Cilt Bakımı

Este Lorien – Eskişehir Profesyonel Cilt Bakımı Hizmetleri

Reklamlar

En çok bakım isteyen bölgelerimizden olan cilt, gün boyunca zorlayıcı ve yıpratıcı çeşitli dış etkenlere maruz kalır. Kullanılan kimyasal ürünler, gün içerisinde maruz kalınan güneş ışınları, hormonal faktörler, düzensiz beslenme, kötü yaşam tarzı ve sigara kullanımı gibi pek çok etken, cildin doğal yapısının bozulmasına veya zarar görmesine sebep olur. Bununla birlikte deri içerisinde zaman içerisinde biriken yağ ve toksinler; makyaj veya stres gibi deriyi aşındıran / yıpratan durumlar cildin bozulmasına neden olarak sağlıksız bir görüntü ortaya çıkarır.

Bahsi geçen konular kişiyi hem estetik açıdan hem de sağlık açısından olumsuz etkiler. Özellikle zamanla artan siyah noktalar, sivilceler, koyu lekeler veya ölü hücreler ciltteki gözenekleri tıkayarak PH dengesini bozar. İşte böyle anlarda profesyonel cilt bakımı en güzel ve en sağlıklı çözümdür.

Bu doğrultuda Eskişehir cilt bakımı hizmetlerinde profesyonel ve yenilikçi bir yaklaşımla hizmet veren Este Lorien 6 in 1 plus cilt bakımı işlemlerini genel olarak tanıyalım.

Reklamlar
Este Lorien 6 in 1 Plus Komple Bakım Paketi
Este Lorien 6 in 1 Plus Komple Bakım Paketi

Este Lorien 6 in 1 Plus Komple Bakım Paketi

Este Lorien tarafından sunulan 6 in 1 plus komple cilt bakımı hizmetinde öncelikle cildin ihtiyacı olan bakımı anlayabilmek için belirli analizler yapılır. Bu analizler sonucunda yalnızca cildin ihtiyacı olan bakımlar uygulanır ve gereksiz uygulamalardan kaçınılır. Diğer yandan ise cilde uygulanması yanlış olan bir bakımın önüne geçilmiş olur.

Genel olarak profesyonel cilt bakımı işlemlerinde cilt yüzeyi makyaj, güneş kremi vb. kalıntılardan arındırılarak bakıma uygun hale getirilir. Derinlemesine temizlenen cilt, ozon buharıyla yumuşak duruma getirilir. Ozon buharı sayesinde tıkalı gözenekler açılır ve cilt nefes almaya başlar. Cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral vb. bitkisel içerikli maddeler cilde enjekte uygulanır. Bu sayede cildin kolajen üretimi arttırılır. Bununla birlikte cilt maskesi uygulaması, cilt masajı, UV koruma gibi çeşitli işlemler uygulanabilmektedir. Ayrıca cildin ihtiyacı doğrultusunda yine pek çok işlemle profesyonel cilt bakımı işlemi desteklenebilmektedir.

Este Lorien Profesyonel Cilt Bakımının Faydaları

Hem estetik görünüm hem de sağlık açısından profesyonel cilt bakımının pek çok faydası vardır. Cilt problemlerini ve pürüzlerini en aza indirmek ancak periyodik aralıklarla yaptırılan profesyonel cilt bakımı ile mümkündür. Yapılan profesyonel olarak yapılan bakım işlemlerinin sonucunda cilt ihtiyacı olan vitamin ve mineral dengesine kavuşur. Böylece parlak, canlı ve sağlıklı bir görünüme sahip olur. Profesyonel cilt bakımı eğitimli ve deneyimli cilt bakım uzmanlarından alındığında üstün fayda sağlar. Profesyonel cilt bakımının faydaları genel olarak aşağıdaki gibi ifade edilebilir:

  • Cilt katmanında biriken yağ ve kir temizlenerek tüm zararlı toksinler atılır.
  • Ozon buharı sayesinde yumuşatılan derideki tüm tıkalı gözenekler nefes alır.
  • Ölü derinin ciltten atılmasıyla beraber cildin kolajen üretimi artar ve kan akışı hızlanır.
  • Kan dolaşımı artan ciltteki ton eşitsizliği düzelir.
  • Hava koşulları ve güneş ışınlarına maruz kalan cildin ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olunur.
  • Mat ve tıkalı görünüme sahip olan cilt parlayarak canlı bir görünüme kavuşur.
  • Sivilce ve siyah nokta oluşumlarının giderilmesine yardımcı olur.
Cilt Bakımı Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
Cilt Bakımı Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Cilt Bakımı Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Profesyonel cilt bakımı, alanında uzman ve deneyimli olan yerlerden alınması gereken bir hizmettir. Profesyonel ve deneyimli olan insanların bu konuda yeterli donanıma ve hassasiyete sahip olması bireyin beklentisini en iyi şekilde karşılayacaktır. Cilt bakımına başlanmadan önce uzman ile ön görüşmenin yapılması, cilt ihtiyaçlarının tespit edilmesi doğru cilt bakımı yöntemini belirleyecektir.  Bu sebeple, cilt analizin doğru yapıldığına emin olunması gerekir.

Reklamlar

Cilt Bakımı Yaptırdıktan Sonra Bilinmesi Gerekenler

Profesyonel cilt bakımıyapıldıktan sonra da dikkat edilmesi gereken birkaç detay vardır. Yapılan işlemin uzun süre devam etmesi ve cildi olumsuz etkilememesi için cilt uzmanları tarafından tavsiye edilen nemlendirici ve solüsyonların alınması gerekir. Uzman tarafından önerilen aralıklarla bu kremler sürülmelidir.

Ciltteki gözenekler açık olduğu için çabuk mikrop kapabilir. Bu sebeple, sabah akşam cilt yıkanmalı ve temiz tutulmalıdır. Aynı şekilde el ile çok fazla temas edilmemelidir. UV ışınlarına zorunlu olmadıkça çıkmamalı ve çıkılıyorsa yüksek faktör korumalı güneş kremi sürülmelidir.

Profesyonel cilt bakımı sonrası ilk 3 gün makyaj malzemesi kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Ayrıca cildi olumsuz etkileyecek durumlardan uzak durulmalıdır.

Este Lorien tarafından sunulan Eskişehir cilt bakımı hizmetlerine ilişkin detaylara https://www.estelorien.com.tr/eskisehir-cilt-bakimi-fiyatlari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx