Sağlık

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır? Fito Krem Kullananların

Reklamlar

Fito krem, evin ecza dolabında bulunması gereken çok önemli bir ilaçtır. Peki Fito krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Fito kremin içinde lavanta esansı, monifenil eter ve buğday özü bulunuyor. 40 gramlık tüplerde satışa sunulan bu krem, doku onarımı sağlama konusunda büyük rol oynuyor. Üstelik ciltte peeling etkisi yaratarak, cildin ölü derilerden arındırılmasını sağlıyor. Yeni hücrelerin oluşmasına katkı sunan Fito krem, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için kullanılıyor. 

Reklamlar

Ülser, yaralar, kesikler, sıyrıklar, çürükler, birinci ve ikinci derece yanıkların tedavisi için kullanın Fito kremin içinde buğday özü, 2-fenoksietanol, polietilen glikol 400, lavanta esansı, polietilen glikol 1500, polietilen glikol 3000, polietilen glikol 4000, sıvı parafin, setil alkol, stearil alkol, gliserin ve arıtılmış su bulunuyor.

Fito krem, aktif bileşen olarak Triticum Vulgare sulu ekstraktı (buğday özü) içerir. Triticum Vulgare, cilt iyileşme sürecini teşvik etmek üzerinde önemli bir etkiye sahip gibi görünen ve epidermal ve dermal hücrelerin mitozunu uyarabilen bir antioksidandır. 

Antioksidanların, kronik ve akut yaraların iyileşmesinde önemli bir rol oynadığı kanıtlanmıştır. Yüksek konsantrasyonlardaki reaktif oksijen türleri ana biyolojik makromoleküllere zarar verir ve proteinlerin oksidasyonuna, lipit peroksidasyonuna, cildin zarar görmesi durumunda cilt onarımında gecikmeye neden olan DNA baz modifikasyonlarına yol açar. Triticum Vulgare, antioksidan etkisi nedeniyle ülserler, yanık lezyonları, yara izi ve yaraların tedavisinde kullanılır.

Bunun dışında bu krem sedef hastalığı, su çiçeği, sivilce ve akne gibi cilt tahrişine yol açan deri hastalıklarının izlerini iyileştirmek amacıyla kullanılır. Epilasyon ve lazer işlemlerinden dolayı oluşan tahrişi yatıştırır, cildi nemlendirir ve besler. Güneş lekeleri, koyu lekeler ve çillerin tedavisinde oldukça etkilidir. Bu krem sayesinde cilt pürüzsüz, parlak ve aydınlık görünür. Ayrıca bacaklar, karın, basen ve kalça bölgelerinde oldukça çatlakların tedavisinde çok iyi sonuçlar verir.

Reklamlar

Fito krem nedir?

Son zamanların en çok konuşulan Fito kremi 40 gramlık tüplerde satış sunuluyor. Yalnızca reçete ile satılan bu kremin etken maddesi Buğday ekstresi (triticum vulgare) ve etilenglikol monifenil eter olan ve genel olarak lavanta kokuludur. Cilt bakım uzmanlarının sık sık önerdiği bu krem, cilt hücrelerinin yenilemesine yardımcı oluyor. Özellikle ciltte oluşacak herhangi bir sonradan oluşan hasarın iyileştirilmesi için kullanılan kremlerden olan Fito Krem, mutlaka uzman bir doktor kontrolünde kullanılması gerekir. Cilt üzerinde kısa sürede gösterdiği etki sayesinde yüzeysel problemleri kısa sürede gideren Fito krem, aynı zamanda cilt dokusunun yenilenmesini sağlıyor.
Günlük hayatınızda yaşadığınız olumsuz durumun ardından sıklıkla adını duyabileceğimiz bu krem, hızlı etkisi sayesinde yaraları veya izlerini ortadan kaldıran mucizevi bir etkiye sahiptir.

Fito krem nedir?
Fito krem nedir?

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi uygulamadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi yıkayın. Daha sonra kremi süreceğiniz bölgeyi suyla temizleyin ve hafifçe kurulayın. Yaraların üzerine, günde 2 defa olmak üzere, ince bir tabaka halinde uygulayın. Eğer derin kesikler, derin yaralar ve ameliyat yaraları üzerine sürüyorsanız mutlaka gazlı bezle üzerini kapatın. 

Fito Kremin Faydaları 

Fito krem, çok yönlü kullanımlara sahiptir. Özellikle bebeklerde pişik için kullanıldığı biliniyor. Aşağıda bu kremin faydalarını bulabilirsiniz.

 • Ameliyat sonrasında oluşan yaralar, fistül, varis ülserleri ve yatak yaralarında oldukça etkilidir.
 • Karın, bacak, basen ve kalça bölgesinde meydana gelen çatlakların tedavisinde kullanılır.
 • Egzama, cilt yaraları, soğuk havadan dolayı oluşan deri kurulukları ve çatlakları ile mesleki yaraların iyileşmesi için kullanılır.
 • Emziren annelerin, göğüs ucunda oluşan yaraların tedavisinde kullanılır. 
 • Çeşitli sebeplerle ciltte meydana gelen kaşıntı, kızarıklık ve tahrişlerin tedavi edilmesi amacı ile kullanılır.
 • Sivilce, akne, sedef hastalığı ve su çiçeği gibi hastalıklardan dolayı oluşan ve kötü bir görüntüsü olan yara izlerinin iyileştirilmesinde oldukça etkilidir.
 • Birinci derece cilt yanıkları ve ikinci derece cilt yanıklarının iyileştirilmesinde çok etkili bir kremdir.
 • Epilasyon işlemi ve lazer epilasyon işlemi sonucunda oluşan cilt tahrişlerini yatıştırır. Ciltteki kızarıklığı ve tahrişi çok kısa bir süre içinde yok eder.
 • Soğuktan dolayı oluşan dudak çatlaklarını iyileştiren bu krem, az miktarda dudaklara sürülebilir. Böylece çatlaktan dolayı oluşan ağrı ve gerginlik hissini yok eder ve dudakları yumuşatır.

Fito Kremin Yan Etkileri 

Bu kremin nadir de olsa görülebilen bazı yan etkileri vardır. Karın ağrısı, mide bulantısı, dil, dudak, ağız ve boğaz bölgesinde şişlik gibi yan etkiler görülebilir. Bunun dışında kremin uygulandığı alanda aniden meydana gelen tahriş, kaşıntı, kızarıklık ya da şişlik oluşabilir. Bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz hemen kremi kullanmayı bırakmalısınız ve acil olarak bir doktora başvurmalısınız.

Fito krem kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Fito krem uygulamasında cildin hasar ve zarar görmemesi için yani yan etki yapmaması için birçok detaya dikkat edilmesi gerekiyor. İlk öncelikle cilt mutlaka temizlenmelidir. Kremi uygulamadan önce cildinizi nemli bırakmayınız.
Cilt tamamen temizlendikten sonra, temiz ellerle cilde nüfus ettirilmelidir. Uygulama sırasında kremi masaj yaparak iyice cilde yedirmelisiniz.
Fito krem cilde uygulandıktan sonra birkaç saat güneş ışığına çıkmamanız gerekiyor. Eğer güneşe çıkılacaksa, fito kreminin üzerine, güneş kremleriyle cilt koruma altına alınmalıdır. Aksi takdirde krem sonrası ciltte güneş lekeleri ve yanma hissiyatı oluşabilir.

Fito Krem Ne İşe Yarar?
Fito Krem Ne İşe Yarar?

Fito Krem Ne İşe Yarar?

Fito krem nedir? Ne işe yarar? Sorusunu soran kullanıcılar için şu şekilde cevap verilebilir; Sivilcelerden kurtulmak için fito kremi günde 1 ya da 2 defa temiz cilde uygulamanız yeterlidir. Su çiçeği rahatsızlığı sonrası oluşan kızarıklıkların ve izlerin giderilmesini sağlayan Fito krem, düzenli kullanıldığında cildin renk eşitsizliğini de bu sayede giderir. Yara tedavisinde, derin kesiklerde, ameliyat yaralarında, deri hasarlarında, geçirilen hastalık sonucu oluşan izlerde, kaza sonucu oluşan cilt hasarlarında doktorların önerdiği bu krem, cilt hücrelerinin kısa sürede kendini yenilemesi sağlar.

 • Sivilce izlerini yok eder; Düzenli olarak fito kremi yüzünüze sürerseniz sivilcelerin kısa sürede sivilce ve lekelerinin yok oluğunu göreceksiniz. Sivilcelerden kurtulmak için fito kremi günde 1 veya 2 defa temiz cilde uygulamanız sivilcelerden kurtulmanıza yeterli olacaktır.
 • Su Çiçeği izlerini yok eden fito krem düzenli kullanımda bu izlerin azalarak yok olduğunu gösterecektir.
 • Yara tedavisinde, deri çatlaklarında, derin kesiklerde, ameliyat yaralarında, deri hasarlarında, kaza sonucu oluşan cilt hasarlarında cildin kısa sürede kendini onarması için kullanılır.
 • Yanıklar üzerinde iyileştirici ve acıyı azaltıcı etkisi ile rahatlıkla kullanılabilir. Yanık olan yüzeye günde 1 defa ince tabaka sürülerek uygulanmalıdır.
 • Ameliyat sonrası dikişlerin kısa sürede kaynaması ve yaranın kapanması için bu kremi kullanabilirsiniz.
 • Dudak kurumasında, soğuktan çatlayan dudakları iyileştirmede çok etkili bir kremdir az miktarda dudağa sürerek dudak çatlamasının ve dudak kurumasını rahatlıkla yok edebilirsiniz. Dudaklara çok az sürülmeli ve asla yutulmamalıdır.
 • Egzama tedavisinde destekleyici tedavi krem olarak kullanılmaktadır. Fito krem egzama tedavisi için kullanılırken mutlaka doktor gözetiminde uygulanmalıdır.
 • Cilt lekeleri ve sivilcelerin bıraktığı can sıkıcı lekeleri yok etmede çok etkilidir. Cilt hücrelerini yenileyen bu kremi düzenli olarak lekeli olan bölgeye ince tabaka halinde yedirerek uygulamalısınız.
 • Fito krem aklınıza gelebilecek bütün açık yaralarda, düşme sonucu oluşan yaralar, kaza sonucu oluşan yaralar, kesilme, deride çizik oluşması durumunda uygulanarak cildin kısa sürede kendini onararak iyileşmesini sağlar.
 • Kuruyan ellere her gün sürerek kısa sürede yumuşacık pamuk gibi ellere kavuşabilirsiniz.
 • İltihabı kurutmak için kullanabileceğiniz bu kremi özellikler iltihaplı sivilceleri ve akneleri yok etmek için kullanabilirsiniz. İltihap olan bölgeye sürerek kısa sürede iltihabın yok olduğunu göreceksiniz.
 • Pişik için kullanılır mı sorusu özellikle anneler tarafından çok merak ediliyor. Bu kremin bebeklerde kullanımı genelde pişik olumunu yok etmek için kullanılsa da bebeklerin hassas olan cilt yapısına uygundur olarak formülüze edilmiştir.
 • Meme ucu çatlaklarını yok etmek anneler tarafından sıklıkla kullanılır. Özellikle emzirme döneminde can yakan meme ucu çatlaklarına iyi gelen bu krem mutlaka bebekleri emzirdikten sonra sürülmeli ve yumuşatılmalıdır.
 • Fito kremin ödem ve morluklara iyi geldiği ve hücre yenilenmesiyle etkisini kısa sürede gösterdiği bilinmektedir.
 • Epilasyon ve lazer sonrası oluşan kızarıkık veya hafif yanıkları en aza indirmek için fito krem kullanabilirsiniz.
 • Fito krem doğum sonrası ya da kilo değişimi sonrası oluşan bel ve göbek çatlaklarının yok edilmesinde kullanılabilir. Çatlakları yok etmek için fito kremi günde 1 defa kullanabilirsiniz.
 • Kuru cilt yapısına sahip iseniz bakım rutinlerinize bu kremi de eklemeniz cildinizin yumuşacık olmasını sağlayacaktır. Kuru cildinize uyguladığınızda daha ilk kullanımdan itibaren etkisini fazlasıyla göreceksiniz.

Belli bir yaştan sonra cildin kendini yenilemesi yavaşlar, bu süreçte insanlar Fito krem nedir? Ne işe yarar? Sorusuna daha fazla cevap ararlar. Ayrıca bu dönemde ciltte oluşan hasarlar özelikle deride pul pul dökülme, kızarıklık, çatlak ve yaşlılığa bağlı lekeler olan kişiler bu kremi kullanarak cilt yapılarının kendini yenilemesini ve onarmasını sağlayarak daha sağlıklı ve parlayan bir cilde sahip olmaları mümkündür.

Fito Kremin Yan Etkileri Var Mıdır?

Aşağıda yer alan yan etkiler bu kremi kullanan kişilerde çok seyrek bir şekilde görülmüştür. Ancak siz bu krem hakkında uzman bir doktora danışmadan kesinlikle cildinize uygulamayınız.

 • Vücudun herhangi bir yerinde şişlik, kabarıklık
 • Ağız ve boğazda şişlik ve yutkunmada zorluk çekmek
 • Nefes alıp vermede zorluk yaşamak
 • Karın ağrısı, mide bulantısı

Fito kremin içeriği nedir?

Bu kremin içinde; Beher 40 g kremde 6 g Triticum sulu ekstresi ve 0.4 g etilen eter. Kremin içeriğinde bulunan maddeler karın çatlağı sivilce egzama gibi birçok farklı deri hastalığını ya da problemini iyileştirmektedir.

Fito sivilcelere iyi gelir mi?

Özellikle ergenlik döneminde çok sık karşılaşılan sivilce ve akneler ile birçok dönemde karşılaşmak mümkündür. Birçok cilt sorununa deva olan fito kremin sivilceleri kurutma özelliği vardır.

Mucize krem Fito, sedef, egzama, alerji, kaşıntı, kızarıklık, yaralar, mesleki hastalıklar, vücut çatlakları, ameliyat yaraları, soğuk çatlakları, meme ucu çatlakları vb. birçok rahatsızlık verici durumda fayda sağlar ve bu noktaların onarımında yardımınıza koşar.

Mucize Fito Krem, reçeteli olarak alınabileceği gibi reçetesiz olarak da eczanelerde satılmaktadır. Bu Kremi eczaneden alırken son kullanma tarihini kontrol etmeyi unutmayınız. Ayrıca ürün paketinin sağlam olup olmadığını, daha önce açılıp içinin hava alıp almadığını kontrol etmek gerekmektedir.

Fito Krem Muadili 

Sudocrem, Hametan Krem, Bepanthen Plus Krem, Contractubex Jel, Fito Intertulle, Hepatubex Jel, Hepatubex Jel, Madecassol Jel, Madefix Merhem, Noskar Jel, Madegcenta Merhem, Madegsole Merhem ve Regen-d Jel bu ürünün muadili olan kremlerdir.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx