ModaKombin

Su Yeşili Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Reklamlar

Su yeşili elbisenin altına ne giyilir? Işıltılı bir renk tonu olan su yeşili ya da mint yeşili, baharın gelişini haber veren renklerden bir tanesi olduğu için birçok kadın su yeşili elbiseleri tercih etmektedir. Hem abiye hem de günlük elbise formatında olan su yeşili elbiseler, kadınların canlı bir görüntüye ulaşmasını sağlamaktadır. Bilindiği üzere her rengin farklı anlamları bulunmaktadır. Bu bağlamda su yeşili elbiseleri tercih eden kişilerin, su yeşilinin sahip olduğu anlamı üzerinde taşıyacakları aşikardır.

Son dönemlerde oldukça fazla kullanılan su yeşili elbiseler, doğru bir şekilde kombin edildiklerinde tamamlayıcı bir görüntünün oluşması mümkündür. Bu nedenle su yeşili elbise ile takı, çanta ve ayakkabıların profesyonel bir şekilde kombin edilmesi gerekmektedir. Peki ama su yeşili elbisenin altına ne gider?

Su Yeşili Elbisenin Altına Ne Gider?
Su Yeşili Elbisenin Altına Ne Gider?

Su Yeşili Elbisenin Altına Ne Gider?

Su yeşili pastel renk tonlarından bir tanesi olmakla birlikte hareketlilik ve canlılığı bünyesinde taşımaktadır. Bu nedenle su yeşili elbise giyen kişilerin de kendilerini huzurlu hissetmeleri mümkündür. Su yeşili elbisenin altına ne gider sorusu, bu elbiseleri tercih eden kişiler tarafından sorulmakta olup en uygun ayakkabı kombinini bünyesinde taşımaktadır.

Reklamlar

Su yeşili elbiseler ile doğru ayakkabı kombini yapıldığında kişi çok şık ve enerjik bir görüntüye sahip olacaktır. Bu nedenle kombin için zaman ayırılması çok önemlidir. Bilindiği üzere her renk elbisenin farklı modelleri bulunmakta, modeller kapsamında kişiler farklı görüntülere ulaşmaktadır. Su yeşili elbise giyecek olan bir kişinin bu elbiseyi nerede giyeceği çok önemlidir. Çünkü ciddi toplantı ya da davetlerde giyilecek elbise altına tercih edilecek ayakkabı ile gündelik hayatta giyilecek olan elbiselerin ayakkabıları farklı olmaktadır. Bu nedenle ilk önce mekanın belirlenmesi, ardından su yeşili elbise türüne karar verilmesi gerekmektedir. Ardından su yeşili ile uyumlu renklere sahip ayakkabılardan bir tanesi tercih edilebilmektedir. Peki elbise ve ayakkabı kombini sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Su Yeşili Elbise Ayakkabı Kombini
Su Yeşili Elbise Ayakkabı Kombini

Su Yeşili Elbise Ayakkabı Kombini

Su yeşili elbisenin altına ayakkabı kombini, kişinin özenli olmasını gerektirmektedir. Ayakkabının yanlış bir renk ya da türde seçilmesi, kişinin rüküş bir görüntüye ulaşmasına neden olabilir. Doğru kombini yakalayabilmek, kişinin kıyafet ve ayakkabı ile diğer aksesuarları hayalinde canlandırması ile devam eden bir süreçtir.

Su yeşili ile uyumlu olan renkleri bilmek, kişilerin ayakkabı tercihlerinde kolaylık yaşamasını sağlayacaktır. Su yeşili ile uyum sağlayan renkleri aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

 • Lame
 • Bebe mavisi
 • Toz pembe
 • Saks mavisi
 • Soft sarı
 • Beyaz
 • Bej
 • Ekru
 • Kırık beyaz
 • Kahverenginin açık tonları
 • Açık lila
 • Pudra pembesi
 • Hardal sarısı

Bu renkler ile su yeşili elbisenin uyumlu bir birlikteliğe kavuşacağını ifade etmek gerekmektedir. Bu nedenle kişi, su yeşili elbisenin modeline uygun olan ayakkabılardan bir tanesini seçerek şık ve zarif bir görüntüye ulaşabilecektir.

Reklamlar
Su Yeşili Elbise Gümüş Ayakkabı
Su Yeşili Elbise Gümüş Ayakkabı

Su Yeşili Elbise Gümüş Ayakkabı

Gümüş, su yeşili elbisenin sakinliği zorlayan renklerden bir tanesidir. Sakin ve soft bir görüntüye sahip olan kişi, gümüş rengi ayakkabı ile şık bir sakinliğe ulaşacak ve bu sayede gittiği ortamlarda dikkatleri üzerine çekecektir.

Su Yeşili Elbise Kahverengi Ayakkabı

Kahverengi ayakkabılar, su yeşili elbisenin altına ne gider sorusu bağlamında verilecek cevaplardan bir tanesidir. Bilindiği üzere kahverenginin tonları, kişinin kendisini huzurlu hissetmesini sağlamaktadır. Su yeşili ve kahverenginin kombin edilmesi, bu kombine sahip olan kadının baştan ayağa kadar soft bir görüntüye ulaşmasını sağlayacaktır. Bu nedenle su yeşili altına kahverengi ayakkabılar tercih edilebilmektedir.

Su Yeşili Elbise Pudra Rengi Ayakkabı
Su Yeşili Elbise Pudra Rengi Ayakkabı

Su Yeşili Elbise Pudra Rengi Ayakkabı

Pudra rengi, kişinin kendisini enerjik hissetmesini sağlayan renk tonlarından bir tanesidir. Özellikle eğlenceli bir mekana gidecek olan kişilerin su yeşili elbiselerinin altına pudra ayakkabı giymesi, ortamın canlanmasına yardımcı olacaktır.

Su Yeşili Elbise Hardal Sarısı Ayakkabı

Gösterişli bir görüntüye sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği hardal sarısı ayakkabılar, su yeşili elbiseler ile başarılı bir kombin oluşturmaktadır. Sadeliği gösteriş ile birleştirmek isteyen kadınların su yeşili elbiselerinin altına mutlaka hardal sarısı ayakkabı giymesi gerekmektedir. Fakat elbisenin giyileceği ortam, ayakkabı rengi konusunda da belirleyici olduğu için kişinin gideceği mekan ile ilgili net bir bilgiye sahip olması gerekmektedir. Çünkü her ayakkabı her yerde giyilmemektedir.

Su Yeşili Elbise Bej Ayakkabı
Su Yeşili Elbise Bej Ayakkabı

Su Yeşili Elbise Bej Ayakkabı

Mint yeşiline uygun ayakkabı renklerinden bir tanesi olan bej, sarıya çalan çok açık kahverengi olarak bilinmektedir. Kişinin kendisini mutlu ve ferah hissetmesini sağlayan renklerden bir tanesi olan bej, su yeşili ile uyumlu olmakta, su yeşili elbiselerin altına bej rengi ayakkabılar tercih edilebilmektedir. İki parça birbirleriyle doğru bir şekilde uydurulduğu zaman şık, enerjik ve estetik bir görüntüye kavuşulması olanaklıdır. Bu nedenle pek çok kadının bej rengi ayakkabıları tercih ettiğini görmekteyiz.

Yukarıdaki ayakkabı renkleri ile birlikte su yeşili elbisenin kombini profesyonel bir seviyeye ulaşacaktır. Doğru bir kombine ulaşmak için bu konuya zaman ayırmanız çok önemlidir.

Su Yeşili Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir? adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra, Mor Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir? adlı yazımız da ilginizi çekebilir.

Bizi Instagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz: begonyakadin

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx