Magazin

Hasan Biltekin Kimdir? Katıldığı Yarışmalar Nelerdir?

Reklamlar

Hasan Biltekin Masterchef yarışması ana kadrosunda yer alan onuncu yarışmacı olmuştur. Hakkında ise ekran severler tarafından pek çok sorunun yanıtı oldukça merak konusudur. Hasan Biltekin kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, boyu ve kilosu ne kadardır gibi sorular hayranları tarafından merak ediliyor.

Hasan Biltekin Hayatı
Hasan Biltekin Hayatı

Hasan Biltekin Hayatı

Hasan Biltekin 1994 senesinde hayata gözlerini açmıştır.  Hasan Biltekin’in aslen Nevşehirlidir. Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nu başarılı bir şekilde bitirmiştir. Lise yıllarından bu yana yemek sektöründe aktif bir şekilde çalışmalarına devam ettirmektedir. Günümüzde Nevşehir Belediye Spor bünyesinde mutfak şefi olarak çalışma hayatına devam ettiren Hasan Biltekin 2021 senesinde Masterchef yarışmasına katılarak hayranları tarafından tanınmıştır geçmiş dönemde de Master Şef yarışmasında elemeleri geçmiş fakat annesi rahatsız olduğu için yarışmadan ayrılmak zorunda kalmıştır. Bu yıl oldukça iddialı olduğunu dile getirmiş olan başarılı aşçı Hasan Biltekin geçtiğimiz sezon Ben Olsaydım isimli yarışmayı Serhat kazanamazdı sözleri ile bütün dikkatleri üzerine toplamıştır.

Hasan Biltekin Boyu Kilosu

Hasan Biltekin’in gerçek adı Hasan Biltekin’dir. Doğum tarihi 01.01.1994’tür Hasan Biltekin 28 yaşındadır. Burcu hakkında bir bilgiye rastlanmamıştır. Boyu 1.84 cm’dir kilosu ise 78 kilogramdır.  Göz rengi eladır saç rengi ise kumraldır. Hasan Biltekin’in eğitim durumu ön lisans medeni hali bekârdır. Hasan Biltekin Nevşehirlidir. Mezun olduğu üniversite ise Nevşehir Hacı Bektaş Veli üniversitesidir.  Mesleği aşçı ve şeftir. Hasan Biltekin’in boyu 1.84 santimdir. 78 kiloda olan Hasan Biltekin 2022 senesi itibari ile 28 yaşındadır.

Reklamlar

Günümüze kadar pek çok yemek yarışmasına katılım göstermiş ve kupalar madalyalar kazanmış bir aşçıdır. Yemek sektöründeki başarılarının beraberinde yakışıklı olması ile de dikkatleri üzerine çekmiş yarışmaya ayrı bir hava katmayı başarmıştır.

Hasan Biltekin Katılmış Olduğu Yarışmalar
Hasan Biltekin Katılmış Olduğu Yarışmalar

Hasan Biltekin Katılmış Olduğu Yarışmalar

Hasan Biltekin Masterchef yarışmasına katılarak kendisi Türkiye tarafından tanınmıştır.  Daha önce de birçok yarışmaya katılıp farklı ödüller kazanan Hasan Biltekin Masterchef yarışmasında final turunu yapmış olduğu piramit tavuk ile çıkış yapmış 1 turda jürilerden Somer Şef hayır, Mehmet Şef ve Danilo şef evet oyu vermiştir. Diğer turda ise Yiğit Gök ve Oğuzhan Öveç ile yarışmış en iyi balık çorbasını yaparak ismini bir üst tura taşımıştır. 12 Ağustos 2021 perşembe ekranlara gelen Masterchef’te ana kadroya girmek için yarışmacılar demirhindi kullanarak tabak hazırlamıştır.  Demir hindi kullanarak en iyi tabağı hazırlayan Hasan Biltekin Masterchef’in ana kadrosuna dâhil olan 10. yarışmacı olarak başarı göstermiştir.

Hasan Biltekin 2020’de jürilerden 3 tane evet almış fakat annesinin rahatsız olması sebebi ile yarışmaya devam edememiş yarıda bırakmıştır. Masterchef final turu yapıldığında demir hindiyi kullanarak en iyi tabağı hazırlamış olan başarılı aşçı Hasan Biltekin Masterchef 2021’in ana kadrosuna girmiş olan 10. Yarışmacıydı.  Oldukça iddialı bir şekilde devam eden Hasan Biltekin geçtiğimiz senede katılarak jürilerden 3 tane evet oyu almıştır. 3 tane evet oyu alan başarılar aşçı Hasan Biltekin annesinin hastalığını artış göstermesi nedeni ile Master Şef yarışmasına devam edememiştir. Aslen Nevşehirli olan aşçı Hasan Biltekin 28 yaşındadır.

Lisede öğrenim gördüğü yıllardan bu yana yemek sektöründe aktif bir şekilde bulunan Hasan Biltekin Nevşehir Belediyespor’un mutfak şefliğini yapmış bulunuyor. Başarılı aşçı Hasan Biltekin’in şimdiye kadar pek çok yemek yarışmalarına katılmıştır. Hasan Biltekin bu yarışmalardan kazanmış olduğu kupa ve madalyaları bulunuyor. Hasan Biltekin Masterchef’in 2020 senesinde yapmış olduğu yarışmada 3 evet oyu almasına rağmen yarışmaya devam edememiştir. Annesinin rahatsız olduğunu duyan Hasan Biltekin yarışmayı bırakıp annesinin yanına gitmiştir. Aşçılık konusunda oldukça iddialı olan Hasan Biltekin ayrılmak zorunda olduğu Masterchef yarışmasında 1. olan Serhat için şu ifadeleri kullandı.

Reklamlar

Masterchef yarışmasına devam edebilseydim Serhat birincilik kazanamazdı diye belirtti. Masterchef 2021 senesinde yarışmaya katılan Hasan Biltekin final turunda yarışmacı arkadaşlarını geride bırakarak Masterchef ana kadroya giren 10. yarışmacı olarak başarı göstermiştir. Yemek konusunda deneyimli olan Hasan Biltekin şu an aktif olarak Nevşehir Belediyespor’un mutfak şefliğini üstlenmiştir.

Hasan Biltekin Instagram Adresi

Resmi Instagram hesabı @hasanbiltekinnn olarak kullanan başarılı aşçı günümüz itibari ile 146 bin üzerinde takipçisi vardır. Fakat yarışma ile beraber bu sayının her geçen gün katlanarak arttığı ifade ediliyor.

İlginizi çekebilir: Gekyume Onfroy Kimdir?

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx