Kapımı dizisinde Eda’nın tek akrabası Halasıdır. Eda’nın halası karakterine can veren isim Evrim Doğan’dır. Eda’nın halası Ayfer çok becerikli, pratik zekalı, tuttuğunu koparan bir kadındır. Ayfer eğlenceli deli dolu bir kadın olsa da tersi pistir. Dobra ve içten bir yapısı vardır. Fakat yeğeni Eda gibi gelgitlidir. Eda ile birlikte büyüdükleri için birbirlerine benzemektedirler. Birbirlerinin en yakın dostu, sığınacak limanları dert ortakları olmuşlardır.

Anıl İlter (Engin Sezgin)

Sen Çal Kapımı dizisinin Engin’i Anıl İlter’dir. Engin Serkan Bolat’ın ortağıdır. Karakter olarak çok duygusal ve kimseye hayır diyemeyen bir yapıya sahiptir. Serkan’ın tam tersidir. Kriz anlarında ne yapacağını bilemiyor, unutuyor böylece sorunlarda daha çok büyüyor. Engin çok duygusal ve hassas odluğu için kadınlar ile olan ilişkileri de etkilenir. Engin hayatının kadınını bulmak istese de genelde sonuç hüsran oluyor.

Melisa Döngel (Ceren Başar)

Melisa Döngel dizide Ceren Başar olarak ekranlara gelmektedir. Eda’nın üniversiteden arkadaşı Cer.. Ceren güzel, akıllı ve başarılıdır. Ailesindeki bireylerin çoğu avukattır, annesi, babası, abisi, amcası, dedesi. Diğerleri de hakim yada savcıdır. Ceren de ailesinin baskısı sonucunda hukuk okumuştur. Ama asıl hayali ayakkabı tasarımcısı olmaktır. Ayakkabılara çok düşkündür.

Çağrı Çıtanak (Ferit Şimşek)

Serkan’ın çocukluk arkadaşı Selin’in nişanlısı karakterini Çağrı Çıtanak, Ferit Şimşek karakteri ile canlandırmaktadır. Ferit ailesinden zengindir. Otel işletmektedir. Yakışıklı, şımarık, patavatsız, gösteriş meraklısı bir tiptir. Her istediğini kolay bir şekilde elde etmiş çok güzel okullarda okumuştur. Ve sonunda oteller zincirinin başına geçmiştir.

Elçin Afacan (Melek Yücel)

Dizinin Melo’su Melek Yücel karakterini canlandıran isim Elçin Afacan’dır. Melek Eda’nın çocukluk arkadaşıdır. Kilolu olsa da vücuduyla barışıktır. Eğlenceli ve şen şakrak bir yapısı vardır. Fakat bir o kadar da duygusaldır. Giyinip, takıp takıştırmayı çok sevmektedir. Ev ekonomisi bölümünü bitirmiş şimdilik part-time kasiyerlik, part-time hosteslik yapmaktadır. En çok istediği şey zengin koca bulup bol çocuk yapmaktır. Fakat her aşkı mutsuz bitmektedir.

Sen Çal Kapımı Ne Zaman Yayınlanmaya Başladı?
Sen Çal Kapımı Ne Zaman Yayınlanmaya Başladı?

Sen Çal Kapımı Ne Zaman Yayınlanmaya Başladı?

Sen Çal Kapımı dizisi 2020 yılının yaz dizisi olarak başlasa da çok sevildiği için kış sezonunda da devam etmiştir. Yaz dizilerinin reytingleri dizinin ne kadar devam edip etmeyeceğini belirlemektedir. Dizisinin ilk bölümü 8 Temmuz 2020 Çarşamba günü FOX TV ekranlarına gelmiştir. Dizinin yönetmeni ilk bölümde Ender Mıhlar ve Yusuf Pirhasan’dır. 2. bölümden itibaren Altan Dönmez olmuştur. Hikayesini de Ayşe Üner Kutlu kaleme almıştır. Dizi 8 Temmuz 2020’de başlayıp 17 Nisan 2020 tarihine kadar devam etmiştir. 17 Nisan tarihinde sezon finaline girmiştir.

Sen Çal Kapımı dizisinin ikinci sezonu ise 9 Haziran 2021 tarihinde yayınlanmaya başlamış her hafta yeni bölümleri Çarşamba günleri yeni bölümleri FOX Tv ekranlarına gelmektedir.

İlginizi çekebilecek içerik: Sadakatsiz dizisinin konusu ne?

Sen Çal Kapımı Nerede Çekiliyor?

Sen Çal Kapımı dizisinin yeni sezonunun çekimleri İstanbul ve Antalya ağırlıklı olarak yapılmaktadır. Dizi Antalya Side ve İstanbul’da çekilmektedir. Yeni sezonda Serkan hastalık geçirir ve yolları Eda ile ayrılır. Yıllar sonra tekrar karşılaşarak birbirlerine duydukları aşkın ilk günkü gibi olduğunu fark ederler. Ancak seneler bazı şeyleri değiştirmiştir. Aşk kapılarını çalarken Eda’nın Serkan’dan sakladığı büyük bir sır vardır.

Sen Çal Kapımı Final Mi Yapıyor?

Sen Çal Kapımı Dizisinin 49. Bölüm ile sevenlerine veda edeceği yönünde duyumlar alınsa da yeni bölüm fragmanında dizinin devam ettiğini görüyoruz. Dizi ekibinin final ile ilgili kesin bir açıklaması yoktur.

Sen Çal Kapımı Yeni Bölüm Ne Zaman?

Sen Çal Kapımı dizisinin yeni bölümler FOX TV ekranlarında Çarşamba akşamları yayınlanmaktadır.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx