Sağlık

Hayrix Şurup Nedir? Hayrix Şurup Ne İşe Yarar?

Hayrix Şurup Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Hayrix Şurup, hibiskus bitkisinden elde edilen bir multivitamin ürünüdür. Hayriks Şurup aslında bir ilaç değil bir takviyedir. Bu yazımızda Hayrix Şurup fiyatı nedir, Hayrix Şurup ne için kullanılır, Hayrix Şurup içeriği nedir, Hayrix Multivitamin Şurup 150 ml kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ve nasıl kullanılır gibi sorulara cevap bulacağız.

Hayrix Şurup Fiyatı

Bu şurubun fiyatı 60,45 TL’dir.

Hayriks Şurup Ne İçin Kullanılır?
Hayriks Şurup Ne İçin Kullanılır?

Hayriks Şurup Ne İçin Kullanılır?

Multivitaminler, normalde gıdalarda ve diğer doğal kaynaklarda bulunan birçok farklı vitaminin bir kombinasyonudur. Diyet yoluyla alınmayan vitaminleri sağlamak için multivitaminler kullanılır. Multivitaminler ayrıca hastalık, hamilelik, yetersiz beslenme, sindirim bozuklukları ve diğer birçok durumun neden olduğu vitamin eksikliklerini (vitamin eksikliği) tedavi etmek için kullanılır. Multivitaminler, bu ilaç kılavuzunda listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Reklamlar

Hayriks Şurup, hibiscus içeren bir multi vitamin takviyesidir. Pek çok farklı rahatsızlıktan dolayı yorgun düşen vücudu güçlendirmek için kullanılır. Bu şurubun etken maddesi olan hibiskus bitkisinin çiçekleri ve diğer kısımları ilaç yapımında kullanılır.

İnsanlar yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, anne sütü üretimini artırmak ve diğer birçok durum için hibiskus yani ebegümeci kullanırlar, ancak bu kullanımların çoğunu destekleyecek iyi bir bilimsel kanıt yoktur.

Hibiskustaki meyve asitleri müshil gibi çalışabilir. Bazı araştırmacılar, ebegümeci içindeki diğer kimyasalların kan basıncını düşürebileceğini düşünüyor. Kandaki şeker ve yağ seviyelerini azaltmak, mide, bağırsaklar ve rahimdeki spazmları azaltmak, şişliği azaltmak ve bakteri ve solucanları öldürmek için antibiyotikler gibi çalışır.

Çoğu erken araştırma, iki ila altı hafta boyunca ebegümeci yani hibiskus çayı tüketmenin, yüksek tansiyonu olan insanlarda tansiyonu dengelediği ve az miktarda azalttığını belirtir.  Bazı erken araştırmalar, ebegümeci çayı içmenin reçeteli ilaçlar kaptopril kadar etkili olabileceğini ve hafif yüksek tansiyonu olan kişilerde kan basıncını düşürmede hidroklorotiyazid ilacından daha etkili olabileceğini göstermektedir.

Reklamlar

Böbrek, mesane veya üretra enfeksiyonları (idrar yolu enfeksiyonları). Erken araştırmalar, ebegümeci çayı içen uzun süreli bakım tesislerinde yaşayan idrar sondası olan kişilerin, çay içmeyenlere kıyasla idrar yolu enfeksiyonu geçirme şansının  yüzde 36 daha düşük olduğunu bulmuştur. Ayrıca hibiskus soğuk algınlığı, kabızlık, sıvı birikmesi, kalp hastalığı, tahriş olmuş mide, iştah kaybı, sinir hastalığı ve diğer rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Bu kullanımlar için ebegümeci derecelendirmek için daha fazla kanıt gereklidir.

Hayrix Şurup İçeriği
Hayrix Şurup İçeriği

Hayrix Şurup İçeriği

Bu şurubun içinde çeşitli vitaminler ve hibiskus vardır.

Hayrix Multivitamin Şurup 150 ML Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayrix Şurup genel olarak normal beslenme değeri yerine geçmez. 

Bu şurubu tavsiye edildiğinden daha fazla kullanmayınız.

Bu şurubu çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız.

Bu şurup bir ilaç değildir. Bu yüzden hastalıkların ve rahatsızlıkların tedavi edilmesi için tüketilmez.

Hamile ve emziren kadınlar bu şurubu tüketmeden önce doktorunuza danışınız.

Bu şurubu kuru ve serin yerlerde ve oda sıcaklığında şişesinde saklayınız. Güneş ışığına maruz bırakmayınız.

Hayrix Şurup Nasıl Kullanılır?
Hayrix Şurup Nasıl Kullanılır?

Hayrix Şurup Nasıl Kullanılır?

Hayrix Şurup’u dört ila on yaş arasındaki çocuklar tok karnına günde sadece bir ölçek tüketmelidir. On bir yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler sabah ve akşam birer ölçek olmak üzere, tok karnına günde iki ölçek olarak kullanmalıdır. 

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra, Gasvin Şurup Nedir? Gasvin Şurup Ne İşe Yarar? adlı yazımızın da faydalı olacağını düşünüyoruz.

Bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: Begonya Kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx