Cilt Bakımı

Hydrafacial Yöntemi – Flora Klinik

Reklamlar

İnsan cildinin korunabilmesi adına uygulanan bir yöntem olan Hydrafacial yöntemi özellikle son zamanlarda insanların tercih ettiği bir yöntem olarak ön plana çıkar. Bu yöntem ile kullanılan uçlar sayesinde deri üzerinde bulunan aknelerin ve siyah noktaların cildin üzerinden alınması mümkün olur. Cildin daha sıkı hale gelmesi için bu yöntemden yararlanılır.

Hydrafacial Nedir?

Son zamanlarda insanların tercih ettiği estetik işlemlerden birisi olan hydrafacial yöntemi sayesinde yaşlanmaya bağlı cilt sorunları giderilmiş olunur. Yine cilt sorunlarının giderilmesinde kullanılan bu yöntemde insan eli değmeden cildin kendini yenilemesi için aletler kullanılır.

Hydrafacial Uygulaması Nasıl Yapılır?
Hydrafacial Uygulaması Nasıl Yapılır?

Hydrafacial Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bu uygulamanın gerçekleştirilmesi aşamasında hastaların cilt tipine özel solüsyonlar hazırlanır. Hazırlanan solüsyonlar ile uygulanan yöntemin sonrasında cildin temizlenmesi yapılır. Bu şekilde hem cildin yenilenmesi hem de sıkılaşması gerçekleştirilir. Hydrafacialyöntemi ile birlikte ciltte oluşan yanıkların ve benzeri sorunların giderilmesi de gerçekleştirilmiş olunur.

Reklamlar

Hydrafacial Hangi Aşamaları Uygulanır?

Bu yöntem beş farklı aşamadan oluşur. İlk aşamada hastalara cildin temizlenmesi gerçekleştirilir. Sonrasında cildin soyulması adımı gelir. Hazırlanan solüsyonlar kullanılarak cildin beslenmesi gerçekleştirilir. Yine oksidan bileşenleri verilerek canlı hücrelerin ortaya çıkarılması sağlanabilir. Yine son aşamada ışık terapisi yapılarak hastalarda cildin daha sıkı ve formda hale gelir.

Hydrafacial Faydaları Nelerdir?

Sıklıkla kullanılan hydrafacial yöntemi aknelerin temizlenmesi başta olmak üzere aynı zamanda cildin daha canlı hale getirilmesi aşamasında tercih edilir. Faydaları bunun ile sınırlı değildir. Üst derinin altına da inerek bu yöntem ile istenilen estetik görünüm sağlanabilir.

Hydrafacial Neden Tercih Edilmelidir?

Hastaların kolay ve pratik bir yöntemden yararlanması aşamasında bu estetik yöntemler kullanılır. Aynı zamanda bu yöntem hem etkin hem de kolay olduğu için tercih edilir. Son yıllarda bu nedenlerden dolayı birçok hasta tarafından tercih edilmektedir.

Hydrafacial Fiyatları

Fiyat olarak bakıldığında bu yöntemin fiyatları sağlık merkezlerine göre değişiklik gösterir. Fiyatların aynı zamanda uygulanması aşamasında hastaların beklentilerini karşılayan tedavi farklılıkları da bulunur.

Reklamlar
Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildin bakımının yapılması aşamasında gerek solüsyon yöntemleri gerekse de farklı teknikler kullanılarak daha sıkı bir cilt elde edilir. Cilt bakımı hizmetlerinin yerine getirilmesinde estetik merkezlerinden destek alabilirsiniz.

Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakımından dolayı ortaya çıkan estetik görünüm aynı zamanda insanların cilt bakımı konusunda beklentilerini ortaya koyar. Cilt bakımı cildin daha sıkı görünmesi kadar daha parlak bir görünüme kavuşmasına imkan tanıyan bir yöntemdir.

Cilt Bakımı Faydaları Nelerdir?

Cildin zamanla yıpranması nedeni ile cilt bakımı hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Cildin kararması ya da cildin zarar görmesi nedeni ile insanlar bakımlardan yararlanabilir. Genel olarak bu yöntemler cildin daha iyi hava almasına imkan tanıyan yöntemleri kapsar.

Cilt Bakımı Kaç Seans Olmalıdır?

Hastaların durumuna göre bakım hizmetlerinin 4 ya da altı seans üzerinden yerine getirilmesi mümkün olur. Cilt bakımında seans sayısı hastanın bu konuda taleplerine göre değişiklik gösteren bir durumdur.

Cilt Bakımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastaların cilt bakımı sonrasında dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle cildin daha fazla zarar görmemesi adına dikkatli davranmak gerekir.

Cilt Bakımı Uygulama Çeşitleri Nelerdir?

Söz konusu uygulama çeşitleri farklılık gösterir. Altın iğne yöntemleri gibi yöntemlerin yanı sıra daha basit yöntemler de mevcuttur. Hastaların taleplerine göre yöntemler değişiklik göstermektedir.

Cilt Bakımı Fiyatları

Fiyat olarak bakıldığında bakım maliyetlerinin fiyatlara yansıması bulunur. Fiyatların yansımasının farklı sağlık merkezlerinde ise değişiklik vardır. Her hastanın durumu farklı olduğundan dolayı cilt bakımı fiyatlarında değişen hususlar vardır.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx