İsim Anlamları

Nare İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Televizyon dizilerinin hayatımızda kapladığı yer şüphesiz oldukça büyük. Sefirin kızı “Nare” görüldüğü günden beridir insanlar çok alışılmadık bu ismin anlamını araştırmaya başladı. Belki de çocuğuna Nare ismini koymak isteyenler oldu ancak isim tanınmamış bir isim olduğu için çok fazla bilgi bulmak zor. Buna rağmen Nare ismi ile ilgili kapsamlı bir araştırmayı ben sizler adına yapma kararı aldım ve şimdi öğrendiklerimi paylaşma zamanı.

Bu içerikte Nare isminin anlamı, kişisel (karekteristik) özellikleri, ebced değeri gibi çok fazla merak edilen bilgileri bulabileceksiniz. Üstüne bu isim Kuran-ı Kerim’de geçiyor mu? Çocuklara konulmasında dinen bir sakınca var mı? gibi soruların cevapları ve Nare isminin farklı dillerde yazılışı gibi ekstra bilgilere ulaşabileceksiniz. öyleyse hadi başlayalım.

Nare İsminin Anlamı

Nare ismi kısaca “güç direnç, ve çocukların bindiği dönme dolap” anlamlarını içermektedir. Bu isimle alakalı anlamlı bir örnek cümle kurmak gerekirse “Ayakta dikilmeye naresi yok.” yani “Ayakta dikilmeye gücü yok.” gibi örnek verebilirim.

Reklamlar

Kelime olarak Farsça kökenli olan Nare ismi içerdiği anlam ile dizi karakterinin de yaşadığı zorluklarla dolu hayatı içinde dahi güçlü bir duruş sergilemesini öne çıkarmak amacı ile kullanılmış.

Nare İsminin Anlamı ve Özellikleri

Nare İsminin Kuran’da ki Anlamı

Nare kelime olarak Kuran-ı Kerim’de geçmediği için bu kısımda herhangi bir bilgi veremeyeceğim. Ancak dinen Nare isminin çocuklarda kullanılmasının caiz olup olmadığı konusunda net bir kaynak bulunmuyor. Yine de sakıncalı isimler arasında geçmediği için çocuklara konulabilir ancak çocuğunuza isim koymadan dini açıdan dikkat edilmesi gereken detayları öğrenmek için “buraya” bakmanızı öneririm.

Nare İsminin Özellikleri

Nare İsminin Anlamı ve Özellikleri
Nare İsminin Özellikleri
  • Güçlü bir kişilikleri var. Güçlü olmayı severler. Güçlerini nerede ve ne zaman kullanacaklarını bilirler. Başarısız olduklarında, hatalarını anlamak için çok geç kalmazlar. Mükemmeller ve görülmeyi tercih ediyorlar. Düzgün ve planlı bir hayat yaşıyor olmak onlar için çok önemli. Ama sistemli yaşama çabası, bazen onları inatçı insanlar yapabiliyor. Zorlukların üstesinden nasıl gelineceğini bilirler.
  • İç dünyada yaşanan yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayı inceler ve yaşananlar üzerine derinlemesine düşünürler. İş ahlakları çok yüksektir. Sonsuz enerji ile çalışırlar. Bununla birlikte, iş ve özel yaşamı dengelemek konusunda çok iyi sayılmazlar.
  • Nitelikli ve doğal liderdirler. Başkalarından etkilenerek karar almazlar, kendi görüş ve düşünceleri ile hareket etmeyi severler. Sorumluluk ve yükümlülük almaktan çekinmezler. Cesur insanlardır. Ancak bazen, anında karar vermek yerine cesareti dizginlemek, esnek olmak ve başkalarının görüşlerini de değerlendirerek karar vermek faydalı olabilir.
  • Aşkı olması gerektiği gibi, hakkını vererek yaşayan ender insanlardandır. Aşk için yaşarlar ve aşk için ölürler. Özgürlüğe çok düşkündürler ve özgürlükleri için belirledikleri sınırların aşılmasına kesinlikle izin vermezler. Yaşamayı ve hayatı seviyorlar. Olayın farklı yönlerini görme ve değerlendirme yeteneğine sahiptir ve objektif olmak en önemli ve terk edemedikleri özelliklerinden bir tanesidir.

Nare İsminin Ebced Değeri

Ebced Hesabı, Arap alfabesinde kullanılan bir tarih düşürme ve hesaplama sistemidir. Arap alfabesinin alfabetik sayı sistemini kullanarak kelimelerin sayısal değerlerini hesaplamak için kullanılan bir sistem olarak da tanımlanabilir.

Nare isminin Arapça yazılışı “ناري” şeklindedir. Bu harflerin ebced değerlerini hesapladığımızda ise “Asıl Ebced Değeri: 261, Büyük Ebced Değeri: 429” olarak çıkmaktadır.

Reklamlar

Nare İsminin Harf Analizi

NSağduyulu olmasının yanı sıra sevecen bir kişiliği vardır. Büyük bir güç ve kabiliyete sahip. 6. hissi çok güçlüdür.
AAlgılama gücü ve mantık yürütme kabiliyeti yüksek kişiliği temsil eder.
RKarar vermekte çoğu zaman güçlük yaşarlar. Sert bir yapıları vardır. Hemen hemen her şey için tereddüt edebilirler.
ERuhsal karışıklığı temsil eder, yani üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan ve ruhsal gel gitleri olan kişiliği ifade eder.
Nare İsminin Harf Analizi

Nare İsmi ile Akrostiş

Dizenin ilk harflerini yukarıdan aşağıya okuduğunuzda bir kelime (örneğin, bir ozan veya şiirin adandığı kişinin adı) görünecek şekilde yazılmış bir dizenin herhangi bir parçası akrostiş şiir olarak adlandırılır.

Akrostiş şiir yazmak çok kolaydır bu sadece Nare ismi için değil tüm isimler için geçerlidir. Hadi Nare ismi için bir akrostiş şiir yazalım.

Ne haller gördü bu yürek
Ah dedi sustu üzülerek
Rahat görmedi bu hayatta
Eğilip bükülmedi hiç asla

Nare İsmi ile Uyumlu İsimler

Nare ismini ikinci isim olarak kullanacaksanız ister istemez diğer isimle uyumlu olması ve birbirlerinin yanlarına yakışmasını istersiniz.

Aşağıda Nare ismi ile beraber kullanılınca uyumlu olacağını düşündüğüm isimler bulunuyor. Bu isimlerden hangisi Nare’nin yanına yakışıyor? Hadi kararınızı verin ve listeden bir isim seçin. Eğer seçmek istediğiniz isim listede yok ise yoruma yazarak ankete istediğiniz ismin eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Nare isminin yanına en çok yakışan isim hangisi?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Nare İsminin Farklı Dillerde Yazılışı

Nare isminin Arapça Yazılışı : ناري
Nare isminin Japonca Yazılışı : なれ
Nare isminin Korece Yazılışı : 나레
Nare isminin Çince Yazılışı : 納雷
Nare isminin osmanlıca yazılışı:نار
Nare İsminin Farklı Dillerde Yazılışı Tablosu

Nare İsmi Hakkında Merak Edilenler

Nare ismi ne anlama gelir?

Nare kısaca “güç direnç, ve çocukların bindiği dönme dolap” anlamlarına gelmektedir.

Nare ismi Kuran’da geçer mi?

Nare Kuran-ı Kerim’de geçmiyor. Bu nedenle nerelerde geçtiği yönünde herhangi bir bilgi veremiyorum.

Nare tek başına konulur mu?

Nare isminin tek başına kullanılmasında dinen herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Nare ismi caiz mi?

Nare isminin çocuklarda kullanılmasının dinen herhangi bir mahsuru bulunmamaktadır. Yani caizdir.

Nare isminin kökeni nedir?

Nare, Farsça kökenli bir isimdir.


Türkiye’de Nare İsmi Kaç Tane?

Türkiye’de Nare ismi kullanımı yeni yeni yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu nedenle, Nare isminden haberdar olan kişilerin sayısı oldukça azdır. Anlam itibari ile güzellikleri çağrıştırmaya devam eden bu isim, eski dönemlerde daha sık tercih ediliyor olsa da günümüze kadar gelmeyi başaramamıştır. Ancak, şimdiki insanlar; popülerliğini ve güncelliğini kaybetmiş anlamı isimleri daha sık tercih ettiği için; Nare isminin yeniden önem kazanmaya başladığı da verilen bilgiler arasında yer alır. Nare isminin Türkiye’deki toplam kullanımı ise; 12.432 gibi bir sayıdır.

Nare İsminde Ünlüler

Nare isminde ünlüler de ailelerin fikir edinme amacı ile araştırdığı bir konudur. Nare ismindeki ünlü kişiler ise, şu şekildedir;

Nare Çelebi; Blogger

Umarım Nare ismi ile aradığınız her sorunun cevabını bu içerikte bulmuş olursunuz. Diğer isimlerin anlamları için ” İsim Anlamları” kategorimize göz atmayı unutmayın.

Google News Haberde bizi takip edin

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx