Dizi Haberleri

The Empress dizisi inceleme yorumları? The Empress dizisi konusu ne?

The Empress dizisi izlenir mi? The Empress dizisinin oyuncu cast kimlerdir?

Reklamlar

The Empress dizisi 1800 yılların ikinci yarısında Avusturya imparatoriçesi Bavyeralı Elisabeth’in hayat hikayesinden esinlenilerek hazırlanmış 6 bölümlük 2022 yayınlanma tarihli yepyeni bir dönem dizisi.

The Empress dizisi konusu nedir?

Evlenmek ve tahtın varisi için aday arayan Avusturya veliahtı kendisi için önerilen aday yerine başkasına aşık olup evlenmek isteyince işler karışır. Elisabeth asi bir şekilde  yetiştirilmiş genç kızdır. Kız kardeşi İmparator Franz Joseph’le nişanlı ve evlilik planları yapmaktadır. İmparator kızkardeşi yerine Elisabeth ile evlenmek isteyince saray karışır. Saray üst tabakasının önüne geçemeyeceği ikili arasında tek durum yaşadıkları aşk. Kısa bir süre içinde evlenen çift başkent Viyana’da yaşamaya başlar. Elisabeth aile üyelerinin entrikaları arasında kendisini bulur. Hem babasının kız kardeşi hem kocasının annesi Elisabethin bir numaralı düşmanı olur ve  yeni imparatoriçeye her fırsatta sorun çıkarmaya çalışır. Aynı zaman diliminde ülke yönetimi için joseph ile ağabeyi arasında zorlu bir mücadele vardır.

18yy. dönemi saray yaşantısını bizlere yansıtan dizinin atmosferi dönem dizilerini sevenler için oldukça ilgi çekici.

Reklamlar
The Empress dizisi inceleme yorumları
The Empress dizisi inceleme yorumları

The Empress dizisi inceleme yorumları

29 Eylül’de yayınlanmaya başlayan The Empress dizisi için eleştirmen yorumları yeterli seviyede değil. Bu yüzden Metacritics ve Rotten Tomatoes siteleri henüz eleştirmen puanlaması girişi yapmamış görünüyor. İzleyici yorumlarına bakacak olursak Rotten Tomatoes üyeleri diziye ortalama 90 puan vermiş durumda. The Empress dizisine verilen 90 puanlık ilk hafta puanları dizinin izleyenler tarafından heyecanla takip edildiği ve devamının çekileceğine dair talepleri olduğu düşünülebilir.

The Empress dizisinin IMDB puanları da oldukça yüksek görünüyor. 8.0 puanlık ilk hafta değerlendirmeleri yine dizinin iyi bir takipçi kitlesine sahip olacağı öngörüsünü bizlere sunuyor.

The Empress dizisi muhteşem tarihi Viyana ve saray görüntülüleri ile bizi Avusturya Macar imparatorluğunun son yüzyılına doğru götürüyor. Dönemin kıyafetleri saray hayatı üzerine detaylı çalışma yapıldığını dizinin her bölümünde görüyoruz. Yer yer ateşli sevişme sahneleri olsa da bize sarayda sürekli Sex var hissinin verilmiyor olması dizinin ana karakteri İmparatoriçe Elisabeth hayat hikayesine daha da odaklanmamızı sağlıyor. 

The Empress dizisi bir alman yapımı. Orjinal dili almanca. Avusturya-Macar Hanedanlığının önemli karakterlerinden Sisi diye de bilinen İmparatoriçe Elizabeth’in hayat hikayesi daha önce de ekranlar için çekilmişti.

Reklamlar

The Empress dizisinin ilk sezonu 6 bölüm. Yapımcıların yaptığı “ 6 bölüm o dönemi anlatmak için yetersiz olduğunu biliyoruz. Şimdilik o dönemin sadece ilk bir ayına tanık olacağız. İlerleyen dönemleri bekleyin” açıklama dizinin devam sezonlarının da çekileceğinin ön sinyalleri olarak değerlendirebiliriz.

The Empress dizisi oyuncu cast kadrosu
The Empress dizisi oyuncu cast kadrosu

The Empress dizisi oyuncu cast kadrosu

The Empress dizisinin iki önemli karakteri olan genç imparatoriçe adayı Elizabeth’i Devrim Lingnau canlandırıyor. İmparator Joseph’i ise; Philip Froissant tarafından ekranlara getiriliyor.

  • Devrim Lingnau: 1998 Almanya doğumlu.Türk bir baba Alman bir annenin kızı. Bale dersleri almış. Manheim Muzik ve Performans Sanatları Üniversitesi Dans bölümünde okumuş. ZDF televizyonun Number XY…unsolved dizisi ile televizyon ekranlarında görülmeye başladı. Carmilla filminin başrolünde kendisini gördük. Allmen und das Geheimnis der Erotik dizi kadrounda yer alan Devrim Lingnau, The Empress’in ana karakteri canlandırması için seçilimiş.
  • Philip Froissant: 1994 Munich doğumlu Alman şarkıcı ve sinema oyuncusu olarak bilgi bulabildiğimiz Philip Froissant yer aldığı yapımlar çok fazla yok. Daha önce Black Island dizisinin Jonas’ı olarak kendisini izledik. GRRL adında yer aldığı başka bir yapım daha olan Philip Froissant; oyunculuk yeteneklerini The Empress dizisi ile göstereceği düşünülebilir.

The Empress dizisi nerede yayınlanıyor?

The Empress dizisi 27 Eylül tarihi itibari ile Türkçe dublaj seçeneği ile Netflixte yayınlanmaya başladı. İlk haftasında Türkiye’de en çok izlenen diziler arasında ikinci sırayı aldı.

İlginizi çekebilecek içerik: Netflix’in yeni seri katil dizisi Monster: the Jeffrey Dahmer Story incelemesi

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx