Sağlık

Gasvin Şurup Nedir? Gasvin Şurup Ne İşe Yarar?

Gasvin Şurup Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Gasvin Şurup genel olarak sindirimi destekleyen ve kolaylaştıran bir ilaçtır. Bu yazımızda Gasvin Şurup fiyatı, Gasvin Şurup muadili, Gasvin Şurup hamilelikte kullanımı, Gasvin Şurup kullananlar, Gasvin Şurup ne için kullanılır, Gasvin Şurup kullanmadan önce bilinmesi gerekenler, Gasvin Şurup nasıl kullanılır ve Gasvin Şurup yan etkileri gibi konuları ele alacağız.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Gasvin Şurup Fiyatı

Bu ilacın 2022 güncel eczane satış fiyatı 31.78 TL’dir.

Gasvin Şurup Muadili

DIGESTAN 60 çiğneme tableti, GALVIKS ADVANCE  oral süspansiyon, GASTREN DUO süspansiyon, GASVIN likit, GASVIN çiğneme tableti, GASVIN DUA çiğneme tableti, GAVISCON likit, GAVISCON tablet, GAVISCON ADVANCE 200 ml oral süspansiyon, GAVISCON DOUBLE ACTION çiğneme tableti, GAVISCON DOUBLE ACTION 48 çiğneme tableti, MAGCAR FORTE süspansiyon, GAVISCON INFANT oral çözelti için toz içeren 30 saşe, PRONAT ADVANCE oral süspansiyon, PRONAT oral süspansiyon ve RANISIT oral süspansiyon bu ilacın muadilleridir. 

Reklamlar

Gasvin Şurup Hamilelikte Kullanımı

Bu şurubu hamile kadınların mutlaka doktor kontrolünde kullanması gerekir.

Gasvin Şurup Kullananlar

“deva holding tarafından çıkarılan mide asidi dengeleyici ilaç.

ilacın endikasyonlar kısmında şöyle belirtilmiş:

altta yatan nedenin gastrik reflü olduğu bütün epigastrik veya retrosternal rahatsızlıkların, gebelik döneminde görülen mide yanmalarının, gastrik reflü kaynaklı flatulans ve mide yanmasının ve gastrik reflünün tedavisinde kullanılır.

Reklamlar

fiyatı Mart 2022 itibariyle 31.78 TL.

ilaçla tanışmam doktor tarafından verilen gaviscon şurubunun eczanede kalmaması dolayısıyla eczacı tarafından muadili olarak verilmesiyle oldu.(eczacıların muadil ilaç verme merakı)

ilacın nanemsi ferahlatıcı bir tadı var. içmesi bana kolay geldi. orta ve şiddetli ağrılarda bir faydasını göremedim. içtikten sonra mide yanmasında herhangi bir azalma olmadı. hafif şiddetli yanmalarda faydası olacağını düşünüyorum. ancak, bence gaviscon kadar etkili değil. bu yüzden, gaviscon alıp yoluma eski yoldaşımla devam edeceğim. tabi her ilaç her bünyede aynı tepkiyi vermiyor. kullanmadan size iyi gelip gelmediğini bilemezsiniz. o yüzden genel bir yorumda da bulunmayım.”

“açıkçası gaviscon’dan şimdilik daha çok beğendiğim ilaç. şişenin ağzında kuruma gibi saçma bir özelliği yok. gaviscon kadar yoğun değil belki ama mide asidi ile anında tepkimeye girerek yanma olayını önlüyor.”

 Gasvin Şurup Ne İçin Kullanılır?
Gasvin Şurup Ne İçin Kullanılır?

Gasvin Şurup Ne İçin Kullanılır?

Gasvin Şurup, peristaltik hareketi artırarak sindirime yardımcı olur. Asitliği, şişkinliği ve hazımsızlığı hızla kontrol eden güvenilir doğal bileşenlerin bu özel formülasyonu, sindirim bozuklukları için iyi bir çaredir. Organik ortamlardan elde edilen, kaliteli bitkisel içeriklerle oluşturulur.  Bu ilaç genel olarak hazımsızlık, anoreksiya dispepsi, şişkinlik, karın rahatsızlıkları ve diğer mide rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır.

Bu ilaç, mide rahatsızlığı, mide ekşimesi ve asit hazımsızlığı gibi çok fazla mide asidi semptomlarını tedavi etmek için kullanılır. Alüminyum ve magnezyum antasitler midedeki asidi hızla düşürmek için çalışır. Sıvı antasitler genellikle tabletlerden veya kapsüllerden daha hızlı ve daha iyi çalışır. Bu ilaç sadece midede mevcut asit üzerinde çalışır. Asit üretimini engellemez. Tek başına veya asit üretimini azaltan diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilir (simetidin/ranitidin gibi H2 blokerleri ve omeprazol gibi proton pompa inhibitörleri dahil).

Gasvin Şurup Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Alüminyum hidroksite alerjiniz varsa bu ürünü almadan önce veya magnezyuma veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Sık alkol kullanımı, ciddi vücut suyu kaybı (dehidrasyon/sıvı kısıtlaması), böbrek sorunları (böbrek taşları dahil) gibi sağlık sorunlarından herhangi birine sahipseniz, bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın.
  • Bu ilaç aspartam içerebilir. Fenilketonüri (PKU) veya aspartam (veya fenilalanin) alımınızı kısıtlamanızı gerektiren başka bir durumunuz varsa, bu ilacı güvenli bir şekilde kullanmak için doktorunuza veya eczacınıza danışın.
  • Hamilelik sırasında, bu ilaç sadece çok ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu ilaç anne sütüne geçebilir. Emzirmeden önce doktorunuza danışınız.

Gasvin Şurup Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı ağızdan, genellikle yemeklerden sonra ve gerektiğinde yatmadan önce alın. Ürün paketindeki tüm talimatları izleyin veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Bu ilacın sıvı halini kullanıyorsanız, her dozu dökmeden önce şişeyi iyice çalkalayın. Süspansiyonun soğutulması tadı iyileştirebilir. Buzdolabında saklamayın. Sıvı form, diğer sıvılar olmadan alındığında en iyi sonucu verir. Gerekirse dozunuzu biraz su ile karıştırabilirsiniz.

Bu ürün diğer ilaçlarla (digoksin, demir, pazopanib, tetrasiklin antibiyotikler, siprofloksasin gibi kinolon antibiyotikler dahil) reaksiyona girebilir. Bu, Gasvin Şurup’un vücudunuz tarafından tamamen emilmesini önleyebilir. Bu sorunu önlemek için ilaçlarınızı nasıl planlayacağınız konusunda doktorunuz veya eczacınızla konuşun.

Bu ürünü bir hafta kullandıktan sonra asit problemleriniz devam ederse veya kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi probleminiz olduğunu düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım alın. Bu ilacı iki haftadan uzun süredir düzenli olarak günlük olarak kullanıyorsanız, farklı tedavi gerektiren tıbbi bir sorununuz olabilir. Doktorunuza bunun sizin için doğru ilaç olup olmadığını sorun.

Gasvin Şurup Yan Etkileri

Bu ilaç mide bulantısı, kabızlık, ishal veya baş ağrısına neden olabilir. Bu belirtiler devam ederse veya şiddetlenirse doktorunuza bildirin.

Doktorunuz sizi bu ilacı kullanmanız için yönlendirdiyse, size sağlayacağı yararın yan etki riskinden daha fazla olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Bu üründeki magnezyum ishale neden olabilir. Bu ürünle birlikte sadece alüminyum içeren bir antasit kullanmak ishalin kontrolüne yardımcı olabilir. Bu üründeki alüminyum kabızlığa neden olabilir. Kabızlığı en aza indirmek için bol sıvı tüketin ve egzersiz yapın. Bu üründe ishal, kabızlıktan daha yaygındır.

Alüminyum içeren antasitler, bağırsakta önemli bir vücut kimyasalı olan fosfata bağlanır. Bu, özellikle bu ilacı yüksek dozlarda ve uzun süre kullanıyorsanız, düşük fosfat seviyelerine neden olabilir. Aşağıdaki düşük fosfat semptomlarından herhangi birine sahipseniz hemen doktorunuza bildirin: iştahsızlık, olağandışı yorgunluk, kas zayıflığı.

Bu olası olmayan ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse hemen doktorunuza bildirin: baş dönmesi, bayılma.

Bu nadir fakat çok ciddi yan etkilerden veya ciddi bir tıbbi sorunun semptomlarından herhangi biri ortaya çıkarsa derhal tıbbi yardım alın: siyah/katran rengi dışkı, yavaş/sığ nefes alma, yavaş/düzensiz kalp atışı, zihinsel/ruh hali değişiklikleri (örn. konfüzyon), derin uyku , idrara çıkma ile ağrı, mide/karın ağrısı, kahve telvesine benzeyen kusma.

Bu ilaca karşı çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, döküntü, kaşıntı/şişme (özellikle yüzde/dilde/boğazda), şiddetli baş dönmesi, nefes almada güçlük gibi ciddi alerjik reaksiyon belirtileri fark ederseniz derhal tıbbi yardım alın.

Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen başka etkiler fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx