KombinModa

Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Reklamlar

Bordo ile mor karışımı bir renk olan mürdüm rengi, birçok kadın tarafından kıyafet seçiminde ön plana çıkmaktadır. Son dönemlerin modası olan bu renk, özellikle elbiselerde tercih edilmekte ve kadınlar, mürdüm rengi elbiseler ile şıklığı yakalamaya çalışmaktadır. Çoğu kadın, mürdüm rengi elbise ile doğru kombini yapabilmek adına büyük uğraş vermektedir. Çünkü alakasız parçalardan yapılan kombinler, kişinin rüküş görünmesine neden olabilmektedir.

Mürdüm rengi elbiseler, farklı desen ve modelde moda dünyasındaki yerini almakta olup bu elbiseler ile kombinlenecek ayakkabıların hangi renk olacağı, birçok kadının ilgi alanına girmektedir. Bilindiği gibi mürdüm rengi elbiseler, kadının şık ve enerjik görünmesini sağlar. Mürdüm renginin sahip olduğu canlılık, sade ama şık ayakkabılar ile dengelenebilir. Peki mürdüm rengi elbisenin altına ne gider? Mürdüm rengi elbise ve ayakkabı kombininde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Gider?
Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Gider?

Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Gider?

Mürdüm rengi elbise ile doğru ayakkabı kombini yapılması, kadınların gittikleri her ortamda dikkatleri üzerine çekmesine neden olduğu için çok önemlidir. Mürdüm ile alakasız renklerin kullanılması, birbiriyle uyumsuz parçaların kullanılmasına neden olacaktır. Bu ise kişinin şık görünmesini engeller. Peki ama mürdüm rengi elbisenin altına ne gider? Bu elbiseler için doğru ayakkabılar hangileridir?

Reklamlar

Doğru ayakkabının seçilebilmesi için mürdüm rengi ile uyumlu olan renklerin ne olduğunun bilinmesi gerekir. Gösterişli bir renk olan mürdüm renginin soft renklerle çok daha uyumlu olabileceğini ifade etmek gerekmektedir. Peki mürdüm ile uyumlu renkler nelerdir?

Mürdüm ile Uyumlu Renkler Nelerdir?
Mürdüm ile Uyumlu Renkler Nelerdir?

Mürdüm ile Uyumlu Renkler Nelerdir?

Mürdüm ile uyum sağlayan renkler oldukça fazladır. Bu renklere sahip ayakkabılar, mürdüm rengi altına rahatlıkla giyilebilir. Fakat yine de uyumlu renklerin tamamı, elbise ile doğru bir şekilde kombin edilemeyebilir. Mürdüm ile uyumlu renkleri genel olarak şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Gri
 • Siyah
 • Beyaz
 • Pudra
 • Açık kahverengi
 • Vizon rengi
 • Hardal sarısı
 • Lacivert
 • Lila renk
 • Fuşya
 • Bej rengi
 • Ekru renk

Bu renkler ile mürdüm renginin uyum sağladığını ifade etmek mümkündür. Pek çok kadın, kıyafetlerini ön plana çıkarmak amacıyla mürdüm rengi elbiseleri tercih etmekte olup altına daha soft ayakkabılar giymektedir. Peki bu renkler ile mürdüm rengi elbiseler nasıl kombin edilir?

Mürdüm Rengi Elbise Ayakkabı Kombini Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Mürdüm Rengi Elbise Ayakkabı Kombini Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Mürdüm Rengi Elbise Ayakkabı Kombini Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bilindiği üzere doğru kombin için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Üstün körü yapılan kombinler başarılı sonuca ulaşılmasını engeller. Mürdüm rengi elbise giymek isteyen kadınların aşağıdaki hususları göz önünde bulundurması ve kombinlerini o şekilde gerçekleştirmesi tavsiye edilmektedir:

Reklamlar
 • Mürdüm rengi çok özel bir renktir. Gösterişi bünyesinde taşıyan bu renklerden yapılmış elbiseleri giymek isteyen kişiler, elbise altına mürdüm rengi ayakkabı giyerek aynı renklerin uyumundan faydalanabilir.
 • Mürdüm ile gösterişli ayakkabılar tercih edilebildiği gibi soft renkler de düşünülebilir. Bu konu, kişinin hangi ortama gideceğine bağlıdır.
 • Mürdüm rengi elbiseye hangi renk ayakkabı gider sorusu bağlamında ön plana seçeneklerden bir tanesi de bej, ekru, fil dişi gibi sade renklerdir. Bu renklere sahip olan ayakkabılar sayesinde elbise ön planda bulunacaktır.
 • Turkuaz, hardal ayakkabılar ile kombinlenen mürdüm renkli elbiseler, gösterişli bir hal alacaktır.
 • Gümüş ve dore ayakkabılar, mürdüm rengi elbiseler için doğru tercihlerden birkaçıdır.

Bu hususlar, kişinin şık ve zarif bir görüntüye ulaşmasını olanaklı hale getirecektir.

Mürdüm Rengi Elbise Siyah Ayakkabı
Mürdüm Rengi Elbise Siyah Ayakkabı

Mürdüm Rengi Elbise Siyah Ayakkabı

Siyah, her zaman şıklığı getirir. Asaletin rengi olan siyah ile mürdüm renginin çok uyumlu olduğunu söylemek mümkündür. Kıyafetleri ile tam bir uyum yakalamak isteyen kişilerin siyah ayakkabı giymesi olanaklıdır. Gidilen ortamda ön planda olmaya çalışan kadınların hem elbiselerinde hem de ayakkabılarında ön plana çıkan renkler kullanması çok önemlidir.

Mürdüm Rengi Elbise Pudra Ayakkabı

Bilindiği üzere pek çok kadın, pudra rengi kıyafetlerinde tercih eder. Her ne kadar beyaz renk saflığın göstergesi olsa da pudra renkte de aynı saflık bulunmaktadır. Bu nedenle mürdüm rengi elbisenin şatafatı ile pudra renginin sadeliği başarılı bir şekilde kombin edilebilmektedir. Şık ve soft bir görüntüye ulaşmak isteyen kadınlar için en iyi tercihin pudra rengi ayakkabılar olduğunu ifade etmek gerekmektedir.

Mürdüm Rengi Elbise Gümüş Ayakkabı
Mürdüm Rengi Elbise Gümüş Ayakkabı

Mürdüm Rengi Elbise Gümüş Ayakkabı

Mürdüm rengi elbiseye hangi renk ayakkabı gider sorusu bağlamında verilebilecek cevaplardan bir diğer de gümüş ayakkabılardır. Birçok kadının bildiği gibi gümüş, şatafatlı bir renktir. Bu nedenle mürdüm rengi elbise ile kombin edildiğinde şık ve zarif bir görüntüye ulaşmak mümkündür. Gittiği her ortamda tepeden tırnağa ön planda olmak isteyen kişilerin tercih edebileceği gümüş ayakkabılar, elbisenin çok daha şık bir görüntüye ulaşmasını sağlayacaktır.

Yukarıdaki öneriler bağlamında mürdüm rengi elbise ile ayakkabı kombini kolay ve hızlı bir şekilde sağlanabilecektir. Her zaman şıklığınıza önem veriyorsanız eğer, bu öneriler ile doğru kombinlere ulaşabilir ve her daim göz önünde bulunabilirsiniz. Başarılı kombin, kadının güzelliğini ön plana çıkan faktörlerden bir tanesidir.

Yeşil Pantolon Kombin Önerileri adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Begonya Instagram: Begonya Kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx