Sağlık

Prospan Öksürük Şurubu Nasıl Kullanılır?

Prospan Şurup Ne İşe Yarar?

Reklamlar

Prospan şurup nedir? Prospan şurup ne işe yarar? Prospan, genel olarak oldukça etkili bir öksürük şurubudur. Peki nasıl kullanılır, prospan şurup yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, prospan öksürük şurubu bebeklerde kullanımı, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Prospan Şurup Nedir?

Prospan öksürük şurubu, tıkanmış göğüs öksürükleri için etkili bir tedavidir. Bu şurup, solunum yollarındaki mukusu sıvılaştırmaya ve temizlemeye ve konvulsif öksürüğü rahatlatmaya ve sakinleştirmeye yardımcı olan aktif madde hedera helix (sarmaşık yaprağı ekstresi) içerir. Sorunlu ve ağrılı öksürük sakinleşir ve tıkanıklık iyileşir. 

Reklamlar

Sarmaşık yaprağına sahip bu öksürük şurubu, aşırı yoğun mukoza ve soğuk algınlığı ile ilişkili öksürük oluşumlarında güvenilir yardım sağlar.

Özel bir ekstraksiyon yöntemi ve üretimde mutlak hassasiyet, bu öksürük şurubunu bu kadar etkili ve güvenli bir ilaç haline getiren kuru sarmaşık yaprağı ekstraktının kalitesidir.

Prospan Şurup Etken Maddesi
Prospan Şurup Etken Maddesi

Prospan Şurup Etken Maddesi

Bu şurubun etken maddesi tamamen bitkisel olan kurutulmuş hedera helix folium ekstresidir.

Prospan Şurup Muadili

Legalon Fort kapsül, Omeguard yumuşak jelatin kapsül, Fito İntertulle, Pursennid draje, Prostagood mono kapsül, Domingo tablet, Flaton, Piraldyne oral solüsyon ve Oraldin bu ürünün muadilleridir.

Reklamlar

Prospan Şurup İçeriği

Prospan şurup içeriği, etken maddesi tamamen bitkisel olan kurutulmuş hedera helix folium ekstresidir. Prospan şurup içeriği yardımcı maddeleri ise potasyum sorbat (koruyucu), susuz sitrik asit, ksantan sakızı, aroma verici, sorbitol çözeltisi ve arıtılmış sudur.

Prospan Şurup Eşdeğeri

Prospab şurup eşdeğeri olarak Legalon Fort kapsül, Omeguard yumuşak jelatin kapsül, Fito İntertulle, Pursennid draje, Prostagood mono kapsül, Domingo tablet, Flaton, Piraldyne oral solüsyon ve Oraldin diyebiliriz.

Prospan Şurup Neden Kullanılır?

Prospan şurup ne işe yarar sorumuzun cevabı genel olarak öksürükleri gidermek, mukus ve balgamı gevşetmek ve kronik bronşit semptomlarını hafifletmek için klinik olarak kanıtlanmış doğal kaynaklı, tıbbi bir öksürük şurubudur. 2014 yılında ülkemizde piyasaya sürülen bu şurup, çocuklar için oldukça ideal ve doğal bir öksürük şurubudur. 

Çocuğunuzun sarmaşık, sorbitol veya bu şurubun diğer bileşenlerine alerjisi varsa kullanmayın. 1 yaşın altındaki bebeklerde bu şurubu kullanmadan önce bir doktora danışın. Tavsiye edilen günlük dozu aşmayınız. Kalıcı semptomlar, ateş, nefes darlığı, irinli balgam veya kanlı balgam çıkarma durumunda, derhal bir doktora danışın.

Prospan Şurup Kullanımı Nasıldır?
Prospan Şurup Kullanımı Nasıldır?

Prospan Şurup Kullanımı Nasıldır?

Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayın. Bu şurubu mutlaka doktorunuzun belirttiği miktarda kullanmanız gerekir. 0-1 yaş arası bebeklere ve 1-5 yaş arası çocuklara günde üç kez kapalı ölçüm kabı ile 2.5 ml. şurup içirilmelidir. 6- 17 yaş çocuk ve ergenlere günde üç kez 5 ml. şurup verilmelidir. Yetişkinler ise bu şurubu günde üç kez 5-7.5 ml. arasında almalıdır.

Bu şurubu, oda sıcaklığında saklayın. Şişeyi ilk kez açtıktan sonra 6 aya kadar kullanabilirsiniz.

Prospan Şurup Ne İşe Yarar?

Prospan şurup ne işe yarar diye sorduğumuzda, bu öksürük şurubu geleneksel olarak öksürük, boğaz tahrişi ve balgamı azaltmak için kullanılır. Bu şurubun içinde uyuşturucu herhangi bir madde yoktur. Bu ilacın içinde şeker ve alkol yoktur. Tüm yaş grupları için uygundur.

Bu ilaç genel olarak sekretolitik, bronkospazmolitik ve öksürük giderici etkisi ile solunum yollarının nezle hastalıklarını tedavi etmek için kullanılan bitkisel öksürük şurubudur.

Bu öksürük şurubu, öksürük ve kronik enflamatuar bronş hastalıklarının semptomatik tedavisinde eşlik eden solunum yollarının akut nezle (iltihabı) için endikedir.

Bu şurup; öksürük, bronşit, boğaz ağrısı veya sulanan gözler ve diğer durumlar için kullanılır. Bu şurup, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Prospan Şurup Yan Etkileri

Prospan şurup yan etkileri arasında bazı hastalarda bulantı, kusma, ishal ve/veya karın ve epigastrik (karnın üst orta kısmında) ağrıya neden olabilir. Herhangi bir yan etkiniz varsa veya belirtileriniz devam ederse veya kötüleşirse mutlaka acil olarak bir doktora danışın.

Prospan öksürük şurubu ne işe yarar, nasıl kullanılır, ne için kullanılır gibi sorulara cevap verdik. Aşağıda yorum kutusuna yorum yapabilir, sorular sorabilirsiniz.

Begonya Instagram hesabı: Begonya Kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx