İsim Anlamları

Açelya İsminin Anlamı ve Özellikleri Nelerdir?

Reklamlar

Açelya isminin anlamı nedir? Açelya ismi, son yıllarda oldukça popüler bir halde olması kişiler tarafından en çok araştırılan isimlerden bir tanesi olmasına yardımcı oluyor. Her ne kadar çok alışmış olduğumuz isimlerden bir tanesi olmasa bile yine de çocuklarının isimlerini Açelya koymak isteyen kişiler ismin aslında hangi kökenden geldiğini, anlamının ne olduğunu Kur’an-ı Kerim içerisinde geçiyor mu yoksa geçmiyor mu gibi birçok detayı araştırır. Tabi ki birçok internet sitesi yer alsa bile her şeyi ile bu ismin analizini bulmak bir hayli zor olabilir. Bu yüzden sizler için bir isim hakkında her ne bilinmesi gerekiyorsa a dan z ye kadar tüm detayları ile araştırarak yardımcı olmak istedik.

Bu yazımız içerisinde bir isim hakkında kişilerin bilmesi gereken tüm detaylara yer vereceğiz. Böylece birçok sayfa içerisinde kişiler gezinmek zorunda kalmadan ya da doğru mu değil mi diye kafa karışıklıkları ile yüz yüze kalmadan en net bilgilere erişebilecekler. Sizlerin akıllarında bir isim için bulunan ismin aslında hangi kökenden geldiğini, anlamının ne olduğunu Kur’an-ı Kerim içerisinde geçiyor mu yoksa geçmiyor mu gibi soruların en detayları ile yanıtlarına yer vereceğiz.

Kız ismini işaret eden Açelya ismi, pembe rengini temsil eder. Dilimize yunanca kökenden gelir.

Reklamlar

Açelya ismi Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu ve anlamı nedir?

Açelya ismi kutsal kitabımız içerisinde geçiyor mu ve anlamı nedir en çok merak edilen konulardan bir tanesi olmaya devam ediyor. Her ne kadar merak edilse bile bu isim maalesef ki dini kitabımız içerisinde yer almıyor. Bu yüzden dini kitabımız içerisinde ne anlama gelir sorusunun yanıtlarına yer veremeyeceğiz. Dini kitap içerisinde geçmiyor olduğu için bu kitap içerisinde herhangi bir anlama geliyor demek doğru olmayacaktır.

Açelya İsminin Anlamı Nedir?

Açelya İsminin Anlamı Nedir?

Kokusuz ve fundagiller ailesinde yer alan çeşitli renklerde açan bir bitkiye verilen isimdir. Sözcük anlamı olarak bakılacak olduğu zaman Ericaceae familyasından gelen ve hem çok yıllık hem çalı şeklinde beyaz – pembe – krem rengi çiçekleri olan, saksılarda süs bitkisi olarak kullanılan cinse verilen isimdir.

Açelya isminin özellikleri…

Açelya isminin özellikleri incelenecek olduğu zaman aslında birçok özellik ile dikkatleri çekerler. Bu özellikler;

 1. Bu isme sahip olan kişiler genel olarak el bebek gül bebek büyütüldükleri için çok narin olurlar. Her zaman hassas  bir davranış beklerler.
 2. Fiziksel yapıları genel olarak minyon olan bu kızlar aşk konularına oldukça düşkündürler.
 3. Kitap okumak ya da daha çok gezmek gibi birçok kendilerini geliştiren etkinlikler içerisinde yer alma istekleri ile dikkatleri çekerler.
 4. İletişim bağları çok kuvvetli olurken girdikleri her alan içerisinde bir numara olmayı başarırlar.
 5. Arkadaşlık bağları çok kuvvetli olsa bile bazı anlarda çevrelerinde en çok kıskanılan isimlerden bir tanesi de olacaklardır.
 6. Eğitim konusuna her ne kadar önem verseler bile yine de istedikleri kadar başarı elde etmek konusunda istisnalar hariç zorluk çekmeleri ile bilinirler.

İlginizi çekebilir: Hande İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Açelya ismi ile akrostiş…

Dizenin ilk harflerinin alt alta geldiği zaman Açelya ismini oluşturması gerekir. Ozanlar ya da şairler genel olarak bu yöntem ile onlarca şiirler yazmışlardır.

Açmayan gül goncam
Çehrene kurban olayım
Elmacık yanakların
Leylak gibi güzel kokun
Yârim olman için can attırdı
Al beni kollarına

Açelya ismi ile uyumlu isimler…

Eğer çocuklarda Açelya ismi ikinci yani yan isim olarak kullanılacaksa başında başka isimler de tercih edilebilir. Fakat bu iki ismin biri birileri ile uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Yakışması isimlerin hem kişilerin daha rahat kullanmalarına yardımcı olacak hem de daha rahat  hitap sunacaktır. Peki, Açelya isminin yanına hangi isimler daha çok yakışır?

 1. Gül
 2. Nur
 3. Ela
 4. Sıla
 5. Zeynep
 6. Sultan gibi birçok isim yan yana güzel bir uyum yakalamayı başarabilecektir.

Açelya ile en uyumlu isim hangisidir?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Açelya ismi caiz mi?

Her ne kadar bu isim Kur’an-ı Kerim içerisinde yer asa bile yine de çocuklarda kullanılmasında dinen bir sorun yoktur. Bu yüzden herkes rahatlık ile tercih edebilir.

Açelya isminin kökeni nedir?

Yunanca kökenli bir isim olarak dilimize girmiştir.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, Cansu İsminin Anlamı ve Özellikleri adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Begonya Instagram hesabı: begonyakadin

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx