Dizi Haberleri

Bay Harrigan’ın Telefonu Filmi İnceleme Yorum

Bay Harrigan’ın Telefonu filmi konusu nedir? Bay Harrigan’ın Telefonu filmi nasıl bir film? Bay Harrigan’ın Telefonu filmi oyuncu cast kimlerdir? Bay Harrigan’ın Telefonu filmi hangi platformda?

Reklamlar

Dünyaca ünlü yazar Stephen King in Kan Varsa kitabının ilk hikayesinden uyarlanan Bay Harrigan’ın Telefonu filmi, korku drama severlerin yakın ilgisi ile yayınlanmaya başlandı.

Bay Harrigan’ın Telefonu filmi konusu nedir?

Bay Harrigan’ın Telefonu filmi konusu;  genç bir çocuğun büyüme sorunları üzerinden kurulmuş intikam öyküsü olarak görüyoruz.. Çocukluğundan itibaren haftanın belli günleri Bay Harrigan’a kitap okumak için buluşurlar. Bay Harrigan kendisine kitap okuması için belli ücret ödemesi yapar. Bay Harrigan çok zengin disiplinli saygı gören bir milyarderdir. Oldukça yaşlanmıştır. Artık kendisi kitap okuma konusunda sorun yaşamaktadır. Bay Harrigan’ın Telefonu filmi ana karakteri Craig ise henüz ergenlikten gençliğe geçmektedir. Craig lise çağlarına geldiğinde onu zorlu bir lise hayatı bekler. Kendisine zorbalık yapan bir yaşıtı ile sıkıntı yaşamaktadır. Bay Harrigan ile Craig okudukları kitaplar üzerine bazen güncel yaşam üzerine kısa konuşmalar yapar. Bir gün Craig bir akıllı telefon satın alır. Bir süre sonra Bay Harrigon da benzer bir akıllı telefon alır ve aralarındaki bağ telefon üzerinden güçlenir. Ve yaşlı Bay Harrigan bir gün ölür. Craig ile Harrigan arasındaki bağ kopmaz. Telefon üzerinden iletişimleri ürkütücü bir şekilde devam eder.

Bay Harrigan’ın Telefonu filmi inceleme ve yorumları
Bay Harrigan’ın Telefonu filmi inceleme ve yorumları

Bay Harrigan’ın Telefonu filmi inceleme ve yorumları

Stephen King bu sene de Nobel Edebiyat ödülü adayları arasındaydı. Bay Harrigan’ın Telefonu filmi inceleme ve yorumları Stephen King üzerinden küçük bir hatırlatma iyi gelir. Stephen King’in birçok kitabı film olarak ekranlara daha önce de yansımıştı.

Reklamlar

Bay Harrigan’ın Telefonu filmi öncelikle iyi akıcı temposunu yitirmeyen bir anlatıma sahip. Bay Harrigan’ı canlandıran Donald Sutherland’in soğuk itici görünümlü karakterini iyi canlandırdığını görüyoruz. Bazen kendisine kitap okuyan biz olduğumuz hissini bize iyi verilmiş.

Filmleri yakından takip eden izleyicilerin puanlamalar yaptığı IMDB sitesinin izleyici puanı Bay Harrigan’ın Telefonu filmine 6 olarak görünüyor. Bu puanlama ile izlemenin zaman kaybı olmadığı yorumunu çıkarabiliriz.

Hem izleyici hem eleştirmenlerin ayrı ayrı değerlendirmelerini puanlayan Rotten Tomatoes sitesi, eleştirmenler tarafından olumlu bulunma oranını %46 olarak açıkladı. 46 eleştirmenin değerlendirmesine göre filmin pek yeterli bulmadığını görebiliyoruz. İzleyicilerin olumlu bulma oranı ise %56 olarak görünüyor. Rotten Tomatoes üyeleri de filmden pek tatmin olmamış gibi görünüyor.

Eleştirmenlerin puanlaması üzerinden yorumları alabildiğimiz Metacritics sitesinin Bay Harrigan’ın Telefonu filmine puanı ise 55. Bu puanla Metacritics, Bay Harrigan’ın Telefonu filmini  vasat bir film kategorisine koyduğunu görüyoruz.

Reklamlar

Korku unsurlarının çok yükselmediği gerilimin kendisini çok etkisi altına almadığı düşünülen Bay Harrigan’ın Telefonu filminin yarattığı dünya, hikayeyi çok desteklemediği düşünülmüş. Fakat diğer yandan bazı Stephen King hayranı eleştirmenler ise Bay Harrigan’ın Telefonu hikayesinin yazarın en etkili hikayelerinden biri olduğunu söylüyor.

Stephen King hikaye yazımlarında güncel olmaya özen gösterdiğini görebiliyoruz. Akıllı telefonların ve internetin günümüz dünyasına olan etkilerine olan eleştirisini de hikaye içinde belirtmiş. Hikayenin modern çizgilerden birisi insanların iyi olma kötü olma arasında gelgitlerin intikam çerçevesi ile anlatıyor olması. İntikam alma arzusu ve o intikam sonucunda olacak olanların kişiye vereceği vicdani sorgulamalar da filmin konu aldığını da görebiliyoruz.

Bay Harrigan’ın Telefonu filmini kitaptan senaryolaştıran ve  yönetmenliğini yapan John Lee Hancock’un ilk bilinir filmi A Perfect World. Kevin Costner’ın başrolünü üstlendiği filmin gişesi dönemine göre oldukça yüksekti.

Bay Harrigan’ın Telefonu filmi nasıl bir film?
Bay Harrigan’ın Telefonu filmi nasıl bir film?

Bay Harrigan’ın Telefonu filmi nasıl bir film? Bay Harrigan’ın Telefonu filmi izlenir mi?

Bay Harrigan’ın Telefonu filmi korku drama türünü sevenler için izlenebilecek filmler arasında yerini alıyor. Ekim ayının ilk haftasında en çok izlenen filmler listesinde ise 1 numara görünüyor. Stephen King severlerinin özellikle kaçırmamaya çalıştığı, hafta sonu bir film izleyelim kitlesi tarafından özellikle tercih edildiğini görebiliyoruz.

Bay Harrigan’ın Telefonu filmi hangi Platformda?

Bay Harrigan’ın Telefonu filmi orjinal bir Netflix yapımı. 5 Ekim tarihinde Netflix birçok ülkede ve Türkiye’de, Bay Harrigan’ın Telefonu filmini Türkçe dublaj seçeneği ile izleyicilerin beğenisine sundu.

Bay Harrigan’ın Telefonu filmi oyuncu cast kimlerdir?

Bay Harrigan’ın Telefonu filmi oyuncu cast baktığımızda, iki önemli oyuncunun performansı üzerine kurulmuş. Yılların önemli ve tecrübeli oyuncuları arasında yer alan Donald Sutherland ve genç oyuncu Jaeden Martell birlikteliğini görüyoruz.

Donald Sutherland kimdir?

Donald Sutherland, Netflix filminin Bay Harrigan rolünü canlandırmaktadır. 1935 Kanada doğumlu tecrübeli bir sinema Televizyon dizi oyuncusudur. Outbreak, Don’t Look now, Pride and Prejudice, Cold Mountain, İntersteller, Alaycı Kuş, The İtalian Job gibi filmlerinde önemli rollerde gördük. Emmy dahil bir çok ödülün sahibidir.

Jaeden Marten kimdir?

Jaeden Marten, yeni netflix filminin Craig rolünü almış. 2003 Amerika doğumlu Jaeden Martel, çocukluk yıllarından beri sektörde yer alıyor. Defending Jacobs dizisinin ardından ikinci ana karakter canlandırması Bay Harrigan’ın Telefonu filmi ile görebiliyoruz. Yine Stephen King’in bir hikayesinden uyarlanan “It” filminin oyuncu kadrosunda da yer alıyor. MTV film ve TV ödüllerinin de içinde yer aldığı 3 ödülün sahibi.

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx