KombinModa

Gömlek Kazak Kombin Önerileri

Reklamlar

Gömlek kazak kombinleri kadın ve erkek açısından düşünüldüğünde, kimi benzer kreasyonlar üretilse de, cinsiyet farklarından doğan tarzlara da kapı açabilmektedir. Nitekim, kadınlarda kazak kesimleri daha dar ve süveter şeklinde de olabilirken; erkeklerde bol kesimler de kullanılabilmektedir. Gömlek kazak kombinleri kış aylarının en aranılan örneklerinden biridir. Keza, kazak ve gömlek birlikte giyildiği için, kimi zaman ayrı ayrı da değerlendirilebilmektedir. Bir yere gittiğinizde üşürseniz kazağı geçirme, sıcak basarsa çıkarma imkânınız da olmaktadır. O yönde, gömlek kazak kombinleri mağazalarda da sıkça vitrinlerde gördüğümüz moda esintilerinin başında yer alırlar.

Kadınlarda Gömlek Kazak Kombinleri
Kadınlarda Gömlek Kazak Kombinleri

Kadınlarda Gömlek Kazak Kombinleri

Kazak altına gömlek bayan üstünden değerlendirildiğinde, daha dar kesim malzemeler kullanıldığını belirtebiliriz. Hanımlar gömlekleri üstülerine yapışacak şekilde giyerlerken, kazakları da yine aynı darlıkla, süveter kıvamında kullanma imkânı elde etmektedirler. Kadınlarda göğüs yuvarlaklığı ve bel inceliği bir kavis oluşturduğundan dolayı, bu kombinasyon oldukça seksi de gösterebilir. Hatta, bu gömlek kazak kombinasyonunun altına kimi zaman yine dar bir blue jean, tayt veya kısa bir etek giyilmesi de mümkün olmaktadır.

Günümüzde, kimi kadınlar ise daha spor şekilde giyinmeyi tercih edebilirler. Onlar da uzun bir gömlek giyerek, yakalarını, kollarını, gömleğin altını kazaktan çıkarabilirler. Yahut, gömlek dar kesim olduğu halde, üstüne bol kesim bir kazak da geçirebilmektedirler. Bu kadınların genellikle zayıf bedenli oldukları görülebilir. Çünkü, bol kesim kazaklar zayıf ve ince bacaklı kadınlarda çok sportif etki yaratmaktadır. Kilolu hanımlarda ise, bu kazaklar göbeği ve kalça bölgesini gömlekle birlikte örtecek şekilde uzatılabilir. Kimi kazakların altından gömlek sarkmazken, kimi kazakların altından gömlek sarkıtılabilir.

Reklamlar
Erkeklerde Gömlek Kazak Kombinleri
Erkeklerde Gömlek Kazak Kombinleri

Erkeklerde Gömlek Kazak Kombinleri

Kazak kombinleri erkek üstünde değerlendirildiğinde, daha da kreatif durabilmektedir. Nitekim, gömlek kazak ikilisi ağırlıkla erkeklere yakışmaktadır. Bu anlamda, bu kıyafetlerde dikkat edilen nokta, gömlekle kazağın renk uyuşması olmaktadır. Genellikle, gömlekler koyu renkli, kazaklar açık renkli ya da gömlekler açık renkli, kazaklar koyu renkli şekilde kontras olarak kullanılır. Erkeklerde kazak renkleri, lacivert, siyah, bordo, koyu yeşil gibi temel renkler üstünden gittiği için, içlerine giyilen gömlekler de beyaz, bej rengi, açık sarı, açık mavi gibi seçeneklerden oluşabilmektedir. Bu yönde, özellikle beyaz, açık mavi gibi renkler erkeklerin tercih ettikleri gömlek renkleridir.

Erkeklerde gömlek kazak kombinlerinde, kadınların aksine dar kesim pek hoş durmaz. Onun yerine, X, XL gibi daha geniş, üstlerinde dökümlü duran modeller tercih edilir. Erkeklerde gömlek kazak, blue jeanle kullanılabilir. Genellikle bunların kumaş pantolonla tercih edilmediği görülmektedir. Erkeklerde kimi yamalı kazaklar, oduncu gömlekleri, süveteri andıran önden düğmeli  kazaklar da tercih edilmektedir.

Gömlek Kazak Kombininde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?
Gömlek Kazak Kombininde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Gömlek Kazak Kombininde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Gömlek kazak kombininde dikkat edilmesi gereken kimi hususlar bulunmaktadır. Bunları sıralarken aşağıdaki maddeler göz önünde bulundurulabilir:

  • Gömlek kazak kombinlerinde başlıca dikkat edilmesi gereken nokta, kişilerin boylarının uzunluklarıdır. Nitekim, kısa boylu bir kadına ya da kısa boylu bir erkeğe çok geniş gömlekler ya da kazaklar tavsiye edilmez. Onun yerine, medium şeklinde tasarlanabilecek kazaklar uygun düşmektedir.
  • Gömlek kazak kombinasyonunda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da, kilodur. Kişiler kilo problemi yaşıyorlarsa, onlara dar gömlekler ya da dar kazaklar tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine, kiloyu kapatacak genişlikte bir kazak gerekli olabilir. İnce kadınlarda ve erkeklerde ise, daha dar kesim gömlekler ve kazaklar tercih edilebilir.
  • Gömlek kazak kombinasyonunda renk seçimi de çok önemlidir. Özellikle, koyu renkli kazaklar tercih sebebidir. Bu yönde, siyah, lacivert renkli kazaklar klasik anlamda erkeklerin tercih ettikleri ürünlerken; hanımlarda bu durum daha parlak, simli, desenli kazaklara da dönüşebilmektedir.
  • Gömlek kazak kombinasyonunda gözden kaçırılmaması gereken bir diğer husus, kombin yapılırken, hangi aksesuarların kullanılacağına dairdir. Gömlek kazak giydiğinizde, eğer üstünüze oturan bir model varsa, bir trençkot da bu kreasyona yakışabilir. Gömlek kazak kombinasyonu eğer biraz daha geniş bir kesimle yapılmışsa, üstüne siyah, kürklü bir mont da giyilebilir. Ayrıca, giyilen botlar ve çizmeler de kıyafete hava katabilir.
  • Gömlek kazak kombinasyonunda dikkat edilecek bir diğer husus, gömlekle kazak bedeninin uyuşmasıdır. Eğer, bol bir gömlek ve dar bir kazak giyerseniz, gömlek altta potluk yapabilir.

İlginizi çekebilecek içerik: Su Yeşili Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Reklamlar

Begonya Instagram hesabı: Begonya Kadın

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx