Sağlık

Excipial Lipo Ne İşe Yarar?

Excipial Lipo Faydaları

Reklamlar

Excipial Lipo bir tür cilt emülsiyonudur. Farklı deri hastalıklarını tedavi eden Excipial Lipo nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Excipial Lipo Nedir?

Bu ürün genel olarak kuru veya hasar görmüş cildi iyileştiren bir kremdir. Bu krem genel olarak cildi yumuşatır, pürüzsüz hale getirir, nemlendirir ve korur. Bu üründeki aktif madde, sağlıklı deride zaten var olan doğal bir üredir. Kremdeki üre maddesi cildin nemli kalmasını sağlar. Bu durum, yumuşak ve esnek bir cildiniz olmasını sağlar.

Reklamlar

Excipial Lipo Fiyatı

Bu ilacın 2024 güncel eczane satış fiyatı 172.07 TL’dir.

Excipial Lipo Muadili

Excipial Hydro Solüsyon, Excipial Lipo Solüsyon, Nutraplus Krem, Urederm Krem, Urederm Emulsiyon Jel, Nutraplus Krem , Urederm Hydro Losyon, Urederm Hydro Krem, Urederm Lipo Losyon, Urepial Emülsiyon, Urepial Hydro Emülsiyon ve Urepial Lipo emülsiyon bu kremin muadilleridir.

Excipial Lipo
Excipial Lipo

Excipial Lipo Neye Yarar?

Bu krem egzama gibi kuru pullu cilt rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Bu ürün, aktif bileşen olarak üre içeren bir nemlendiricidir. Üre, doğası gereği suyu çok çeken, ciltte doğal olarak bulunan bir maddedir. Kuru, pullu cildi nemlendirmeye yardımcı olmak için kullanılır.

Kuru cilt, stratum corneum olarak bilinen cilt hücrelerinin dış tabakasında su eksikliğinden kaynaklanır. Bu tabaka susuz kaldığında esnekliğini kaybeder ve çatlar, pullu ve bazen kaşıntılı hale gelir. Stratum corneum, derinin daha derin katmanlarından sızan suyu tutan üre dahil doğal su tutma maddeleri içerir. Su ayrıca normal olarak, suyun cilt yüzeyinden buharlaşmasını yavaşlatan doğal yağın (sebum) ve parçalanmış cilt hücrelerinin bir yüzey filmi ile stratum corneum’da tutulur.

Reklamlar

Yüzeyden çok fazla su buharlaştığında cilt kurur. Yaşlandıkça bu artar ve her cildi yıkadığımızda daha da kötüleşir çünkü sıcak su ve sabun cilt yüzeyindeki doğal yağ tabakasını kaldırır.

Cilde üre uygulandığında, stratum corneum’a nüfuz eder burada suyu kolayca emer ve tutar. Bu, cildin nemi tutma kapasitesini arttırır ve bu nedenle cilt yeniden nem kazanır. Ürenin karıştırıldığı nemlendirici baz, cildin yüzeyinde, suyun cilt yüzeyinden buharlaşmasını önlemeye yardımcı olan bir yağ tabakası sağlar. Her iki eylem de cildi yatıştırır ve yumuşatır ve egzama ve iktiyoz gibi kuru cilt rahatsızlıklarından dolayı oluşan kuruluğu ve kaşınmayı azaltır.

Nemlendiriciler, cildin kurumasına izin verildiğinde kötüleşen egzama ve dermatit olmak üzere tüm kuru cilt rahatsızlıkları için faydalıdır. Düzenli kullanıldıklarında cildin nem tutmasına yardımcı olarak cildin pürüzsüzlüğünü, yumuşaklığını ve esnekliğini geri kazanmaya yardımcı olurlar.

Excipial Lipo Emülsiyon
Excipial Lipo Emülsiyon

Excipial Lipo Emülsiyon Cilde Faydaları

Üre topikalinin birçok markası ve formu vardır ve tüm markalar bu broşürde listelenmemiştir. Bu krem cilt için haricen kullanılır. Bu emülsiyon krem genel olarak egzama, sedef hastalığı, keratoz ve diğerleri gibi cilt rahatsızlıklarının neden olduğu pürüzlü veya kuru cildi yumuşatmak için kullanılır. Bu ilaç aynı zamanda hasarlı tırnakları veya ayak tırnaklarını yumuşatmak için kullanılır böylece ameliyat olmadan çıkarılabilirler. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Excipial Lipo Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu krem ​​sadece ciltte harici kullanım içindir.
 • Bu kremi gözlerle temas ettirmekten kaçının.
 • Bu kremi iltihaplı ve aşırı hasarlı cilde uygulamaktan kaçının.
 • Herhangi bir bileşene karşı bilinen hassasiyet veya alerji varsa bu kremi kullanmayın.
 • Bu kremin aktif maddesine veya herhangi bir bileşenine alerjiniz varsa bu ilaç kullanılmamalıdır. Daha önce böyle bir alerji yaşadıysanız lütfen doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendirin.
 • Alerjik bir reaksiyon yaşadığınızı düşünüyorsanız, bu ilacı kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendirin.
 • Bazı ilaçlar hamilelik veya emzirme döneminde kullanılmamalıdır. Bununla birlikte, hamilelik veya emzirme döneminde, anneye sağlanacak yararlar doğmamış bebeğin risklerinden daha ağır basarsa diğer ilaçlar güvenle kullanılabilir. Herhangi bir ilacı kullanmadan önce hamileyseniz veya hamilelik planlıyorsanız daima doktorunuzu bilgilendirin.
 • Bu ilaç hamile veya emziren anneler tarafından kullanıldığında bilinen hiçbir zararlı etkisi yoktur. Bununla birlikte, emziriyorsanız, bebeğin yutmasını önlemek için, emzirmeden önce kremi göğüslere uygulamaktan kaçınmalısınız.
 • İlaçlar ve olası yan etkileri bireysel insanları farklı şekillerde etkileyebilir. Uygulama yerinde yanma, kaşıntı veya kızarıklık gibi cilt tahrişi bu ilaçla ilişkili olduğu bilinen yan etkilerden bazılarıdır. Burada bir yan etki belirtildiği için, bu ilacı kullanan herkesin bu veya herhangi bir yan etki yaşayacağı anlamına gelmez. Yukarıda listelenen yan etkiler ilacın üreticisi tarafından bildirilen tüm yan etkileri içermeyebilir.
 • Bu ilaçla ilişkili diğer olası riskler hakkında daha fazla bilgi için lütfen ilaçla birlikte verilen bilgileri okuyun veya doktorunuza veya eczacınıza danışın.
 • Cildi yumuşatarak çalışan nemlendiriciler cilde uygulanan diğer ilaçların emilimini artırabilir. Egzama gibi durumlarda faydalı olabilir çünkü kortikosteroid kremleri gibi diğer ilaçların cilde nüfuz etme ve iltihabı azaltma yeteneğini geliştirir. Bununla birlikte, aynı zamanda uygulanırlarsa, nemlendiriciler de cilde uygulanan diğer ilaçların aktif bileşenini seyreltebilir bu nedenle ilaçları, merhemleri ve losyonları yaklaşık yarım saat içinde uygulamaktan kaçınmaya çalışmalısınız.
Excipial Lipo
Excipial Lipo

Excipial Lipo Kullanım Şekli

Bu ilacı her zaman tam olarak bu broşürde açıklandığı gibi veya doktorunuzun veya eczacınızın size söylediği gibi kullanın. Emin değilseniz doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bu krem sadece harici kullanım içindir. İlk önce cildinizin etkilenen bölgelerini nazikçe yıkayın ve kurulayın. Kuru cilt bölgelerine günde iki ila üç kez veya doktorunuz veya eczacınızın önerdiği şekilde eşit olarak bu kremi uygulayın. Fazla kremi bir mendille silin.

Bu kremi ne kadar süre kullanmanız gerekeceği durumunuzun ne kadar hızlı iyileştiğine bağlı olacaktır. Kullanmanız gerekenden daha fazla bu kremi kullanıyorsanız yan etki riski ortaya çıkabilir.

Kreminizi doğru zamanda kullanmayı unutursanız endişelenmeyin. Hatırladığınız zaman, ürünü daha önce yaptığınız gibi tekrar kullanmaya başlayın. Bu ilacın kullanımı hakkında başka sorularınız varsa, eczacınıza danışın.

Expial Lipo tüylenme yapar mı?

Birçok kadının kullandığı bu krem normal şartlarda ve tek başına kullanımda tüylendirme yapmaz. Ancak bazı hormonal bozukluklar ve başkaca kullanılan ilaçlar ile birleştiğinde tüylenme yapıp yapmayacağını doktorunuza danışmakta ve bilgi almakta fayda vardır.

Expial hydro yüze sürülür mü?

Öncelikle expial lipo ve expial hydro arasındaki faklara bakıp bu konuda o şekilde bilgilenelim;

 • Excipial hydro su içerisinde az miktarda yağ barındırır.
 • Hydronun su oranı diğer modeline göre daha fazladır.
 • Excipial lipo yağ içerisinde az miktarda su bulundurur. Lipo sözcüğünden de anlayabileceğiniz gibi bu krem yağ bazlıdır.

Hydro serisi su bazlı olarak üretildiği için temel amacı zaten cildi nemlendirmesidir. Yüz için çok faydalı olduğu iççin birçok dermotolog tarafından tavsiye edilir. İçeriğinde çok fazla yağ olmadığı için yapışkanlık hissi yaratmaz. Özellikle kış aylarında çatlayan ve kuruyan cildimize sürdüğümüzde inanılmaz sonuçlar vermektedir. Günlük rutin cilt bakımınızı güvenle bu kremle yapabilirsiniz.

Expial Lipo Sigorta Öder mi?

Excipial Lipo nedir nasıl kullanılır? Sorusuyla birlikte insanlar aynı zamanda sigorta bu kremi ödeme kapsamına aldı mı? ve ödüyor mu? diye sormaktadırlar.

Sağlık bakanlığının girişimler ile ve SSK’nın teşvikleri ile ilacın Sağlık Bakanlığı’nca izin verilen endikasyan ve kullanım dozu dışında yazılması halinde ilaç ödenmeyecektir. Ancak Exipial lipo-hidro , ürederm lipo-hidro ihtiyozis, kserodermi, hiperkeratoz tanıları ile doktor tarafından reçetelenen bu krem ödenecektir. Ancak reçetesiz olarak bu ürünü kullanmak isteseniz, devlet ürünü ödemiyor.

Expial Lipo kaşıntıya iyi gelir mi?

Her iki kremde doktorların tavsiye ettiği bir ilaçtır. Egzama ve sedef hastalıkları için cildin eski güzel görünümüne kavuşması için kullanılır. Bu doğrultuda kaşıntıları anında kesmesiyle meşhur bir kremdir. Ancak şunu belirtmemizde yarar var. Doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Aksi takdirde hastalığınız daha kötü bir duruma gelebilir.

YouTube Kanalımız Abone Olabilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx