Sağlık

Kreval Şurup Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Kreval Şurup Faydaları

Reklamlar

Kreval şurup genel olarak etkili bir şekilde kullanılan bir ilaçtır. Peki Kreval şurup nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Kreval Şurup Nedir?

Bu şurup, antitüsif denilen ilaçlar adında bir gruba aittir. Bu şurup aktif bileşen olarak butamirat sitrat içerir. Bu şurup, kuru öksürüğün semptomatik tedavisinde kullanılır.

Reklamlar

Kreval Şurup Fiyatı

Bu şurubun 2024 güncel eczane satış fiyatı 79.05 liradır.

Kreval Şurup Neye Yarar?

Bu şurup genel olarak altı yaşın üzerindeki çocuklar ve yetişkinler için akut öksürüğün ve kuru öksürüğün tedavi edilmesi ve iyileştirilmesi için kullanılır.

Kreval Şurup
Kreval Şurup

Kreval Şurup Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu şurubun etken maddesi olan butamirate sitrat veya bu ilacın içindeki diğer bileşenlerden herhangi birine alerjiniz varsa bu şurubu almayın.
 • Bu ilaç, altı yaşın altındaki çocuklarda kesinlikle kullanılmamalıdır. Ayrıca altı yaşın üstündeki çocuklarda ve ergen bireylerde mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır.
 • Bu şurubu kullanmadan önce doktorunuz veya eczacınızla konuşun.
 • Bu ilacın size uygun olup olmadığı, bu öksürük ilacını kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuza veya eczacınıza danışın.
 • Bu ilacı önerilen dozda aldıktan sonra öksürüğünüz devam ederse, mutlaka doktorunuza veya eczacı danışın.
 • Bu öksürük ilacı kesinlikle uzun süre kullanılmamalıdır.
 • Bu öksürük ilacını doktorunuzun veya eczacınızın size söylediğinden daha uzun süre kullanmayın.
 • Bu tıbbi ürün öksürük refleksini baskılar. Bu şurubu, balgam söktürücü olarak adlandırılan diğer bazı öksürük ilaçları ile aynı anda almaktan kaçınmalısınız. Çünkü bu, balgam oluşumuna yol açabilir. Akciğerleriniz, muhtemelen solunum zorluğuna ve/veya akciğer enfeksiyonuna neden olur.
 • Başka herhangi bir ilaç alıyorsanız, yakın zamanda aldıysanız veya alma ihtimaliniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.
 • Bu ilacın diğer ilaçların çalışma şeklini etkileyip etkilemediği bilinmemektedir.
 • Güçlü enzim inhibitörleri olarak bilinen ilaçları alıyorsanız, dar bir terapötik indeksi olduğu bilinen ilaçlar kullanıyorsanız bu şurubu kullanmamalısınız. Doktorunuzdan veya eczacınızdan bunun sizin için geçerli olup olmadığını teyit edin.
 • Hamileyseniz veya emziriyorsanız, hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız veya bebek sahibi olmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın.
 • Bu şurubu hamileliğin ilk üç ayında almamalısınız.
 • Bu şurubu yalnızca hamileliğinizin ikinci veya üçüncü trimesterinde almalısınız. Doktor size bunu yapmanızı tavsiye eder.
 • Emziriyorsanız bu ilacı kullanmamalısınız.
 • Bu şurup, uyuşukluğa ve baş dönmesine neden olabilir. Bu şurup dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır.
 • Bu ilacı 25 derecenin üzerinde saklamayın.
 • Bu şurubun, şişeyi ilk açtıktan sonra raf ömrü altı aydır.
 • Bu ilacı çocukların göremeyeceği ve ulaşamayacağı bir yerde saklayın.
 • Bu ilacı etiket ve kartonda belirtilen son kullanma tarihinden sonra kullanmayın. Son kullanma tarihi o ayın son gününü ifade eder.
 • İlaçları atık su veya evsel atıklarla atmayın. Eczacınıza nasıl yapılacağını sorun.
 • Artık kullanmadığınız ilaçları atın. Bu önlemler çevrenin korunmasına yardımcı olacaktır.

Kreval Şurup Kullanım Şekli

Bu ilacı her zaman tam olarak bu kullanma talimatında tarif edildiği şekilde veya doktorunuzun veya eczacınızın size söylediği şekilde alın. Emin değilseniz doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Yetişkinler için bu şurubu günde dört defaya kadar 15 ml kullanmalısınız. Doğru dozajlama için ekteki ölçü kabını kullanın. Kullanımdan sonra ölçü kabını temizleyin ve kurulayın. Belirtiler ortadan kalktığında bu ilacı almayı bırakmalısınız. Öksürüğünüz dört ila beş günden uzun sürerse veya ateş, nefes darlığı veya göğüs ağrısı geliştirirseniz bir doktorla konuşun.

Reklamlar

Böbrek veya karaciğer problemleriniz varsa, bu ilacı almadan önce doktorunuzla veya eczacınızla konuşun çünkü yan etkilere yakalanma olasılığınız daha yüksek olabilir. Bu şurubu kullanmanız gerekenden fazlasını aldıysanız, derhal doktorunuzla konuşun. Bu ilacı almayı unutursanız, unutulan dozu telafi etmek için çift doz almayın. Bu ilacın kullanımına ilişkin başka sorularınız varsa, doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Kreval Şurup
Kreval Şurup

Kreval Şurup Yan Etkileri

Kreval şurubun içerdiği aktif bileşen, gerekli etkilerinin yanı sıra tıbbi müdahale gerektiren istenmeyen yan etkilere neden olabilir.

Bu ilacın yan etkileri herhangi bir tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayabilir. Vücudunuz ilaca alıştıkça bu yan etkiler ortadan kalkabilir. Sağlık uzmanınız bu yan etkileri önlemenize veya azaltmanıza yardımcı olabilir ancak ishal, baş dönmesi, baş ağrısı, kurdeşen, mide bulantısı ya da kusma, deri döküntüsü ve karın ağrısı gibi yan etkilerden herhangi birinin devam edip etmediğini veya bunlarla ilgili endişelerinizin olup olmadığını kontrol edin. Bu yan etkilerden herhangi birisi görürseniz hemen doktorunuza başvurun.

Kreval Şurup Ateş Düşürür Mü?

Hayır, bu ilacın ateş düşürme özelliği yoktur.

Kreval Şurup Ne Kadar?

Bu şurubun şimdiki fiyatı 55.66 liradır.

Kreval Şurup Açıldıktan Sonra Ne Kadar Kullanılır?

Bu ilacı açtıktan sonra altı ay içinde kullanmanız ve bitirmeniz gerekir.

Kreval Şurup Aç Mi Tok Mu?

Bu şurubu aç veya tok olarak tüketebilirsiniz.

Kreval Şurup Antibiyotik Mi?

Bu şurup antibiyotik değildir.

İlginizi Çekebilir: Prospan Öksürük Şurubu Nasıl Kullanılır?

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx