KombinModa

Mor Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Reklamlar

Mor elbisenin altına ne gider? Mor, her zaman şık bir renk olmuştur ve mor elbiseler siyah veya beyaz elbiseler kadar standart değildir. Ancak onları gördüğünüzde her zaman havalı görünürler. Kombin açısından ise mor elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir ve mor elbisenin altına ne gider soruları akılları karıştırabilir.

Elbisenin içindeki mor rengi, bazen aksesuar olarak ayarlamak zor olabilir. Bu, özellikle morun birçok tonu ve tonu için geçerlidir, çünkü mor bir elbise erikten menekşeye, deniz salyangozuna veya arada herhangi bir yere kadar değişebilir. Sadece birkaç ipucu ve püf noktayla rengi, şekli veya durumu ne olursa olsun mor bir elbise ile hangi renk ayakkabı giyeceğinize karar verebilirsiniz.

Mor Elbisenin Altına Ne Gider?
Mor Elbisenin Altına Ne Gider?

Mor Elbisenin Altına Ne Gider?

Mor elbisenin altına hangi renk ayakkabı gider sorusunun cevabını merak ediyorsanız, seçilecek en güvenilir renk her zamanki gibi siyahtır! Siyah ayakkabılar hemen hemen her renk kıyafeti tamamlar ve mor bir istisna değildir. Bir çift çekici siyah ayakkabı, rengi, kesimi veya kumaşından bağımsız olarak mor elbisenizin görkemli doğasını vurgulayacaktır.

Reklamlar

Siyah ayakkabılar, özellikle düğünler gibi ortamlar için uygundur. Ancak siyah ayakkabılar profesyonel bir ortamda da çok işe yarar. Hemen hemen her mor tonuyla işe yarayacak olsa da gündelik bir elbise giyiyorsanız daha açık bir ayakkabı rengi aramak isteyebilirsiniz. Örneğin dantelden yapılmış kısa mor bir elbise düşünün. Gün içinde bu elbiseyi giymek istiyorsanız, onun yerine bir çift kahverengi veya beyaz sandaletle tamamlamanız daha iyi olabilir. Bununla birlikte, gününüz bittiğinde, bunun yerine siyah ayakkabılara geçerek elbisenizin şık yönünü ortaya çıkarabilirsiniz.

Mor Elbise ve Mor Ayakkabı
Mor Elbise ve Mor Ayakkabı

Mor Elbise ve Mor Ayakkabı

Tahmin edilebileceği gibi, mor ayakkabılar da mor elbise altına ne gider sorusunun bir cevabıdır. Ayakkabılarınızı mor elbisenizle eşleştirirken, birkaç senaryodan biriyle karşılaşabilirsiniz:

  • Ayakkabılarınız elbisenizin rengine mükemmel uyum sağlar.
  • Ayakkabılarınız ister renk ister parlaklık olsun, giysilerinizden bir veya iki ton farklı çıkar.
  • Ayakkabılarınız elbisenizden önemli ölçüde daha açık veya daha koyu, ancak yine de temelde renk açısından uyumu yakalar.
  • Ayakkabılarınız elbisenizle aynı renktir ama farklı bir dokudaki malzemeden üretilmiştir.

Ayakkabılarınız ve giysileriniz aynı renk ve malzemeye sahipse mor ayakkabıların giyilmesi güvenli olacaktır. Günlük ortamlarda bu kombinasyondan kaçınmak isteyebilirsiniz, çünkü bu bir gün boyunca biraz fazla “uyumlu” görünebilir. Bununla birlikte, siyah külotlu çorap veya gümüş renkli aksesuarlar gibi farklı bir renk eklediğinizde bu kombinasyon genellikle iyi sonuç verir.

Ayakkabılarınız elbisenizden sadece bir veya iki ton farklı ise, onları giymeyin. Bu, kasıtlı görünmek yerine ayakkabılarınızı aceleyle seçmişsiniz gibi görünme eğilimindedir ve diğer aksesuar seçeneklerinizin de önüne geçebilir. Bununla birlikte, ayakkabılarınız elbisenizde bulunan başka bir renge uyarsa bu farklı bir uyuma işaret edeceğinden tercih edebilirsiniz.

Reklamlar

Ayakkabılarınız elbisenizden önemli ölçüde daha açık veya koyu ise, genellikle onları sorunsuz bir şekilde giyebilirsiniz. Bu genellikle kıyafetinizin tarzına ve resmiyetine bağlıdır, ancak çoğunlukla koyu mor ayakkabılar açık mor bir elbise ile işe yarayacaktır ve bu tam tersi için de geçerlidir. Bununla birlikte, koyu renkli ayakkabıların bir kıyafeti resmileştirme eğiliminde olduğunu, açık tın ayakkabıların ise onu daha rahat hale getirme eğiliminde olduğunu unutmayın.

Ayakkabılarınız aynı renkte ancak elbisenizden farklı bir malzemeyse, onları giyme kararı nihayetinde size aittir. Bununla birlikte, bazı malzemeler, özellikle çok resmi koşullar altında, birbirleriyle tam olarak eşleşmek için uygun olmayabilir.

Beyaz Ayakkabılar
Beyaz Ayakkabılar

Beyaz Ayakkabılar

Mor elbisenin altına ne gider sorusunun bir diğer cevabı da beyaz ayakkabılar mor bir elbise için mükemmel bir tamamlayıcı olabilir, ancak dikkatli olunması gereken detaylar bulunmaktadır. Beyaz ayakkabılar genellikle sadece açık mor elbiselerle uyumludur. Koyu mor bir kıyafetle giyildiğinde çok fazla öne çıkma eğilimindedir ve mümkün olduğunca bundan kaçınmalısınız.

Beyaz ayakkabılar yazlık ve hafiftir ve bu nedenle diğer hafif, yazlık elbiselerle uyumludurlar. Koyu mor elbiseler, aksine, kışa benzer ve karanlık olma eğilimindedir ve bu nedenle, beyaz ayakkabıların hafif, eğlenceli görünümüyle çatışırlar.

Kahverengi Ayakkabılar

Mor elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir sorusunun bir diğer cevabı da kahverengi ayakkabılardır.  Elbisenin tarzına ve rengine bağlı olarak, kahverengi ayakkabılar (hatta botlar) mor bir kıyafete çok şey katabilir.

İlk olarak, kahverengi ayakkabılar biraz gayri resmi olma eğilimindedir. Görünüşe göre buna aykırı olsa da çok profesyoneldirler ve her işyeri ortamında iyi çalışırlar.

Gümüş ayakkabılar gibi kahverengi ayakkabıların rengi de mor elbisenizin rengiyle ters orantılıdır; açık kahverengi ayakkabılar (ancak çok parlak olmayanlar) koyu renkli kıyafetlerde işe yararken, koyu kahverengi ayakkabılar açık elbiselerle daha iyi sonuç verir.

Kırmızı veya Mavi Ayakkabı
Kırmızı veya Mavi Ayakkabı

Kırmızı veya Mavi Ayakkabı

Kırmızı ayakkabılar, hatta şaraptan gül rengine kadar değişen ayakkabılar da mor elbise altına ne gider sorusuna cevap vermektedir. Kahverengi ayakkabılarda olduğu gibi, bu büyük ölçüde elbisenin rengine ve tarzına bağlıdır, ancak bu ayakkabılar hiçbir zaman diğer ayakkabı renklerine mükemmel bir alternatif olarak göz ardı edilmemelidir.

Mavi ve kırmızı ayakkabıların mor elbiselerle bu kadar iyi gitmesinin nedeni, morun kırmızı ve mavi tonların bir kombinasyonu olmasıdır. Bu nedenle, kıyafetiniz morun kırmızı ucuna daha fazla kayma eğilimindeyse, kırmızı ayakkabılar bu rengi vurgulayarak öne çıkmasını sağlar. Aynı şey mavi ayakkabılarda da geçerlidir. İyi bir çift mavi topuklu, mavi renkli mor bir elbisenin rengini ortaya çıkaracaktır.

İlginizi çekebileceğini düşünüyoruz: Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Begonya Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz!

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx